PDA

View Full Version : Какво е пост?



theolog
08-22-2008, 16:23
Какво е постът?
какво представлява и каква е неговата цел?
пишете всичко което знаете за поста

Nam3less2
08-22-2008, 16:28
Постът е най-силното нещо след молитвата, показан е от Исус Христос.
Неговата физическа цел е човек да се освободи от негативността от животинското месо, което е здравословно временно, и духовната цел следователно е по-здрав и пречистен дух.
Препоръчва се за физически здравите хора, защото иначе ако тялото ти е слабо, има нужда от месо.

scoobydors
08-22-2008, 17:15
Аз пък съм чувала, че се пости за да се постави обикновения човек на мястото на Иисус :) Там нали 40 дни е бил в пустинята без да може да яде нищо животинско и затова и постенето също е толкова дни. :)

nailana
08-22-2008, 17:55
Аз пък съм чувала, че се пости за да се постави обикновения човек на мястото на Иисус :) Там нали 40 дни е бил в пустинята без да може да яде нищо животинско и затова и постенето също е толкова дни. :)

И как така да се постави на мястото на Иисус?Моля те обясни по - подробно,защото ума ми някак си не възприема това твое изказване....

theolog
08-22-2008, 18:01
Аз пък съм чувала, че се пости за да се постави обикновения човек на мястото на Иисус :) Там нали 40 дни е бил в пустинята без да може да яде нищо животинско и затова и постенето също е толкова дни. :)

И как така да се постави на мястото на Иисус?Моля те обясни по - подробно,защото ума ми някак си не възприема това твое изказване....

Обща информация за постите
Постът е въздържание с религиозно-нравствена цел от блажна храна при умерена употреба на постна храна.


В Стария Завет има много наредби за поста.


Моисей е постил 40 дни и 40 нощи (Изх. 34:2, за да се подготви да получи десетте Божии заповеди.

Пророк Илия след строг пост, душевна чистота и голяма ревност за Господа се удостоил да види Божията слава (3 Царе 18 : 4 – 13 ).

Като най-велик и най-строг постник е известен свети Йоан Кръстител. Всички праведници са спазвали в малка или по-голяма степен поста.



От апостолско време светата Църква е наредила светото тайнство изповед и причастяването да се предшестват и съпътстват от тъй нареченото говеене. Това ще рече по-усилена и благоговейна подготовка чрез пост и молитва.

Най-благоприятно време за тази подготовка представлява Великият пост. Той, както и другите пости, започва с така наречените "заговезни" - т. е. ядат се вечерта блажни храни, а от сутринта на другия ден започват постите. При нормални условия говеенето трае една седмица, като първите три дни се прекарват в пълен пост, т. е. "тримерене". Тримеренето е доброволен пост, извършван от онези, които желаят и могат да го издържат. При особени обстоятелства като старост, тежка болест, предстоящо неотложно заминаване по служба и др., срокът на говеенето през първата седмица на поста може да се съкрати на три, или даже на един ден, като се препоръчна това да стане с благословението на епархийския архиерей, на енорийския свещеник.


Мнозина от говеещите смятат, че постенето трябва да се състои в отказ от блажни храни. Това е само едната страна на поста – телесният пост, който сам по себе си е недостатъчен без духовния пост. Православните християни, които искат да постят, трябва да знаят това и да го спазват.





Най-общи правила за поста
1. В основата на поста е борбата с греха чрез въздържане от храна. Именно въздържанието, а не изнемогата на тялото, затова всеки трябва да съизмери своите сили, своята подготовка и готовност да пости с правилата за спазване на постите.

2. Постът е аскетичен подвиг, изискващ подготовка и постепенност. Необходимо е постенето да започва постепенно. Отначало се започва с въздържание от блажна храна в сряда и петък през цялата година.

3. Желаещите да постят трябва да се посъветват с опитен духовник, да му разкажат за духовното и физическото си състояние и да го помолят да благослови поста.

4. Болните задължително трябва да се посъветват с лекар. Бременните жени трябва да се отнасят много внимателно към постенето. На малолетните деца и пътешествениците се разрешава облекчен режим.

5. Заговява се (започва се приемането на блажна храна) след дълги пости в празничните дни след литургията, което също трябва да става постепенно.



6. При постите съществуват шест степени на строгост:

всичко, освен месо (Месни заговезни);
вкусване на риба;
гореща храна с растително масло;
гореща храна без мазнина;
студена храна без мазнина и без топли напитки (т.нар. сухоежбина);
пълно въздържане от храна.
В дните, когато се разрешава риба, е позволена и гореща храна, приготвена с растителна мазнина. За спазване на по-строг пост в определени дни е необходимо благословението на свещеник.

7. Пост телесен, без пост духовен, не допринася за спасението на душата, дори напротив, може да бъде и духовно вреден, ако човек, въздържайки се от храна, се протиква със съзнание за собственото си превъзходство. Истинският пост е свързан с молитва, покаяние, въздържане от страсти и пороци, изкореняване на лошите дела, прощаване на обидите, въздържание от съпружески живот, изключване на увеселителни и зрелищни мероприятия, дори гледане на телевизия.

Постът не е цел, а средство за смирение на плътта и очистване от грехове. Без молитва и покаяние постът се превръща само в една диета.


За православния човек постът е съвкупност от добри дела, искрена молитва, въздържане от всичко, включително и от храна. Телесният пост заедно с духовния образуват истинският пост.

Според църковния Устав по време на пост се забранява блажна храна — месо и млечни продукти; само в някои постни дни, се разрешава риба, а в дните на строг пост не се позволява не само риба, но и никаква гореща храна и храна, приготвена с растителна мазнина.

Повярвалите в Христа започнали да постят още от времето на апостолите. Първите християни постили твърде често и продължително, за да се подготвят по-добре за богоугодни подвизи. В първите векове всеки християнин постел не в определено време, а колкото искал и когато желаел. В ІV век намираме вече указания и наредби освен за съществуващите Велик и Петров пост, още и за Рождественския (Коледен) и Богородичен пост. Четирите поста били пригодени към четирите годишни времена.

betterman
05-26-2010, 16:23
Аз пък съм чувала, че се пости за да се постави обикновения човек на мястото на Иисус :) Там нали 40 дни е бил в пустинята без да може да яде нищо животинско и затова и постенето също е толкова дни. :)

И как така да се постави на мястото на Иисус?Моля те обясни по - подробно,защото ума ми някак си не възприема това твое изказване....

:lol: :lol: :lol:

scoobydors
05-27-2010, 18:10
Аз пък съм чувала, че се пости за да се постави обикновения човек на мястото на Иисус :) Там нали 40 дни е бил в пустинята без да може да яде нищо животинско и затова и постенето също е толкова дни. :)

И как така да се постави на мястото на Иисус?Моля те обясни по - подробно,защото ума ми някак си не възприема това твое изказване....

Еми... Да изпиташ страданията на Иисус.
Както казах, така съм чувала и нямам никаква представа за подробности, че да ти обясня.

Esaiam
05-27-2010, 18:13
Постене е имало и в Старият завет.

asen.hristov.1238292
03-21-2015, 18:29
postyt e mnogo svqto neshto vyv hristiqnstvoto nemoji da postish 1,2,chasa ida kajish che si postil

anonymous908491
03-21-2015, 20:39
Постене е имало и в Старият завет.

Тяхното не е било постене, а глад, не е като да са го правили по желание.

npp
03-21-2015, 20:47
никъде в библейските книги на Новия Завет не се изтъква въздържанието от храна като основен елемент на поста, за който се говори в Писанието, като само 40 дневният пост на Исус в пустинята е представен там като въздържание от някаква храна, понеже каква полза от гладуване, когато милиони човеци имат нужда от спасение сега, а гладуването не може да ги спаси съвършено?!, ако гладуваш, това може да бъде полезно най-вече за твоето тяло, но ако спасяваш съжителите си от глад, жажда, голота, студ, бедствие, напаст, бесове, болест, смърт, грях/греха, зло, и пр., тогава това наистина би било полезно за тях, не само за теб, следователно същинският пост е правенето на добро ближнему, понеже не напразно най-голямата Св. Заповед е да обичаш ближния си както обичаш своето собствено тяло, и дори повече (и) от себе си:

"никой никога не е намразил своето тяло, но го храни и се грижи за него, както и Христос за църквата;" Ефесяни 5: 29,

"Защото целият закон се изпълнява в една дума, сиреч, в тая "Да обичаш ближния си както себе си"." Галатяни 5: 14,

"Никой да не търси своята лична полза, но всеки ползата на другиго..... Не ставайте съблазън ни на юдеи, ни на гърци, нито на Божията църква; както и аз угождавам на всички във всичко, като търся не своята си полза, но ползата на мнозина, за да се спасят." 1 Коринтяни 10: 24-33

ето защо още в старозаветните книги е било написано:

"Извикай силно, не се щади; Издигни гласа си като тръба Та изяви на людете Ми беззаконието им, И на Якововия дом греховете им. При все това те Ме търсят всеки ден И желаят да учат пътищата Ми; Като народ, който е извършил правда; И не е оставил постановлението на своя Бог, Те искат от Мене праведни постановления, И желаят да се приближат при Бога. Защо постихме, казват, а Ти не виждаш? Защо смирихме душата си, а Ти не внимаваш? Ето, в деня на постите си вие се предавате на своите си удоволствия, И изисквате да ви се вършат всичките ви работи. Ето, вие постите за да се препирате и карате, И за да биете нечестиво с пестници(т.е. и за да съдите брата/ближния (си) с постановления(та) за осъждение); Днес не постите така Щото да се чуе горе гласът ви. Такъв ли е постът, който Аз съм избрал, - Ден, в който трябваше човек да смирява душата си? Значи ли да навежда човек главата си като тръстика(т.е. означава ли това вярващият/човек просто да се кланя ритуално с тялото си), И да си постила вретище и пепел(т.е. и да се въздържа от храна и други телесни дейности)? Това ли ще наречеш пост и ден угоден на Господа? Не това ли е постът, който Аз съм избрал, - Да развързваш несправедливите окови(т.е. да развързваш държаните от сатана във мрачни връзки), Да разслабваш връзките на ярема(т.е. да облекчаваш/разтоварваш обременените), Да пускаш на свобода угнетените(т.е. да поправяш угнетителя и да освобождаваш угнетяваните), И да счупваш всеки хомот(т.е. и да разчупваш всяко проклятие)? Не е ли да разделяш хляба си с гладния, И да възвеждаш в дома си сиромаси без покрив? Когато видиш голия да го обличаш, И да се не криеш от своите еднокръвни(т.е. и да не бягаш от отговорност когато срещаш човек в неволя/нужда, но да му помагаш)? Тогава твоята светлина ще изгрее като зората, И здравето ти скоро ще процъфне; Правдата ти ще върви пред тебе, И славата Господна ще ти бъде задна стража. Тогава ще зовеш, и Господ ще отговаря! Ще извикаш, и Той ще рече: Ето Ме! Ако махнеш насред себе си хомота(т.е. ако спреш да товариш човеците с бремена). Соченето с пръст(т.е. и престанеш със съденето и клеветенето) и нечестивите думи(т.е. лошото отношение към ближния (си) и неправедните свидетелства/лъжливите пророчества), Ако даруваш на гладния(т.е. на човека в нужда) желаното от душата ти, И насищаш наскърбената душа, Тогава светлината ти ще изгрява в тъмнината, И мракът ти ще бъде като пладне; Господ ще те води всякога, Ще насища душата ти в бездъждие(т.е. в криза), И ще дава сила на костите ти(т.е. на "чреслата" ти); И ти ще бъдеш като напоявана градина, И като воден извор, чиито води не пресъхват. И родените от тебе ще съградят отдавна запустелите места; Ще възстановиш основите на много поколения; И ще те нарекат Поправител на развалините, Възобновител на места за население. Ако отдръпнеш ногата си в събота(т.е. ако се въздържаш във вярата), За да не вършиш своята воля в светия Ми ден(т.е. (за) да не вършиш духовно беззаконие), И наречеш събота(т.е. освещаването на Божието създание и вярата) наслада, света на Господа, почитаема, И Го почиташ като не следваш в нея своите си пътища(т.е. и почиташ упражняването на вярата като не следваш човешки (духовни/религиозни) предания/учения по духовния път), И не търсиш своето си удоволствие(т.е. своята (си) полза), и не говориш своите си думи(т.е. и не свидетелствуваш от себе си, сиреч което не е от истинския Господ Бог), Тогава ще се наслаждаваш в Господа; И Аз ще те направя да яздиш по високите места на земята, И ще те храня в наследството на баща ти Якова; Защото устата Господни изговориха това." Исая 58: 1-14

lunacy
04-16-2015, 11:30
това е пост

Pug_306
04-16-2015, 14:27
Постът е въздържание с религиозно-нравствена цел от блажна храна при умерена употреба на постна храна.

lunacy
04-16-2015, 23:01
това също е пост

AngelBelchev
04-17-2015, 11:09
Деца, яжте мръвки и не се занимавайте с глупости.

Pitancho
05-01-2015, 13:00
Теологът го обЯсни. Който разбрал - разбрал. Който не е - дай Боже да разбере. Но постите не са за простите. Как средностатистическият,,кон суматор'' да разбере, че има смисъл да не правиш непременно това, което ти се прииска? Или да правиш нещо, въпреки, че не ти се иска.
Според мен създалият темата се е поизхвърлил, като отваря темата тук, където болшинството не са наясно с къде по-важни и елементарни основни истини на християнството. Нуждата от поста се осъзнава на по-късен етап - от хора, които вече имат основна грамотност и желание да се потрудят за спасението на душата си чрез изпълнение на Божиите заповеди. Но тук нивото е елементарно - ям си, пия си , живея си, правя го с презерватив - от какво трябва да се спасявам?

npp
05-01-2015, 21:46
истината е, че Исус, както и всеки един от Неговите истински ученици, не е бил просто някакъв шампион по въздържание от храна, нито участник в конкурс за телесно превъзходство, в Новия Завет единствено за Исус е представено, че по някакъв начин не се е хранил за дълго време, в случая 40-те дена в пустинята след кръщението Му на река Йордан - това е единственият случай на въздържание от храна за дълго време, който е представен в книгите на Новия Завет, като изключим трите дена, през които савел (т.е. предишното име на Св. Павел преди да приеме името "Павел") не ял и не пил нищо след неочакваната (му) среща с Господ Исус (когато загубил зрението си за малко), продължителното въздържание от храна се е считало за пост във времената преди Новия Завет, защото тогава сатана имал вътрешна власт на "небето", с която е могъл да налага на вярващите/поклонниците неща, които са били сянка/образ на същинските "небесни"/духовни неща, а именно различни въздържания от телесното както и телесни ограничения и постановления, но сега вече, за последните 2 хилядолетия, актуалният Завет е Новият, чиито изисквания са пряко свързани със същинските "небесни"/духовни неща, докато старите телесни изисквания са вече официално анулирани (Йоан 12:31, Йоан 14:30, Йоан 16:11, Колосяни 2:13-15, Евреи 8:4-13, Евреи 10:1-18 )

Pitancho
05-01-2015, 22:35
Бре нпп, Христос нали е казал за учениците си, че не постят, защото Той, Младоженеца е с тях ,а когато им го отнемат ще постят. И си прочети 2. Кор. 11:27, дето апостол Павел казва ясно, че е бил ,,често в пост'',а не по изключение, както писа ти. А какво е ял в пустинята св. Йоан Кръстител - сещаш се, нали -постна храна. За постите на други светии и обикновени християни няма смисъл да ти пиша, щото ти се имаш за по-свят от тях... Ама да те питам - ти как постиш? Понеже истинският пост ангажира и душата и тялото на човека, не ми излизай с номера, че постиш само духовно.

npp
05-01-2015, 23:19
Бре нпп, Христос нали е казал за учениците си, че не постят, защото Той, Младоженеца е с тях ,а когато им го отнемат ще постят. И си прочети 2. Кор. 11:27, дето апостол Павел казва ясно, че е бил ,,често в пост'',а не по изключение, както писа ти. А какво е ял в пустинята св. Йоан Кръстител - сещаш се, нали -постна храна. За постите на други светии и обикновени християни няма смисъл да ти пиша, щото ти се имаш за по-свят от тях... Ама да те питам - ти как постиш? Понеже истинският пост ангажира и душата и тялото на човека, не ми излизай с номера, че постиш само духовно.

вече ти се обясни, но ти си настояваш за някакво си гладуване или частично въздържание от храна, чрез което никой никога не е могъл да изгони бесовете от обладаните, нито да излекува болните, нито да възстанови недъгавите/сакатите, нито пък да възкреси мъртвите, защото дори и съвременното християнство не може да се похвали с възкресение каквото е било онова на Лазар, освен че и процентът на онези, на които такива съвременни християни са помогнали поне малко (в)сред всички нуждаещи (се), които са срещнали, е нищожен (като) принос в сравнение с ефективността, която е била налице при Исус и Неговите истински ученици, Които са представени в Библията, тъй като Те са спасявали съвършено всеки срещнат нуждаещ се, все пак с изключение на такива като твърде закоравялите книжници, фарисеи, садукеи, магьосници, и въобще духовни беззаконници, че как може онзи, който проявява чиста любов към ближния си и се моли за спасение на нуждаещите се да е нищо, а само онзи, който се въздържа напълно или частично от храна да е нещо?!, че кое е по-голямо, любовта или хранителният пост?!, къде пише, че Бог не е любов, но пълно или частично въздържание от храна?!, например ако видиш дете, което спазва написаните лично от истинския Господ Бог 10 Божии Заповеди като проявява чиста и съвършена любов към човеците и се моли за пълно освещаване и спасение за изобилен и вечен живот в истинския Господ Бог за всички човеци, и в същото време човек, който само спазва някакъв хранителен пост, не би ли посочил детето за по-Божие или по-близо до истинския Господ Бог особено ако видиш, че то е заклеймявано от системата на някаква човешка(666) религия като грешно в сравнение с онзи човек, който само (дето) пази хранителен пост?!, затова казахме, че Исус, както и всеки един от Неговите истински ученици, които са представени в Библията, не е бил просто някакъв пълен или частичен въздържател от храна, нито в топ класацията на конкурс за външно превъзходство като доброволен участник в него, но всеки от тях се вижда, че преди всичко е работил за изгонване на бесовете от обладаните, изцеление на болните, възкресение на мъртвите, проповядване на Благовестието от истинския Бог, и все такива неща, от които е имало полза за другите човеци, а не само за онези, които спазват телесни постановления/въздържания, защото това, че гладуваш може да означава преди всичко полза за самия теб без това да е полезно за когото и да е от другите човеци, а ненапразно Св. Павел е казал: "Никой да не търси своята лична полза, но всеки ползата на другиго. Всичко, що се продава на месарницата, яжте без да изпитвате за него заради съвестта си; защото "Господна е земята и всичко що има в нея"... Не ставайте съблазън ни на юдеи, ни на гърци, нито на Божията църква; както и аз угождавам на всички във всичко, като търся не своята си полза, но ползата на мнозина, за да се спасят."(1 Коринтяни 10: 24-33), за Св. Йоан Кръстител пише, че е постил дори през цялото време като от време на време се е хранил с акридии и див мед, но също така пише, че е имал такава специална дарба, която дори е била един вид вродена, защото Бог нарочно им пратил него, тъй като книжниците и фарисеите се оплаквали, че не им е пратил достатъчно въздържан пророк, понеже те считали всеки истински Светия, който не пази хранителен пост през цялото време за недостоен, при все че те също не постили чак толкова много, плюс това кръщението на Йоан Кръстител не се е състояло в това, че всеки кръстен (от него) е трябвало задължително да спазва хранителен пост, не смяташ ли, че би било по-трудно за човек да ангажира душата и тялото си за ефективното спасение на погиналите, така както Исус и Неговите истински ученици са спасявали ефективно нуждаещите се, ако в същото време не се храни и не е ял от дълго време - няма ли това да му попречи да върви от улица на улица, град на град и пр. спасявайки всеки срещнат така както Исус и учениците Му са правили, понеже гладуването може да изтощи гладуващия и той да не може да върши онази все пак не съвсем лека работа?!

