PDA

View Full Version : Имам да държа няколко приравнителни изпити.........?



loveandemotion
08-24-2008, 19:17
Имам да държа няколко приравнителни изпита и искам да ви попитам трудни ли са ето част от тях Български и литература , История и цивилизация,Философия / изпитите са за 11-ти клас и са за годишна оценка ако може и някои да ми каже на какво да се подготвя от къде ще съм много благодарен......... :-o тъи като аз учих други неща в чужбина и ако не ги взема тези приравнителни изпита до 15-ти септември ще повтарям целия 11-ти клас....... :-x :-P

MostHated
08-24-2008, 20:51
оххх... не знам мойте бяха преди 8ми клас (бг и литература)
порови се из нета... и успех

unicorn_f
08-24-2008, 23:06
е ние от къде да знаем кво ще ти дадат на изпита...по принцип мисля че са на целия материал така че назубри целите учебници :wink:

amazonkata90
08-25-2008, 08:23
По БЕЛ предполагам, че ще ти дадат да пишеш ЛИС или в по-добрия случай есе (но не се надявай много на него) върху някой от авторите, изучавани в 11-ти клас.

По история една приятелка беше на поправка в 9-ти клас и каза, че са и дали да пише върху два урока (единият по неин избор). Но все пак при нея се отнасяше за поправка, а не за приравнителен.

По философия е ясно - учебникът да се знае мотамо.

Аз съм ходила на приравнителни по немски и от опит мога да ти кажа, че разхождат върху почти целия материал. Но отиди още сега в училището си и се обърни към заместник-директора да ти изготви план-конспект. В него са отбелязани най-важните неща, които могат да бъдат включени. Като обем материалът не е никак малко, но все пак ти спестява ученето на абсолютно всички уроци.