PDA

View Full Version : Бягството решава ли проблемите ?



PepiDesigns
08-24-2008, 17:56
Вие как мислите .. като избягате от всичко ...
Всичко което ви свързва с някой човек , за малко .. 5 - 10 .. или повече - месец , 3 ..

(то си зависи от времето де)

Ще забравите ли всичко ..
Дали чувствата ще изчезнат ..

Вече съм толкова отчаян от всичко .. особено от чувствата си , и това , че се промених много , че реших да избягам.

Далеч .. от тук ..
Далеч от приятели и познати ..
Далеч от невъзможната любов .. далеч от момичето събуждащо моите чувства .. чувства с толкова силен и ярък пламък , които не изгаснаха толкова много време ..

Дали ще ги изгася ?

Мислите ли , че като избягам , и забравя за всички .. просто се направя , че няма никой .. конкретно за 10 дни до 15 дни макс да се махна ..

Няма да има никой познат с мен ..
Ще бъда с нови хора , на ново място .. за малко ..
Без причина .. не по работа , и не по удоволствие .. правя го по необходимост ..

Искам да видя .. дали ще ми липсват всички (приятелите) .. дали като се върна ще мога да ги оценя ..

Искам да видя , дали ще изчезнат чувствата , за да мога като се върна да оценя едно истинско приятелство .. а не да имам илюзиите за нещо повече .. каквото и да е ...

Кажете Вие .. ?

Erica
08-24-2008, 17:59
За 10-15 дни,надали ще има някакъв ефект...

Само да допълня...бягството едва ли е решение на проблемите...Но за да изчезнат силните чувства - колкото и далеч да избягаш - ще те преследват...чувства току така...не изчезват - особено ако са истински...

BaiToq
08-24-2008, 18:02
Не,от себе си не можеш да избягаш.

Ros
08-24-2008, 18:05
Аз също съм се чудела дали ако избягаш ще е по-добре,но не мисля....Човек започне ли да бяга не си решава проблемите,а напротив.Свиква по тоя начин...

TheLittleAngel
08-24-2008, 18:09
Никога не можеш да избягаш от проблемите. Те винаги те настигат, затова по-добре ги разреши, отколкото да бягаш от тях.

Barbie
08-24-2008, 18:13
Зависи за колко време. Зависи на каква среда ще попаднеш. Зависи и от теб.

Когато заминах да уча в чежбина, заминах в много емоционален за мен момент. Бях безумно объркана - отивах сама на ново място, нови хора и от една страна исках да избягам и да се отърся от нещата, които ми се бяха случили предните месеци, от друга страна ме беше страх. Реално като заминах, всичко стана още по-натоварващо, защото не само, че бях объркана, но бях и съвсем самичка. В продължение на месец и половина буквално си изплаках очите. Накрая се върнах по-рано от предвиденото, решена да подредя нещата, които оставих недовършени и неясни в София. Тогава се и събрахме окончателно със сегашния ми приятел. (Не съм си прекъсвала ученето, просто си хванах преждевременно самолетчето към България...)

В крайна сметка едно кратко бягство понякога е нужно. Не винаги е приятно... Може да е мъчително - но ти дава възможност най-малкото да си подредиш мислите и чувствата.

SunShinePearl
08-24-2008, 18:14
Аз също съм се чудела дали ако избягаш ще е по-добре,но не мисля....Човек започне ли да бяга не си решава проблемите,а напротив.Свиква по тоя начин...
+1

sladur4etyYy
08-24-2008, 18:15
Не,от себе си не можеш да избягаш.

PepiDesigns
08-24-2008, 19:55
Благодаря на всички ..

:)

NeLLy_BaBy
08-24-2008, 20:02
от личен опит ще ти кажа че и да бягаш от чувствата, ако са наистина силни, няма да ти помогне.

Jagger
08-24-2008, 20:02
Oт човек можеш да избягаш от себе си никога а сам знаеш къде се намират чувствата нее нужно да ходиш надалеч реши проблема той винаги се намира в нас....

UnaBletoLoVeU
08-24-2008, 20:05
от личен опит ще ти кажа че и да бягаш от чувствата, ако са наистина силни, няма да ти помогне.
+1
Освен това може би ще имаш повече свободно време, в което ще мислиш за това момиче и мислено пак ще си тук...
Особено за 10-15 дни забрави да постигнеш нещо :?
И все пак - успех!

mistake
08-24-2008, 20:06
Има една фраза "Далеч от очите- далеч от сърцето" Ако избягаш е възможно да забравиш за тази , както казваш ти , невъзможна любов. Но това няма да стане с 15 дни или 1 месец. Нужно е време и някакво занимание. Ти може да си далеч , но мислите винаги да са ти в това момиче , в приятелите ти и в родния дом. А ти казваш че тази любов е невъзможна?!? Няма невъзможни неща , има само пропуснати възможности. Като избягаш от проблемите , няма да забравиш за тях.