Pitancho
05-02-2015, 14:02
Нпп, прочети пак какво е писал Тheolog - има различни степени на пост, но ти по сектантски образец под пост разбираш само пълното неядене и непиене. И не ми отговори на въпросите защо смяташ ,че постът бил отменен ако
*Христос казва, че учениците Му не постят, докато е с тях , но после ще постят.
* Защо е постел ап. Павел и то многократно? Което нали, не означава глад по неволя.
* Защо Христос е казал, че тоя род(бесовете) не излиза освен с пост и молитва?
Не е вярно, че вслед апостолите няма случаи на възкресение на мъртви и на изцеления на бесновати. Такива случаи са познати на Църквата от древност до наше време, но,щом ти не си чул или чел за такива случаи си въобразяваш, че такова нещо не съществува.
Принципна грешка на протестантското сектантско мислене е, че отхвърлят историята и смятат, че Новият Завет е не само начало, но и край на'Църквата, на която адовите порти някакси са успели да надделеят(въпреки Христовото обещание,че няма да надделеят) и тя се изпарява от историята, за да възкръсне с някой от многото глупаци, дето си е повярвал, че е по умен и възвишен от всички християни, чели Писанието дотогава, и тръгва да основава наново църквата. Та ти си един такъв въздухар със смешно самочувствие, което си е, да го кажем направо смъртния грях на гордостта и непослушанието. Гордостта направи най- светлия ангел Сатана, а непослушанието направи Адам и Ева изгнанници от рая.
Та чакам си отговор на въпросите.

npp
05-02-2015, 18:30
Нпп, прочети пак какво е писал Тheolog - има различни степени на пост, но ти по сектантски образец под пост разбираш само пълното неядене и непиене. И не ми отговори на въпросите защо смяташ ,че постът бил отменен ако
*Христос казва, че учениците Му не постят, докато е с тях , но после ще постят.
* Защо е постел ап. Павел и то многократно? Което нали, не означава глад по неволя.
* Защо Христос е казал, че тоя род(бесовете) не излиза освен с пост и молитва?
Не е вярно, че вслед апостолите няма случаи на възкресение на мъртви и на изцеления на бесновати. Такива случаи са познати на Църквата от древност до наше време, но,щом ти не си чул или чел за такива случаи си въобразяваш, че такова нещо не съществува.
Принципна грешка на протестантското сектантско мислене е, че отхвърлят историята и смятат, че Новият Завет е не само начало, но и край на'Църквата, на която адовите порти някакси са успели да надделеят(въпреки Христовото обещание,че няма да надделеят) и тя се изпарява от историята, за да възкръсне с някой от многото глупаци, дето си е повярвал, че е по умен и възвишен от всички християни, чели Писанието дотогава, и тръгва да основава наново църквата. Та ти си един такъв въздухар със смешно самочувствие, което си е, да го кажем направо смъртния грях на гордостта и непослушанието. Гордостта направи най- светлия ангел Сатана, а непослушанието направи Адам и Ева изгнанници от рая.
Та чакам си отговор на въпросите.

прочетох достатъчно, но няма как да е истина това постът, за който се говори в библейските писания да представлява най-вече въздържание от храна, понеже форумният потребител "theolog", ти и др. представяте именно такава гледна точка, а ти прочете ли какво пише в първия ми пост(#11) от тази тема заедно с библейските цитати?!, докато учениците на Исус са ходили физически с Него в този свят, не е трябвало да полагат много грижи, защото тогава Бог и Исус са се грижили за нещата, за които те още не съумявали да се грижат, понеже (и) още са били не съвсем опитни във вярата, което се вижда и от представеното в четирите Евангелия, а както е било представено още във времето преди Новия Завет, говорейки чрез Пророци Бог се е опитвал да разчупи суетните човешки традиции и тенденции във вярата, включително (онези) свързаните с поста, както може да се види и от написаното в Исая 58, постът още тогава е трябвало да бъде най-вече проява на загриженост за човеците, които се нуждаят от помощ/спасение/осигуряване с нормален или достатъчно добър живот, освен че освещаване и на самата вяра, тъй като не е трябвало да се върши духовно беззаконие/неправда във вярата, което се вижда и от написаното в Исая 59, където се говори именно против ересите, имало е случаи когато Св. Павел е гладувал именно по неволя, което се вижда и от написаното в 2 Коринтяни 6:5 и 11:27, просто има разлика между предумишлено въздържание от храна и естествени условия, които предразполагат към гладуване, например Давид не ял нищо когато детето му било болно, и ти знаеш как много родители са склонни да спрат да се хранят при такива обстоятелства, било то поради загуба на апетит или просто защото няма да им е до храна в такъв момент, подобен е бил и случаят с Св. Павел на кораба по време на бурята преди да претърпят корабокрушение описан в Деяния 27:6-44, когато той не ял по време на бурята(Деяния 27:21), понеже и от друга страна Св. Дух правил така, че Светиите да не се хранят в определени случаи/моменти, коя от най-основните Божии заповеди, примерно от десетте, казва че трябва да се гладува?!, или къде можеш да намериш такава Божия заповед, която регламентира задължително въздържание от храна?!, защото най-главната заповед е да обичаш ближния си дори повече и от себе си, а каква любов към ближния е ако просто се въздържаш от храна, което ще ползува теб в добрия случай, но не и твоя ближен?!, мислиш ли, че Исус напразно е казал, че нищо от онова, което влиза в устата на човека, не осквернява човека(Матей 15:11-20)?!, няма как най-Светъл Ангел да стане сатана в рамките на една вечност (не в рамките на много вечности), затова и от началото на настоящата вечност, която е започнала преди около 5-6 хилядолетия, не е имало такъв Св. Ангел, който (да) е станал сатана, колкото до самия сатана, той не е одушевено същество, а просто дух, неодушевена сила, но все пак доста разумна, въобще не съм казал, че след Св. Апостоли представени в Библията не е имало истински Светии, които са вършили същите чудеса каквито Исус и Неговите истински ученици са вършили преди това, дори и сега може да има такива Светии тук в този свят, даже със сигурност има такива...

kaRamella
05-02-2015, 21:05
това е пост

Взе ми думите от устата.

Mary_Jane_69
05-02-2015, 23:51
Да не ядеш салами.

obicham69
05-05-2015, 06:57
искам да попитам, нарушаване на постите ли е ако момичето гълта след свирка?
спермата месо ли е или е постно?

Pitancho
05-05-2015, 19:52
искам да попитам, нарушаване на постите ли е ако момичето гълта след свирка?
спермата месо ли е или е постно?

Постът се съпровожда и със сексуално въздържание, така че отговорът е очевиден. Подозирам, че началото на богословските ти интереси е многообещаващо :-D

Nightmare_
05-06-2015, 16:34
Яжте си месо.

defender
05-06-2015, 16:46
Яжте си месо.

м, чЕ то сега месото в магазините е 90% соя и 10% хормони и антибиотици, бре, кво месо да си ядем?

npp
05-06-2015, 16:56
вие може и да постите задължително в определени периоди на годината, обаче няма такива пости постановени в Библията, това са си ваши традиции на вашето вероизповедание, никъде в Новия Завет не пише, че от еди кой си месец до еди кой си всеки трябва да пости задължително

"Който яде, да не презира този, който не яде; и който не яде, да не осъжда този, който яде; защото Бог го е приел. Кой си ти, що съдиш чужд слуга? Пред своя си господар той стои или пада. Но ще стои, защото Господ е силен да го направи да стои. Някой уважава един ден повече от друг ден; а друг човек уважава всеки ден еднакво. Всеки да бъде напълно уверен в своя ум. Който пази деня, за Господа го пази; [а който не пази деня, за Господа го не пази]; който яде, за Господа яде, защото благодари на Бога; и който не яде, за Господа не яде, и благодари на Бога." Римляни 14: 3-6


искам да попитам, нарушаване на постите ли е ако момичето гълта след свирка?
спермата месо ли е или е постно?

не можа ли да измислиш по-голяма простащина във форум за религия?!


м, чЕ то сега месото в магазините е 90% соя и 10% хормони и антибиотици, бре, кво месо да си ядем?

за съжаление и това беше така, но ако се освещава както трябва, не би трябвало да има проблеми, но би трябвало да бъдат решени всичките, и все пак не смея да препоръчвам на всеки човек да не подбира храната си - нездравословното хранене наистина бе причина (макар и вторична) за заболявания и смърт - Бог да не дава да има повече проблеми с човеците!

Pitancho
05-06-2015, 18:02
вие може и да постите задължително в определени периоди на годината, обаче няма такива пости постановени в Библията, това са си ваши традиции на вашето вероизповедание, никъде в Новия Завет не пише, че от еди кой си месец до еди кой си всеки трябва да пости задължително.

Защото историята на Църквата не завършва с написването на последната книга от Н.З . /и между другото започва преди да е бил написан.
Не знам в твоята ,, църква'' на виртуалните истински светии и на единствения реален -нпп, как стоят нещата, но честно казано не ми и пука. Но ми пука за загубената поради въртоглавието си овца с ник нпп. Та тъй; defender-a и той го е писал това тук неведнъж.

И пак не ми отговори на въпроса: след като Христос е казал, че учениците Му ще постят, ти постиш ли?

npp
05-06-2015, 19:31
Защото историята на Църквата не завършва с написването на последната книга от Н.З . /и между другото започва преди да е бил написан.
Не знам в твоята ,, църква'' на виртуалните истински светии и на единствения реален -нпп, как стоят нещата, но честно казано не ми и пука. Но ми пука за загубената поради въртоглавието си овца с ник нпп. Та тъй; defender-a и той го е писал това тук неведнъж.

И пак не ми отговори на въпроса: след като Христос е казал, че учениците Му ще постят, ти постиш ли?

никак не сме казали, че не трябва да се пости, но дори неведнъж сме изтъквали нуждата от "пост", обаче какво всъщност значи "пост" според библейската терминология?!, това също е въпрос, по отношение на който сме свидетелствували неведнъж в този и в други форуми, като сме давали доста подробни пояснения, понеже Господът ненапразно казва, че злото не може да премине напълно по никакъв начин освен единствено чрез молитва и пост (Марк 9:29), но виж кое изпъква най-много в делата на Исус и Неговите истински ученици представени в Писанието?!, нито пълно гладуване и жадуване, нито частично въздържание от храна и питие, но именно очистването на нечистите, изгонването на бесовете от обладаните, изцеление на болните, обновяване/възстановяване на инвалидите/сакатите, възкресение на мъртвите, проповядване на истинското Божие Слово, и тям подобните неща, което се виждат от четирите Евангелия и книгата "Деяния", както и от написаното в посланията на Св. Апостоли, понеже ненапразно пише как Исус първо е възлюбил съответните човеци, и така ги е спасявал (Марк 10:21), понеже истинският/същинският пост се състои именно в проява(та) на сериозна загриженост за човеците, които все още не са спасени/осигурени (напълно), което е било представено още преди раждането на Господа тук в този свят, чрез пророк Исая (затова ти казахме да прочетеш горния цитат от Исая 58, в който сме вмъкнали пояснения към стиховете), понеже ако Исус и Неговите ученици не бяха проявили истинска загриженост за другите и не ги бяха възлюбили, тогава едва ли щяха да ги спасяват толкова съвършено, но можеше и въобще да не ги е грижа за ближния/брата, затова за поста е достатъчно да се проявява такава загриженост във вярата за другите, понеже без проявата на любов към другите вярващият може дори да не се помоли за тях, и даже досега е имало много случаи, в които много вярващи дори не са споменавали съжителите/съгражданите си в своите молитви и то именно поради любостяжение, затова се подчертава нуждата от проявата на (по-)сериозна загриженост във вярата, понеже именно това са правили Апостолите когато са постили, както например случаят с поста представен в Деяния 13:1-4, когато е трябвало да вземат важно решение, Те са отделяли повече време като са наблягали върху решаването на съответните проблеми с проява на повече вникване в проблема за неговото решаване, именно това е същинският пост, когато вместо да отидеш да си вършиш личните работи, предпочиташ да отделиш това/повече време за намиране на решение на проблемите по спасяване и осигуряване на човеците в истинския Господ Бог, понеже ако гладуваш, тогава дори силите ти могат да намалеят от гладуването и така да се окажеш не(работо)способен да работиш (по-)ефективно върху всеобщото спасяване и осигуряване в истинския Господ Бог, питаш ме дали постя, да, постя, именно съгласно истинската традиция, която представяме не само тук, но и която е представена в Св. Писание(Библията), ето виж например, без да се хвалим със себе си, колко много време отделихме за да ти засвидетелствуваме всички тези обяснения/пояснение относно "поста" като вниквахме в същността на проблема и изявихме именно важното, което е в дух на сърцето, а не телесното, чиято похвала е от човеците...

пп. а гладуването е полезно за здравето

defender
05-06-2015, 20:43
именно в проява(та) на сериозна загриженост за човеците, които все още не са спасени/осигурени (напълно),

Кога спаси себе си, че тръгна и другите да спасяваш?

Pitancho
05-06-2015, 20:56
Колко приказки, за да кажеш, че то всъщност не постиш откъм храна и питие.
А сега ми кажи ,като не се изтощаваш физически, какви физически усилия употреби напоследък, за да свидетелстваш? Понеже очевадно гъделичкането на клавиатурата не се брои.

И втори въпрос - ,,казвали сме... свидетелствали сме...'''бе аз с кого си пиша? Кой е верният отговор? npp e:

а. един човек, обаче велик и затова говори в множествено число за себе си както например разни Величества ( Ние, нпп, по Божия милост Свидетел на Словото на Истинскя Бог...)
б. колективен псевдоним на повече или всичките Истински светии.
в. много свят човек, който почти се е слял с бога, който е двоен (Истинскят Отец+ИсусХристос) и затова някой път говори от неговото/тяхното име, докато той спи, ама по-скоро дреме, щото не чува всичко и всички.
г. човек с раздвоение , разтроение или т.н. на личността.
д. човек с шизофрения, говорещ от името на ''аз+всички ... в главата ми''
е. нито едно от изброените
ж. почти всичко или всичко от изброените.
И така: КАКВО Е НПП?
НА ТОЗИ ВЪПРОС ДЪРЖА ДА ПОЛУЧА ОТГОВОР САМО С ЕДНА БУКВА!!!

DoctorSatan666
05-07-2015, 01:29
Колко приказки, за да кажеш, че то всъщност не постиш откъм храна и питие.
А сега ми кажи ,като не се изтощаваш физически, какви физически усилия употреби напоследък, за да свидетелстваш? Понеже очевадно гъделичкането на клавиатурата не се брои.

И втори въпрос - ,,казвали сме... свидетелствали сме...'''бе аз с кого си пиша? Кой е верният отговор? npp e:

а. един човек, обаче велик и затова говори в множествено число за себе си както например разни Величества ( Ние, нпп, по Божия милост Свидетел на Словото на Истинскя Бог...)
б. колективен псевдоним на повече или всичките Истински светии.
в. много свят човек, който почти се е слял с бога, който е двоен (Истинскят Отец+ИсусХристос) и затова някой път говори от неговото/тяхното име, докато той спи, ама по-скоро дреме, щото не чува всичко и всички.
г. човек с раздвоение , разтроение или т.н. на личността.
д. човек с шизофрения, говорещ от името на ''аз+всички ... в главата ми''
е. нито едно от изброените
ж. почти всичко или всичко от изброените.
И така: КАКВО Е НПП?
НА ТОЗИ ВЪПРОС ДЪРЖА ДА ПОЛУЧА ОТГОВОР САМО С ЕДНА БУКВА!!!

В жалките си, самодоволни напъни за показ на превъзходство, пропусна най-очевидния отговор : Че от профила на нпп пишат двама човека.

Много е забавно да ви гледам как спорите. Понеже когато спорите с атеисти, никога не пропускате да изтъкнете съжалението си, защото си ги представяте като слепи, бягащи от спасението, невежи за божията истина, хора. Но когато спорите с друг човек, представител на същата религия, тогава падат маските и фалшивата съпричастност. Защото кое може да изобличи делюзиите ви по-добре от някой с преобладаващо същите делюзии, но с малки разлики, които в случая развалят целия филм?

Когато живеете с мисълта, че сте представители на религия, проповядваща единствената истина за света, не искате да бъдете "сложени на едно" с други представители, които имат различна версия. Защото това е ВАШАТА истина, и към нея ще останете вкопчени докрай, към всеки един детайл. Дори и ако това налага да нарушите принципите, проповядвани от същата тая "истина".

defender
05-07-2015, 01:49
тогава падат маските и фалшивата съпричастност. Защото кое може да изобличи делюзиите ви по-добре от някой с преобладаващо същите делюзии, но с малки разлики, които в случая развалят целия филм?

ето го, дойде "извора на истината" и "велик съдия на битието" да ни каже, че всички други сме в делюзия.

е как може човек като доктора да се вземе толкова на сериозно, че той е извор на истината, не мога го разбера, баси егото, а всъщност в най-непробудния сън и неосъзната делюзия ни вкарва точно егото.

defender
05-07-2015, 02:07
Когато живеете с мисълта, че сте представители на религия, проповядваща единствената истина за света, не искате да бъдете "сложени на едно" с други представители, които имат различна версия. Защото това е ВАШАТА истина, и към нея ще останете вкопчени докрай, към всеки един детайл. Дори и ако това налага да нарушите принципите, проповядвани от същата тая "истина".

истината пречупена през мен и през психичните ми отклонения става лъжа, затова аз умирам за себе си и се хващам за Изкупителя, ти си тоя дето обожествява психичните си проблеми и не само, че не ги осъзнава и не се срамува ами и ми се перчи.

ауе еййй, дух

defender
05-07-2015, 02:21
а пък нпп даже и спасител, езичник-свидетел от небесната църква стана, убре хайванчето, бая се е развинтил.

всъщност не знам кой от двамцата ви е по-голям супермен

defender
05-07-2015, 02:40
палячовци - единия на бариерата, а другия на словото, мда бе, ае запри се.

npp
05-07-2015, 07:59
Кога спаси себе си, че тръгна и другите да спасяваш?

егоистичният ум не може или не иска да разбере какво значи да търсиш не своята (си) полза, а ползата на другите, най-типичен пример за това си ти, който дори и след над три години истинни обяснения, които ти бяха представени, не (въз)прие тази истина

"Никой да не търси своята лична полза, но всеки ползата на другиго... Не ставайте съблазън ни на юдеи, ни на гърци, нито на Божията църква; както и аз угождавам на всички във всичко, като търся не своята си полза, но ползата на мнозина, за да се спасят." 1 Коринтяни 10: 24-33

npp
05-07-2015, 08:30
Колко приказки, за да кажеш, че то всъщност не постиш откъм храна и питие.
А сега ми кажи ,като не се изтощаваш физически, какви физически усилия употреби напоследък, за да свидетелстваш? Понеже очевадно гъделичкането на клавиатурата не се брои.

И втори въпрос - ,,казвали сме... свидетелствали сме...'''бе аз с кого си пиша? Кой е верният отговор? npp e:

а. един човек, обаче велик и затова говори в множествено число за себе си както например разни Величества ( Ние, нпп, по Божия милост Свидетел на Словото на Истинскя Бог...)
б. колективен псевдоним на повече или всичките Истински светии.
в. много свят човек, който почти се е слял с бога, който е двоен (Истинскят Отец+ИсусХристос) и затова някой път говори от неговото/тяхното име, докато той спи, ама по-скоро дреме, щото не чува всичко и всички.
г. човек с раздвоение , разтроение или т.н. на личността.
д. човек с шизофрения, говорещ от името на ''аз+всички ... в главата ми''
е. нито едно от изброените
ж. почти всичко или всичко от изброените.
И така: КАКВО Е НПП?
НА ТОЗИ ВЪПРОС ДЪРЖА ДА ПОЛУЧА ОТГОВОР САМО С ЕДНА БУКВА!!!

