PDA

View Full Version : лаптоп.....добър или не?



SHEMKOV
08-24-2008, 20:59
Понеже видях тук една тема и мисля и аз да пусна подобна. Та я кажете според вас марката fugio siemens дали е хубава за лаптоп?
Някой работил ли е с подобен, и какво Ви е мнението за тях?
Сорка ако съм я написал грешно...
Поздрави!!!

ThEKiNgG
08-24-2008, 21:14
най-добре с asus->sony

Lolinka
08-24-2008, 21:16
TOSHIBA

SHEMKOV
08-24-2008, 21:24
ахам ами за тоя какво ще кажете ....

kofti_nick
08-24-2008, 22:45
Понеже видях тук една тема и мисля и аз да пусна подобна. Та я кажете според вас марката fugio siemens дали е хубава за лаптоп?
Някой работил ли е с подобен, и какво Ви е мнението за тях?
Сорка ако съм я написал грешно...
Поздрави!!!

Не съм чувал за тази марка. Според мен най-добрите лап топи са на IBM

SHEMKOV
08-25-2008, 06:19
Аз имам само негативни впечатления и горещо препоръчвам да се избягва. :)

Приятел би ли споделил какви са ти впечатленията, че аз съм си поръчал такъв ..........

Bianca
08-25-2008, 07:11
Ами не знам от личен опит, обачемного хора са ми казвали, че те не са добри.
Предлагам ти да отмениш поръчката и да поразучиш тук-там. :)
Вземи си Тошиба, ХП или Дел... Може и Ейсър..
Но по-добре недей МСИ или Фуютсу Сименс. :)

SHEMKOV
08-25-2008, 07:52
мерси много на всички, трябваше още преди това да пусна темата а не след като съм го поръчал. След малко ще се кача до магазина и ще питам дали може да отменя поръчката ... дано да може, ако ли не ще я карам с него пък дано да излезне сполучлив.

SHEMKOV
08-25-2008, 09:34
Питах и човек който разбира от pc-ta и ми каза, ча на тази марка която сам се спрял е била пален боклук .....
Отидох в магазина и си поръчах TOSHIBA със същите параметри, само дето на новия харда му е 120ГБ а на сименса беше 250ГБ но по добре качество от колкото ............

BranD ;/
08-25-2008, 12:30
най-добре с asus->sony

egzoti4en
08-25-2008, 14:12
Аз бих ти препоръчал Lenovo невероятен лаптоп за не чак толкова високи цени

SHEMKOV
08-25-2008, 15:12
Колеги вече съм поръчал тошибата само искам да Ви питам
този монитор 15.4" WXGA (1280x800)TruBrite/ от кой вид е от този дето е като стъкло или от меките сещате се ..... за кой става въпрос :)

mario_gangstera
08-25-2008, 15:58
TOSHIBA

\:D/

SHEMKOV
08-25-2008, 19:18
Колеги вече съм поръчал тошибата само искам да Ви питам
този монитор 15.4" WXGA (1280x800)TruBrite/ от кой вид е от този дето е като стъкло или от меките сещате се ..... за кой става въпрос :)

Хайде момчета, никой ли незнае за какъв монитор става въпрос :(

Always
08-25-2008, 20:26
Тошиба е здравата и качествена марка! Сименс са си пълни боклуци и техниката им е евтина като цена и качество.

SHEMKOV, ако съм разбрал правилно - дали е с матиран или гланцов екран ли? Не знам дали ги обозначават, но най-добре е да го погледнеш (понякога и на снимка си личи).

BLaCKBLooD
08-25-2008, 21:29
Като чуя Fujitsu Siemens си представям една групичка китайчeта в час по ръчен труд...
Докато съществуват DELL, TOSHIBA, HP, IBM-Lenovo, SONY VAIO с Fujitsu Siemens не се занимавайте. Това е моето мнение.

