PDA

View Full Version : Постоянно ми излизат нови бенки



problem!
08-22-2008, 13:35
:shock: Какво да правя?Не е нормално!Аз по принцип си имам много, но сега навсякъде ми излизат нови - по лицето, краката, ръцете...навсякъде!!!!!!!!Запо вам да се плаша.Какво да правя, трябва ли да ходя на лекар?

crazyhair
08-22-2008, 13:52
4i4o doktor 6te ti pomogne utiva6 napravo pri kojen toi ti kazva kvoi i 6toi i natatak nZ

TheLittleAngel
08-22-2008, 14:08
Това са потенциални ракови образувания. Това ще рече, че ако се раздразнят има голям риск да се разболееш от рак на кожата. Отиди на дерматолог. Той ще ти каже какво да правиш.

TinkyWinky
08-22-2008, 14:25
от слънцето се появяват

mExIto
08-22-2008, 15:55
ot sl1nceto se polu4avat

Love0nlyMyself
08-22-2008, 15:58
от слънцето се появяват

+1 но все пак посъветвай се с некой лекар

GabisiTa
08-22-2008, 16:07
Дам, от слънцето са, не знам дали ще ти създадат някой проблем.. по-добре се посъветвай с лекар :)

Addictive
09-16-2008, 18:20
Споко и на мен ми излизат много :( Обаче такива малки от слънцето` които могат и да изчезнат! Зависи кфи на теб ти излизат :wink:

Bloodlust
09-17-2008, 11:37
Ако си генетично предразположена няма какво да се направи. Може да ги отстраниш естествено, но е болезнена процедура и се прави главно когато въпросната бенка създава някакъв проблем.

batkodoki
09-19-2008, 07:51
:shock: Какво да правя?Не е нормално!Аз по принцип си имам много, но сега навсякъде ми излизат нови - по лицето, краката, ръцете...навсякъде!!!!!!!!Запо вам да се плаша.Какво да правя, трябва ли да ходя на лекар?

ПОЛ&ВЪЗРАСТ?!

консулта с дерматолог никога не е излишен, но основното, което вероятно и от него ще чуеш е:

-редуцирай до минимум възможността за апикиране на слънчева радиация по кожната повърхност! от тук нататък смятай слънцето за враг и всяко излагане на незащитена кожа за риск!

бтв, не забравяй, че твърдото УВ лъчение преминава свободно през облачния слой. т.е кожата следва да е защитена с подходяща дрешка и в "мрачните дни" от глезените на краката до шията и от китките на ръцете пак до там + шапка с козирка/периферия и/или дълга коса.

знам, че звучи ужасно за млад човек, но за жалост БГ е в челото на тъжната класация за брой новооткрити случаи на рак на кожата :(

а Младостта винаги може да бъде атрактивна - дори и в чувал да е облечена ;)

WinHater
10-06-2008, 19:04
какви са изпъкнали брадавички или просто тъмни точки... :-o

anonimencho
10-10-2008, 15:10
Най-разумно ще бъде да се посъветваш с лекар. Искай направление от личния та като ходиш на дерматолог да ни те вземе парички 8-)