няма полза от физическото изтощение, освен ако не си вманиачен на тема "не излизай навън", защото над 3 дена гладуване може да изтощи тялото и човек да се окаже изтощен (за) да прави дълги разходки навън, при все че не би подтиснало толкова половия нагон, но дори може да го стимулира още повече, това ти го казва човек, който има десетки години опит с гладуване и правилно хранене, и който в тази област е дори един от първите разбирачи в тази държава след лидия ковачева и нейните ученици - все хора, които са упражнявали гладуване в продължение на десетки години и са изследвали особеностите на този процес в детайли, с каквито ти не си наясно, обаче истинският Господ Бог не е зависим от физическото състояние на човешкото тяло за да може да го изпълни със Св. Си Дух, Той може да го изпъни с Духа Си по всяко време и при всякакви обстоятелства, а не само когато човек изтощава тялото си физически, а това че си прочел как Св. Павел е изтощавал тялото си, очевидно не означава, че си разбрал същността на това, което той е правил, защото в същност той е ходил от град на град, и от страна на страна, за да проповядва Благовестието, и именно това, че той непрестанно се е движил и е работил нещо е бил начинът да подчини тялото си изцяло на истинския Господ Бог, понеже всичко, което е правил го е правил за да Му служи

искаш да ти отговоря с една буква на въпроса, но си пропуснал вярната опция в списъка с възможни отговори, което единствено показва, че не разбираш от тези неща, защото преди нас двамата свидетели има на първо място Бог Отец, на второ място Господ Исус Христос, след това има истински Светии и Св. Ангели, и чак накрая съм аз, тъй като Словото излиза от Отца, минава през Сина взимайки от Него, и достига до нас чрез Техните истински Светии и Ангели, т.е. това е цяло Божие Царство, което е над мен, докато аз съм в дъното, и така аз се явявам нещо като (така да се каже) мегафон в техните ръце, това значи свидетел (поне в случая), не че от този профил физически пишат двама души, но физически пиша само аз, обаче в същото време духом не съм сам, защото Св. Дух ме свързва с по-горните от мен, а дори и с моя брат по мисия (другият свидетел, относно който не зная почти нищо (поради разни съображения на самия Бог), всъщност единственото, което зная за него е, че в момента е тук на тази планета така както и аз, но например в коя държава и кой град не зная)

dreamwalker
05-07-2015, 09:16
В жалките си, самодоволни напъни за показ на превъзходство, пропусна най-очевидния отговор : Че от профила на нпп пишат двама човека.



Или повече.

Това не значи нищо. И от dreamwalker пишат повече, но не говорят в множествено число.

dreamwalker
05-07-2015, 09:17
искаш да ти отговоря с една буква на въпроса, но си пропуснал вярната опция в списъка с възможни отговори, което единствено показва, че не разбираш от тези неща, защото преди нас двамата свидетели има на първо място Бог Отец, на второ място Господ Исус Христос, след това има истински Светии и Св. Ангели, и чак накрая съм аз, тъй като Словото излиза от Отца, минава през Сина взимайки от Него, и достига до нас чрез Техните истински Светии и Ангели, т.е. това е цяло Божие Царство, което е над мен, докато аз съм в дъното, и така аз се явявам нещо като (така да се каже) мегафон в техните ръце, това значи свидетел (поне в случая), не че от този профил физически пишат двама души, но физически пиша само аз, обаче в същото време духом не съм сам, защото Св. Дух ме свързва с по-горните от мен, а дори и с моя брат по мисия (другият свидетел, относно който не зная почти нищо (поради разни съображения на самия Бог), всъщност единственото, което зная за него е, че в момента е тук на тази планета така както и аз, но например в коя държава и кой град не зная)

Не вярвам(е) на нито една дума.

Шарлатанин.

npp
05-07-2015, 09:47
Не вярвам(е) на нито една дума.

Шарлатанин.

защо ми се гневиш, какво толкова(зло) ти правя, че се отнасяш така с мен?!, ако аз съм шарлатанин, колко по-шарлатански са окултистите, езотериците, идолопоклонниците и тям подобните, които докараха всички онези злини, които са се случвали досега с човеците на света?!, вярата не се получава и не се дава насила, ако искаш работиш като праведен вярващ, ако ли не, никой от царството на истинския Бог няма да те насилва, защото е въпрос на избор, понеже Бог е любов, и затова въпросът е имаш ли (достатъчно) любов към човеците за да започнеш (и продължиш) да призоваваш Онзи, Който наистина е истинският Господ Бог за истинско спасение на всички, или не?, понеже всеки един от истинските Светии е започнал именно така, т.е. голямата любов към другите ги е карала да търсят Онзи, Който наистина е истинският Бог, защото са искали да има възможно най-добро спасение за другите повече отколкото каквото и да е друго нещо, понеже поради това са предпочитали да се доверят само на Онзи, Който може да спаси всички (най-)съвършено, разбирайки по естество, че само истинският Бог може да извърши/направи това, и не са се доверявали на когото и да е друг и на каквото и да било друго нещо

Pitancho
05-07-2015, 13:21
Не вярвам(е) на нито една дума.

Шарлатанин.

Не е баш такъв. Шарлатанинът обикновено е наясно, че мами другите и се стреми да получи облаги, а нпп си вярва на филмчето, в което смята че е един скромен герой(една степен по-малко свят от ангелите, Единственият известен от двамата Истински Свидетели на Словото Негово Божествено Мегафоние и т.н.) Накратко- шарлатаниът е измамник, а нпп - измамен. Шарлатанинът е интересчия, а нпп е идеалист-въздухар, т.е. заблуждава се безкористно, отхвърляйки себе си като личност с цел да бъде всеотдаен в мисията, която си въобразява че има. Донякъде му симпатизирам, защото има и ценни качества, но най-вече го съжалявам, защото ги хаби за глупости.

defender
05-07-2015, 14:18
егоистичният ум не може или не иска да разбере какво значи да търсиш не своята (си) полза, а ползата на другите, най-типичен пример за това си ти, който дори и след над три години истинни обяснения, които ти бяха представени, не (въз)прие тази истина

"Никой да не търси своята лична полза, но всеки ползата на другиго... Не ставайте съблазън ни на юдеи, ни на гърци, нито на Божията църква; както и аз угождавам на всички във всичко, като търся не своята си полза, но ползата на мнозина, за да се спасят." 1 Коринтяни 10: 24-33

преди да почнеш да храниш другите трябва първо да се научиш да готвиш, иначе ше ги отровиш с вкиснати манджи и така им ставаш съблазън - демек големи обещания, че ги спасяваш ама вкиснати.

спаси първо себе си, това е най-голямата любов, която можеш да окажеш на ближния и да не си му съблазън.

npp
05-07-2015, 19:54
Не е баш такъв. Шарлатанинът обикновено е наясно, че мами другите и се стреми да получи облаги, а нпп си вярва на филмчето, в което смята че е един скромен герой(една степен по-малко свят от ангелите, Единственият известен от двамата Истински Свидетели на Словото Негово Божествено Мегафоние и т.н.) Накратко- шарлатаниът е измамник, а нпп - измамен. Шарлатанинът е интересчия, а нпп е идеалист-въздухар, т.е. заблуждава се безкористно, отхвърляйки себе си като личност с цел да бъде всеотдаен в мисията, която си въобразява че има. Донякъде му симпатизирам, защото има и ценни качества, но най-вече го съжалявам, защото ги хаби за глупости.

а ако имам добри качества, но ги използвам за да служа на религия, чиято практическа традиция се състои предимно в четене на духовни/канонични книги писани от човеци, посещаване на храмове направени от човешки ръце, и извършване на ритуали по човешко предание, както и (понякога) разменяне на посредствени думи между поклонниците, било то за поздрав, възхвала или друго, каква полза ще има ако съм написал дори хиляди книги за тази религия, които са четени от милиони нейни поклонници и ако съм проповядвал хиляди проповеди в нейните храмове пред огромни тълпи, ако (дори и тогава) се оказва, че (почти) нито един от последователите на тази религия не е имал (Духа на) истинския Господ Бог, не е изгонил бесовете от нито един обладан, не е излекувал нито един болен, или не е възкресил нито един мъртвец, в сравнение с Исусовите ученици представени в новозаветните библейски писания?!, що за суетна религия е такава?!, защо да е по-добре да си последовател на такава религия?!, и с какво (толкова) нейните последователи са значително по-добри от други(те) човеци?! - виждаш ли сега кой е идеалист-въздухар?

DoctorSatan666
05-07-2015, 20:23
Или повече.

Това не значи нищо. И от dreamwalker пишат повече, но не говорят в множествено число.

> но не говорят в множествено число
> пишAT
> говорЯТ

http://prikachi.com/images/415/8100415t.gif

npp
05-07-2015, 20:25
преди да почнеш да храниш другите трябва първо да се научиш да готвиш, иначе ше ги отровиш с вкиснати манджи и така им ставаш съблазън - демек големи обещания, че ги спасяваш ама вкиснати.

спаси първо себе си, това е най-голямата любов, която можеш да окажеш на ближния и да не си му съблазън.

а защо (си) мислиш, че бих се изсилил чак толкова, че да се окажа съблазън за другите?!, без да се хваля със себе си, мога да заявя, че никога не пресилвам нещата що се отнася до приноса ми като съпричастен на всеобщото спасение в истинския Господ Бог, защото отдавна съм разбрал, че комуто не е дадено да освещава по един или друг начин, няма как да успее да освещава друг(-иго) в същото(това) отношение ако истинския Бог не го съпортне достатъчно, но ние не говорим за това, а за самата Св. съпричастност като начинание, т.е. ако не в частност както в случаите на напреднали във вярата, поне като основен принцип, понеже нищо не би коствало на вярващия поне да се стреми към добронамереност, доброжелателност, и т.н., т.е. поне като за начало, понеже, както още е писано, няма закон против вършенето на добро(Галатяни 5:22-23), а колко повече онези, които вярват в истинския Господ Бог не биха имали трудности в това отношение(Галатяни 5:24), пък и доброто трябва да се почита и насърчава, в което се състои и самото освещаване, понеже (и) няма как да е по-редно да кажем "не (се опитвай да) прави(ш) добро", иначе не бихме изпълнили Божията Воля, която е всеки да бъде обръщан в правда, според както е писано: "Идете, прочее, научете всичките народи, и кръщавайте ги в името на Отца и Сина и Светия Дух"(Матей 28:19), "Това е добро и благоприятно пред Бога, нашия Спасител, Който иска да се спасят всичките човеци и да достигнат до познание на истината."(1 Тимотей 2:3-4), за теб може и да е по-лесно да имаш човеците за необратимо грешни и да ги учиш на това да приемат утехата си с греха, обаче трябва да се освещава докато истинският Бог не изпълни плана Си за пълно очистване, спасение и осигуряване на всички човешки и други одушевени същества

DoctorSatan666
05-07-2015, 20:37
ето го, дойде "извора на истината" и "велик съдия на битието" да ни каже, че всички други сме в делюзия.

е как може човек като доктора да се вземе толкова на сериозно, че той е извор на истината, не мога го разбера, баси егото, а всъщност в най-непробудния сън и неосъзната делюзия ни вкарва точно егото.

За човек които не е прочел дори една книга на тема психология, със сигурност имаш големи претенции за познание в тая област. Само един въпрос ще ти задам - какво е его? Хайде да те видим. Аз като пиша давам аргументи и обяснения. Ти си оставаш само с едното заяждане. Нямам нищо против заяждането, но когато нямаш съдържание и покритие, всички твърдения си остават просто смешен опит за задвижване на отдавна закърнели мозъчни функции. И срещу това нямам нищо против, естествено, тъкмо обратното - заради това ти отговарям.

ПП: И сега сигурно ще напишеш някаква простотия от типа на : "Библията ми е достатъчен източник на тема психология". Go ahead, amuse me.

defender
05-07-2015, 21:02
его е всичко, което смяташ за твое и всичко, което по един или друг начин си приел, че си ти.


не се перчи е,

ПП: И сега сигурно ще напишеш, че не е това и ще ми сътвориш някакво възхвалително излияние на мъдростта си, за да се самоизтъкнеш нахално върху личността ми, баси егото.

dreamwalker
05-07-2015, 21:02
а защо (си) мислиш, че бих се изсилил чак толкова, че да се окажа съблазън за другите?!, без да се хваля със себе си, мога да заявя, че никога не пресилвам нещата що се отнася до приноса ми като съпричастен на всеобщото спасение в истинския Господ Бог, защото отдавна съм разбрал, че комуто не е дадено да освещава по един или друг начин, няма как да успее да освещава друг(-иго) в същото(това) отношение ако истинския Бог не го съпортне достатъчно, но ние не говорим за това, а за самата Св. съпричастност като начинание, т.е. ако не в частност както в случаите на напреднали във вярата, поне като основен принцип, понеже нищо не би коствало на вярващия поне да се стреми към добронамереност, доброжелателност, и т.н., т.е. поне като за начало, понеже, както още е писано, няма закон против вършенето на добро(Галатяни 5:22-23), а колко повече онези, които вярват в истинския Господ Бог не биха имали трудности в това отношение(Галатяни 5:24), пък и доброто трябва да се почита и насърчава, в което се състои и самото освещаване, понеже (и) няма как да е по-редно да кажем "не (се опитвай да) прави(ш) добро", иначе не бихме изпълнили Божията Воля, която е всеки да бъде обръщан в правда, според както е писано: "Идете, прочее, научете всичките народи, и кръщавайте ги в името на Отца и Сина и Светия Дух"(Матей 28:19), "Това е добро и благоприятно пред Бога, нашия Спасител, Който иска да се спасят всичките човеци и да достигнат до познание на истината."(1 Тимотей 2:3-4), за теб може и да е по-лесно да имаш човеците за необратимо грешни и да ги учиш на това да приемат утехата си с греха, обаче трябва да се освещава докато истинският Бог не изпълни плана Си за пълно очистване, спасение и осигуряване на всички човешки и други одушевени същества

Ти имаш ли деца?

dreamwalker
05-07-2015, 21:02
> но не говорят в множествено число
> пишAT
> говорЯТ

http://prikachi.com/images/415/8100415t.gif

Не, чадо.

npp
05-07-2015, 21:35
Ти имаш ли деца?

давай по същество

defender
05-07-2015, 21:42
давай по същество

да ти са живи и здрави, а като пораснат да вкарат баща си в пътя.

defender
05-07-2015, 21:48
да свалят дъртия "свидетел" от черешата

npp
05-08-2015, 08:42
да ти са живи и здрави, а като пораснат да вкарат баща си в пътя.

в кой път?!, в безотговорния и крив път на дифендърчо ли?!


да свалят дъртия "свидетел" от черешата

и ти ще остарееш някой ден, и тогава не се сърди ако някакви (по-)млади (от теб) се отнасят лошо или неуважително с теб, защото това дето стъпкваше праведни вярващи осуетявайки тяхното истинно свидетелство от Бога едва ли ще ти се размине безнаказано особено след като си продължи да постъпваш така въпреки всички предупреждения в продължение на години

defender
05-08-2015, 10:34
стъпкваше праведни вярващи осуетявайки тяхното истинно свидетелство от Бога

освести се старче, "светец" самозван.
а и защо спасяваш хора без никой да те е търсил, досадно е.


едва ли ще ти се размине безнаказано особено след като си продължи да постъпваш така въпреки всички предупреждения в продължение на години

айде, "светия" инквизитор пак почна да заплашва със "светия" си сатър, тоя твоя спящ бог да не някакво бустанско плашило.

DoctorSatan666
05-08-2015, 15:27
его е всичко, което смяташ за твое и всичко, което по един или друг начин си приел, че си ти.




Това е доста повърхностна дефиниция, но ок, ще приемем че е така. Сега значи, ако имаш високо мнение за себе си и това което говориш, то значи в това се състои егото ти, нали така? Следователно поведението, което произхожда от това, следва да се нарича егоистично? Дотук добре, но какво ако имаш смирено или малоценно мнение за себе си? Това някакси те прави неегоистичен ли? Нали в крайна сметка, егото си ти, каквото и да си? Така че няма значение с какво се идентифицираш, все е его. Тоест термина "егоистичен" става излишен и неточен, понеже поведението на което се лепва етикета "егоистично" е само част от различните проявления на егото. А егото може да се "изпълни" с много различни неща, в целия спектър на отговора на въпроса "Какво съм Аз". Така че по твоята дефиниция, излиза че и аз, и ти, и всички останали сме еднакво егоистични, което обезсмисля ползването на тая дума. Този смисъл на егоистичен, има много малко общо с триединното схващане за човека, предложено от Фройд, където егото е концепцтуален модел на само една от многото части, които изграждат човека и определят неговото поведение. Но в социалните среди, егоизмът е станал нарицателно за определен тип поведение, което вреди и не се харесва на хората, като изобщо не се взима предвид произхода на това поведение. Иронията е в това, че социалната употреба на думата егоистичен, може също да се проследи индивидуално до егото (на всеки, който я ползва), също както поведението, на което тази дума е нарицателно.

defender
05-08-2015, 15:45
Да, всеки има его, но на някои егото е над необходимите граници, което избива в налудничави представи за себе си, както и в поведението си. Например прескачане на бариери, като че ли като я прескочиш и това ти дава бонус его +20 точки, а пък на други почват се явява духове и богове и да ги възкръсват по чукорнайс пъти и чувство за някакво избраничество - което е още +50 его точки бонус принадена стойност над плебса.

dreamwalker
05-08-2015, 18:33
давай по същество

Въпросът е съществен.

DoctorSatan666
05-08-2015, 22:14
но на някои егото е над необходимите граници

http://prikachi.com/images/567/8102567q.gif

Wtf? Т'ва беше най-тъпото изказване на всички времена. Поставих ти нарочно въпроса за егото в началото, защото знаех че ще се оплетеш, когато се опиташ да навържеш нещата, за да защитиш първоначалните си твърдения. Но това не го очаквах.... Никой не може да е толкова глупав. Просто... скрий се някъде и умри, гей миризлив.

dreamwalker
05-08-2015, 22:31
Защо чупиш чинии, грехота е.

Npp не може да отговаря нормално.

defender
05-08-2015, 22:32
има хора, които не са си изградили достатъчно съзнание и затова се нуждаят и търсят повече външно внимание и признание, такива хора буквално искат да ни обладаят с егото си чрез външните му прояви, като често тези прояви са доста повърхностни и неизживяно детски - например демонстриране на "прескачане на бариери" пред другите, изживяване като дух извън социума или физичните закони или пък натякване на другите, колко си велик спасител, умен, или че си някой супермен или свидетел. Резките и вулгарни обиди към другите също е вид такава доста повърхностна проява, подчертаване и демонстриране на егото си.

това имах предвид

dreamwalker
05-08-2015, 22:35
http://www.writingwinters.com/wp-content/uploads/picardWTF.jpg

npp
05-09-2015, 09:11
освести се старче, "светец" самозван.
а и защо спасяваш хора без никой да те е търсил, досадно е.

айде, "светия" инквизитор пак почна да заплашва със "светия" си сатър, тоя твоя спящ бог да не някакво бустанско плашило.