TOSHIBA - здравина и стабилност на машините си. Правилен избор на SHEMKOV.
SONY VAIO - малко по-високи цени, но пък имат страхотен дисплей, който за момента няма аналог от другите производители.
IBM - бяха IBM до момента, в който не ги купи Lenovo. Нямам наблюдения за качеството на мобилните компютри.
HP - само принтерите им признавам, там нямат грешка.
С DELL не съм се сблъсквал, но в никакъв случай не са по-лоши от TOSHIBA, SONY VAIO, HP, IBM-Lenovo.

Тези марки ги подреждам по-този начин макар и да нямам никакви впечатления от тях:

1. ASUS
2. MSI
3. ACER (никога няма да си купя)

SHEMKOV
08-25-2008, 21:39
Много се радвам, че се отказах от fujito това е благодарение на форума :grin:
много Ви благодаря на всички .....
иначе ето го и него
http://www.dalavera.net/read.php?1113,380578
Поразрових се и този е с най точна характеристика като този където съм си поръчал!
Вижте го и си кажете мнението :) там пише и за дисплея ако някой знае нека да каже дали е хубав или не .
В смисъл дали е като LCD или от тези по ярките и аз незная как се казваха. Дано сте ме разбрали ...

Bianca
08-26-2008, 06:38
Много добър избор! ;-)

SHEMKOV
08-26-2008, 09:37
Взел си си като моя... честито :)

аз вече 9 месеца нямам оплаквания :)

мерси :)
иначе монитора какъв ти е ?
щото на по старите модели на toshiba са от тея меките, гледам сега са излезнали тея дето лъскат като е изгасен. Твоя от кои е? :)

SHEMKOV
08-26-2008, 17:47
еба ли му майката... :lol:

лъщи...

:D :D :D Дано да е такъв какъвто искам, утре трябва да ми го дадът от Зора дано да са сериозни, че повечето казват дата и накрая - та след толкова дни та тва та онова :)

SHEMKOV
08-26-2008, 21:13
Какъв Уиндоус ще му слагаш? :)

Ако е Виста - окей, ама ако искаш ХР - направо пускай тема или тук да ти обясняваме какви простотии се правят :)

ами то не е ли като на обикновенното си пс при инсталация?
Ако е по различно ще се радвам ако ми обясните :)
ДА мисля да е XP

Sisky
08-26-2008, 22:48
prepora4vam ti da ne si vzema6 nikakaf laptop za6toto moje da nqma6 deca poneje izla4va negativni la4i kam korema ako si go slojila tam no ako ne si saglasna s men ti prepora4vam Apale mai taka be6e abe oniq s qbalkata nai dobriqt mi priqtel si vze takaf ot livan i e mnoy dovolen :-)

SHEMKOV
08-27-2008, 05:17
prepora4vam ti da ne si vzema6 nikakaf laptop za6toto moje da nqma6 deca poneje izla4va negativni la4i kam korema ako si go slojila tam no ako ne si saglasna s men ti prepora4vam Apale mai taka be6e abe oniq s qbalkata nai dobriqt mi priqtel si vze takaf ot livan i e mnoy dovolen :-)

Мерси за инфото но вече съм го поръчал.
То и GSM-ите излъчват такива вълни към мозъка, но вече цялото човечество го исползва ;)

А що се отнася до ейпала той си е доста скъпичак, знам че са едни от най добрите но не мога да си позволя такъв :)
А toshibata първи започнаха да пройзвеждат лаптопи така че за сега остъавам с него, то още не са ми го донесли де но нищо :) днес чакам обаждане от зората :P

SHEMKOV
08-27-2008, 07:17
Ами проблема е, че харддиска е SATA, а в ХР няма вградена подръжка и драйвери на този тип дискове (нова технология са). Затова обикновено ти трябва една дискета с драйвери за харда, които да инсталираш преди да започнеш инсталацията на ХР, но лаптопа няма флопи...

