PDA

View Full Version : pc-to засича много и незная от какво .................



SHEMKOV
08-24-2008, 21:53
Здравейте на всички!!!
Имам следният проблем с ps-to - първо си преинсталирах windowsa сам работеше добре след около 2 седмици нещо започна да ми засича да зарежда без причина, да се бави сумати време.....
Мислех че аз нещо не съм направил както трябва, реших да го заведа на човек който разбира, а именно на човек който се занимава с софтуери и тн.
Оставих му компютъра си, той ми преинсталира windolsa след което машината работеше повече от перфектно до преди няколко седмици, започна да ми засича като влизам в mozilata или в моят компютър засича и
след 1-2 мин влиза. Много се ядосвам от това нещо.
Някой знае ли от какво може да е това в началото да си работи и след известно време да се прецаква..........
Аз си мислех че може да е от сиидването, щото сиидвам постоянно или пък да е от антивирусната в момента съм с аваст ........ незнам какво да мисля ако някой знае от какво може да е нека да каже, ще съм му страшно благодарен....
Сорка за правописните грешки.
Поздрави!!!!

slavito007
08-24-2008, 22:19
Причини - бол. Дай да видим няколко.
Значи първо наум ми идва вирус - грозна дума (впрочем преди малко изчистих 28 от моята машина без да знам за присъствието им :o ). Дай Alt + Ctrl + Del и кажи дали CPU-то ти е на 100% или там някъде. Виж на програмите дали има някоя, която ти е доста неизвестна и виж дали има такава, която гълта много ресурси.
Изполвай някой онлайн скенер за проверка на гадини например :
http://housecall.trendmicro.com/

SHEMKOV
08-24-2008, 22:32
ами аз не съм много запознат но като дам CTRL + ALT + Del излиза едно в долния край и пише процесор и процентите се менят преди беше на 75% а сега е на е до 20%

slavito007
08-24-2008, 23:30
МИсълта ми беше дали е постоянно на 99-100% процесора, ама очевидно не е. Тогава пробвай със онлайн скенера или сканирай с антиворусната. Изтегли си CCleaner и изчисти ненужните неща. Премахни и програмите, които не ползваш. Ако имаш гугъл туулбар - и него.

celio
08-24-2008, 23:38
хората са казали - windows е като тамагочи - колкото и да го гледаш все някога умира, ако приемем за причина windows.
съвета за скан за вируси е полезен до някаква степен. но има едно голямо НО. ако заразения файл е системен то антивирусната няма какво да направи. има една врътка с f-prot под ДОС но си е малко сложно.
това което можеш да направиш е ако HDD е разделено на 2 3 и т.н. части си инсталирай един win, нов, стария го остави. примерно в някой друг дял. инсталирай си нужните driver и първото нещо което направи е изтегли си някоя антивирусна програма - аз ти препоръчвам AVG - тя си има freeware и я update.пусни един sys scan и после знаеш :)
причините могат да бъдат много и от това какъв ти е компа. всеки win инсталиран отначало е много читав но после си става боза. С quad 6600 направо бях очарован от това как се държи win, но след известно време не бях много много очарован от държанието на win.
едно ще ти кажа - никога win неможе да бъде такъв какъвто е бил непосредствено след инсталацията.
успех
Поздрави!

SHEMKOV
08-25-2008, 07:25
хората са казали - windows е като тамагочи - колкото и да го гледаш все някога умира, ако приемем за причина windows.
съвета за скан за вируси е полезен до някаква степен. но има едно голямо НО. ако заразения файл е системен то антивирусната няма какво да направи. има една врътка с f-prot под ДОС но си е малко сложно.
това което можеш да направиш е ако HDD е разделено на 2 3 и т.н. части си инсталирай един win, нов, стария го остави. примерно в някой друг дял. инсталирай си нужните driver и първото нещо което направи е изтегли си някоя антивирусна програма - аз ти препоръчвам AVG - тя си има freeware и я update.пусни един sys scan и после знаеш :)
причините могат да бъдат много и от това какъв ти е компа. всеки win инсталиран отначало е много читав но после си става боза. С quad 6600 направо бях очарован от това как се държи win, но след известно време не бях много много очарован от държанието на win.
едно ще ти кажа - никога win неможе да бъде такъв какъвто е бил непосредствено след инсталацията.
успех
Поздрави!


Приятел разбирам те много добре. Този лин дето ми бяха инсталирали ми бяха казали, че е супер хубав, че си е легален и тн. (човека който ми го инсталира) би ли ми помогнал като ми кажеш някой лин да си сваля. Сложи някой линк ако не те затруднява, че все попадам на едни........
Мерси !!!

SHEMKOV
08-25-2008, 07:33
МИсълта ми беше дали е постоянно на 99-100% процесора, ама очевидно не е. Тогава пробвай със онлайн скенера или сканирай с антиворусната. Изтегли си CCleaner и изчисти ненужните неща. Премахни и програмите, които не ползваш. Ако имаш гугъл туулбар - и него.

