PDA

View Full Version : Руски език



schmetterling
08-24-2008, 13:06
Имам огромно желание да уча езика, само че просто нямам свободно време за уроци или нещо подобно. Мисля да си купя книга от типа "Научи сам руски език". Дали ще има някакъв резултат (да се има предвид, че не искам перфектно да го знам, просто разбиране, ала - бала)? Труден ли е езикът като цяло? Кое е най - важно/трудно да се знае (лексика/ граматика..)?...
Не съм сигурна дали темата е за този раздел.

Izzy_
08-24-2008, 13:09
Не е толкова труден езика,може би падежите ще те затрунят..А колко ще го научиш сам/а нз.

sladur4etyYy
08-24-2008, 13:24
оф няма по-важно-не може нито без граматика, нито без лексика. аз съм го у4ила 3 год., сега нищи4ко не знам. има мн падежи, о/о 7 мисля 4е, тва е мн гадно, ина4е лексиката си е както всеки 4ужд език, има само някои , доста малко думи, които прили4ат на българските

PepElqShKaAa
08-24-2008, 13:37
на мен не ми беше труден когато го учих няколко години,но сега не помня много,само падежите са гадни иначе е лесен езика..Така че успех ти желая с изучаването :)

Dundy
08-24-2008, 14:14
ми аз в у-ще 7 години учих руски(в 133 бех) и само да кажа,че падежите са 6.А не че нещо ама според мен не става да научиш добре един език вкъщи,щото се пак и произношение има и ала-бала.Лично мое мнение де

mishenceto92
08-24-2008, 15:25
на мен не ми беше труден когато го учих няколко години,но сега не помня много,само падежите са гадни иначе е лесен езика..Така че успех ти желая с изучаването :)
И аз съм така. :)

zvezdii4kaa
08-24-2008, 16:39
на мен не ми беше труден когато го учих няколко години,но сега не помня много,само падежите са гадни иначе е лесен езика..Така че успех ти желая с изучаването :)

че те падежите са най-важното нещо в руския а щом те са трудни то целия език е труден...аз го уча само от една год но определено мисля че никак не е лесен...

Ai4ka
08-24-2008, 18:50
Аз уча руски..немога да кажа че го знам перфектно но разбирам и мога да говоря доло горе... ако научиш падежите ще ти е много лесно щото падежите са основни..ама ако ще почваш да го учиш сама..без учител научи първо единия падеж хубаво да мине известно време другия и така докато ги научиш щото много ще се объркаш от личен опит знам..а др освен падежите е лесно..има някои неща и думи дето трябжа да запомниш на изуст..др са подобни на Бг :) по трудничко е да пишеш ама ще свикнеш успех :)

mulgore
08-24-2008, 23:26
Руски не уча,но съм наполовина рускиня и съм запозната до някъде.
Падежите са страшно трудни..

Иначе аз имам самоучител по шведски,и не е много лесно да учиш сам език.Ако си мислиш,че ще се справиш си купи,ако не-недей.
По-добре с учител.

Wrathchild
08-25-2008, 05:54
Не е толкова труден езика,може би падежите ще те затрунят..А колко ще го научиш сам/а нз.Ако останалото е лесно, то падежите ще му разкажат играта.
Без учител ще ти е трудно да го научиш, точно поради горепосочената причина. Падежите трудно се учат, а дори да имаш свободно време за уроци, трябва да имаш и свободно време да упражняваш самите падежи и спрежения.

schmetterling
08-25-2008, 08:00
Благодаря на всички за отговорите. Еми падежи 6...всеки език си има по нещо трудно. Имам и стимул, тъй че се надявам да не ми мине бързо мерака xD. Ще си купя и някакви допълнителни книжки с упражнения, надявам се и това да е някакъв плюс :).