ти ще си един от първите неспасени, след като осуетяваш спасението на другите, освен че си и един от най-изтъкнатите дон-кихоти воюващи срещу вятърни мелници, всеки, който ти говори за истински Бог и истинско спасение ти се вижда крив и най- виновен и грешен все едно само дето ти не си, а като си толкова отворен, можеш ли да решиш проблемите на милиардите бедствуващи човеци на света?!, но ето как не само че не се опитваш, но дори и хулиш онези, които се опитват да допринасят за спасението в истинския Господ Бог, освен че и похулваш самото спасение, за което Бог може само да ти каже: "в такъв случай какво ще кажеш ти да си един от първите неспасени и погинали?!", представяш се за християнин, но не си нищо повече от един сатанист, изписа стотици идиотски поста за някакво си твое философско его (при това сякаш само за да вменяваш грях на другите и (за) да ги одумваш/съдиш), чиято философия въобще не е представена в библейските писания, а не засвидетелствува нищо от правдата на истинския Господ Бог, което на свой ред бе редно да направиш, а не после да ревеш защо аз или друг не сме направили еди какво си, понеже и ние сме човеци, и както си ти на света, така са и истинските Светии както и всеки друг човек от онези, които не са приели да угаждат/служат на сатана - не си мисли дори и това, че на някой от истинските Светии му е по-леко отколкото на теб или че е по-привилегирован от теб, ако беше на мое място щеше да видиш какво значи да бъдеш гонен заради правдата на истинския Господ Бог, но, според както и ти самия показа и представи, за теб по-добре е да приемеш утехата си с греха, защото всеки, който не иска да бъде гонен за Христовия "кръст" постъпва така и такива също карат другите да се "обрязват" с тяхната религия, както правеше и ти, когато се опитваше да наложиш твоята човешка религия на всички, на мен не ми е до каквито и да било самохвалства и тщеславия, но когато се стигне до свидетелствуване на Божието Слово примерно във форум за религия какъвто е и този, тогава ако трябва да сме сериозни, а не суетни, ще бъде редно да свидетелствуваме истинското Божие Слово сериозно, а когато ти претендираше да си по-истинен от мен и от моя брат по мисия, като ни посочваше за лъжепророци, и като се поругаваше с нас, принципно бе редно да засвидетелствуваш нещо по- истинно/праведно/добро от нас, или поне не по-малко праведно/добро, но сякаш просто се из*ра на всичко добро като някакъв духовен бай ганьо, кой ти е виновен за това, че си горделив и че отношението ти е гадно?!, нямаш никакъв подходящ подход за да си нещо по-добро като съветник на другите по духовните въпроси когато си по-лош в слово, правда, и държане дори и от сектантите от средно и дори селско ниво, въобще не съм имал и нямам за цел да се изтъквам, но единствено любовта на истинския Господ Бог в мен е, която ме караше и все още ме кара да се опитвам да допринасям за Неговото спасение за човеците по съответните начини, и в това няма нищо лошо, и сега ако някой прочете всичките ми постове от този форум за религия и философия, а също и всички твои, ще види, че съм свидетелствувал всичко за истинското спасение в Бог с любезност, търпение и съдържателност, и че ти си се възгордявал, подигравал, гаврил, лукавствал, и че си завиждал, злобеел, коварствал, вилнеел и безобразничел с умопомрачителна арогантност като някакъв най-упадъчен фарисейски прозелит без дори да поздравиш брат си, а това че си правил евала на сатанисти и други, и си се дуелирал интелектуално с някои от тях както и с други за да можеш да изпиташ самодоволство е все едно равностойно на панс*ксуална маст*рбация, и фактът, че твърдиш, че си дошъл в този форум за да си лафиш, въобще не е никакво извинение и няма да те оправдае пред Бог...

defender
05-09-2015, 10:49
ти ще си един от първите неспасени,


Бог може само да ти каже: "в такъв случай какво ще кажеш ти да си един от първите неспасени и погинали?!",


не си мисли дори и това, че на някой от истинските Светии му е по-леко отколкото на теб или че е по-привилегирован от теб, ако беше на мое място щеше да видиш какво значи да бъдеш гонен заради правдата


и такива също карат другите да се "обрязват" с тяхната религия, както правеше и ти, когато се опитваше да наложиш твоята човешка религия


мен и от моя брат по мисия, като ни посочваше за лъжепророци, и като се поругаваше с нас,


с любезност, търпение и съдържателност, и че ти си се възгордявал, подигравал, гаврил, лукавствал, и че си завиждал, злобеел, коварствал, вилнеел и безобразничел с умопомрачителна арогантност


като някакъв най-упадъчен фарисейски прозелит без дори да поздравиш брат си,


а това че си правил евала на сатанисти и други, и си се дуелирал интелектуално с някои от тях както и с други за да можеш да изпиташ самодоволство е все едно равностойно на панс*ксуална маст*рбация,...

браво чиче, уникално изпълнeние, имаш моите аплодисменти

а хумористичните ти вметки ме оставиха без дъх, след такова хилене сигурно ми удължи живота с 3-4 дена, благодаря. Всъщност сега разбирам защо си пратен и ти е дадена спeциална вип мисия.

defender
05-09-2015, 11:20
не си мисли дори и това, че на някой от истинските Светии му е по-леко отколкото на теб или че е по-привилегирован от теб, ако беше на мое място щеше да видиш какво значи да бъдеш гонен заради правдата

какво се е случило, дай пример.
кой може да гони такъв "истински светия" като тебе, мисля че си въобразяваш.
Какво стана с ония трансцедентални магьосници, които те гонеха и те издигаха от леглото докато лежиш на него, още ли те преследват, ако изобщо вече си спомняш какви си ги говорил.


да бъде гонен за Христовия "кръст"

за какъв кръст си гонен, та нали лъжливата ти вакханалия подобна на езическо-кришнаистка гавра над словото, вместо на свидетелство не признаваше "кръста".

dreamwalker
05-09-2015, 11:40
ти ще си един от първите неспасени, след като осуетяваш спасението на другите, освен че си и един от най-изтъкнатите дон-кихоти воюващи срещу вятърни мелници, всеки, който ти говори за истински Бог и истинско спасение ти се вижда крив и най- виновен и грешен все едно само дето ти не си, а като си толкова отворен, можеш ли да решиш проблемите на милиардите бедствуващи човеци на света?!, но ето как не само че не се опитваш, но дори и хулиш онези, които се опитват да допринасят за спасението в истинския Господ Бог, освен че и похулваш самото спасение, за което Бог може само да ти каже: "в такъв случай какво ще кажеш ти да си един от първите неспасени и погинали?!", представяш се за християнин, но не си нищо повече от един сатанист, изписа стотици идиотски поста за някакво си твое философско его (при това сякаш само за да вменяваш грях на другите и (за) да ги одумваш/съдиш), чиято философия въобще не е представена в библейските писания, а не засвидетелствува нищо от правдата на истинския Господ Бог, което на свой ред бе редно да направиш, а не после да ревеш защо аз или друг не сме направили еди какво си, понеже и ние сме човеци, и както си ти на света, така са и истинските Светии както и всеки друг човек от онези, които не са приели да угаждат/служат на сатана - не си мисли дори и това, че на някой от истинските Светии му е по-леко отколкото на теб или че е по-привилегирован от теб, ако беше на мое място щеше да видиш какво значи да бъдеш гонен заради правдата на истинския Господ Бог, но, според както и ти самия показа и представи, за теб по-добре е да приемеш утехата си с греха, защото всеки, който не иска да бъде гонен за Христовия "кръст" постъпва така и такива също карат другите да се "обрязват" с тяхната религия, както правеше и ти, когато се опитваше да наложиш твоята човешка религия на всички, на мен не ми е до каквито и да било самохвалства и тщеславия, но когато се стигне до свидетелствуване на Божието Слово примерно във форум за религия какъвто е и този, тогава ако трябва да сме сериозни, а не суетни, ще бъде редно да свидетелствуваме истинското Божие Слово сериозно, а когато ти претендираше да си по-истинен от мен и от моя брат по мисия, като ни посочваше за лъжепророци, и като се поругаваше с нас, принципно бе редно да засвидетелствуваш нещо по- истинно/праведно/добро от нас, или поне не по-малко праведно/добро, но сякаш просто се из*ра на всичко добро като някакъв духовен бай ганьо, кой ти е виновен за това, че си горделив и че отношението ти е гадно?!, нямаш никакъв подходящ подход за да си нещо по-добро като съветник на другите по духовните въпроси когато си по-лош в слово, правда, и държане дори и от сектантите от средно и дори селско ниво, въобще не съм имал и нямам за цел да се изтъквам, но единствено любовта на истинския Господ Бог в мен е, която ме караше и все още ме кара да се опитвам да допринасям за Неговото спасение за човеците по съответните начини, и в това няма нищо лошо, и сега ако някой прочете всичките ми постове от този форум за религия и философия, а също и всички твои, ще види, че съм свидетелствувал всичко за истинското спасение в Бог с любезност, търпение и съдържателност, и че ти си се възгордявал, подигравал, гаврил, лукавствал, и че си завиждал, злобеел, коварствал, вилнеел и безобразничел с умопомрачителна арогантност като някакъв най-упадъчен фарисейски прозелит без дори да поздравиш брат си, а това че си правил евала на сатанисти и други, и си се дуелирал интелектуално с някои от тях както и с други за да можеш да изпиташ самодоволство е все едно равностойно на панс*ксуална маст*рбация, и фактът, че твърдиш, че си дошъл в този форум за да си лафиш, въобще не е никакво извинение и няма да те оправдае пред Бог...


браво чиче, уникално изпълнeние, имаш моите аплодисменти

а хумористичните ти вметки ме оставиха без дъх, след такова хилене сигурно ми удължи живота с 3-4 дена, благодаря. Всъщност сега разбирам защо си пратен и ти е дадена спeциална вип мисия.

Ти как успяваш да прочетеш това. Wall of text: http://i.imgur.com/5S4RfCR.png

Само като видя писаниците, получавам мигрена.

dreamwalker
05-09-2015, 11:46
ти ще си един от първите неспасени, след като осуетяваш спасението на другите, освен че си и един от най-изтъкнатите дон-кихоти воюващи срещу вятърни мелници, всеки, който ти говори за истински Бог и истинско спасение ти се вижда крив и най- виновен и грешен все едно само дето ти не си, а като си толкова отворен, можеш ли да решиш проблемите на милиардите бедствуващи човеци на света?!, но ето как не само че не се опитваш, но дори и хулиш онези, които се опитват да допринасят за спасението в истинския Господ Бог, освен че и похулваш самото спасение, за което Бог може само да ти каже: "в такъв случай какво ще кажеш ти да си един от първите неспасени и погинали?!", представяш се за християнин, но не си нищо повече от един сатанист, изписа стотици идиотски поста за някакво си твое философско его (при това сякаш само за да вменяваш грях на другите и (за) да ги одумваш/съдиш), чиято философия въобще не е представена в библейските писания, а не засвидетелствува нищо от правдата на истинския Господ Бог, което на свой ред бе редно да направиш, а не после да ревеш защо аз или друг не сме направили еди какво си, понеже и ние сме човеци, и както си ти на света, така са и истинските Светии както и всеки друг човек от онези, които не са приели да угаждат/служат на сатана - не си мисли дори и това, че на някой от истинските Светии му е по-леко отколкото на теб или че е по-привилегирован от теб, ако беше на мое място щеше да видиш какво значи да бъдеш гонен заради правдата на истинския Господ Бог, но, според както и ти самия показа и представи, за теб по-добре е да приемеш утехата си с греха, защото всеки, който не иска да бъде гонен за Христовия "кръст" постъпва така и такива също карат другите да се "обрязват" с тяхната религия, както правеше и ти, когато се опитваше да наложиш твоята човешка религия на всички, на мен не ми е до каквито и да било самохвалства и тщеславия, но когато се стигне до свидетелствуване на Божието Слово примерно във форум за религия какъвто е и този, тогава ако трябва да сме сериозни, а не суетни, ще бъде редно да свидетелствуваме истинското Божие Слово сериозно, а когато ти претендираше да си по-истинен от мен и от моя брат по мисия, като ни посочваше за лъжепророци, и като се поругаваше с нас, принципно бе редно да засвидетелствуваш нещо по- истинно/праведно/добро от нас, или поне не по-малко праведно/добро, но сякаш просто се из*ра на всичко добро като някакъв духовен бай ганьо, кой ти е виновен за това, че си горделив и че отношението ти е гадно?!, нямаш никакъв подходящ подход за да си нещо по-добро като съветник на другите по духовните въпроси когато си по-лош в слово, правда, и държане дори и от сектантите от средно и дори селско ниво, въобще не съм имал и нямам за цел да се изтъквам, но единствено любовта на истинския Господ Бог в мен е, която ме караше и все още ме кара да се опитвам да допринасям за Неговото спасение за човеците по съответните начини, и в това няма нищо лошо, и сега ако някой прочете всичките ми постове от този форум за религия и философия, а също и всички твои, ще види, че съм свидетелствувал всичко за истинското спасение в Бог с любезност, търпение и съдържателност, и че ти си се възгордявал, подигравал, гаврил, лукавствал, и че си завиждал, злобеел, коварствал, вилнеел и безобразничел с умопомрачителна арогантност като някакъв най-упадъчен фарисейски прозелит без дори да поздравиш брат си, а това че си правил евала на сатанисти и други, и си се дуелирал интелектуално с някои от тях както и с други за да можеш да изпиташ самодоволство е все едно равностойно на панс*ксуална маст*рбация, и фактът, че твърдиш, че си дошъл в този форум за да си лафиш, въобще не е никакво извинение и няма да те оправдае пред Бог...

Ти ще си един от първите неспасени, след като осуетяваш спасението на другите, освен че си и един от най-изтъкнатите дон-кихотовци воюващи срещу вятърни мелници, всеки, който ти говори за истински Бог и истинско спасение ти се вижда крив и най-виновен и грешен все едно само дето ти не си, а като си толкова отворен, можеш ли да решиш проблемите на милиардите бедствуващи човеци на света?! Но ето как не само че не се опитваш, но дори и хулиш онези, които се опитват да допринасят за спасението в истинския Господ Бог, освен че и хулиш самото спасение, за което Бог може само да ти каже: "В такъв случай какво ще кажеш ти да си един от първите неспасени и погинали?!" Представяш се за християнин, но не си нищо повече от един сатанист.

Изписа стотици идиотски поста за някакво си твое философско его (при това сякаш само за да вменяваш грях на другите и (за) да ги одумваш/съдиш), чиято философия въобще не е представена в библейските писания, а не засвидетелствува нищо от правдата на истинския Господ Бог, което на свой ред бе редно да направиш, а не после да ревеш защо аз или друг не сме направили еди какво си, понеже и ние сме човеци, и както си ти на света, така са и истинските Светии както и всеки друг човек от онези, които не са приели да угаждат/служат на сатана - не си мисли дори и това, че на някой от истинските Светии му е по-леко отколкото на теб или че е по-привилегирован от теб. Ако беше на мое място щеше да видиш какво значи да бъдеш гонен заради правдата на истинския Господ Бог.

Но, както и ти самия показа и представи, за теб по-добре е да приемеш утехата си с греха, защото всеки, който не иска да бъде гонен за Христовия "кръст" постъпва така и такива също карат другите да се "обрязват" с тяхната религия, както правеше и ти, когато се опитваше да наложиш твоята човешка религия на всички. На мен не ми е до каквито и да било самохвалства и тщеславия, но когато се стигне до свидетелствуване на Божието Слово примерно във форум за религия какъвто е и този, тогава ако трябва да сме сериозни, а не суетни, ще бъде редно да свидетелствуваме истинското Божие Слово сериозно, а когато ти претендираше да си по-истинен от мен и от моя брат по мисия, като ни посочваше за лъжепророци, и като се поругаваше с нас, принципно бе редно да засвидетелствуваш нещо по- истинно/праведно/добро от нас, или поне не по-малко праведно/добро, но сякаш просто се из*ра на всичко добро като някакъв духовен бай ганьо.
Кой ти е виновен за това, че си горделив и че отношението ти е гадно?!

Нямаш никакъв подходящ подход за да си нещо по-добро като съветник на другите по духовните въпроси когато си по-лош в слово, правда, и държане дори и от сектантите от средно и дори селско ниво, въобще не съм имал и нямам за цел да се изтъквам, но единствено любовта на истинския Господ Бог в мен е, която ме караше и все още ме кара да се опитвам да допринасям за Неговото спасение за човеците по съответните начини, и в това няма нищо лошо, и сега ако някой прочете всичките ми постове от този форум за религия и философия, а също и всички твои, ще види, че съм свидетелствувал всичко за истинското спасение в Бог с любезност, търпение и съдържателност, и че ти си се възгордявал, подигравал, гаврил, лукавствал, и че си завиждал, злобеел, коварствал, вилнеел и безобразничел с умопомрачителна арогантност като някакъв най-упадъчен фарисейски прозелит без дори да поздравиш брат си.

А това че си правил евала на сатанисти и други, и си се дуелирал интелектуално с някои от тях, както и с други, за да можеш да изпиташ самодоволство, е равностойно на панс*ксуална маст*рбация, а фактът, че твърдиш, че си дошъл в този форум за да си лафиш, въобще не е никакво извинение и няма да те оправдае пред Бог...






П.П. Много по-добре.

Толкова ли е трудно?

DoctorSatan666
05-09-2015, 13:35
ти ще си един от първите неспасени, след като осуетяваш спасението на другите, освен че си и един от най-изтъкнатите дон-кихоти воюващи срещу вятърни мелници, всеки, който ти говори за истински Бог и истинско спасение ти се вижда крив и най- виновен и грешен все едно само дето ти не си, а като си толкова отворен, можеш ли да решиш проблемите на милиардите бедствуващи човеци на света?!, но ето как не само че не се опитваш, но дори и хулиш онези, които се опитват да допринасят за спасението в истинския Господ Бог, освен че и похулваш самото спасение, за което Бог може само да ти каже: "в такъв случай какво ще кажеш ти да си един от първите неспасени и погинали?!", представяш се за християнин, но не си нищо повече от един сатанист, изписа стотици идиотски поста за някакво си твое философско его (при това сякаш само за да вменяваш грях на другите и (за) да ги одумваш/съдиш), чиято философия въобще не е представена в библейските писания, а не засвидетелствува нищо от правдата на истинския Господ Бог, което на свой ред бе редно да направиш, а не после да ревеш защо аз или друг не сме направили еди какво си, понеже и ние сме човеци, и както си ти на света, така са и истинските Светии както и всеки друг човек от онези, които не са приели да угаждат/служат на сатана - не си мисли дори и това, че на някой от истинските Светии му е по-леко отколкото на теб или че е по-привилегирован от теб, ако беше на мое място щеше да видиш какво значи да бъдеш гонен заради правдата на истинския Господ Бог, но, според както и ти самия показа и представи, за теб по-добре е да приемеш утехата си с греха, защото всеки, който не иска да бъде гонен за Христовия "кръст" постъпва така и такива също карат другите да се "обрязват" с тяхната религия, както правеше и ти, когато се опитваше да наложиш твоята човешка религия на всички, на мен не ми е до каквито и да било самохвалства и тщеславия, но когато се стигне до свидетелствуване на Божието Слово примерно във форум за религия какъвто е и този, тогава ако трябва да сме сериозни, а не суетни, ще бъде редно да свидетелствуваме истинското Божие Слово сериозно, а когато ти претендираше да си по-истинен от мен и от моя брат по мисия, като ни посочваше за лъжепророци, и като се поругаваше с нас, принципно бе редно да засвидетелствуваш нещо по- истинно/праведно/добро от нас, или поне не по-малко праведно/добро, но сякаш просто се из*ра на всичко добро като някакъв духовен бай ганьо, кой ти е виновен за това, че си горделив и че отношението ти е гадно?!, нямаш никакъв подходящ подход за да си нещо по-добро като съветник на другите по духовните въпроси когато си по-лош в слово, правда, и държане дори и от сектантите от средно и дори селско ниво, въобще не съм имал и нямам за цел да се изтъквам, но единствено любовта на истинския Господ Бог в мен е, която ме караше и все още ме кара да се опитвам да допринасям за Неговото спасение за човеците по съответните начини, и в това няма нищо лошо, и сега ако някой прочете всичките ми постове от този форум за религия и философия, а също и всички твои, ще види, че съм свидетелствувал всичко за истинското спасение в Бог с любезност, търпение и съдържателност, и че ти си се възгордявал, подигравал, гаврил, лукавствал, и че си завиждал, злобеел, коварствал, вилнеел и безобразничел с умопомрачителна арогантност като някакъв най-упадъчен фарисейски прозелит без дори да поздравиш брат си, а това че си правил евала на сатанисти и други, и си се дуелирал интелектуално с някои от тях както и с други за да можеш да изпиташ самодоволство е все едно равностойно на панс*ксуална маст*рбация, и фактът, че твърдиш, че си дошъл в този форум за да си лафиш, въобще не е никакво извинение и няма да те оправдае пред Бог...

Npp strikes again

http://prikachi.com/images/660/8103660j.gif

Не съм християнин, но като цяло съм съгласен с това което казваш. И това е конкретно към теб, щото за разлика от другия ти "брат по мисия", ти не спестяваш нищо, когато се сблъскаш с лицемерно и лукаво същество като дефендър. От всички християни, които съм срещал досега вие ми допадате най-вече. Идеалите ви са чисти и се борите за тях безусловно, без да се огъвате и лигавите. Това винаги си струва да се оцени, без значение в какво вярвате. А дефендър е мекотело, знае само да плюе и лигави, без никога сам да е извоювал за себе си дори една стойностна идея и визия за света, пък камо ли да е изстрадал за нея. И това от човек, който претендира за някаква степен на духовност.... Жалка история.

defender
05-09-2015, 13:57
съюзиха се, сатаниста не издържа и отпусна признателна главица на рамото на изпъчилия се езичник-свидетел присвоил си светейша аура, като му даде грамота за почетен член на сатан-ложата си, а пък езичника го положи като пръв помощни в месиянската си роля пред спящото си божество - сега само не знам сатаниста и той ще почне да спасява хора ли, като пръв помощник на "истинския светия", брех, кво туй чудо.