Whyniser
08-24-2008, 20:10
Вие как мислите .. като избягате от всичко ...
Всичко което ви свързва с някой човек , за малко .. 5 - 10 .. или повече - месец , 3 ..

(то си зависи от времето де)

Ще забравите ли всичко ..
Дали чувствата ще изчезнат ..

Вече съм толкова отчаян от всичко .. особено от чувствата си , и това , че се промених много , че реших да избягам.

Далеч .. от тук ..
Далеч от приятели и познати ..
Далеч от невъзможната любов .. далеч от момичето събуждащо моите чувства .. чувства с толкова силен и ярък пламък , които не изгаснаха толкова много време ..

Дали ще ги изгася ?

Мислите ли , че като избягам , и забравя за всички .. просто се направя , че няма никой .. конкретно за 10 дни до 15 дни макс да се махна ..

Няма да има никой познат с мен ..
Ще бъда с нови хора , на ново място .. за малко ..
Без причина .. не по работа , и не по удоволствие .. правя го по необходимост ..

Искам да видя .. дали ще ми липсват всички (приятелите) .. дали като се върна ще мога да ги оценя ..

Искам да видя , дали ще изчезнат чувствата , за да мога като се върна да оценя едно истинско приятелство .. а не да имам илюзиите за нещо повече .. каквото и да е ...

Кажете Вие .. ?
Вярно е,че 15 дена нищо няма да постигнеш.Но "бягството" е хубаво нещо.Говора например да се преместиш в друга държава и да заживееш там да кажем 2-3 години да видиш как ще си промениш мнението

LaDy_DaQnA
08-24-2008, 20:11
не!

Blab
08-24-2008, 20:17
Правила съм го. Веднъж.
Не бягах от любовта, бягах от липсата на обич, на разбиране, на щастие. Тогава намерих "спасение" в любовта.
Интересното е, че дори не съм я страдала след раздялата, за няколко месеца порастнах.(чисто емоционално)

Дали се забравя? Аз не умея. 2 пъти съм обичала, няма да ги забравя никога.("никога" като никога!) А, ако не помниш, какво ще бъде за напред? Кой ще бъдеш ти, непоучил се от грешките(така ми дойде, при теб няма грешки), непреживял дадена емоция, непознал щастието и сладката(сладка е!) болка след края му.

А то пак ще дойде! Не обещавам да е в умерени срокове, но ще! Повярвай!

Erica
08-24-2008, 20:19
...да се преместиш в друга държава и да заживееш там да кажем 2-3 години да видиш как ще си промениш мнението

Повярвай ми , понякога и само година е достатъчно...че и по малко,особено ако си бил предаден преди това и животът на новото място ти хареса :wink:

zvezdii4kaa
08-24-2008, 20:43
бягствато не решава нищо...то е признак на слабост

Blab
08-24-2008, 20:46
бягствато не решава нищо...то е признак на слабост
да ти сера на клишетата, душице;)

zvezdii4kaa
08-24-2008, 20:51
бягствато не решава нищо...то е признак на слабост
да ти сера на клишетата, душице;)

нещо някакъв проблем ли имаш...

huligankata
08-24-2008, 21:22
Попринцип точно това бягство, за което говориш е нужно понякога на човек. Когато му писне от всичко, отегчи се от живота си или иска да оцени това, което има. Аз самата доста често съм искала да избягам от всичко. Направи го щом мислиш, че имаш нужда от него, но не тръгвай с нагласата, че ще избягаш от проблемите. Няма как да го направиш - те са вътре в теб, всичко е в теб. А и особено за 10, 15 дни .. Ще ти помогне само да се разсееш за дадения момент и после всичко пак ще се върне. Успех все пак ;)

Pliok0019
08-25-2008, 08:35
Едва ли ще успееш. Може да позабравиш проблемите, но след като се върнеш те ще са факт. Един временно решение. Аз бих избягала. След това всичко би могло да бъде малко по-лесно.

charlies_angel
08-25-2008, 20:52
като ни отбягваш и не искаш да излизаш с нас..най много да се отдалечим едни от други...особено ако е за повече от месец... после ше е още по кофти,защото като решиш че вече е минало...ще започнеш да се сещаш за раани неща...и не знам...
не знам защо го написах тука..тряаше да ти го кажа...но пъък ти не излизаш..кога да ти го кажа..

