PDA

View Full Version : EDITED: Процесор - избор



svetlin92
08-24-2008, 16:13
Решил съм да си купя нов процесор но не ги разбирам много спрях се на Intel(R)Pentium(R) Dual CPU E2180 @ 2.00 ghz 2.00 ghz
изкам да питам да ме запознаете по точно двуядрен ли е колко е бита и такива неща

[Нарушена т.7 от правилата] BLaCKBLooD

-Rammstein-
08-24-2008, 16:26
тва въобще не е моя проц оо неее :D
Много дивашко процесорче е 1 MB кеш тип L2 не грее много е сега ми грее на 40 градуса иначе през пролетта или зимата си държи макс 27 градуса,никакви ядове просто перфектен за преди 1 година от както го взех сега има и по добри но този е доста стабилен и добър ,сега и са паднали цените,както знаем цените на компютърните компоненти падат постоянно заради бързото разработване на нови по добри,но аз лично съм доволен и то много INTEL RLZ!!! AMD WTF is this UFO :D

svetlin92
08-24-2008, 17:09
колко е бита :) не е двоядрен нали

-Rammstein-
08-24-2008, 17:27
C2D e демек двуядрен което е добре защото ако едното ядро се натовари то автоматично прехвърля на другото или си разпределят работата..32 бит-а само това не е яко че е 32 битов

celio
08-24-2008, 22:53
от това какъв процесор ще си вземеш оказва влияния и какво и е дъното дали поддържа това което искаш(Socket), така и от финансова гледна точка. аз лично ти препоръчвам нещо по читаво от рода на 4 ядрен процесор.
след моето мнение сигурно ще прочетеш нещо от рода на - няма смисъл те игрите вървят по добре на core 2 duo.
така или иначе днеска до купуваш утре си на загуба но бъдещето е във 4 ядрените процесори. всичко след известно време ще бъде оптимизирано за 4 ядра и този 2 ядрен процесор няма да ти върши добра работа. но тук много е важно за какво ти е нов процесор. върху това се замисли.
тук много може да се каже и от гледна точка на overclock и т.н.
първо помисли за какво ти е нов процесор и после си вземай.

за греенето - това от подмиса ми на по-горното мнение с боксово охладажне 46 градуса max сега лятото. много зависи с какво охлаждане си. ако сложа някоя по-добро може и до 40 да стигна. така че това неможе да служи за критерий - градусите

-Rammstein-
08-25-2008, 13:07
пиши по кратко бе бате...прочетох 1те 2 изречения нали се сещаш че като си земе проца те ше го сложат на место щото тва е финна работа и ще видят кво е дъното да не са тъпи...

BLaCKBLooD
08-25-2008, 13:30
Септември - Октомври излизат новите процесори на INTEL - Nahalem (Core i7) по форумите много често го наричат "нахалният" :D . Новото поколение ще бъдат на нов цокъл - 1366, с вграден контролер на DDR3 паметта. Ако сега си вземеш дъно с поддръжка на Socket 775, след време единствено можеш да upgrade към по-висок клас процесори, но от същото поколение.
На какви цени обаче ще са новите продукти, ще разберем края на годината...

п.п. Дано AMD спасят положението от финансова гледна точка...

kofti_nick
08-25-2008, 13:37
Не съм фен на Intel , земай AMD :)

svetlin92
08-26-2008, 17:11
значи е двоядрен

TheFirstline
08-26-2008, 17:48
AMD sux :D
Е браво мерси за инфото за нахалитетите,тва с цоклите е много шитаво,но дано да са резачки за по 10 лв :D

BLaCKBLooD
08-26-2008, 18:26
AMD Sux, ама AMD са причината да купуваме INTEL-ски процесори на горе-долу нормални цени. Предполагам се досещате какво ще стане ако INTEL останат без конкуренция?...


но дано да са резачки за по 10 лв :D

Ще те разочаровам...

2.66Ghz Quad - $284
2.93Ghz Quad - $562
Flagship 3.2Ghz Quad - $999

Дъната и те ще са скъпи в началото... DDR3 паметта уж се очаква да падне, но...


значи е двоядрен

Да.

svetlin92
08-26-2008, 19:06
вижте и аз съм почитател на амд имам 2 ком.. с такива процесори ама просто тоя новия с интел така се случи
:) изках да видя дали е двоядрен иначе новото пц е тоя процесор 2 гб рам 500 гб хард nvidia 8800 512 mb :) карти мифки

TheFirstline
08-26-2008, 19:34
интел мисля че няма да останат без конкуренция ами Tilera :D компания която нараства,цените за тия процесори са що годе човешки... :)

BLaCKBLooD
08-26-2008, 20:07
интел мисля че няма да останат без конкуренция ами Tilera :D

\:D/

Все пак за момента основния конкурент е AMD. А и всеки знае от кои две компании тръгна революцията в микропроцесорите и какво биха избрали клиентите. 8)

Intel основана през 1968
AMD основана през 1969

Tilera основана през 2004

п.п. Малко излязохме извън темата, но поне е интересно. :)

Chipsan
08-26-2008, 20:54
Привет :)

процесорчето не е лошо само че отдавна е излязло от сцената на добрите процесори. при наличие на модели като е8500 и куадовете нагоре е излишно да се взима толкова стар процесор.


относно спора за амд и интел. новите процесори на интел изглежда ще бъдат доста яки. цената няма да е ниска, но тва не е изненада за феновете на интел.
амд спасява положението като пуска много икономичните процесочета. доколкото знам ще са доста икономични, но откъм възможности няма да са нищо особено. цената ще бъде около 100$(за цената не съм сигурен - може да греша ;) )

svetlin92
08-28-2008, 16:55
зех процесора :) и не сажелвям :) ако изкате :) можем да говорим в тая тема интел или амд :)