похода на еретика и сатаниста срещу злия християнин :D

сатиниста и еретика - "братя по мисия" :D

defender
05-09-2015, 14:06
А дефендър е мекотело, знае само да плюе и лигави, без никога сам да е извоювал за себе си дори една стойностна идея и визия за света, пък камо ли да е изстрадал за нея. И това от човек, който претендира за някаква степен на духовност.... Жалка история.

мекотелото не е претендирал за степен бе, сатан в звание пръв помощник на езичника.

как се чувстваш сега като подлога еретическа, спасен ли си, спасен си, а.

defender
05-09-2015, 14:19
една стойностна идея и визия за света, пък камо ли да е изстрадал за нея.

езичника и сатаниста, страдалци срещу злия хистиянин :D

те страдат и отстояват идеи срещу адската клада, която съм им наклал - демек печка с реотани, и една вентилаторна печка имам, ама после ще пусна, че много ток ше глътне за тез двама мършави чеверменца "мъченически".

defender
05-09-2015, 14:30
сатан, как таз еретическа чичка те прилъга, мислех те за доста по-интелигентен атеист.

DoctorSatan666
05-09-2015, 14:53
Толкова ли те засегна факта, че крайно различни по същност хора, като мен и двамата свидетели, се отвратиха от непрекъснатите ти шит-постове? Толкова ли те напира злобата отвътре, та трябва да продължиш да сереш простотиите си, вече 4 безсмислени поста? С нпп нямаме много общо, не споделям идеите им за света, бог и човека, но ето че двуличието и фалша прозира и за тях.

defender
05-09-2015, 15:20
Толкова ли те засегна факта, че крайно различни по същност хора, като мен и двамата свидетели, се отвратиха от непрекъснатите ти шит-постове? Толкова ли те напира злобата отвътре,

Ми да, що, колкото ме засяга когато например по телевизията гледам някое интересно предаване и изведнъж на паузата пуснат неочаквано някаква чалга песен, толкова ме засяга и факта, който споменаваш.

Всъщност по тези четири безсмислени поста, виждам, че не знайно как от тяхното безсмислие и шит, стигаш до извода, за моето засягане.

Но както и да е, извънбариерната ти уникалност продължава да ме учудва.

DoctorSatan666
05-09-2015, 17:59
Всъщност по тези четири безсмислени поста, виждам, че не знайно как от тяхното безсмислие и шит, стигаш до извода, за моето засягане.



Значи, на базата на собствените си постове правиш изводи за мен? Точно колко малоумен си?

dreamwalker
05-09-2015, 18:49
gandalfepi4, ScarlettS, Concussion...

I miss them.

dreamwalker
05-09-2015, 18:52
най-доброто средство за разваляне на магия е чрез молитва към Онези, Които наистина са истинският Бог Отец и истинският Господ Исус Христос, имай предвид че Те Двамата развалиха невероятно мощна магия, чиято колосална сила буквално ме уби на място, аз паднах мъртъв на земята, но след около три часа и половина Те ме възкресиха, цялото ми тяло гореше като нажежен котлон от огнената сатанинска сила, но Те ме опазиха жив и здрав, нямах никакви увреждания, при все че през цялото време бях преследван от цялата армия на сатана състояща се от най-възвишени сатанински духовници/духовни служители

Това.

dreamwalker
05-09-2015, 20:22
Unterhalten.

defender
05-09-2015, 21:23
докторче, нали знаеш колко те обичам, зарови томахавката, изпуши джойнт цигарата на мира, но първо трябва да я поръчаме от производителя чачо пафкаджията, само той е гарант за качество.

npp
05-10-2015, 07:34
какво се е случило, дай пример.
кой може да гони такъв "истински светия" като тебе, мисля че си въобразяваш.
Какво стана с ония трансцедентални магьосници, които те гонеха и те издигаха от леглото докато лежиш на него, още ли те преследват, ако изобщо вече си спомняш какви си ги говорил.

за какъв кръст си гонен, та нали лъжливата ти вакханалия подобна на езическо-кришнаистка гавра над словото, вместо на свидетелство не признаваше "кръста".

много пъти сме ти казвали да дадеш поне едни цитати на нашите думи когато се позоваваш на предишни наши постове, защото си склонен да преиначаваш и да си съчиняваш точно каквото ти скимне, приписвайки го на нас, както си направил и в този случай, по-правилният въпрос по-скоро би бил кога не съм бил гонен, и кой не ме е гонил все още (разбира се като говорим за онези от сатанинското царство)?!, защото това беше дори всеки ден за последните над 10 години, случаят с онези магьосници беше след разговор с непозната жена, която ме чу когато веднъж свидетелствувах Словото на истинския Бог, и ме заговори като ми обясни, че някакви демони са и въздействали (негативно) и са я вдигали на метри от леглото в левитация докато спи, и че чрез вяра в Исус се е отървала от тяхното влияние, още същата вечер когато си легнах в съня си видях някакви типове на около 40-50 години с коси вързани на опашки и черни кожени дрехи, обърнати към мен, тогава понечих да се събудя, но усетих голям натиск, и когато се събудих, усетих, че паднах върху леглото, и, понеже то беше с пружина и дюшек, тялото ми силно се залуля върху него - оказа се, че покрай нея ми се бяха лепнали (и) на мен (не казвам, че по нейна вина, защото те са шпионирали по окултен път), ето линк към онзи пост: http://www.teenproblem.net/forum/showthread.php/533527-%D0%A1%D1%8A%D0%BD%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D0%B0%D1%80%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D0%B7%D0%B0?p =10462035&viewfull=1#post10462035

казваш "вакханалия", но по-скоро ти се видя, че се опияняваш и си опиянен с виното на приятелството със света докато гуляйстваше интелектуално из форума, кога съм отричал кръста?!

npp
05-10-2015, 07:44
П.П. Много по-добре.

Толкова ли е трудно?

каква толкова е разликата?!, какво толкова ще те затормози когато просто няма само главни букви, точки и абзаци?!

dreamwalker
05-10-2015, 10:50
много пъти сме ти казвали да дадеш поне едни цитати на нашите думи когато се позоваваш на предишни наши постове, защото си склонен да преиначаваш и да си съчиняваш точно каквото ти скимне, приписвайки го на нас, както си направил и в този случай, по-правилният въпрос по-скоро би бил кога не съм бил гонен, и кой не ме е гонил все още (разбира се като говорим за онези от сатанинското царство)?!, защото това беше дори всеки ден за последните над 10 години, случаят с онези магьосници беше след разговор с непозната жена, която ме чу когато веднъж свидетелствувах Словото на истинския Бог, и ме заговори като ми обясни, че някакви демони са и въздействали (негативно) и са я вдигали на метри от леглото в левитация докато спи, и че чрез вяра в Исус се е отървала от тяхното влияние, още същата вечер когато си легнах в съня си видях някакви типове на около 40-50 години с коси вързани на опашки и черни кожени дрехи, обърнати към мен, тогава понечих да се събудя, но усетих голям натиск, и когато се събудих, усетих, че паднах върху леглото, и, понеже то беше с пружина и дюшек, тялото ми силно се залуля върху него - оказа се, че покрай нея ми се бяха лепнали (и) на мен (не казвам, че по нейна вина, защото те са шпионирали по окултен път), ето линк към онзи пост: http://www.teenproblem.net/forum/showthread.php/533527-%D0%A1%D1%8A%D0%BD%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D0%B0%D1%80%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D0%B7%D0%B0?p =10462035&viewfull=1#post10462035

казваш "вакханалия", но по-скоро ти се видя, че се опияняваш и си опиянен с виното на приятелството със света докато гуляйстваше интелектуално из форума, кога съм отричал кръста?!

И коя беше тази жена?

И кой си ти? Име и фамилия.

П.П. Шарлатанин.

npp
05-10-2015, 13:48
И коя беше тази жена?

И кой си ти? Име и фамилия.

П.П. Шарлатанин.

защо се възмущаваш?!, не я познавам, само разговаряхме за няколко минути с нея

dreamwalker
05-10-2015, 13:49
защо се възмущаваш?!, не я познавам, само разговаряхме за няколко минути с нея

И вярваш на всичко, което ти казват непознати хора?

npp
05-10-2015, 14:45
И вярваш на всичко, което ти казват непознати хора?

Бог ми дава (нужната) увереност за съответните неща, но това не означава, че вярвам на всеки човек

DoctorSatan666
05-10-2015, 16:07
Npp не мислиш ли че има връзка между това че жената първо ти е разказала за нейното преживяване, а после ти си преживял същото. Също така, това което си написал, е класическо описание на "сънната парализа", която се случва на много хора, и религиозни и атеисти. Получава се когато тялото е "заспало", умът е в съзнание, но не може да контролира тялото, което вероятно е причината за силната параноя и халюцинациите. И всеки вижда различни неща - демони, духове, сенки, някои сънуват че ги душат, други че само са наблюдавани. А защо мислиш че си сънувал точно мъже с черни кожени якета и дълги коси? Това не са ли рокери/метъли всъщност, или най-общо казано не са ли най-ярък, събирателен образ на това, което наричаш сатанинска религия? Не мислиш ли че е възможно това което си преживял да има съвсем естествено обяснение - един път от физиологична гледна точка със сънната парализа, и втори път от психологична гледна точка с черно облечените мъже, като израз на подсъзнателен страх от този обобщен образ на сатанинска религия/духовност/сила. Понеже както се вижда от постовете ти изпитваш някъв страх от същата тази "сила", проявленията на която свърваш с неща от външния свят, както и с вътрешни преживявания, като гонения, измъчвания и тормоз. Възможно ли е и другите такива екстремни твои преживявания да се резултат на същия процес? Понеже аз няма как да повярвам че тези неща наистина са ти се случили, но съм убеден че ти вярваш в тях, което е достатъчно. Преживяванията никога не могат да се разделят на истинни или неистинни. Всяко преживяване е достатъчно истинно само за себе си.

ПП: Сега видях че си усетил и натиск в съня си, което се също маркер за това явление. Понеже когато тялото ти заспи, дишането ти минава в автоматичен режим, и ако умът ти е буден по същото време, системата се бъгва и не можеш да контролираш дишането си. Оттам и доста хора сънуват че някои ги души, или че изпитват натиск върху себе си.

npp
05-10-2015, 17:59
истинският Бог ми посочва какво е, това е включвало и "инцидентни" случаи за експириънс по Негова Воля, а нима не познаваш/знаеш типичното за някои сатанисти и сатанински окултисти облекло?!
http://www.maryellenmark.com/images/300px_s/214Q-008-013.jpg
http://www.maryellenmark.com/images/300px_s/214Q-021-011.jpg
по подобен начин бяха облечени и онези

Pitancho
05-10-2015, 18:06
Най-накрая да прочета един интересен пост на доктора. Което не значи непременно верен. Аз диагнози по интернет не поставям, затова съветвах нпп да се прегледа. Но се сещам, че нещата може и да са по-прости и да става дума за вегетативни соматични(т.е. телесни) симтоми на психично заболяване от рода на шизофрения с лека форма на мания за величие, която по принцип е свързана и с мания за преследване.
Само че, за разлика от доктора зная и явления от духовен порядък, които са невъзможни за обяснение с аргументите на едностранчивия материализъм.

defender
05-10-2015, 21:02
над 200 градуса при медитация, явяване на духове, умирания, възкръсвания, мисии, избраничество, спящи богове, преследване от магьосници, сънища, левитации, срещи със странни жени, които му споделят толкова лични неща, проповядване на словото на висок глас по улиците на града, няма нищо против да дава жена си под наем на ближен в сексуална нужда и какво ли още не.

и изведнъж един нормално мислещ човек съвсем естествено започва да се пита, абе защо все на нпп (и подобни хора) се случват тези работи.

defender
05-10-2015, 21:13
а да, той и неговия брат по мисия били двамата пророци дето щели да се сражават със звяра от Откровението.

баси сектата е тоз, свидетели на яхова и църквата на адвентистите от седмия ден бледнеят пред него.

DoctorSatan666
05-11-2015, 00:18
Само че, за разлика от доктора зная и явления от духовен порядък, които са невъзможни за обяснение с аргументите на едностранчивия материализъм.

Хмм, къде съм използвал единствено аргументи на едностранчив материализъм? Да, сънната парализа е чисто физиолигичен процес, но в какво точно ще се прояви има психологически елемент. Не мисля че психологичните феномени могат да се отнесат към какъвто и да е материализъм.
И аз съм съгласен, че има явления, които нямат обяснение в материалистическата парадигма, точно затова добавих и психологическо обяснение. Искаш да кажеш че има феномени, които нямат и психологическо обяснение ли? Примери?

npp
05-11-2015, 07:33
срещал съм много сатанисти, дори представящи се за (православни) християни, които сякаш от скука се навъртат в разни форуми за да се нахвърлят на праведните там и за да лъжат добрите, така че спестете си усилията, не се хващам на такива въдици, ако поне един от вас беше истински християнин, нямаше да говори за его, суперего, алтер его, и въобще азове, което е типично за едни психолози, философи, и тям подобните, но не и за едни истински християни, говоря от опит, защото съм имал възможността да посещавам най-различни християнски секти и да познавам най-различни християни, но вие тук не сте такива, нито дефендър, нито питанчо, joe an е такъв, но вие не сте, и мога само да ви кажа, че ви чака голям ад ако не престанете да тъпчете истинското Божие Слово, и да го заменяте с лъжа, при това лъжата ви беше ужасно тъпа, плюс това истинските християни обикновено защитават братята по вяра пред онези, които ги нападат, но нито един от вас не постъпи така спрямо мен, при все че беше съвсем очевидно, че изповядвам Отца и Сина Исус Христос, а не някакъв друг бог...

defender
05-11-2015, 09:24
че ви чака голям ад ако не престанете да тъпчете истинското Божие Слово, и да го заменяте с лъжа, при това лъжата ви беше ужасно тъпа, плюс това истинските християни обикновено защитават братята по вяра пред онези, които ги нападат, но нито един от вас не постъпи така спрямо мен, при все че беше съвсем очевидно, че изповядвам Отца и Сина Исус Христос, а не някакъв друг бог...

като човешко създание те уважавам, затова и няма да ти причиня вреда, но не искам да имам нищо общо със спящия ти бог и еретическото ти учение плод на еректиралото ти болно его за печелен на вниманието на публиката, където пътя към Бога минавал през трона на ангелския свидетел нпп от небесната църква, иначе отиваш в нпп-инския ад, отделно, че нпп-инчо те заплашва, като мутра рекетьор.

Доктор Сатан поне идва и си казва директно, че е сатанист, атеист, и ти се криеш зад Бог за предаване на авторитет, които очевидно нямаш и ни пробутваш някакво лъжесвидетелство в което център на вниманието е насочено не в Изкупителя, а в езичника-спасител-свидетел лигуч-еретик нпп, ае бе.

defender
05-11-2015, 09:45
плюс това истинските християни обикновено защитават братята по вяра пред онези, които ги нападат, но нито един от вас не постъпи така спрямо мен, при все че беше съвсем очевидно, че изповядвам Отца и Сина Исус Христос, а не някакъв друг бог...

а Светия Дух, защо не споменаваш, нали Бог е Троица,
ти казваш, че твоя бог е спящ, тогава кой спи Отца ли спи или Сина спи, кой спи, баба им ли.

няма да защитавам еретици, все едно вземам тяхна страна, мога да те защитя само като човешко същество в беда, но за еретическия ти рецитал няма си мръдна пръста, а ти май точно това искаш, да защитавам еретическия ти рецитал и да ти паля свещи на еректиралото ти "свидетелско" его, натрапник в цялата работа.

npp
05-11-2015, 10:45
не вървиш вече, защото всички, които ти четоха мненията те разбраха, че не си това, за което се представяш, и че използваш разни думи прилични на истина, дори думи които видя и чу от мен, за да стъпкваш истинни човеци и истинската истина, сега всеки от онези, които са следили твоите постове и това как воюваше срещу мен, могат да потвърдят тези мои думи, разбира се стига да не е някой, който лъже, защото ти дори отрече много очевидни истини от написаните в Библията, които бяха цитирани в този форум, мога дори да потърся онези постове и да ги изкарам на показ, та лъжецът си ти, който говори за "его" - термин и понятие, което не е представено в Библията като свето от Бога, но може да бъде намерено в книгите на разни философи, гуру, психолози, сатанисти, и тям подобни, цитирам твои думи от по-горния ти пост, които си изрекъл въпреки, че предупредих за "егото" в предишния си пост:

еретическото ти учение плод на еректиралото ти болно его
онова, което гурутата наричат "ахамкара"(его) те дори считат за метафизичен елемент (част от човешкото същество), който (едва ли не) е сътворен от Бог, за подобно "его" е говорил и зигмунд фройд, както и много други психолози, също и много различни философи, и дори сатанисти, но такава дума и такова понятие в Библията просто няма, това са си ваши измишления, докато ние говорим на съвсем прост и разбираем език и то дори като доказваме истината, за която свидетелствуваме чрез библейските писания, бидейки видимо, че има абсолютно съвпадение между двете, докато вие си шикалкавите според каквото сте чули от разни лекции и (про)чели от разни книги с човешки учения, понятия и думи, и каквото сте допълнили към тях от самите вас, така че колко повече ти си кришнар (понеже в предишен пост ме нарече човек с кришнарско учение)?!, защото всички кришнари изповядват такова "его", за каквото и ти говориш, макар и да го наричат "ахамкара" според санскритската терминология, на която са написани ведите оригинално, всеки видя и все още може да види, че ти просто се противиш на едни съвсем истинни думи без да разполагаш с и излагаш каквито и да било (достоверни) доказателства против тях, защото всичките ти твърдения бяха изобличени, че са лъжливи или неуместни(излишни), а и не ми се занимава да проверявам ip-та и да ровя по хард дискове, иначе веднага ще излезе наяве точно кой стои зад всичко това, защото ще разполагам с видими доказателства в това отношение, обаче не е и нужно, защото вие сами се издавате с отношението/поведението си, което въобще не прилича на истински християни, казваш, че Бог не е бил досега в състояние на сънливост, обаче не можеш да обясниш как тогава Той въобще е допуснал да има зло на света, който самият Той е сътворил, понеже и за Него пише, че всичко което е създал е било съвсем добро в началото, и че Той е съвсем благ/праведен?!, понеже такива фарисейски прозелити като теб знаят само да хулят истинския Бог с лъжливите си твърдения, и да го правят лъжец, защото не искат да си признаят, че са грешни, но предпочитат да прехвърлят вината на истинския Бог, като твърдят, че Той (едва ли не) съвсем съзнателно допуска да има зло и дори причинява зло на човеците предумишлено бидейки съвсем буден, което противоречи на истината/правдата, така и някогашните книжници и фарисеи твърдяха, че Моисей, и дори (едва ли не) самият истински Господ Бог, им е написал да убиват блудниците с камъни в буквалния смисъл на думата, обаче когато истинският Господ, Исус Христос, написа на земята с пръста си пред тях "Не убивай.", съзнанията им (си) спомниха, че това е една от десетте заповеди, които самият Господ Бог е написал лично със собственият Си Пръст, докато да убиеш блудницата с камъни бе написана впоследствие като част от т.нар. "второзаконие", което не напразно бе наричано второ-законие, именно поради коравосърдечието на разни тогавашни човеци от израилтяните, които предпочитаха да си уреждат живота на земята вместо да угаждат на истинския Господ Бог без да търсят своето си(Марк 10:5), така те бидейки изобличени от собствените си съвести се разотишли и оставили жената намира, иначе като нищо можели да я убият с камъни, защото очевидно били немалко неправедни, но какво са могли да направят ако Исус не им беше напомнил истината за заповедите?!, не са ли тъпи такива духовни човеци?!, не са ли прибързани и пр.?!, но пак мога да заявя, че ти, питанчо, и др. подобни задминавате по неправда дори и онези от преди 2 хилядолетия, защото ето как се противяхте досега на всяка очевидна истина, която бе свидетелствувана тук, иначе за докторчето си прав, че всеки го разбира какъв е според онова, което е представил досега във форума, и сатанистите са доста явни, че са сатанисти, когато не крият този факт за себе си, но го правят явен за всички, но и вие с питанчо също станахте достатъчно явни какви сте, но никой от вас не ще може да се оправдае с извинението, че е сатанист или зъл/лош или каквото и да е друго, след като не спирате да се противите (активно) на истинския Господ Бог, истинските Светии, и истинската Божия истина, понеже ако си стояхте тихо и кротко, нямаше да ви кажем тези думи, но предизвикахте Божия Гняв да ви бъдат казани, та вече, при това отдавна, сте без извинение, или се покайваш във вярата, или поне не пречиш на вярващите да бъдат праведни - това е основното правило, което е представено в Библията, в противен случай ще има най-тежко наказание за теб, понеже именно най-тежко(то) наказание е приготвено за духовните беззаконници, понеже имаш право да бъдеш свободен, но не и за да съсипваш работата на истинския Бог и истинските Светии, тъй като целта във/на вярата е да се осигури пълно спасение за изобилен и вечен живот на всички, а не да се интриганства, докато ти пишеш в този форум за да интриганстваш, защото, както и ти сам си повярвал в "егото", имаш влечение повече да сееш/създаваш бъркотии отколкото за нещо добро...