Затова варианта е да си намериш версия на ХР с вградени драйвери за САТА харддиск на Тошиба. Най- лесно е да си потърсиш по торентите дали има такива (в друга тема Мачока каза, че има), а втория и малко по-труден вариант е сам да си направиш такъв като вградиш драйверите в нормална версия на ХР, да си го запишеш и да си действаш.

В ХР сървис пак 3 не знам дали има подръжка на SATA, може да се провери. ;)


Добре де приятел, аз много не ги разбирам!
Ти би ли ми помогнал ако знаеш някое сайтче да ми копираш и да си го сваля, че като се знам какъв съм все попадам на едни windowsi направо нямам думи .......

SHEMKOV
08-27-2008, 07:20
Освен да пусна още една тема и ако някой знае да сподели :)
Но ако и ти знаеш можеш да споделиш за да не пускам тема и тн :)

SHEMKOV
08-27-2008, 08:03
Аз моя сам съм си го правил, защото е лицензен, а като съм на работа не мога да влизам в такива сайтове (филтрират се), затова засега не мога да помогна...

Ок няма проблем аз ще пусна още едма тема по късно :)

SHEMKOV
08-27-2008, 16:45
Хора тея от зората ме прецакаха. Днес бях в Германос и от там си поръчах асус :) дано да излезне сплучлив утре дано да са го получили и да си го взема, че стана исторически тоя лаптоп :)

Bianca
08-27-2008, 18:18
:lol: :lol:
Дай линк. :)

SHEMKOV
08-27-2008, 19:05
Ами точно тоя не мога да го намеря но ще Ви напиша характеристиката!


ASUS AP206

Процесор: athlon64 X2 TK57
Памет: 2GB DDR2 667
HDD: 250GB
Видеокарта: NVidia GF 7000M
Има блутот и слод за карта
Паричките са му 999лв.
Според вас добре ли е ?
А и забравих да кажа има и вградена камера 1.3 МР дават чанта и мишка с него :)
Кажете за тея парички добре ли е?

Bianca
08-27-2008, 19:36
Страшен! :shock:
Дано вече от тоя не се откажеш..

SHEMKOV
08-27-2008, 19:57
Дано всичко да е идеално и най накрая да сполучих че през тая седмица направо незнам с тея лаптопи :P
Надявам се утре да Ви пиша вече от лептопа :P

SHEMKOV
08-28-2008, 14:21
Здравейте пак колеги :P
Значи взех си лаптопа всичко е ок дадохме го на едно момче да му инсталира windowsa сега съм с XP обаче има едно нещо което ме притеснява.
Като дам на my compiuter дясното копче и propartis и нали излизат характеристиките на компютъра.
Когато бях в германос и от брошурата и те самите ми казаха че лаптопа е с 2GB рам обаче сега като му дам пропартис и ми пише 682 of RAM така ли трябва да е или нещо има лъжливо щото от там си ми казаха а и на брошурата пише 2 GB RAM а сега ми излиза съвсем различно!

SHEMKOV
08-28-2008, 14:56
Ахам говорих с германос и отивам на там.
Иначе то трябва да си пише 2 GB of ram nali ?
мале писна ми никакво желание за лаптоп вече нямам :(

SHEMKOV
08-28-2008, 16:42
значи на тоя лаптоп от магазина ми казаха че рама е збъркан трябвало е да пише 1 ГБ а не 2ГБ от магазина бяха казали, че уж на брошурата е сбъркан. Сега се оказа че лаерлеса не работи и го оставихме в махазина незнам какво да правя писна ми с тея глупости.........

MakeMeLaugh
08-28-2008, 21:40
Хаха, много филми гледаш ;)

Ако е голяма фирмата не става чак така фокуса ;)

SHEMKOV
08-29-2008, 07:37
Днес след 14ч ще отида ОТНОВО до там и ще видим какво ще стане !!!