PDA

View Full Version : Проблеми с семеиство и приятели... МОЛЯ ЗА САВЕТ спешно



MrLonely
08-22-2008, 20:26
здравеите на всички пиша ви тук понеже незнам кам кого да се обарна и се надявам да намеря някакво решение...
значи положението е следното... имам един приятел ( наи добрия ми фр..) та баща му почина преди 2 години ( бласно го реис...) и момчето отиде да живее в софия при маика и ( която не беше му се обаждала поседите 14 години тои е на 16 сега) както и да е та ПРОБЛЕМА Е СЛедния
момчето се скара с маика си ( по тоно тя го изгони от тях за6тото мажа на маиката с които е тя сега не го искал) и сега тои живее при мен но пак аз ли4но нямам достатачно финансиални вазможности да го издаржам изцяло и ваппроса мога ли да се обарне кам някого нз да получажа някакжи средства от даржавата докато стане на 18 поне смисал да не умре от глад жсе пак няма баща маика му неиска да го види ...

ТА НЯКОИ МЕЖЕ ЛИ ДА МИ ПОМОГНЕ ДА МИ КАЖЕ КАКВО МОЖЕ И КАКВО ТРЯБВА ДА СЕ НАПРАВИ В ТОЗИ СЛУЧАИ...
БЛАГОДАРЯ ВИ ОТ СЕГА
надяжам се да ми помогнете...n eznam дали това е наи подходящото място за да питам за помощ но незнам kam kogo da se obarna

DevilWish
08-22-2008, 20:40
Мм кофти ситуация :-o Не знам какво да кажа . . а ти на колко си?
Нормално трябва да се обърните към държавните органи ,защото до 18 родителите са длъжни да се грижат за него. Нямам представа наистина ,но трябва да потърсрите помощ :shock: Няма ли баба ,дядо?

nefchi_bs
08-23-2008, 12:10
Ако кажат на държавните органи ще го пратят в дом :x Казваш,че е на 16,защо не започне работа за да може поне да помага с финансите във вас...Може да се обърнете към адвокат и да осъдитя майка му...Незнам на колко години си ти и немога да те посъветвам друго,за мен е по-добре 2 години са не е толкова много няма нужда да казвате на държавата само ще си усложните живота според мен...Аз не съм заозната по въпроса виж какво ще напишат и другите,може да има някои с много по-добри идей...

machineheadfan
08-23-2008, 12:15
държавата със сигурност с нищо няма да помогне! :x
съглсна съм с nefchi_bs затова да се хване някъде на работа и да помага с финансиите

sexa_na_kompleksa
08-23-2008, 12:31
Нека си намери работа. Според мен няма смисъл да съдите майка му, защото само ще хвърлите пари по адвокати и накрая я стане нещо, я не.

ElisaDay
08-23-2008, 12:37
Баба или дядо няма ли?
Да се хване пък на работа като барманче например.. :-o

lipsvashh_mi
08-23-2008, 14:27
попитай го за някои други роднини..баби,дядовци,лели и тн...Те могат да помогнат.....
:-o
ако не хващането на работа не е никак лоша идея...
Отиди ти и той,с ваще и се допитаите до закона..може някакви пари да му отпуснат на момчето.... :?
в този момент най-важна е моралната подкрепа....евала,че момчето е отседнало у вас..на това аз викам най-добър приятел :)

MrLonely
08-23-2008, 15:24
(sorry za latinicata) nqma6e da pi6a tuk ako ima6e bnaba i dqdo pri koito da ide... 6to se otnasq do darjavata ( i az ne mislq 4e 6te pomogne s ne6to no pitam pa moje i da ima nqkaf zakon det davat pove4e ot 3 leva )
pak da se hvane na rabota pak kofti za6toto da u4i i ba4ka 6te mu doide na nagorni6te dosta
pitam ko nqkoi poznava BLAGARSKIQ ZAKON ( ako ima takaf razbira se )
da mi kaje kakvi vazmojnosti sa6testvuvat v taq KERTLIVA DARJAVA !!!
10x

SK0RP10N
08-23-2008, 16:19
Mi neka da si potarsi niakak si rabota.

hoSTagE__
08-23-2008, 17:28
Да и аз друг изход освен работа - не виждам :) а пък и лятото още не е свършило и няма как работата да му пречи в училище :) желая ти късмет и дано излезеш от тази сложна ситуация :)

Sissy90
08-23-2008, 21:30
Ако работи само събота и неделя няма да му пречи на училището - аз съм го правила това. Пак е по-добре от нищо.

Di
08-23-2008, 21:34
СЪД СЪД И ПАК СЪД.. СЪДЕТЕ Я ТАЯ МАЙКА КОЯТО НЕ ИСКА ДЕТЕТО СИ.. БАССИ СКАПАНАТА ДЪРЖАВА.. :booooomb:

nelegalen
08-24-2008, 02:12
(2) (Нова - ДВ, бр. 36 от 2003 г.) Държавата защитава и гарантира основните права на детето във всички сфери на обществения живот за всички групи деца съобразно възрастта, социалния статус, физическото, здравословно и психическо състояние, като осигурява на всички подходяща икономическа, социална и културна среда, образование, свобода на възгледите и сигурност.


Чл. 4. (Изм. - ДВ, бр. 36 от 2003 г.) (1) Закрилата на детето по този закон се осъществява чрез:

1. съдействие, подпомагане и услуги в семейна среда;

2. настаняване в семейство на роднини или близки;

3. (нова - ДВ, бр. 38 от 2006 г.) осиновяване;

4. настаняване в приемно семейство;

5. настаняване в специализирана институция;

6. полицейска закрила;

7. специализирана закрила на обществени места;

8. информиране за правата и задълженията на децата и родителите;

9. осигуряване на превантивни мерки за сигурност и защита на детето;

10. осигуряване на правна помощ от държавата;

Наистина може да се опитате да осъдите майката на детето, защото ако найстина тя е ИЗГОНИЛА въпросния човек без да сигнализира за това съответните органи , тя е нарушила чл.8 ал.4 от Закона за закрила на детето.
НО вероятния изход на този случай ще баде следния :

Съдът налага глоба на майката в ползата на Държавата.Съдът отнема правата на майката и детето бива изпращано в специализирана институция. Ако евентуално се обърнете кам прокурор твоя приятел ще баде веднага настанен в специализирана институция до завършване на наказателното дело.
И според мен най-правилния изход в тази ситуация е твоят приятел да си намери работа (може и почасова) и до 18 годишна възраст да живее у вас. Успех !