Това дали е на 100% чесно казано не можах да го видя :P
уж повечето неща ги разбирам ама тва ............ :)

MELON
08-25-2008, 08:58
http://picbg.net/u/22104/17706/thumbs/191071_fr.bmp (http://picbg.net/pic.php?u=221041QWjb&i=191071) taka e pri mene

SHEMKOV
08-25-2008, 10:31
http://picbg.net/u/22104/17706/thumbs/191071_fr.bmp (http://picbg.net/pic.php?u=221041QWjb&i=191071) taka e pri mene

Колега и при това полежение кое се гледа?
Извинете ме за неграмотността, но все някога трябва да се науча :P

slavito007
08-25-2008, 12:53
Онова зеленичкото, под CPU Usage, което подскача и спада постоянно :-P

SHEMKOV
08-25-2008, 16:29
Ето това ми излиза!
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=277805

MELON
08-25-2008, 18:11
Ето това ми излиза!
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=277805
като мене си ама мене ми е така ама компа си е бърз ама понякога бавен но понякой пут когато влезна там ми дава на 60 а после на 3 ко става

SHEMKOV
08-25-2008, 20:21
Ето това ми излиза!
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=277805
като мене си ама мене ми е така ама компа си е бърз ама понякога бавен но понякой пут когато влезна там ми дава на 60 а после на 3 ко става

Аз сега така и не мога да разбера - това дето ни го исписва добре ли е или зле ...... :-o

MELON
08-25-2008, 21:14
Ето това ми излиза!
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=277805
като мене си ама мене ми е така ама компа си е бърз ама понякога бавен но понякой пут когато влезна там ми дава на 60 а после на 3 ко става

Аз сега така и не мога да разбера - това дето ни го исписва добре ли е или зле ...... :-o
Ако некой може да ни каже ще сме много доволни :grin: :grin:

slavito007
08-25-2008, 21:15
Напълно е нормално така да се променя от време на време - зависи от пуснатите програми. Антивирусната ми например като се ъпдейтва качва процесора на 99 % за 3-4 секунди. НЕ би било нормално да е постоянно на 99 не разбрахтте ли :D

Always
08-25-2008, 21:17
Процесора ако ти е на макс постоянно дори браузъра няма да си отвориш...
До колкото разбирам не си мног наясно с компютрите и това може би е част от проблема...
Иначе специалисти всякакви се навъдиха - един се научил да преинсталира и айде вече оправяме компютри всякакви... не им вярвай много на тея...

Проблема може да ти е от инсталиран софтуеър, който натоварва компютъра ти.
Може да е от това, че нямаш антивируса или не е хубава, много се ровиш в нета и не знаеш как да избягваш сайтовете с вируси и спайуеър. Ставал съм свидетел как човек на тъкмо преинсталиран и настоен компютър успява да го срине още на същия ден (неволно).
Винаги можеш да пробваш с различен уиндоус - XP Service Pack 2 има десетки версии. Можеш да пробваш и Service Pack 3.

SHEMKOV
08-25-2008, 22:43
ами аз сега съм с Service pack 3 или 2 нз точно, както казах преди в началото бачкаше супер но сега.......... ще видя какво да направя най вероятно ще си го преинстална пак няма начин някой да даде линк към хубав windows щото винаги попадам на едни....
Ще съм Ви благодарен :)

MELON
08-26-2008, 08:17
Напълно е нормално така да се променя от време на време - зависи от пуснатите програми. Антивирусната ми например като се ъпдейтва качва процесора на 99 % за 3-4 секунди. НЕ би било нормално да е постоянно на 99 не разбрахтте ли :D
ти си златен :) :) :) :) :)

SHEMKOV
08-26-2008, 13:19
мерси много на всички :)

slavito007
08-26-2008, 13:48
ти си златен :) :) :) :) :)
Благодаря :mrgreen:



мерси много на всички
Моля :P

SHEMKOV
08-26-2008, 15:58
Я влез и погледни, колко свободно място имаш на C:?

После от същият таскмениджър ни дай да погледнем какви процеси се включват като Аутостарт на компа ти - убеден съм, че има някои неща, които не е нужно да гълтат памет и ще се поровичкаме в msconfig-a :)

Засега направи скрийншот на Процеси (МРАЗЯ ПРЕВЕДЕН УИНДОУС) като ги подредиш по username ->

Btw рам паметта ти колко е 256 МБ?

В момента съм на работа, довечера като се прибера ще видим какво ще направим.
Иначе аз днес истрих някой програми на сестра ми за снимки и тн. Включих програмата clone up и ми се освободи 3GB място, преди имах 2.80GB v С-то. Довечера като се прибера ще видя и ако пак засича като преди ще му мислим :)

SHEMKOV
08-26-2008, 18:45
Колко точно ти е рама е най-важното в ситуацията, че имам жестокото подозрение, че са само 256 мб?



:D :D :D :D точно толкова са :P Но странното е че преди не ми правеше така, беше си бегачка :)

SHEMKOV
08-26-2008, 22:17
И аз това преди си мислех да си купя рам, ще му сложа още една 512 и да
работи така щото тоя комп се исползва само за нета филмчета и тн :)

nickolai
08-28-2008, 16:34
Моят съвет е:
1.Провери свободното пространство в диска в коитои ти е качена операционната система,за нормалната работа на операционната система свободното пространство на диска трябва да е 3 пъти по-голямо от RAM паметта!За всеки дял от диска!
2.Възможно е системата ти да се е разпаднала заради вируси!
3.Дефрагментираи диска!
4.Провери си драйверите!Ако ти липсват драйвери на Chipsets работата на пц-то ще е доста мудна особено при натоварване ще има неправилно рапределение на видео изображението,дори да си имаш драйвери на видео картата при липсата на Chipsetst драйверите ще имаш засичане!Същото се отнася и за звука!
При липсата на тези драйвери неможеш да използваш пц-то си пълноценно!
5.Ако си вземеш RAM не си мисли,че кои знае какво ще се промени ако процесора ти е слаб!
6.Ако всичко описано по горе е наред най одачния изход е преинсталация!Защото ще загубиш доста време да разбереш какъв е проблема,а едно преинсталиране ще ти отнеме не повече от 2 часа!

SHEMKOV
08-28-2008, 18:39
Ок мерси много като се прибера удома ще пробвам всичко :)