PDA

View Full Version : Кипренето отнема 3264 часа от живота на жените



mgxpower
08-21-2008, 22:53
http://www.beauty-bootcamp.com/userimages/603397e(1).jpg

Те изразходват 136 дни от живота си, за да се подготвят за излизане вечерно време

Жените изразходват 3264 часа от живота си, за да се подготвят. Това сочи проучване направено във Великобритания.

Анкетата е направена сред по-нежния пол и от резултата става ясно, че повечето жени изразходват 136 дни от живота си, за да се подготвят за излизане вечерно време.

Според учените това време е достатъчно "един астронавт да отиде до Луната и да се върне обратно точно ... 22 пъти".

За обличане и гримиране на жените по света им трябват 3264 часа, а за мъжете времето е сравнително по-малко - 1090 часа.

"Половин час прическа, половин час гримиране, 15 минути маникюр, след това избор какво да се облече...обожавам това. Това е най-хубавият момент от деня ми", казва участничка в анкетата.

Толкова труд и енергия и само за да се има перфектен външен вид. Не е вярно обаче, че всяка жена прави това, за да се хареса на мъжете, напротив това го прави, за да изглежда хубаво в очите на другите жени.

В допитването участвали 1000 жени. 67 на сто от тях смятат, че подготвянето е труден навик, на само една трета наистина обожават това.

Spider4eto
08-21-2008, 22:57
Лоол, можеш да прекараш тия 3246 часа в далеч по-приятни занимания :-D

AceSpades
08-21-2008, 23:31
Може, ама после ще викате какви са тия зомбита по улицата.

Vikitooo
08-22-2008, 00:04
Като се замисли човек, вярно изгубено време.. :?

machoka
08-22-2008, 00:21
Като се замисли човек, вярно изгубено време.. :?

да си поддържаш външния вид на ниво никак не е загуба на време, още повече че това ти носи и едно психическо удовлетворение, от там ти повдига самочувствието.. все положителни качества.

mgxpower
08-22-2008, 02:15
Като се замисли човек, вярно изгубено време.. :?

да си поддържаш външния вид на ниво никак не е загуба на време, още повече че това ти носи и едно психическо удовлетворение, от там ти повдига самочувствието.. все положителни качества.Ама има и хора които стоят на отсрещния бряг...говоря за ония за които това нещо е болестно състояние слагат си по 1 кило грим и вместо да са красиви приличат на клоуни и са смешни!Както напоследък е модерно да се прекалява със солариума момичета , които не приличат на хора а на прегорели сухари , излиза си от очертанията на устните прави ги по-големи нямам думи....

sexa_na_kompleksa
08-22-2008, 06:56
Някои сигурно отделят и повече...

pandelka
08-22-2008, 07:00
Нз как са го изчислили но според мен има хора които отделят и двойно повече време :)

krisiiiiito
08-22-2008, 07:04
животеца вървиии :lol:

xXxScreamxXx
08-22-2008, 07:06
Лоол, можеш да прекараш тия 3246 часа в далеч по-приятни занимания :-D


ем за някои хора и тфа си е приятно ;) примерно аз като тряя да изляза от нас за 30 мин. нямам време да направя си4ко както тряя и кат изляза ми е някфо некомфортно такова,никакво само4увствие ... щот по принцип най-малко 1 4ас се оправям :)

Spider4eto
08-22-2008, 07:47
Аз като представителка на нежния пол, дори и 10 мин не отделям за гримиране, в смисъл едно моливче, малко гланц и коректор, ако имам някъде пъпка. А и съм забелязала, че много момичета не правят разлика между дневен и вечерен грим и се клепят като за бал едва ли не, и ако грима не е поставен както трябва е направо ужасно, има едни индивидки от по-долен клас в мойто даскало и като заслагат некви пудри и фон-дьотени и заприличват на плашилища.

П.С.: Никой не може да ме убеди, че гримирането е най-приятното нещо, което може да се прави :P

DjBaloon
08-22-2008, 09:00
Според мене отделят много повече време от това 8-)

mgxpower
08-22-2008, 11:08
животеца вървиии :lol:a следата ти се губи сам си виновен ,че така го погубиии.. 8-)

stefity
08-22-2008, 12:57
Хмм... за мен е хубаво някой да си поддържа външния вид на ниво. Вярно, той не е всичко, но това е друга тема сега. :-D Аз мога да кажа, че можеш да се гримираш на ниво, да не си натрюфена и да не изглеждаш смешно и само за 5 минути. Аз точно за 5-7 минути си слагам свежи сенки, спирала, гланц и ми трябват някъде още до 5 минути за да си оправя косата... и пак изглеждам добре. По-хубаво е да изглеждаш небрежно и естествено, дори и когато си гримирана, от колкото да седиш по половин-един час пред огледалато и да се мъчиш да направиш всичко така, че да изглежда перфектно, докато всичко изглежда неестествено и претрупано... Това е моето мнение.

miloto_girl_4e
08-23-2008, 21:47
Нали го правим и заради вас, такаче какво мрънкате и ни правите статистика колко време отива за това..
Няма да ходим космати, потни, с мазна коса и т.н екстри .. :)
Все пак си имаме някакво самоуважение :)

AceXe
08-24-2008, 08:39
Казах го на майка ми. Тя: "Глупости. Аз не се кипря"... Вечерта: "Е, жената трябва хубаво да изглежда, затова съвсем леко се пипвам."... На следващия ден: "Е, кипря се умерено, не прекалявам."

Вадете си изводите ;)

gPa3HuTeJl
08-24-2008, 08:47
Нз как са го изчислили но според мен има хора които отделят и двойно повече време :)

Сложили са една жена в клетка за опитни мишки... и са наблюдавали живота й...


Казах го на майка ми. Тя: "Глупости. Аз не се кипря"... Вечерта: "Е, жената трябва хубаво да изглежда, затова съвсем леко се пипвам."... На следващия ден: "Е, кипря се умерено, не прекалявам."

Вадете си изводите ;)

И доволен ли си сега, че иЗкара майка ти паришка кукона ?

ResidentEvil
08-24-2008, 11:52
Казах го на майка ми. Тя: "Глупости. Аз не се кипря"... Вечерта: "Е, жената трябва хубаво да изглежда, затова съвсем леко се пипвам."... На следващия ден: "Е, кипря се умерено, не прекалявам."

Вадете си изводите ;)
Нормално, повечето жени са така. Няма лошо, стига да не прекаляват и да не се увличат!

AceXe
08-24-2008, 13:54
Нз как са го изчислили но според мен има хора които отделят и двойно повече време :)

Сложили са една жена в клетка за опитни мишки... и са наблюдавали живота й...


Казах го на майка ми. Тя: "Глупости. Аз не се кипря"... Вечерта: "Е, жената трябва хубаво да изглежда, затова съвсем леко се пипвам."... На следващия ден: "Е, кипря се умерено, не прекалявам."

Вадете си изводите ;)

И доволен ли си сега, че иЗкара майка ти паришка кукона ?

Това ти го казваш. Аз съм свикнал... Всички жени около мен са така. Просто отбелязвам какво става, когато го вметна това на една жена. Ти ако нещо си нервен иди и си изхвърли ядовете на друго място ;)