PDA

View Full Version : Имам увеличен черен дроб и ми е забранено да ходя на фитнес



mesmerize
08-24-2008, 08:44
Та така .... преди 10 дена почувствах някаква тежест в дясно под ребрата и някакво притискане по скоро. Отидох на лекар и ми каза, че имам уголемен черен дроб и далак в следствие на бързо надебеляване ... то си е така де :oops: изписа ми хапчета трансметил и при вчерашния преглед ми каза че почти се е прибрал целия и далака също. Каза ми диета и тн. но като го попитах за фитнес категорично ми забрани. Не мисля да го послушам просто искам да почна да ходя на фитнес и не разбирам къв е проблема също и за ел-карнитина .. .взех си такъв с разни витамини и други такива в него и искам да си го взимам та се чудя дали е добре да го приемам. Вие как мислите? Ето какво съдържа добавката ще вреди ли нещо на черния дроб?

Calcium (as calcium sulfate) 150 mg 15%
Pyridoxine (B6) 40 mg 2000%
Chromium (as chromium proteinate) 15 mcg 13%
L-Carnitine 600 mg
Lecithin 500 mg
Choline (as choline bitartrate) 500 mg
Inositol 500 mg
L-Methionine 200 mg
Linoleic Acid 100 mg
Oleic Acid 50 mg
Taraxacum Extract 250 mg
Grapefruit Powder 125 mg
Green Tea Extract (12% EGCG) 125 mg
Uva Ursi 200 mg
Cayenne Extract 50 mg


Moderated by miloto
т.7 от Правилника :!:

kalpazanka
08-24-2008, 08:56
Черният ти дроб е бил увеличен! Защо искаш да го тормозиш с ел-карнитини и прочие измишльотини?! Известно ли ти е, е всичко, което гълтаме във вид на таблети, сиропи минава през черния дроб и се обезврежда именно там?!
И спри се с тоя фитнес! Ако те интересуват последиците- ЛС.

BaBy_bS
08-24-2008, 10:04
при по ложение,че си говорил с лекар и той ти е казал да не правиш такива неща,не виждам изобщо какъв е смисъла да не го послушаш,че и да пташ и нас ... все пак той знае най-добре,според мен няма смисъл,защото последствията ще са сериозни

vodolei4e_m
08-24-2008, 10:34
Нищо не пречи да изчакаш, и да не ходиш месец-два на фитнес... И онея таблети.. определено не ги взимай.... ако не искаш да умреш от цироза на черния дроб.

kalpazanka
08-24-2008, 10:36
Ако си толкова упорит да ходиш на фитнес, знай, че с увеличена слезка /далак-едно и също е/ те грози руптура. Айде помисли сериозно заради един инат и недоверие дали искаш да си навличаш проблеми!

И си слушайте лекарите!

mesmerize
08-24-2008, 10:44
Добре .... така да бъде, но наистина съм напълнял та .. си помислих ще направя това, което ми казва той, и на следващия преглед, който ще е след около 2 седмици ще го попитам дали мога да ги взимам. Ще си спазвам диетата, която ми предписа и това е. Сега далака си е нормален само една малка част от черния дроб все още е увеличена... но това е вследствие на мастни инфелтрати ....
сещате се

kalpazanka
08-24-2008, 11:50
Това, че размерите на слезката са се нормализирали, е много хубаво! НО това не означава, че можеш да се бъхтиш с физическа работа /да блъскаш във фитнеса/. След такова състояние ще трябва да известен период от време да се въздържаш от интензивна физичеста активност, а колко ще трае този "период", ще прецени лекуващият ти лекар.
За килограмите не се тревожи- метаболизмът леко се забавя след 30- годишна възраст. За да стопиш мазнинките, можеш да намалиш малко обема храна, която поглъщаш, избягвай мазнотиите, но не изключвай въглехидратите /ориз, картофи, хляб/, тъй като са ти необходими, за да се отървеш от мазнинките. А правенето на мускули във фитнеса може да почака.
И най-вече изпълнявай указанията на лекаря ти. Успех!

SK0RP10N
08-24-2008, 11:52
Cherniat drob e kato filtar na organizma.
Toi obezvrejda vsichki toxini, cirkulirashti v tialoto ti.
Imenno takiva se sadarjat v raznite himii

mesmerize
08-24-2008, 12:32
Проблема е че съм на 23 не на 30 ..... но както и да е, а "блъскане" във фитнеса не точно така в смисъл пътека и колело това поне ми се струва нормално .....
а и това е доста преиначено да се каже химия .....

kalpazanka
08-24-2008, 12:35
След като си на 23, не виждам защо да те тревожи смъкването на килцата.

mesmerize
08-24-2008, 12:55
Точно това е, че не мога да ходя на фитнес. Ще го отложа за 2 седмици ще си почина хубаво ще си пия хапчетата диетката лимончетата :) и чак тогава ще започна. Ще го питам тогава и за хапчетата.
Благодаря ви :)

Boyd
08-24-2008, 15:13
Ти акъл имаш ли?
Лекар ти е казал така - значи така е правилно. Щом си на 23 и нямаш акъл в главата да се пазиш - твой проблем. Ходи блъскай по фитнеса, пий Ел-Карнитин или глутамин, няма значение какво е пак е химия. Всичко под формата на хапчета е химия.
Преди половин година бяхме с баща ми в Австрия и един от там каза, че не можел да си представи как сме били яли пържен черен дроб. Думите му бяха: "това е все едно да ям филтър от колата"

Точно така е, черния дроб побира всички гнусотии, които поглъщаме под формата на хапчета, ядене и т.н.

redbul2
08-24-2008, 16:36
проблем с черен дроб ли?Забрави за фитнеса.Чааак след една година.

kalpazanka
08-24-2008, 18:30
проблем с черен дроб ли?Забрави за фитнеса.Чааак след една година.
Глас в пустиня... Виж, че е упорит да блъска във фитнеса!