DoctorSatan666
05-11-2015, 20:26
Майната му на еврейския ти бог. Praise the lord Satan!

Pitancho
05-11-2015, 20:52
плюс това истинските християни обикновено защитават братята по вяра пред онези, които ги нападат, но нито един от вас не постъпи така спрямо мен, при все че беше съвсем очевидно, че изповядвам Отца и Сина Исус Христос, а не някакъв друг бог...

Нпп, ти не си ни никакъв брат по вяра! Не вярваме в твоя поспалив бог, за разлика от теб сме християни, кръстени в Единия Бог в три лица -Отец, Син и Дух Светий, (който на тебе ти се губи някъде) ,така че това, което изповядваш ти е някакъв друг бог, измислен си от тебе и изповядван само от тебе, защото ти очевидно не познаваш нито един жив човек, който да вярва като теб.
Нали църква / еклисия означава събрание. Ти с кой се събираш, за да славиш Господа, както са правели апостолите и техните ученици? С кого пребъдваш единодушно в молитва? С кого правиш вечерите на любовта и преломяваш хляб? Кои са дякони, презвитери и епископи в твоята църква?

Pitancho
05-11-2015, 21:10
Ей, докторе, обясни с простички думи на нас , пигмеите какво си!
а) атеист - отричаш, че има Бог и смятащв, че духовни явления, неичерпващи се с материалното и психичното не съществуват.
б) сатанист , който смята точно обратното, с уговорката , че боготвори сатаната
в) човек, който дето само се забавлява с тези понятия, но вътрешно е убеден ,,Как може да има бог и този бог да не съм Аз?''

defender
05-11-2015, 21:31
Praise the lord Satan!

как става, песни ли му пеете или копате зИеле.

DoctorSatan666
05-12-2015, 00:15
Ей, докторе, обясни с простички думи на нас , пигмеите какво си!

Аз съм всичко и нищо. Аз съм всеки и никой. Аз съм един в много, и много в един.

Никога не съм бил и никога няма да бъда - Аз СЪМ само тук и само сега. Сега и завинаги.

defender
05-12-2015, 00:26
Аз съм всичко и нищо. Аз съм всеки и никой. Аз съм един в много, и много в един.

Никога не съм бил и никога няма да бъда - Аз СЪМ само тук и само сега. Сега и завинаги.


много добре звучи, само че тялото те ограничава, например като те напъне голяма нужда в автобус на магистралата, тогава като се върнеш в реалния свят спомни си какви си говорил. Иначе ставаш за творец на романтична поезия.

defender
05-12-2015, 00:37
Ако ти се приспи щеш-нещеш се превръщаш в тоя, който ти казва тялото (спящ човек), ако ти се прияде пак се превръщаш в тоя, който ти казва тялото (ядящ човек), без фанфарните: аз съм всеки и никой, никога не съм бил и дрън-дрън.

npp
05-12-2015, 09:19
Майната му на еврейския ти бог. Praise the lord Satan!

защо еврейски, когато говорим за Онзи, Който наистина е истинският Бог?!, ако беше Бог само на евреите, но не и на останалите човеци, тогава нямаше да е истински Бог, но щеше да е нещо като ваал...

npp
05-12-2015, 10:35
Нпп, ти не си ни никакъв брат по вяра! Не вярваме в твоя поспалив бог, за разлика от теб сме християни, кръстени в Единия Бог в три лица -Отец, Син и Дух Светий, (който на тебе ти се губи някъде) ,така че това, което изповядваш ти е някакъв друг бог, измислен си от тебе и изповядван само от тебе, защото ти очевидно не познаваш нито един жив човек, който да вярва като теб.
Нали църква / еклисия означава събрание. Ти с кой се събираш, за да славиш Господа, както са правели апостолите и техните ученици? С кого пребъдваш единодушно в молитва? С кого правиш вечерите на любовта и преломяваш хляб? Кои са дякони, презвитери и епископи в твоята църква?

а защо мислиш, че Законът на истинския Бог задължава някой на земята да се събира само с човеци от земята?!, не смяташ ли, че църквата на първо място е на "небето"?!, например не е ли нейният Началник "небесен"?!, къде са сега Бог Отец, Господ Исус Христос и дванадесетте Апостола плюс Св. Павел, на земята или на "небето"?!, и ако онези, чиито писания са поместени в Библията са сега на "небето", и дори е писано: "веселете се, небеса и вие, които живеете в тях. Но горко на вас, земьо и море"(Откр. 12:12), тогава не е ли по-редно да бъдем "небесни", отколкото "земни" (особено) що се отнася до нашите истински отци и духовници?!, ето как прославям "моя" истински Господ Бог, например като свидетелствувам Неговото Слово във форуми като този, защото по чин даден от Него съм по принцип свидетел, това е най-малкият чин, останалите са по-големи от този, сиреч чинове като епископ, дякон, апостол, даже и проповедник, понеже проповедникът проповядва в храм, на улицата, на поляна, или на друго място, обаче пред аудитория там, докато свидетелят може да свидетелствува не както проповедника пред такава аудитория за каквато казахме, че е типично да има пред проповедника по време на неговите проповеди, плюс това аз и моят брат по мисия имаме малко по-специална задача тук в този свят, защото някога бяхме херувими на "небето", но ето че сега (за последните години) Бог направи да се родим тук в този свят подобно на както "нашия" Господ, Исус Христос, (трябваше да) се роди в този свят преди около две хилядолетия, ние сме от горе, не сме от долу, затова и нямаме земно светилище, но нашето е "небесно", защото бяхме родени на "небето", живяхме там в продължение на около 5-6 хилядолетия, а сега сме родени тук в този свят по волята на Онзи, Който наистина е истинският Бог, и ние нямаме нищо против да Му угаждаме, като трябваше да търпим големи нападения (срещу нас) по "улиците" на "големия град", тъй като трябваше да проповядваме истинското Благовестие на човеците на греха, а именно (на) духовните беззаконници от царството на човешката религия/духовност, но те ни нападаха постоянно докато правихме това, и все още ни нападат така, ето че и вие с дифендър и докторчето имате афинитет да ни нападате и да ни лъжете, обаче ние не вярваме на лъжата, дори и ако целият свят ни обгради със заплахи, дори и хората, които са прочели нашите свидетелства от интернет и са повярвали правилно в Онзи, Който наистина е истинския Господ Бог са част от истинската Църква, понеже (и) не напразно е написано:

"не ви похвалявам, защото се събирате, не за по-добро, но за по-лошо. Защото, първо, слушам, че когато се събирате в църква, ставали разделения помежду ви; (и отчасти вярвам това; защото е нужно да има и разцепление между вас, за да се яви, кои са одобрените помежду ви); прочее, когато така се събирате заедно, не е възможно да ядете Господната вечеря; защото на яденето всеки бърза да вземе своята вечеря преди другиго; и така един остава гладен, а друг се напива. Що! къщи ли нямате, гдето да ядете и пиете? Или презирате Божията църква и посрамяте тия, които нямат нищо? Що да ви кажа? Да ви похваля ли за това? Не ви похвалвам. Защото аз от Господа приех това, което ви и предадох, че Господ Исус през нощта, когато беше предаден, взе хляб, и, като благодари, разчупи и рече: Това е Моето тяло, което е [разчупено] за вас; туй правете за Мое възпоминание. Така взе и чашата след вечерята и рече: Тая чаша е новият завет в Моята кръв; това правете всеки път, когато пиете, за Мое възпоминание. Защото всеки път, когато ядете тоя хляб и пиете [тая] чаша, възвестявате смъртта на Господа, докле дойде Той. Затова, който яде хляба или пие Господната чаша недостойно, ще бъде виновен за грях против тялото и кръвта на Господа. Но да изпитва човек себе си, и така да яде от хляба и да пие от чашата; защото, който яде и пие без да разпознае Господното тяло, той яде и пие осъждане на себе си. По тая причина мнозина между вас са слаби и болнави, а доста и са починали. Но, ако разпознавахме сами себе си, не щяхме да бъдем съдени. А когато биваме съдени от Господа, с това се наказваме, за да не бъдем осъдени заедно със света. Затова, братя мои, когато се събирате да ядете, чакайте се един друг. Ако някой е гладен, нека яде у дома си, за да не бъде събирането ви за осъждане. А за останалите работи, ще ги наредя, когато дойда." 1 Коринтяни 11: 17-34

и така, редно е всеки вярващ да търси не своята си полза, но ползата на другите, така щото те да получат и имат изобилен живот в Него, не само в този свят, но и в бъдещия до края на вечността - това е целта на вярата, а не просто да се занимаваме с въпроси и дела по потребления и консумации, било то по отношение на тяхното приемане, или тяхното неприемане, защо трябва да имаме за и наричаме наш отец някой тук на земята, след като Господ е казал, че Един е нашият Отец - Небесният, или някой - наш наставник, когато Един е посочен за наш Наставник - именно самият Господ Исус Христос(Матей 23:1-10)?!, когато се моля, не следвам заучени молитви предадени от един или друг последовател на някоя от популярните деноминации, но се уча на правилно разбиране чрез вяра в истинския Господ Бог, така щото се усъвършенствувам в молитвата, която при мен е на принципа на импровизацията, а не на научени наизуст молитви повтаряни като рецитиране на стихотворения, но така могат да се застъпят най-важните неща, на които трябва да се акцентира в молитвата, докато заучената молитва не следва така съвършено Волята на Онзи, Който наистина е истинският Господ Бог, като на първо място са принципите на правилната молитва, които са представени най-малкото с примерната молитва дадена от самия Господ Исус Христос и поместена например в Матей 6:9-15, както и с останалите стихове от Матей 6, които са за молитвата и поста, всъщност цялата онази глава на Матей е посветена на тази тема, молитвата започва с призив, продължава със самите искани неща, които трябва да бъдат най-съществени, и завършва със изповед, призивът е да призовеш Онзи, Който наистина е истинският Бог, затова в молитвата се казва: "Отче наш, Който си на небесата, да се свети Твоето име! да дойде Твоето царство; да бъде Твоята воля, както на небето така и на земята;", защото истинският Бог е единственият, Чийто престол се намира не просто в "небето", но отгоре върху самите "небеса", и вярващите е добре да изповядват, че желаят именно Този Бог да бъде Богът на целия свят и никой/никакъв друг, самото тяло на молитвата се състои в искания за освещаване и осигуряване на човеците според съвършената Негова Воля, така щото всички те да станат и бъдат добри и праведни и да имат изобилен живот дори и в този свят за онези, които все още живеят тук, а със заключителната част на молитвата е редно да се изповядва, че само истинският Бог Отец и истинският Господ Исус Христос са достойни да имат пълната власт, сила, слава, царство и пр., като не трябва вярващите да се учат/да бъдат учени на дълги молитви, но на кратки и съдържателни, понеже, не само че истинският Бог не се нуждае от подробни обяснения за да знае какво е положението с и от какво се нуждае всеки един, но и Той е единственият, Който знае точно какво трябва да се направи и как, тъй като Е и единственият, Който може да го извърши (съвършено), що се отнася до Св. Дух, никъде в библейските книги на Новия Завет не е посочено трето лице, но се говори за Бог Отец и Господ Исус Христос, а за Св. Дух пише, че е просто дистанционното опериране/ръководене/управление на истинския Господ Бог, така щото Той дори е действувал чрез множество Свои Св. Ангели, които обикновено са невидими за човеците, така че не става въпрос за трето лице, тъй като дори (е) има(ло) много Св. Ангели в това отношение, но Те не са посочвани в Библията като Богове или част от самия Бог, затова дори и най-висши Ангели са казали: "не се кланяй на мен, защото аз съм просто системен служител на Бога, но кланяй се на истинския Бог, отдавайки почит на Исус като на Господ/Христос, защото няма друг (такъв)"(Откровение 19:10, 22:9), понеже когато Исус е бил на земята, Бог се е грижил чрез Него за учениците, но после, когато е възкръснал и се е възнесъл на "Небето" при Отца, е трябвало да се грижат за тях на земята чрез Св. Дух от там, затова е казал:
|
|
v

npp
05-12-2015, 10:35
"Ако Ме любите, ще пазите Моите заповеди. И Аз ще поискам от Отца, и Той ще ви даде друг Утешител, за да пребъдва с вас до века. Духът на истината, когото светът не може да приеме, защото го не вижда нито го познава. Вие го познавате, защото той пребъдва във вас, и във вас ще бъде. Няма да ви оставя сираци; ще дойда при вас. Още малко, и светът няма вече да Ме вижда, а вие Ме виждате; понеже Аз живея и вие ще живеете. В оня ден ще познаете, че Аз съм в Отца Си, и вие в Мене, и Аз във вас. Който има Моите заповеди и ги пази, той Ме люби; а който Ме люби ще бъде възлюбен от Отца Ми, и Аз ще го възлюбя, и ще явя Себе Си нему. Юда (не Искариотски) му казва: Господи, по коя причина ще явиш Себе Си на нас, а не на света? Исус в отговор му рече: Ако Ме люби някой, ще пази учението Ми; и Отец Ми ще го възлюби, и Ние ще дойдем при него и ще направим обиталище у него. Който не Ме люби не пази думите Ми; и учението, което слушате, не е Мое, а на Отца, Който Ме е пратил. Това ви изговорих докато още пребъдвам с вас. А Утешителят, Светият Дух, когото Отец ще изпрати в Мое име, той ще ви научи на всичко, и ще ви напомни всичко, което съм ви казал. Мир ви оставям; Моя мир ви давам; Аз не ви давам както светът дава. Да се не смущава сърцето ви, нито да се бои. Чухте как Аз ви рекох, отивам си, и пак ще дойда при вас. Ако Ме любехте, бихте се зарадвали за гдето отивам при Отца; защото Отец е по-голям от Мене. И сега ви казах това преди да е станало, та когато стане, да повярвате. Аз няма вече много да говоря с вас, защото иде князът на [този] свят. Той няма нищо в Мене; но това става, за да познае светът, че Аз любя Отца, и че както Ми е заповядал Отец, така правя. Станете, да си отидем оттук." Йоан 14: 15-31,

"за вас е по-добре да отида Аз, защото, ако не отида, Утешителят няма да дойде на вас; но ако отида, ще ви го изпратя..... А когато дойде онзи, Духът на истината, ще ви упътва на всяка истина; защото няма да говори от себе си, но каквото чуе, това ще говори, и ще ви извести за идните неща. Той Мене ще прослави, защото от Моето ще взема и ще ви известява. Всичко, що има Отец, е Мое; затова казах, че от Моето като взема, ще ви известява. Още малко, и няма да Ме виждате; и пак малко и ще Ме видите..... Излязох от Отца и дойдох на света; и пак напускам света и отивам при Отца." Йоан 16: 7-28

та какви казахте, че сте там след като не свидетелствувате тези истини от Бога, но си вървите във вярата и живеете на света така сякаш никога не сте вярвали в истинския Господ Бог?!, бива ли вярващият да е вечно ученик и никога да не започне да носи "кръста" сам?!

"всякога се учат, а никога не могат да дойдат в познание на истината." 2 Тимотей 3: 7

defender
05-12-2015, 14:42
така че не става въпрос за трето лице,

"Защото Трима са, Които свидетелствуват на небето: Отец, Слово и Светий Дух; и Тия Тримата са едно" (1 Иоан 5:7).


ПП: отделно, че и Светия Дух е изписан с главна буква като собствено име, а не като на дистанционно управление - твоя бог освен че спи, май и мързелив го раздава, ляга на дивана и си щрака дистанционното.

нпп, лъжесвидетелството ти не е ли кретеноидско, не го ли забелязваш сам.

defender
05-12-2015, 14:55
плюс това аз и моят брат по мисия имаме малко по-специална задача тук в този свят, защото някога бяхме херувими на "небето", но ето че сега (за последните години) Бог направи да се родим тук в този свят подобно на както "нашия" Господ, Исус Христос, (трябваше да) се роди в този свят преди около две хилядолетия, ние сме от горе, не сме от долу.

преродихте се викаш, браво, браво.

брех и херувим стана пък сега.

defender
05-12-2015, 15:19
нпп и сектата "приятелите на Смит", прилики и разлики:

"Норвежкият морски офицер Йоан Оскар Смит, роден на 11.10.1871 г. във Фредрикщад, преживял през 1989 г. в морето т. нар. "обръщане към Бога" и през 1900 г. решил, че е кръстен от Светия Дух. През 1905 г. към него се присъединил неговият брат Аксел (1880-1919 г.),

Приятелите на Смит” твърдят, че тяхното мислене и поведение на първо място е насочено според „цялото" Божие Слово... в проповедите се използват откъслечни цитати, които са извадени от контекста. Тези цитати са преднамерено избрани, така че да изглежда, че те съвпадат с идеологията на Йоан Смит.

Приятелите на Смит” твърдят, че в морално отношение стоят далече над останалите членове на другите християнски изповедания, които те презрително наричат „последователи на религиозни партии”, дори „последователи на блудницата Вавилон”.

Приятелите на Смит” твърдят, че всеки, който желае, може да ги напусне. В действителност срещу напускането отначало се поставя силна психическа бариера, преди всичко със заплахи, че всеки, който напусне общността, ще погине нравствено и със сигурност ще заслужи вечно проклятие."

Pitancho
05-12-2015, 16:01
Аз съм всичко и нищо. Аз съм всеки и никой. Аз съм един в много, и много в един.

Никога не съм бил и никога няма да бъда - Аз СЪМ само тук и само сега. Сега и завинаги.

Е, те сега ми се изЯсни! ,,Аз съм всичко(щом аз така си мисля, значи е така} и нищо(на практика)... Никога не съм бил и никога няма да бъда(спасен)." Ще си умреш като овца без родословие и история, дето аслъ живее само тук и сега.
,,Аз сам си избрах тази съдба - вечната черна овца''. Това ти е изборът -,,сега и завинаги''. На печелившите - честито!

DoctorSatan666
05-12-2015, 17:12
Е, те сега ми се изЯсни!

Aко очакваш прости отговори на сложни въпроси, по-добре спри да задаваш сложни въпроси.


Дефендър беше на прав път в тълкуването, но прибърза да постави казаното само в един смисъл, който той сам си избра. Ти дори не се опита, и направо се хвърли на първото, което ти дойде на ум.

В крайна сметка и двете интерпретации нямаха общо с мен, но пък издадоха много за вас. Дефендър прибързва да оспори всяка мисъл, която той възприема като "фанфарна". За него фанфарна е синоним на горделивост и егоизъм, а дефендърчо обича да си се представя като не-егоистичен и противник на егоистичните хора. Таз реакция всъщност определи и позицията, от която тръгна да тълкува и се пренесе в изобличителния, принизяващ характер на коментара му.
Ти от друга страна, отчаяно се опитваш да ми предадеш образ, в който аз се възприемам като бог, защото само в този мой образ, можеш да разиграеш своя сценарии, където (на практика) съм нищо (но пак под формата на нещо - загубеняк, грешник, дърво без корени, черна овца) - т.е. където съм отрицание на всичко, което смяташ че един човек трябва да е (т.е което смяташ че и ти трябва да си). Липсата на спасение, която ми отреждаш е и това от което сам бягаш, с което винаги се надбягваш, което те отвращава. Ти презираш хората, които не се борят съзнателно за своето спасение, защото това е твоята любима игра - да си играеш на духовно спасяване и извисяване, без никога сам да си спасен или извисен. Но в същото време ги и съжаляваш, защото дълбоко в себе си знаеш че дори и в теб има неща, които не могат да бъдат "спасени". Но шшшшт, това е неудобно за мислене.