AnIcHkAtA
08-25-2008, 21:05
Мн си поетичен, евала!

По темата:Аз пак ще си пея мойта песен-времето ще те научи да живееш с болката от изгубената любов.За оценяването тука сам трябва да се справиш.Това че ше избягаш за 10-15 дни ако щеш и години бягай, това няма да ти помогне да оценяваш.Просто не пропускай да се зарадваш дори на най-малкото.

П.П.:Под най-малко разбирам примерно усмивката на продавачката в магазина или тревите, цветята и тн.Радвайте се на красотата около вас бе хора!!

Айде успех :)

Chrissie
08-25-2008, 22:17
Не мисля,че бягството ще реши нещо. :? То просто ще те накара да обърнеш гръб на сегашното си полужение,но това,че ще избягаш от всичко и от всеки,съвсем не означава,че проблемите няма да са с теб,в сърцето и ума ти.Да,ще избягаш.За известно време.И после?Какво ще стане,когато се върнеш?Проблемите ти няма да са се решили от самосебе си,те ще са си и там и ще те чакат.Както и да постъпиш,едно е ясно-единственият изход е да се изправиш пред това,което те притеснява и да го разрешиш.Бягството е просто начин да избягаш за малко от реалността,но то няма да ти помогне да разрешиш това,което те притеснява.


А защо трябва да се боиш и притесняваш от чувствата си?Те са в теб,не можеш да избягаш или да се скриеш от тях,както и от проблемите.Чувствата те правят човек-те те карат да усещаш,че си жив и не би трябвало да бягаш от тях,а да ги изживяваш изцяло,независимо дали те боли,обичаш,радваш се или тъжиш.В крайна сметка,затова си жив-за да чувстваш!


Дано да съм успяла да ти помогна,поне малко. :)

crazy_lazy_girl
08-25-2008, 22:47
За 10-15 дни,надали ще има някакъв ефект...

Само да допълня...бягството едва ли е решение на проблемите...Но за да изчезнат силните чувства - колкото и далеч да избягаш - ще те преследват...чувства току така...не изчезват - особено ако са истински...

+1 :cry:

PepiDesigns
08-26-2008, 21:18
Много истини , и много празни приказки.

Тази вечер (то е сутрин де) в 04:00 заминавам ..

Ще видя какво може да се случи ..
Дано само хубави неща ;)


Надявам се , това което е в мен , да ме е лъгало какви чувства имам ..
(силно се съмнявам да се лъжа де ..)

Дано малко се отплесна от мислите ..

Малко разнообразие да видя ..

По първоначални данни ще имам много пътуване , и първата седмица , ще е в България ..

При повече финанси мисля да обиколя Европа .. какво му е - 2 дни до Германия (ако спазваме метода 8 часа каране , 8 часа почивка .. с около 140-160 км/ч ..)

Не знам .. имам много възможности пред мен , за да избягам ... от еднообразието ..

ОТ чувствата е ясно , че няма да се избяга , но може да ги заблудя малко... (току виж момичетата от рекламата на Мтел земат , та аварират пред нас с този голям автобус .. ах леле :-D )

Докато съм на Българска земя се чудя , дали да имам GSM .. (да го спра) и чак след като излезна от България ..
Но май ще е още 1 ден да се разбере , че сме наред , и .. аридаверчи на всички контакти с познатите ми Тук.


Довиждане на всички ..
Радвам се за коментарите.

Благодаря Ви :)

Като се прибера ще си видя дали темичката съществува ...

Iv4eTy
08-26-2008, 21:23
Приятелите ти ще ти липсват със сигурност, но където и да отидеш чувствата ти ще са с теб... така че бягството не е решение на проблемите в никакъв случай...

napalm
08-26-2008, 23:36
Много просто... 8) Зависи от човека.

Vikitooo
08-27-2008, 03:36
Аз пак мисля, че това да се изолираш, да избягаш от света не е начин за разрешаване на проблемите! :)

А от любов пак никoй не може да избяга. Сигурно защото чуствата не зависят от теб и не можеш да ги спреш така лесно. Аз на твое място бих опитала да се забавлявам повече, да се срещам с повече хора, да прекарвам времето си заета в правене на нещо...А не да се изолирам от близки, познати, приятели и да оплаквам любовта. Така пак точно никога няма да се справиш с каквото и да било! :)