PDA

View Full Version : За първото готвене



Tokio_Hotel_Fanka_forever
08-24-2008, 11:01
na kolko bqhte kogato gotvihte za purvi put?kakvo beshe qstieto?i stana li nqkoi gaf?
purvata mi po seriozna manja koqto sum pravila e burkana banica.pi6eshe 3/4 ot 4ashata s olio az pro4etoh 3,4 4ashi i banicata beshe vkusna samo deto beshe kato korito s olio :D :D :D
a puk edna priqtelka na mama mi beshe kazvala za edno momiche koeto reshilo da pravi keks i nz kak beshe tochno no v kraina smetka beshe prochelo 21 4ashi brashno predstavete si kakvo e stanalo :razz: :razz: :razz: sega ste vie :)
ako temata se povtarq sorry ama mi se stori 4e shte e interesno :)

Т.7
swords1010

SeaEatsShips
08-24-2008, 11:15
помня как правех кекс само дето издяох половината смес преди да го опека :D иначе стана мн сладък (щото изпуснах захарта)

prettyIdeath
08-24-2008, 11:20
Не мога д асе сетя какво и как съм готвила за първи път, но помня една случка със сестра ми. Наще бяха на работа, аз съм била на даскало, а тя явно следобед не е ходила на занималня и като се е върнала в нас е решила да готви. Манджата се състоеше от всяко нещо което е намерила в хладилника, било то от вчерашната манджа или от някой отворен компот. Знам че е слагала едно бурканче захар, защото захарта беше изчезнала и имаше цели кисели краставички, също и боб :D
Абе ... и кучето не яде от нея и така ... :D

spongkata
08-24-2008, 11:21
ами моят първи опит беше в училище ! правих Коледен кекс..лелеее стана много вкусен :) целият клас си облиза пръстите,а пък госпожата даже искаше да занеса и на директорката 8-) и да се похваля,но аз предпочетох да го поделя със съучениците си :) явно ме бива в готвенето :D

SK0RP10N
08-24-2008, 11:48
Na 11 godini nqkade, pecheni kartofi s kashkaval i shunka :D

sexa_na_kompleksa
08-24-2008, 11:54
На 12 години някъде мисля, че бях. Правих плодов сладкиш. Стана добре. :) Не съм имала кой знай какви гафове до сега.

Miss_Fenty
08-24-2008, 11:56
Аз се учех от мама как прави кекс и един ден опитах напълно сама в нас..стана супер як :D
Бях към 9,10 год.

Blab
08-24-2008, 11:58
От малка готвя. (6-годишна, да речем)
Обикновено с дядо приготвяхме вечеря за всички.=)
А каква е била първата ми гозба, само мога да гадая.

Lolinka
08-24-2008, 11:59
Аз бях решила да пържа яйца.Забравих олиото на котлона.След време се сетих, че съм го забравила,отидох а олиото се беше подпалило.И аз изсипах една 4аша вода върху горящото олио и кухнята се подпали...... :-o :shock:

Zahal4ity
08-24-2008, 12:11
Бях на 10, когато сготвих за първи път! Гъби на фурна с кашкавал! Беше мн вкусно, нямаше гафофе!

П.П Никой не ми помага, бях сама у нас

SuNsEt
08-24-2008, 12:12
8-9...Бях направила щрудел от ябълки. :)

mgs_92
08-24-2008, 13:06
Аз бях решила да пържа яйца.Забравих олиото на котлона.След време се сетих, че съм го забравила,отидох а олиото се беше подпалило.И аз изсипах една 4аша вода върху горящото олио и кухнята се подпали...... :-o :shock:

AAAA :grin: :grin: :grin: 6e umraaa :razz: :razz: :razz: :razz: :D :D
Evala kefi6 me :lol: :lol: :lol: :grin:

TheLittleAngel
08-24-2008, 13:07
Не помня на колко бях, но първото нещо, което направих май е кекс. Не съм чела рецепти и такива работи. Всичко го мерих на око и стана превъзходен. Това е начина. Ако ви хареса на вкус и вид значи е добре. Ако не - добавяте каквото му е нужно и готово. Не се тормозете да мерите и да теглите. Правете го както ви харесва. Резултата ще ви изненада. :)

AceXe
08-24-2008, 14:04
Един път сготвих и си беше чист буламач... :D

Оттогава не пипвам тенджера.