Общо взето и двамата споделяте един филм. Разбирането ви за Аз, за вас самите, е изпълнено с усилието, което полагате да (не) бъдете (като) нещо или някой, или по точно казано - идентифицирате се с усилието си да устоите на някакви вътрешни сили. Тази идеализация е необходимост, защото ако няма вътрешни (а и външни сили) с които да се борите, то цялата игра на борба става излишна - а с нея става излишен и най-ценния ви образ за вас самите -образът на борещи се и устояващи. И всичко това е плод на страха да не станете и вие излишни. Този страх поражда всъщност и повечето алтруистични идентификации и личности.

Затова ви казвам че още сте като деца в съзнанието си - защото не можете да понесете да сте излишни, да сте достатъчни на себе си. Филмът на всяко дете е че то винаги е недостатъчно, малко и незначително. Повечето хора така и не израстват над този филм, и продължават да компенсират образа си на недостатъчното дете, като привиждат достатъчност в други, външни неща - пари, любов, власт, Бог, позиции и роли.

Ок, ще ви дам бегла подсказка - това което съм написал, се отнася не само за мен, но и за всички хора.

npp
05-12-2015, 17:14
"Защото Трима са, Които свидетелствуват на небето: Отец, Слово и Светий Дух; и Тия Тримата са едно" (1 Иоан 5:7).

ПП: отделно, че и Светия Дух е изписан с главна буква като собствено име, а не като на дистанционно управление - твоя бог освен че спи, май и мързелив го раздава, ляга на дивана и си щрака дистанционното.

нпп, лъжесвидетелството ти не е ли кретеноидско, не го ли забелязваш сам.

виждам, че отново търсиш нещо нередно или пропуск в свидетелството ни за да можеш да ме уловиш в издънка, но не ти ли е направило впечатление, че Св. Дух е изобразяван като гълъб, който слиза от "небето"(Матей 3:16, Марк 1:10, Лука 3:22, Йоан 1:32)?!, на какво мислиш са символ разперените криле на гълъба?!, или (казано по друг начин) според теб фактът, че приличат на две разтворени длани, които слизат(се спускат/подават) от "небето" случаен ли е?!, Св. Дух е съгласен, не само защото Синът е напълно съгласен с Отца, както и Отец със Сина, но също и защото всеки един от Техните небесни Св. Ангели и Светии е съгласен с Тях, както и Те с тях, понеже както вече казахме Св. Дух е представляван и от множество небесни Св. Ангели и Светии (и въобще от Св. славни същества), поради което и гласът на Св. Дух обикновено е представян като глас от много "води"(Откр. 5:11, 14:2, 19:6), защото "водите" са многото онези Св. славни същества, така че, според както вече и бе представено дотук, трудно е да се обясни какво точно е Св. Дух по начина, по който ти и други фарисеизирани сектанти очаквате да ви бъде обяснено, защото Бог е любов, а вие пак очаквате да получите знания, при все че вече сте получили с хиляди пъти повече от всички истински Светии взети заедно, обаче пак си продължавате да очаквате още знания, все едно се подготвяте за участие в светски конкурс мистър и мис вселенско многознайство/всезнайство, а не за да служите на истинския Господ Бог, ако ме питаш дали съм се разтреперил от твоите старшинки страшникови надувки, мога само да отговоря, че като си дръпна косъма на дясната буза на задника, ми премигва лявото око :-D - първо се научете да вярвате правилно в Онзи, Който наистина е истинският Господ Бог и тогава като се научите да разбирате Неговата истина отидете да учите и други(те), та кой казваш е лъжесвидетел?!

dreamwalker
05-12-2015, 17:15
Npp, имаш ли деца?

npp
05-12-2015, 17:24
нпп и сектата "приятелите на Смит", прилики и разлики:

"Норвежкият морски офицер Йоан Оскар Смит, роден на 11.10.1871 г. във Фредрикщад, преживял през 1989 г. в морето т. нар. "обръщане към Бога" и през 1900 г. решил, че е кръстен от Светия Дух. През 1905 г. към него се присъединил неговият брат Аксел (1880-1919 г.),

Приятелите на Смит” твърдят, че тяхното мислене и поведение на първо място е насочено според „цялото" Божие Слово... в проповедите се използват откъслечни цитати, които са извадени от контекста. Тези цитати са преднамерено избрани, така че да изглежда, че те съвпадат с идеологията на Йоан Смит.

Приятелите на Смит” твърдят, че в морално отношение стоят далече над останалите членове на другите християнски изповедания, които те презрително наричат „последователи на религиозни партии”, дори „последователи на блудницата Вавилон”.

Приятелите на Смит” твърдят, че всеки, който желае, може да ги напусне. В действителност срещу напускането отначало се поставя силна психическа бариера, преди всичко със заплахи, че всеки, който напусне общността, ще погине нравствено и със сигурност ще заслужи вечно проклятие."

нямаме нищо общо с такова сектантско предание на смит, и нищо не ви натрапваме/налагаме, но просто свидетелствуваме Словото на Онзи, Който наистина е истинският Господ Бог по Негова воля, така щото който иска да (по)вярва в Него, да (по)вярва, нито принуждаваме(насилваме) някого, нито искаме да пречим, затова и свидетелствуваме истинското Божие Слово с кротък дух като се стараем да не досаждаме и да не се натрапваме на когото и да било

npp
05-12-2015, 17:26
Npp, имаш ли деца?

задаваш ми този въпрос за трети път, какво точно искаш да знаеш?!

dreamwalker
05-12-2015, 17:40
задаваш ми този въпрос за трети път, какво точно искаш да знаеш?!

Дали имаш деца.

Можеш да отговориш с "да, имам" или "не, нямам". Не е сложно.

Corb1225
05-12-2015, 17:43
Неговите деца още са на небето, изкарват си пет-шестхилядното изгнание :lol:.

Pitancho
05-12-2015, 17:59
Ей, докторе, обясни с простички думи на нас , пигмеите какво си!
а) атеист - отричащ, че има Бог и смятащ, че духовни явления, неичерпващи се с материалното и психичното не съществуват.
б) сатанист , който смята точно обратното, с уговорката , че боготвори сатаната
в) човек, който дето само се забавлява с тези понятия, но вътрешно е убеден ,,Как може да има бог и този бог да не съм Аз?''

Докторе, къде тук видя сложни въпроси?
Според теб има ли някакъв бог или не?
1 има. 2 нема. 3 откъде да знам, бе! 4 Да, ама не тоя дето си мислиш. 5 не ми пука.
Има ли свръхестествени явления? * има. ** нема
По-прости въпроси не мога да ти измисля, така че не ми се изнизвай като мокра връв!
PS ... и като нпп.

DoctorSatan666
05-12-2015, 18:28
Докторе, къде тук видя сложни въпроси?


Да ме питаш какво съм е сложен въпрос. Вече ако питаш какво е виждането ми за някой неща е съвсем друго. За теб може и да е все едно, но аз не се идентифицирам с това как виждам нещата в света. За мен това са просто спекулации върху нерешими въпроси. Като въпроса с Бог. Затова и отговорите на тези въпроси не ги считам се релевантни. По-скоро ме интересува какво поражда самите въпроси, като анализирам какво предоставят различните, възможни отговори.

Та, по въпроса за Бог ще отговоря така: Не знам дали има бог, но знам че не е твоя бог.

Колкото до свръхестествените явления, не мисля че има такова нещо като свръхестествено - всяка проява в битието е естествена. "Естествено" е излишно понятие, също колкото и свръхестествено. Но мисля че има неща трансцендентни - които надхвърлят границите на съзнанието, или казано иначе - априорни форми, от които съзнанието изхожда, но не може самото то да достигне.

dreamwalker
05-12-2015, 18:30
Доктор Сатана, имате лично съобщение.

npp
05-12-2015, 18:39
Дали имаш деца.

Можеш да отговориш с "да, имам" или "не, нямам". Не е сложно.

значи ми позволяваш/разрешаваш така ли?! :-D

а мога ли да попитам, за какви деца говориш, и защо искаш да знаеш това?!

npp
05-12-2015, 18:42
По-прости въпроси не мога да ти измисля, така че не ми се изнизвай като мокра връв!
PS ... и като нпп.

на мен ми зададе тъпи въпроси, но не помня да съм се измъквал, помня само, че след като ти отговорих на всички(те) въпроси, ти спря да ми пишеш

dreamwalker
05-12-2015, 18:43
значи ми позволяваш/разрешаваш така ли?! :-D

а мога ли да попитам, за какви деца говориш, и защо искаш да знаеш това?!

Какво да позволявам?

Не знаеш какво означава "дете"?

DoctorSatan666
05-12-2015, 19:10
Хм, и на мен ми е интересно дали двамата свидетели имат деца. По-ми е интересно обаче защо отбягват въпроса.

Plot twist : Двамата свидетели са всъщност баща и син. :shock:

Pitancho
05-12-2015, 19:12
Да ме питаш какво съм е сложен въпрос. Вече ако питаш какво е виждането ми за някой неща е съвсем друго. За теб може и да е все едно, но аз не се идентифицирам с това как виждам нещата в света. За мен това са просто спекулации върху нерешими въпроси. Като въпроса с Бог. Затова и отговорите на тези въпроси не ги считам се релевантни. По-скоро ме интересува какво поражда самите въпроси, а оттам и възможните отговори.

Та, по въпроса за Бог ще отговоря така: Не знам дали има бог, но знам че не е твоя бог.

Колкото до свръхестествените явления, не мисля че има такова нещо като свръхестествено - всяка проява в битието е естествена. "Естествено" е излишно понятие, също колкото и свръхестествено. Но мисля че има неща трансцендентни - които надхвърлят границите на съзнанието, или казано иначе - априорни форми, от които съзнанието изхожда, но не може самото то да достигне.

Благодаря за отговора!
Опростено казано, това е позицията на Вуте -я нèзнам как е, ма знам дека и така не е. От където следва, че хора дето претендират, че имат отговор на този въпрос, предизвикват у теб ... мм, да кажем презрение -как след като АЗ не знам, те ще знаят.
От друга страна е важно какво си, какво мислиш че си, в какво мислиш, че си еволюирал, към какво се стремиш за в бъдеще и пр. Ето нпп напр. парадира с това, което си мисли че е. Ние християните си имаме визия за това, какво е човекът и към какво е призван да се стреми, и това е в основата на нашата вяра. Затова предполагам, че по-горните въпроси са важни в твоя мироглед, който, добре де, е нещо различно от твоята същност. Тогава с какво друго би я характеризирал?

DoctorSatan666
05-12-2015, 19:31
И ето че пак в опита си да ме схванеш, търсиш за какво да се закачиш, търсиш ХАРАКТЕРистика. А аз ти казвам че така и след 100 години мислене, пак няма да вникнеш в това което ти наговорих. Защото трябва да стане през теб, да осъзнаеш онова за което ти говоря в себе си, понеже то е колкото присъщо на мен, толкова и на теб, и чак тогава по аналогия да вникнеш. Но ти си знаеш все същото, все да се опиташ да ме вместиш в някаква завършена идеина цялост, в граница и рамка, в образ с характеристики - образ към който можеш да проявиш отношение, образ на който да реагираш. Забрави всички характеристики, забрави целия свят, всички хора и най-вече забрави себе си - и може би тогава ще откриеш кой съм.

defender
05-12-2015, 19:49
Затова ви казвам че още сте като деца в съзнанието си - защото не можете да понесете да сте излишни, да сте достатъчни на себе си. Филмът на всяко дете е че то винаги е недостатъчно, малко и незначително.

ние знаем, че сме излишни, знаем, че всяко наше стараене е всъщност нашето его, но въпреки това се стараем. Това е все едно да се е стараеш, но да не се надяваш на стараенето си, защото знаеш, че си излишен, но се стараеш. И тук някъде незабилежимо дори за нас се намесва Бог, тази намеса е извън човешката логика, извън този свят и неговите правила и философии, недостижимо.

Pitancho
05-12-2015, 19:58
помня само, че след като ти отговорих на всички(те) въпроси, ти спря да ми пишеш
Сладур! Ще те разочаровам, но причините да не влизам във форума за известно време са други. Казвал съм, че ти, че колкото повече пишеш, толкова повече глупости плямпаш( като изключим цитатите от Библията, дето съм ги чел, когато на теб са ти сменяли памперсите).
Та значи според теб какво значат думите на Спасителя в Мат.28:19? ''...идете, научете всички народи, като ги кръщавате ! в името !!! на Отца и Сина и Светаго Духа !!! и като ги учите да пазят всичко, що съм ви заповядал...''?
Само не добавяй нови простотии към старите, че тепърва ще те питам къде е писано, че освен дето Бог ще се въплъти в човешка плът е писано, че после следва нещо подобно да направи и ангел, демек ти... :-D :-$:-)

npp
05-12-2015, 20:16
нпп напр. парадира с това, което си мисли че е. Ние християните си имаме визия за това, какво е човекът и към какво е призван да се стреми, и това е в основата на нашата вяра.

никак не парадирам със себе си, нито си мисля, че съм нещо/някой, но по-скоро ти парадираш, както и си написал тук, защото изтъкваш, че вие там, еди кои си, си имате визия и се стремите към нещо човешко, което е в основата на вашата "вяра"

defender
05-12-2015, 20:32
докторе, сипи ми да хапна е..

Pitancho
05-12-2015, 20:35
И ето че пак в опита си да ме схванеш, търсиш за какво да се закачиш, търсиш ХАРАКТЕРистика. А аз ти казвам че така и след 100 години мислене, пак няма да вникнеш в това което ти наговорих. Защото трябва да стане през теб, да осъзнаеш онова за което ти говоря в себе си, понеже то е колкото присъщо на мен, толкова и на теб, и чак тогава по аналогия да вникнеш. Но ти си знаеш все същото, все да се опиташ да ме вместиш в някаква завършена идеина цялост, в граница и рамка, в образ с характеристики - образ към който можеш да проявиш отношение, образ на който да реагираш. Забрави всички характеристики, забрави целия свят, всички хора и най-вече забрави себе си - и може би тогава ще откриеш кой съм.

Ако даваш себе си за пример, въобще не ти личи баш ти да си забравил за себе си. Е хайде да не използвам понятието самообожествяване, но е нещо подобно. Аз срам, не срам, ама с понятия мисля, кво да правиш - човещинка... А че това, което е присъщо на тебе, го има и в мен съм съгласен, включително и канибалския образ от снимката ти. Само че , ако ти му се кефиш, щото това си си ти-любимият, то аз, осъзнавайки в какво мога да се превърна, търся Спасителя, чрез Когото човешката природа влиза в това нормално състояние, за което е създадена. Без да целя да те обиждам, обаче в тази връзка нормалните хора си приличат, а уроди има всякакви и те се различават доста помежду си. Както и всеки луд си е башка луд. Христос нарича Себе си Път, а встрани от него можеш да кривнеш във всевъзможни безпътици.
Я се похвали ти какво си намерил, като си хванал по върлото!

defender
05-12-2015, 20:42
Докторе, ти да не си някой учител по философия и психология в местната гимназия?

ПП: сигурно си младия учител, убавец ергенин-сатанист, любимец на тинейджърките, може-може.


ама само как звучи "ергенин-сатанист", хихи

npp
05-12-2015, 21:02
Сладур! Ще те разочаровам, но причините да не влизам във форума за известно време са други. Казвал съм, че ти, че колкото повече пишеш, толкова повече глупости плямпаш( като изключим цитатите от Библията, дето съм ги чел, когато на теб са ти сменяли памперсите).
Та значи според теб какво значат думите на Спасителя в Мат.28:19? ''...идете, научете всички народи, като ги кръщавате ! в името !!! на Отца и Сина и Светаго Духа !!! и като ги учите да пазят всичко, що съм ви заповядал...''?
Само не добавяй нови простотии към старите, че тепърва ще те питам къде е писано, че освен дето Бог ще се въплъти в човешка плът е писано, че после следва нещо подобно да направи и ангел, демек ти... :-D :-$:-)

глупостта е когато сектанти искат да разберат неща, които са скрити за тях, защото и Бог не им ги изявява повече, затова и те не могат да сполучат дори и след векове следване на една и съща тяхна традиция, понеже не са на (съвсем) прав път

думите на Исус представени в Матей 28:19-20 означават, че духовните служители трябва да учат човеците да бъдат праведни според Божията правда, на която Той(Господ) е учил своите ученици и която е представена в новозаветните библейски писания, това загатва и за нуждата от това такъв вярващ първо да се научи да разбира истината за да може да я проповядва в случай че все още не е научен, а "кръщаването" в случая е освещаването, понеже човеците се нуждаят не само от проповед, но и от освещаване, понеже ако им се проповядва Благовестието, но не бъдат освещавани с отправянето на добри(те) молитви, ходатайства, застъпничества и благословения, тогава ефектът от проповядването може да не бъде пълен, затова Той е казал "идете научете всички народи и кръщавайте ги", или както Св. Павел е казал: "увещавам, преди всичко, да отправяте молитви, ходатайства, застъпничества и благословения за всичките човеци, за царе и за всички, които са високопоставени, за да поминем тих и спокоен живот в пълно благочестие и сериозност. Това е добро и благоприятно пред Бога, нашия Спасител, Който иска да се спасят всичките човеци и да станат/бъдат добри/праведни."(1 Тимотей 2:1-4), и е казано в името на Отца, Сина и Св. Дух, защото Исус е бил физически в този свят само за малко, но после вярващите е трябвало да внимават във вярата за да имат Св. Дух поне в начатък, иначе е могло да се окаже, че нямат/не служат на истинския Господ Бог, плюс това трябва да има и почит към истинските Светии и Св. Ангели, затова се казва в името не само на Отца и Сина, но и на Св. Дух, понеже едно е Бог да се грижи за начинаещия във вярата било то чрез Сина Си или чрез някой от истинските Светии, а друго е да трябва да понесеш кръста си сам и да се справяш сам, тъй като става въпрос за себеобуздание, оправност, находчивост, предприемчивост, инициатива, и пр., защото Бог иска (да има) такива духовни служители, а не детска градина от сектантски лигльовци и глезльовци, така че някои може да бъдат научени да бъдат съвършени духовни служители подобно на Св. Апостоли от преди 2 хилядолетия, докато други поне на добър нрав

defender
05-12-2015, 21:27
Забрави всички характеристики, забрави целия свят, всички хора и най-вече забрави себе си - и може би тогава ще откриеш кой съм.

умрял ли си, къв си, лицемер си.

Като седнеш на вечеря да ядеш шунка, бабек и боб, как забравяш за себе си, как го постигаш, а като ти се допърди.
Всичко това пак са прояви, характеристики на азът и на тебе като личност. Просто тялото и отношението ти към него те прави по дефолт личност, не можеш да избягаш и да станеш като дух, освен ако не почнеш да лъжеш себе си, че нямаш тяло и отношение към него, а ти реално имаш.

Pitancho
05-12-2015, 21:30
Нпп, сектантите все пак имат някаква членска маса, ама да ме обижда на сектант човек дето няма нито един последовател на бъртвежите си, това е наглост безподобна. Ти защо не си кръстен в ,,името на Отца и Сина и Светия Дух'' което е името на Единия Бог в три лица, след като така е заръчано? А че това кръщение не е било виртуално като църквата ти ясно свидетелства описаното в Деяния Апостолски кръщение на скопеца от апостол Филип. ,,Ето вода, какво ми пречи да се кръстя?'' А думите на ап. Павел дето ги цитираш не се отнасят за кръщението, а са отправени като наставления към вече повярвали и кръстени членове на Църквата.

defender
05-12-2015, 21:45
Нпп, сектантите все пак имат някаква членска маса,
Мани го то, няма какво да му обръщаме внимание, той от това си храни свидетелското его.
Прасе на словото, тоя човек е сигурно поне на 50 години, иначе не може да такава степен да е закостенял в помията на егото си.

Да се чуди човек кво е седнал дъртьо във форум за млади хора, освен за да ги зарибява, защото са по-беззащитни, нищо друго.

