PDA

View Full Version : Проблеми с батерия на лапотпа



egzoti4en
08-23-2008, 20:05
Нормално ли е батерията на лаптопа ми да се разрежда след като не я ползвам Литиво йонна е

MadHatter
08-24-2008, 08:50
И зависи колко е стара и как и кога я зареждаш. Li-Ion батерии по принцип са по-некачествени, но по-удобни :>

Bianca
08-24-2008, 09:24
Абе човекът май има впредвид, че работи и с нея, и със захранване-едновременно, тоест по този начин той не я ползва, защото включва лаптопа в захранването, но я оставя и нея.
Ами пич, и на мен ми се разрежда така.
Обаче вече разбрах, че само като изключа лаптопа, и после от самото захранване го идключа, включа го пак в захранването и пак го включа-по този начин ми пада с 1 процент.
Но не се безпокой-като падне до 95 процента-започва пак да се зарежда.
И аз се бях шашнала така. ;-)

egzoti4en
08-24-2008, 17:29
Не имам впредвид че когато батерията е извън лаптопа и аз си го ползвам само със захранване,но при предишно ползване на батерията съм я зареди след около 2-3 дена батерята от 100 е паднала на 70% като е чисто нова на 1 месец почти не използвана и питам от гледна точка да го нося ли на сервиз или се случва

MadHatter
08-25-2008, 16:12
А като е извън лаптопа какво я правиш (в какви условия)? Това ти е половината от живота на батерията. Има начини да оправиш батерията ако проблема е по-скоро технически.

egzoti4en
08-26-2008, 18:03
Ами нищо кой знае какво оставям я на бюрото си на сянка

MadHatter
08-27-2008, 17:19
По принцип батериите работят по-добре на по-висока температура, от колкото на студено. Освен това е добре да се зареждат, когато се разредят напълно и докато не работят и на ниски стойности на тока (тоест зарядно с ръчни настройки). Ако още ти прави проблеми - намери такова зарядно и разпитай за точния механизъм, че аз не съм добра в обясненията или я дай на някой с такова зарядно. След няколко процедури на пълно разреждане и зареждане на малък ток, няма да има проблеми най-вероятно.

Bianca
08-27-2008, 18:07
Задължително батерията преди да бъде извадена, трябва да бъде разредена, и се слага в специална торбичка в камерата на хладилника. :)