ПП: Момиче съм xD.

letilili
08-25-2008, 09:59
Аз учих 1 година руски и за тая 1 година взехме в училище именителен,винителен,дател ен и предложен падеж.Ако научиш кой кога се употребява и си направиш нещо като таблица с окончанията ще ти е много по-лесно .Поне на мене ми беше по-лесно така . :)

SeXyL[!]Nk@
08-25-2008, 21:56
руски не е труден,ако изключим падежи и окончания....те са нереално гадни просто... :D :D панимаеш? :lol: 8-)

Sisky
08-26-2008, 22:40
vii sti ludi be ruskii ezik az bqx v rusiq (sank-peterburg) pitate li me kak sam izdarjala 1 sedmica tam :booooomb: :shock:

fifinkathefreak
08-26-2008, 23:35
Учила съ 6 год руски.И мога да кажа,че е прекрасен език.
Не бих казала,че е труден,особено лексиката.С малко повече въображение ще се справиш.
Падежите - лесни са.Трябва да си намериш хубава таблица за окончанията и всичко ще е на 6.
А и чети книги.Така нещата ще започнат да ти "звучат" и ще разбираш кога какво окончание да слагаш без да се замисляш.Ако езикът ти харесва,не виждам и една причина да не се справиш.
За произношението ..моите учителки в училище бяха рускини(добре де ,латвийки),ама си имаха произношение.Но в тоя самоучител трябва да има и някакви аудионосители.Така че успех!

NaNa_SladuRana
08-27-2008, 08:42
мразя го този език и това си е,цяла година си го набивах в главата и сега се пробван да го забравя :?

[RoXy]*
08-27-2008, 14:22
Ruskiq e vuzmojno nai-otvratitelniq ezik na toq svqt ne moga da go ponasqm!!! Ve4e 3ta godina 6te y4a ryski ii 6te otka4a ne e truden,no nqkoi ne6ta me zatrudnqvat ii mi e mnogo otvratitelen.

DieselBlood
08-27-2008, 18:50
споделям мнението на всичко.Учих 3 години(5-7) и сега сам в руска.Руския не е чак толкова страшен колкото някои хора го изкарват.Естествено с изключения на падежите :D :D :D :D :D

didi_12345
08-29-2008, 08:20
Мразя го този език :( ужасен е не ти траа :D

DieselBlood
08-29-2008, 09:01
да ама на работа търсят с руски и английски не с немски :smt078 :smt078 :smt078

Tedi4ka
08-29-2008, 09:20
учила съм руски 4 години и мога да ти кажа че този език е просто бомбааа :grin: :grin: :grin: мн е лесен само падежите малко ще те затруднят но като ги разбереш няма да имаш никакви проблеми :) даже съжелявам че не го уча вече :(

ResPekT333
08-29-2008, 13:25
Аз също уча руски...освен падежите и лексиката...важни са и глаголите,защото към всеки падеж си има специални глаголи,които се използват само с съответния падеж....

Езика не е толкова лесен,колкото никои си мислят.
Казват ..а то е славянски език и е близък до бълг. Да обаче не е точно така...ако ще го учиш сама няма да ти е лесно...Но не казвам,че няма да можеш...Успех все пак :)

avrityyy
09-16-2008, 06:25
az u4a re ot 6 klas otna4alo mn mi haresa za tfa pomin god izbrax i takova rusko u-6te!Mi seki ezik e truden,vseki si ima specifi4ni ne6ta,spec na mene mi bqxa trudni okon4aniqta(dobre de ne 4e se bqx xxvanala da gi nau4a kato horata no....)no i graamatika si e trudna i naistina trqbva da pro4ete6 knigi naistina 6te useti6 zvu4eneto i samiq ezik!! AI USPEXXX :-)

Drebs
09-16-2008, 08:18
да ама на работа търсят с руски и английски не с немски :smt078 :smt078 :smt078
Оо в Руска ли си? Ти си ми зайче :P

Аз го уча от 5 клас .. сега съм 11-ти и го знам долу-горе.
Всеки език ти се струва гаден и труден,докато не навлезеш повече в нещата.А лексиката и граматиката вървят ръка за ръка. По-трудна е граматиката и не само падежите ... има изключително много специфични думи и изключения,които във всеки падеж са различни и не са по някакво правило,а трябва да се запомнят на изуст.

А доста думи да не кажа повечето са почти както на български,така че лексиката е много лесна.

Ако искаш може да ти помагам от време на време,ако нещо те затруднява .. ;]
Успех .. щом имаш такова желание ще се справиш :)