BlueAvalanche
08-24-2008, 14:27
Преди две години. Бях гладен и на нашите понеже им е по-лесно да ми оставят пари за манджа вместо да сготвят си викам я да си спретна нещо аз. Направих си спагети със сос болонезе и стана много добре. От тогава се запалих по готвенето и се надявам да го практикувам като професия след време

fenkatakrisi952
08-24-2008, 14:43
Като бях на 6 г.пробвах да направя пържени филии :-D ,ама без да искам не съм сложила достатъчно олио и изгорих тигана :D :D :D

miss_disgrace
08-24-2008, 14:44
МоЯт ПървИ пЪт кОстВаше нА МаМа 2 дНи чисТенЕ на ФормичКи(от ония кЪдрАвкитЕ зА сОленКи) с ЧеткА зА зъбИ :grin:
БяХ г/д 2-3 клАс-МалкО пРЕдИ КоледА.БяХ БолнА и нЕ ХодеХ на дАскАло и ПонежЕ мИ БешЕ СКучНо вкЪщи По Цял дЕн СамА-РешиХ дА сИ НапРавЯ СладкИии :D От ДостА вреМе БяХ хВърлилА ОкО на гоРепОсоченИте ФормИчКи и ПрецЕнИх,чЕ мИ е ВремЕ Да нАпРавЯ *сеФтетО* :D :D ВЗех 2 Чаши БрашНо и пОнежЕ бЯх вИдялА,чЕ мАМа сЛагА бакПулВеР,зА Да нАбъБне,ИзсИпаХ ЦЕЛИ 2 ПАКЕТЧЕТА :D :D :D дОбавиХ ВодА и зА ЦвяТ и АромАт СложИх пОловИнатА кутИя КакАо :grin: пРавЕх Ги В еднА гОлямА КупиЧка-КатО легЕнЧе.с Още едИн ПакеТ ЗахАр+вОдА До РъбА нА КупАтА,сПореД меН сМестТа БешЕ гОтОвА :-D и ЗапОчНах Да нАливАм вЪв ФормИчКиТе(кОитО са дОстА сиЛно НагънАти-нА ОкОло 3 мм е вс ВълничКа :D ).След кАто ПрепЪЛниХ вСичКи гИ ПорЪсиХ с кОкОсОвИ СТърГотинКи и гИ СложИх дА сЕ пЕкАт нА ГРИЛЧЕТО :razz:
ОбачЕ мИ ОмрЪзнА дА стОя и дА гИ гЛедАм,зАтоВа отидОх В ХолА Да гЛедАм ГаЛа :-D сЕтИх сЕ дА оТидА дА гИ ВидЯ След 45миН-резУлТаТът БешЕ СледнИяТ :razz: : :от БакПулВерА бЯхА нАбъбНалИ :D и БяхА *екСпЛодирАли*-целИяТ ХладилНиК бешЕ КафЯв оТ кАкАоТо :D имАшеу Чак По МасАтА и ШкафОветЕ...МалКо След кАтО Открих кВо сЪм сВърШилА се ПрибРа бАбА...и кАто видЯ :shock: -лОшО й СтанА :D :D нАкАра мИ Се Едно ХубАвО и сЕ ОбадИ нА МаМа...След ТоВа Вс ДружНо Два Дни сТърГаХме ФормИчКиТе с ЧеткИ За ЗъБи :grin: ИначЕ и БаницА сЪм ПравилА,нО Все пАк-ТовА мИ бешЕ ПървИяТ Път :D :D

BlueAvalanche
08-24-2008, 14:57
Толкова ли не можа да го напишеш нормално бе, деба и смотаното маймунско писане, много ли сте готини кАтО ПиШеТе ТаКА ? :x

miss_disgrace
08-24-2008, 15:10
^^^Стига де...Не се муси-обещавам,че повече няма да правя така :) Беше ми скучно и нямаше кво да правя... :D :oops:

TheLittleAngel
08-24-2008, 15:45
МоЯт ПървИ пЪт кОстВаше нА МаМа 2 дНи чисТенЕ на ФормичКи(от ония кЪдрАвкитЕ зА сОленКи) с ЧеткА зА зъбИ :grin:
БяХ г/д 2-3 клАс-МалкО пРЕдИ КоледА.БяХ БолнА и нЕ ХодеХ на дАскАло и ПонежЕ мИ БешЕ СКучНо вкЪщи По Цял дЕн СамА-РешиХ дА сИ НапРавЯ СладкИии :D От ДостА вреМе БяХ хВърлилА ОкО на гоРепОсоченИте ФормИчКи и ПрецЕнИх,чЕ мИ е ВремЕ Да нАпРавЯ *сеФтетО* :D :D ВЗех 2 Чаши БрашНо и пОнежЕ бЯх вИдялА,чЕ мАМа сЛагА бакПулВеР,зА Да нАбъБне,ИзсИпаХ ЦЕЛИ 2 ПАКЕТЧЕТА :D :D :D дОбавиХ ВодА и зА ЦвяТ и АромАт СложИх пОловИнатА кутИя КакАо :grin: пРавЕх Ги В еднА гОлямА КупиЧка-КатО легЕнЧе.с Още едИн ПакеТ ЗахАр+вОдА До РъбА нА КупАтА,сПореД меН сМестТа БешЕ гОтОвА :-D и ЗапОчНах Да нАливАм вЪв ФормИчКиТе(кОитО са дОстА сиЛно НагънАти-нА ОкОло 3 мм е вс ВълничКа :D ).След кАто ПрепЪЛниХ вСичКи гИ ПорЪсиХ с кОкОсОвИ СТърГотинКи и гИ СложИх дА сЕ пЕкАт нА ГРИЛЧЕТО :razz:
ОбачЕ мИ ОмрЪзнА дА стОя и дА гИ гЛедАм,зАтоВа отидОх В ХолА Да гЛедАм ГаЛа :-D сЕтИх сЕ дА оТидА дА гИ ВидЯ След 45миН-резУлТаТът БешЕ СледнИяТ :razz: : :от БакПулВерА бЯхА нАбъбНалИ :D и БяхА *екСпЛодирАли*-целИяТ ХладилНиК бешЕ КафЯв оТ кАкАоТо :D имАшеу Чак По МасАтА и ШкафОветЕ...МалКо След кАтО Открих кВо сЪм сВърШилА се ПрибРа бАбА...и кАто видЯ :shock: -лОшО й СтанА :D :D нАкАра мИ Се Едно ХубАвО и сЕ ОбадИ нА МаМа...След ТоВа Вс ДружНо Два Дни сТърГаХме ФормИчКиТе с ЧеткИ За ЗъБи :grin: ИначЕ и БаницА сЪм ПравилА,нО Все пАк-ТовА мИ бешЕ ПървИяТ Път :D :D

Уау! Ти направо си фурия в кухнята. :D

Sensuality
08-24-2008, 16:11
помня как правех кекс само дето издяох половината смес преди да го опека :D иначе стана мн сладък (щото изпуснах захарта)

И аз веднъж като праих кекс изпуснах захарта :razz:
Иначе първия път като се опитах да готвя бях решила да праа бисквитена торта,ма то стана торта за буклука,щот разбих нешестето с студена вода и залих с тая смес бисквитите и чакам аз да стане кът желе,което уви не стана :razz: :razz: :razz: таа напраих вместо бисквитена торта,торта за буклука :-D :-D :-D

TheNewReligion
08-24-2008, 16:22
Бях на 10, когато приготвих първото си ядене. Беше зеленчукова супа. Тогава на майка и беше станало нещо, та беше сложиха в солницата пудра захар. Накрая, когато всичко беше сварено реших да сложа малко "сол". Капачката с дупчиците не беше завинтена както трябва и изсипах половината пудра захар в супата. 8) Разбрах какво е станало, но все пак реших да опитам яденето...Беше най-отвратителното нещо, което някога бях пробвала. Всичко замина в канала.

BlueAvalanche
08-24-2008, 16:49
^^^Стига де...Не се муси-обещавам,че повече няма да правя така :) Беше ми скучно и нямаше кво да правя... :D :oops:

Прощавам ти, ама недей вече така, нанасяш ми морални травми :D

miss_disgrace
08-24-2008, 19:00
Честна заешка!!! :smt006 :D

Tokio_Hotel_Fanka_forever
08-24-2008, 19:05
znachi ne sum edinstvenata koqto e pravela gluposti v kuhnqta :D :D :D :lol:

yozito
08-24-2008, 19:32
ем спомням си наще ги нямаше и аз подпалих тигана хахах и кат са стреснах го метнах в мивката и го зарязах там :D

hgfh
08-24-2008, 21:53
аз още от преди две години някъде значи съм била на 12 си пържех картофи и тиквички ама това не е готвене значи преди 2 3 месеца тати ме научи та правя картофена манджа ся съм на 14 :grin:

Isabelle
08-24-2008, 21:58
не съм готвила

prettyIdeath
08-25-2008, 07:35
МоЯт ПървИ пЪт кОстВаше нА МаМа 2 дНи чисТенЕ на ФормичКи(от ония кЪдрАвкитЕ зА сОленКи) с ЧеткА зА зъбИ :grin:
БяХ г/д 2-3 клАс-МалкО пРЕдИ КоледА.БяХ БолнА и нЕ ХодеХ на дАскАло и ПонежЕ мИ БешЕ СКучНо вкЪщи По Цял дЕн СамА-РешиХ дА сИ НапРавЯ СладкИии :D От ДостА вреМе БяХ хВърлилА ОкО на гоРепОсоченИте ФормИчКи и ПрецЕнИх,чЕ мИ е ВремЕ Да нАпРавЯ *сеФтетО* :D :D ВЗех 2 Чаши БрашНо и пОнежЕ бЯх вИдялА,чЕ мАМа сЛагА бакПулВеР,зА Да нАбъБне,ИзсИпаХ ЦЕЛИ 2 ПАКЕТЧЕТА :D :D :D дОбавиХ ВодА и зА ЦвяТ и АромАт СложИх пОловИнатА кутИя КакАо :grin: пРавЕх Ги В еднА гОлямА КупиЧка-КатО легЕнЧе.с Още едИн ПакеТ ЗахАр+вОдА До РъбА нА КупАтА,сПореД меН сМестТа БешЕ гОтОвА :-D и ЗапОчНах Да нАливАм вЪв ФормИчКиТе(кОитО са дОстА сиЛно НагънАти-нА ОкОло 3 мм е вс ВълничКа :D ).След кАто ПрепЪЛниХ вСичКи гИ ПорЪсиХ с кОкОсОвИ СТърГотинКи и гИ СложИх дА сЕ пЕкАт нА ГРИЛЧЕТО :razz:
ОбачЕ мИ ОмрЪзнА дА стОя и дА гИ гЛедАм,зАтоВа отидОх В ХолА Да гЛедАм ГаЛа :-D сЕтИх сЕ дА оТидА дА гИ ВидЯ След 45миН-резУлТаТът БешЕ СледнИяТ :razz: : :от БакПулВерА бЯхА нАбъбНалИ :D и БяхА *екСпЛодирАли*-целИяТ ХладилНиК бешЕ КафЯв оТ кАкАоТо :D имАшеу Чак По МасАтА и ШкафОветЕ...МалКо След кАтО Открих кВо сЪм сВърШилА се ПрибРа бАбА...и кАто видЯ :shock: -лОшО й СтанА :D :D нАкАра мИ Се Едно ХубАвО и сЕ ОбадИ нА МаМа...След ТоВа Вс ДружНо Два Дни сТърГаХме ФормИчКиТе с ЧеткИ За ЗъБи :grin: ИначЕ и БаницА сЪм ПравилА,нО Все пАк-ТовА мИ бешЕ ПървИяТ Път :D :D
Как можеш да пишеш така? Очакваш ли някой да го прочете? :lol:

Vikitooo
08-25-2008, 09:12
Фхх аз да готвя?! МухахХА.. :lol: Само едни спагети правя. Ама да видиш какви, и пръстите на краката да си изядеш! (хихи) 8-) ...А иначе до сега желание да готвя не съм проявявала, съотвено и гафове е нямало.

Баща ми...""" Каква домакиня ще си един ден незнам..Дано поне някои бляико те вземе та да ти готви и чисти, иначе не те виждам" :D

AItOo0
08-25-2008, 09:39
Първото ми готвене беше , когато бях на 6 годинки , а на газов кутлон на към 10 и тогава пиржих яйце ... Запалих кутлона и веднага на тигана сложих яйцето :grin: :grin: после последиците бяха ГОЛЕМИ :D :D :D

Pliok0019
08-25-2008, 10:26
Било е преди ужасно много време. Нямам никакъв спомен, но съм сигурна, че е било вкусно.

Мисля, че когато бях в детската градина правех банички с бутертесто. :D

krisiiiiito
08-25-2008, 13:57
охоо не помня било е доста отдавна аз не че сега готвя много де ама понякога е задължително иначе вкъщи майка готви а баща ми когато му скимне :lol:

poli_bonbon
08-25-2008, 18:23
Ами мисля че бях на 7-8 години когато правих сладкиш с шоколадова глазура само дето от вътре беше малко суров :D

Madn3s5
08-25-2008, 21:31
Не помня кога и какво съм готвила за първи път но като че ли нямам такива издънки,всичко ми се е получавало що годе :-D бтв правя мн вкусна мусака 8-)