И това не мога да го разбера, без никой да му е искал "свидетелството" и да го "спасява" той да го натрапва насила и самопоканва в личното пространство на хораат, че и да заплашва с наказание.

дъртьо, смотан.

npp
05-12-2015, 22:00
Нпп, сектантите все пак имат някаква членска маса, ама да ме обижда на сектант човек дето няма нито един последовател на бъртвежите си, това е наглост безподобна. Ти защо не си кръстен в ,,името на Отца и Сина и Светия Дух'' което е името на Единия Бог в три лица, след като така е заръчано? А че това кръщение не е било виртуално като църквата ти ясно свидетелства описаното в Деяния Апостолски кръщение на скопеца от апостол Филип. ,,Ето вода, какво ми пречи да се кръстя?'' А думите на ап. Павел дето ги цитираш не се отнасят за кръщението, а са отправени като наставления към вече повярвали и кръстени членове на Църквата.

бих се радвал ако вместо мои последователи, истинският Господ Бог е придобил Свои, а самият аз съм Негов последовател вървейки по пътя на Неговите (истински) Светии, понеже те вярват нещата, които впоследствие ви бяха свидетелствувани чрез мен, и затова и аз повярвах същите неща, т.е. не съм аз първият, който е повярвал тези неща, но Те са преди мен, обаче като казах "сектанти", нямах предвид точно теб, ала говорех по принцип за онези, които са, но не съдя/не осъждам никого, това са само думи отправени за поука, поправление, и пр., що се отнася до моето кръщение, първо ми се яви самият Господ, Исус Христос, и след това се кръстих, обаче (и) все още не мога да кажа, че не ми предстои кръщение, ако въобще разбираш за какво говоря, защото библейската дума "кръщение" има смисъла и на придобиване на дарба или опитност, или осъществяване на някаква Свята цел, ето например думите на Господа: "имам кръщение, с което трябва да се кръстя; и колко се утеснявам докле се извърши!"(Лука 12:50), тук Той говори за изпълнението на Неговата мисия като цяло, понеже от тази гледна точка същинското кръщение е именно правилното упражняване/практикуване на вярата в Онзи, Който наистина е истинският Бог...

npp
05-12-2015, 22:10
Мани го то, няма какво да му обръщаме внимание, той от това си храни свидетелското его.
Прасе на словото, тоя човек е сигурно поне на 50 години, иначе не може да такава степен да е закостенял в помията на егото си.

Да се чуди човек кво е седнал дъртьо във форум за млади хора, освен за да ги зарибява, защото са по-беззащитни, нищо друго.

И това не мога да го разбера, без никой да му е искал "свидетелството" и да го "спасява" той да го натрапва насила и самопоканва в личното пространство на хораат, че и да заплашва с наказание.

дъртьо, смотан.

дърт(ият) си ти, виж се само как разсъждаваш като някаква вайкаща се баба, все едно чета думите на такава старица, която е чела няколко книги от книжарницата и вече си мисли, че е компетентна, кажи поне нещо смислено, а недей само да казваш "той е лош, дърт, храни си егото" и пр., казвам ти го за пореден n-ти път, защото винаги досега постъпваше така, тъй като и не ти остана с какво да ме обвиняваш

Pitancho
05-19-2015, 19:39
КАТО ТЕГЛИМ ЧЕРТАТА, СЕ ОКАЗА, ЧЕ НАЙ-МНОГО В ТЕМАТА ЗА ПОСТА НАПИСАХА ТЕЗИ , ДЕТО НЕ ПОСТЯТ.
Та се чудя, къде им е логиката. Все едно аз да пиша за китайската кухня, като не съм стъпвал в Азия и дори в китайски ресторант в БГто.
Що се пънете напразно?

npp
05-20-2015, 17:59
вярата е борба срещу злите сили за спасение на човеците, а не (просто) някакви си диети и гладуване, каква полза ако предадеш тялото си на всякакви жертвоприношения/ритуали ако не проявяваш любов към ближния(1 Коринтяни 13:3)?!, например как си представяш Исус да пази диети и (да) гладува но без да: изгонва бесовете от обладаните, изцелява болните, възкресява мъртвите, и проповядва доброто Слово?!, в днешно време се напълно със секти, чиито последователи не си дават сметка за истината такава каквато наистина е, включително според написаното в Библията, но просто следват сляпо човешки предания, традиции, модели, учения, заповеди, и пр.(Марк 7:6-9) (в немалко случаи дори само защото много други правят така или само защото ги намират за полезни, ала не всичко, което блести е злато) вместо да тръгнат по пътя на онази вяра, която не се доверява на каквото и да е нещо от света, а най-световните похоти са човешките духовни/религиозни традиции, чието предателство е пълно...

Pitancho
05-20-2015, 20:31
Ако тази, демек истинската вяра се изповядва само от теб нпп, значи Христос е излъгал, че ще утвърди Църквата Си и силите адови няма да ѝ надделеят. И обещанието, ,,Аз съм с вас до свършека на света'' май също не важи.

npp
05-21-2015, 09:05
Ако тази, демек истинската вяра се изповядва само от теб нпп, значи Христос е излъгал, че ще утвърди Църквата Си и силите адови няма да ѝ надделеят. И обещанието, ,,Аз съм с вас до свършека на света'' май също не важи.

а не помниш ли думите на Йоан Кръстител: "Бог може и от тия камъни да въздигне чада на Авраама."(Матей 3:9), също и думите на Св. Павел: "частично закоравяване сполетя Израиля, само докато влезе пълното число на езичниците."(Римляни 11:25), също и: "езичниците, които не търсеха правда, получиха правда, и то правда, която е чрез вярване; а Израил, който търсеше закон за придобиване правда, не стигна до такъв закон. Защо? затова, че не го търси чрез вярване(т.е. чрез правилна вяра), а някак си чрез дела(т.е. чрез неправедни дела(съдби и дейности))."(Римляни 9:30-32)?!

дори и невярващите езичници имат предимство пред духовните/вярващите, които вършат духовно беззаконие:

"не законослушателите са праведни пред Бога; но законоизпълнителите ще бъдат оправдани, (понеже, когато езичниците, които нямат закон, по природа вършат това, което се изисква от закона, то, и без да имат закон, те сами са закон за себе си, по това, че те показват действието на закона написано на сърцата им, на което свидетелствува и съвестта им, а помислите им или ги осъждат помежду си, или ги оправдават), в деня, когато Бог чрез Исуса Христа ще съди тайните дела на човеците според моето благовестие. Но ако ти се наричаш юдеин(т.е. духовен/вярващ), облягаш се на закон, хвалиш се с Бога, знаеш Неговата воля, и разсъждаваш между различни мнения, понеже се учиш от закона; ако при това си уверен в себе си, че си водител на слепите, светлина на тия, които са в тъмнина, наставник на простите, учител на младенците, понеже имаш в закона олицетворение на знанието и на истината, тогава ти, който учиш другиго, учиш ли себе си? Ти, който проповядваш да не крадат(т.е. да не причиняват зло чрез вземане/отнемане), крадеш ли? Ти, който казваш да не прелюбодействуват(т.е. да не причиняват зло чрез отдаване/огорчаване), прелюбодействуваш ли? Ти който се гнусиш от идолите, светотатствуваш ли(т.е. служиш ли на ереси/следваш ли погрешни вярвания)? Ти, който се хвалиш със закона, опозоряваш ли Бога като престъпваш закона? Питам това, защото според както е писано, поради вас(т.е. поради неправедните духовни/вярващи) се хули Божието име между езичниците(т.е. между невярващите). Понеже обрязването(т.е. понеже упражняването/практикуването на вярата) наистина ползува, ако изпълняваш закона; но ако си престъпник на закона, тогава твоето обрязване става необрязване(т.е. тогава твоята вяра става изневяра). И тъй, ако необрязаният(т.е. ако невярващият) пази наредбите на закона, не ще ли неговото необрязване(т.е. неговото неверие) да му се вмени за обрязване(т.е. за вяра)? и оня, който остане в природното си състояние необрязан(т.е. невярващ), но пак изпълнява закона, не ще ли осъди(т.е. не ще ли изпревари в Божието Царство) тебе, който имаш писан закон и обрязване(т.е. и вяра), но си престъпник на закона? Защото не е юдеин(т.е. защото не е истински праведен/вярващ) оня, външно такъв, нито е обрязване(т.е. нито е истинска вяра) онова, което е вънкашно в плътта; но юдеин е тоя, който е такъв вътрешно; а обрязване е това, което е на сърцето, в дух, а не в буквата; чиято похвала не е от човеците, а от Бога." Римляни 2: 13-29

за да можеш да се наредиш сред праведните вярващи, първо, (ще) трябва да разбереш/разбираш за какво е вярата, второ, (ще) трябва някак си да повярваш правилно в Онзи, Който наистина е истинският Бог, трето, (ще) трябва да Му бъдеш и останеш верен докрай - без значение досега съществуващите човешки духовни/религиозни традиции, някога и аз съм гостувал в разни секти за малко, обаче, без да се хваля със себе си, така и не посмях да последвам нито една от тях, но, слава Богу, през цялото време внимавах да не би да се окажа на погрешен път, като съм бил и в православието за няколко месеца, трябва да се внимава, защото в днешно време ереси дебнат навсякъде, иначе ако не беше така, тогава всички вярващи най-малкото от християнството щяха да вършат делата на Исус и Неговите истински ученици, освен че и щяха да бъдат съвсем добри/праведни, но уви много от тях не бяха така, което показва, че не са вярвали правилно, но че са следвали доста неправедни ереси...

Pitancho
05-21-2015, 19:33
Това, което си написал, няма нещо общо с това, което те питах, така че не ми отговори на въпроса.
Освен това езичниците, които са получили правда чрез вяра, не са останали езичници, а са станали християни, наставени в Божиите заповеди, кръстени в името на Отца и Сина и Светия Дух. За разлика от теб.

defender
05-21-2015, 19:41
а не помниш ли думите на Йоан Кръстител: "Бог може и от тия камъни да въздигне чада на Авраама."(Матей 3:9), също и думите на Св. Павел: "частично закоравяване сполетя Израиля, само докато влезе пълното число на езичниците."(Римляни 11:25), също и: "езичниците, които не търсеха правда, получиха правда, и то правда, която е чрез вярване; а Израил, който търсеше закон за придобиване правда, не стигна до такъв закон. Защо? затова, че не го търси чрез вярване(т.е. чрез правилна вяра), а някак си чрез дела(т.е. чрез неправедни дела(съдби и дейности))."(Римляни 9:30-32)?!

дори и невярващите езичници имат предимство пред духовните/вярващите, които вършат духовно беззаконие:

EDIT: нпп, ти имаш ли средно образование или мисията на свидетелството те е призовала още в основното?

Corb1225
05-21-2015, 20:52
EDIT: нпп, ти имаш ли средно образование или мисията на свидетелството те е призовала още в основното?
Същински Алексей Фьодорович Карамазов.

defender
05-21-2015, 21:10
Когато човек с основно образование, вместо да се смири и почне да чете, а той тарикатски, по лесния начин и без труд над себе си, си купи фалшива диплома (в случая нещо си му се явило, щракнало с пръсти и хоп нпп светия-свидетел, 1-ви разряд) и почне да се представя за старши инженер (в случая свидетел-херувим) и иска да строи самолети, че да возил хората (в случая спасявал), как би се почувствал?

Corb1225
05-21-2015, 21:37
Когато човек с основно образование, вместо да се смири и почне да чете
Досущ като Алексей Фьодорович Карамазов.

defender
05-21-2015, 21:46
нима не разбираш, че в случая натъртвам на тарикатската бай-ганьовщина.

както и да е, ми такъв съм.

Corb1225
05-21-2015, 21:48
Не ти бе, бастуняк ;д.

defender
05-21-2015, 21:52
ей, аз пък си викам, тоз как ме разпозна?!

:D

Corb1225
05-21-2015, 21:55
Пояснявам: Алексей Фьодорович Карамазов е герой на Достоевски, който се връща в родното си градче, преди да завърши средно образование, и постъпва в местния манастир.

npp
05-21-2015, 23:02
Това, което си написал, няма нещо общо с това, което те питах, така че не ми отговори на въпроса.
Освен това езичниците, които са получили правда чрез вяра, не са останали езичници, а са станали християни, наставени в Божиите заповеди, кръстени в името на Отца и Сина и Светия Дух. За разлика от теб.

къде видя да е написано, че са станали духовни(религиозни)?!, съвсем очевидно е, че Св. Павел говори за невярващите езичници, които по природа не вършат духовно беззаконие, дори само защото не са вярващи/окултисти, а онова, което свидетелствувам като Божие Слово е съвсем очевидно, че съвпада с написаното в Библията, защото и бе подкрепено и доказано с доста библейски цитати, освен че е и съвсем смислено и логично отговарящо на здравия разум, просто не разбираш смисъла на нещото, което е наричано "вяра" в Новозаветните библейски писания, не можеш да си обясниш какво представлява вярата, защото и не вярваш достатъчно правилно в Онзи, Който наистина е истинският Бог, понеже и религията, на която си последовател не те води по правия път на вярата, и при все че вече ти бе обяснено, ти пак не приемаш истинската Божия истина такава каквато наистина е, и ако една религия все още не е повярвала, че фактът дето думата "духовност" въобще не присъства в Библията не е никак случаен, тогава това със сигурност означава, че тази религия е още доста назад с "материала", тъй като едно е чиста любов към ближния, докато духовността може да бъде голяма и без да изповядва съвършената любов от истинския Бог...

prosto_chovek
05-21-2015, 23:07
Това е да не ядеш месо и нищо, в което има животински мазнини, да не пиеш алкохол, да не пиеш бира и да не ебеш за еди колко си дни. Ти си прецени. :)

defender
05-21-2015, 23:08
понеже и религията, на която си последовател не те води по правия път на вярата,

може ли да обясниш какво точно представлява пътя на религията на питанчо и в какво точно се състои този път, и после да ни обясниш какъв и твоя истински път, в какво точно се състои, защото почти съм сигурен, че няма да успееш да ми отговориш, изненадай ме.

npp
05-21-2015, 23:10
EDIT: нпп, ти имаш ли средно образование или мисията на свидетелството те е призовала още в основното?

Когато човек с основно образование, вместо да се смири и почне да чете, а той тарикатски, по лесния начин и без труд над себе си, си купи фалшива диплома (в случая нещо си му се явило, щракнало с пръсти и хоп нпп светия-свидетел, 1-ви разряд) и почне да се представя за старши инженер (в случая свидетел-херувим) и иска да строи самолети, че да возил хората (в случая спасявал), как би се почувствал?

нима не разбираш, че в случая натъртвам на тарикатската бай-ганьовщина.

както и да е, ми такъв съм.

погледнато от същата тази твоят гледна точка, ти да не би да си със средно или висше образование?!, и дори и да си, пак не изповядваш истинската Божия истина, а Св. Апостоли, за които е представено в Библията, че са били неграмотни/неуки, не само са я изповядвали, но дори са я проповядвали на толкова много хора, колкото ти никога не си виждал накуп да ти казват "честит рожден ден"

defender
05-21-2015, 23:17
и те са имали Учител бе, нпп
и то не кой да е

Corb1225
05-21-2015, 23:19
погледнато от същата тази твоят гледна точка, ти да не би да си със средно или висше образование?!, и дори и да си, пак не изповядваш истинската Божия истина, а Св. Апостоли, за които е представено в Библията, че са били неграмотни/неуки, не само са я изповядвали, но дори са я проповядвали на толкова много хора, колкото ти никога не си виждал накуп да ти казват "честит рожден ден"
Ти бил ли си на послушание при старец-монах?

npp
05-21-2015, 23:24
може ли да обясниш какво точно представлява пътя на религията на питанчо и в какво точно се състои този път, и после да ни обясниш какъв и твоя истински път, в какво точно се състои, защото почти съм сигурен, че няма да успееш да ми отговориш, изненадай ме.

ако ти обясня това дето искаш от мен да ти обяснявам, просто ще го направя за пореден n-ти път, понеже дори и да не си спомняш или да не искаш да си спомниш или да се правиш, че не си спомняш, тези неща вече бяха обяснени тук в този форум, при това стотици пъти, заради теб и други сектанти "забравани" се оказах като папагал, който повтаря едно и също по стотици пъти, но вие пак не приехте да повярвате в Истината, но сякаш проявихте благоволение към неправдата, правилната вяра е въпрос на упражняване, а не на теоретизиране, затова и в Библията има написано малко (говоря за факта, че има послания на Св. Апостоли, които са по 1-2-3 странички, и че дори и най-дългото библейско писание е не повече от около 100 странички и то само защото разни закоравели духовни беззаконници от онези времена са искали да получат цялата подробна информация за това как не бива да съгрешават, при все че са могли да не съгрешават съвсем директно просто като се стараят да спазват основните принципи на правилната вяра), но повече се говори за самото правилно упражняване на вярата, или започваш, или не знам какво ще е с вас...

npp
05-21-2015, 23:25
и те са имали Учител бе, нпп
и то не кой да е

и аз съм имал, при това самият истински Господ Бог

npp
05-21-2015, 23:27
Досущ като Алексей Фьодорович Карамазов.

Ти бил ли си на послушание при старец-монах?

много бързаш с заключенията

какво ще рече послушание?!, ако си мислиш, че Исус или някой от Неговите истински ученици е заставал и стоял като наказан в ъгъла на мъченическа стаичка по заповед на Бог, жестоко се заблуждаваш, това са Спасители, а не садисти и мазохисти...

defender
05-21-2015, 23:28
заради теб и други сектанти "забравани".

веднага да се извиниш, на не на мен, а на Православието, много добре знаеш, че ти си сектанта, много добре го знаеш! Чу ли!

Corb1225
05-21-2015, 23:30
много бързаш с заключенията

какво ще рече послушание?!, ако си мислиш, че Исус или някой от Неговите истински ученици е заставал и стоял като наказан в ъгъла на мъченическа стаичка по заповед на Бог, жестоко се заблуждаваш, това са Спасители, а не садисти и мазохисти...
Можеш да намериш пътя, само ако преминеш послушание при старец-монах.

npp
05-21-2015, 23:35
веднага да се извиниш, на не на мен, а на Православието, много добре знаеш, че ти си сектанта, много добре го знаеш! Чу ли!

тъпо момче си що се отнася до разбиранията ти за Бог и вярата, и нямам никакво намерение да прекарам цяла нощ обяснявайки ти цялата Божия истина отначало докрай, а ти накрая да ми кажеш, че не си съгласен с Него, както правеше много пъти досега...

npp
05-21-2015, 23:36
Можеш да намериш пътя, само ако преминеш послушание при старец-монах.

а не щеш ли да се допитам до баба къна?!

defender
05-21-2015, 23:40
тъпо момче си що се отнася до разбиранията ти за Бог и вярата, и нямам никакво намерение да прекарам цяла нощ обяснявайки ти цялата Божия истина отначало докрай, а ти накрая да ми кажеш, че не си съгласен с Него, както правеше много пъти досега...

добре, а сега извини се, както споменах в предишния пост!

Corb1225
05-21-2015, 23:41
а не щеш ли да се допитам до баба къна?!
А аз мислих, че харесваш твоя старец Зосима?

npp
05-21-2015, 23:47
добре, а сега извини се, както споменах в предишния пост!

няма да се извинявам на чрезмерната ти наглост

npp
05-21-2015, 23:49
А аз мислих, че харесваш твоя старец Зосима?

чел си един роман на достоевски, и вече го обърна на музей

defender
05-21-2015, 23:50
няма да се извинявам на чрезмерната ти наглост

Казах, да се извиниш не на мен, а на Православието, защото много добре си знаеш, че сектанта си ти!
Извини се сега!

Corb1225
05-21-2015, 23:52
чел си един роман на достоевски, и вече го обърна на музей
Глупости, просто направих паралела с думите на дефенди.

npp
05-21-2015, 23:55
Казах, да се извиниш не на мен, а на Православието, защото много добре си знаеш, че сектанта си ти!
Извини се сега!

нямам намерение да се извинявам за истинните думи, които Бог е засвидетелствувал чрез мен дори и на тях, особено след като нито един от тях не е дошъл да ми представи/да изповяда пред мен истинската Божия истина, защото аз им Я свидетелствувах, но те не ми отговориха подобаващо, така че гледай си работата фарисейски прозелите/подлизурко