PDA

View Full Version : Как , кво, що



cherinka
08-25-2008, 02:54
Как се става политик, бе, хора!?
Как се управлява една държава!?И кой?
Защо не знам и не разбирам от нищо!?
Защо винаги ще се оплакваме от държавата, в която живеем и ще плюеме политиците, които ни теглят към дъното!?
Начин да се пооправи малко всичко и да няма толкова недоволни???

LadyCarameL
08-25-2008, 05:32
Мда,и аз някой път си задавам тези въпроси,но не намирам отговор. 8-)

IndianXXI
08-25-2008, 05:55
ако можеш да крадеш значи ставаш 8-)

~ani4ka~
08-25-2008, 06:09
ако можеш да крадеш значи ставаш 8-)
+1 :D

Facelessman
08-25-2008, 07:41
Требе си пари и връзки. Политиците просто си ги купуваш и оттам дърпаш конците. Обаче пък приятелите ти, които са ти помогнали да се издигнеш дотам че да си купуваш политиците няма да са доволни че спираш някои нелегални дейности, защото това е в техен ущърб. И се затваря един порочен кръг. Дано да съм ти отговорил ясно на въпроса.

eLecTri4ka
08-25-2008, 07:45
За да станеш политик може да си адски тъп, но да можеш да крадеш,мамиш, използваш, манипулираш и да гледаш само своите интереси пък народа да тъне в лайна и мизерия..

EritYy
08-25-2008, 07:46
недей се мъчи да разбереш политиката :-o

velma
08-25-2008, 08:24
Политик в България - Това е индивид, който ходи на работа,когато си иска,бърка си в носа, показва си белите чорапи и лъже или дрънка простотии.След това краде,дават му заплата и той пак краде.Не е вярно ,че политиците нищо не правят.Те извършват всички тежки физически дейности,описани по-горе.

ScionOfStorm
08-25-2008, 11:30
според мен едно от изискванията е да ръгаш яко кюфтаци и кеба[п/б]чета.

----------------------------

Та, настрана от факта, че са най-обвиняваните за некадърници хора по света (в доста случаи с право, в други - не чак толкова), политиците според мен са едни живеещи под доста налегнал ги стрес същества. Като се изкачваме нагоре в йерархията, става още по-нервозна работата. Аз бих психясал.

DjBaloon
08-25-2008, 11:38
Проблема е задълбовен и решението му изисква промени във всяка сфера на управлението
Първо нашите политици не са истински или поне тези които говорят от някаква дървена трибуна в петък ....
Те са пълни аматьори.. всеки малко мислещ нека ги пусне и да им послуша споровете и ще разбере какви глупости говорят


Решението е много просто трябва да се смени тази система от хора управляваща държавата. И да се сменят паривителства .. при положението че на други ключовеи позоции - МВР.. Съдебна власт
Си седят същите ламтящи за пари 50-60-70 годишни старчета,управляващи по остарели начини от преди 50 години.. няма да се тръгне към по-добре
Трябва млади и амбициозни хора да се влеят във власта....

eLecTri4ka
08-25-2008, 11:44
Ах...мечти, мечти...България никога няма да оправи, относно младите хора, просто няма човек(българин),на който гъза му да не зее за пари.А и + това младите бягат от БГ и как няма като това е някаква пародия на държава, пък "политиците ни" с камъни да ги замярваш,просто без коментар...

DjBaloon
08-25-2008, 12:04
Затова и имах предвит че проблема е навсякъде не става само с реженето на главата на премиера-примерно - Но проблем си има и при самите политици..

И пак всичко се свежда до моето мнение че трябва да се влеят нови кадри
Повечето специалисти трябва да бъдат заменени или да не бъдат използвани повече,а да се даде път на други хора
От тук идва и проблема с напускането на множество млади българи.. дори и с добре образование те не могат да си намерат мястото...
Естествено това е само един от проблеми убеден съм че може поне още 100 да се изброят..
Всичко в толкова прекрасно вързано.. но все пак трябва да се почне от някъде

На няколко места съм казвал - в нашето поколение е топката да смениме мисленето и да въведем нов модел на управление-старите чанти няма да направят друго освем да лапат.. я пари ,я друго

DjBaloon
08-25-2008, 12:53
Дано
Аз лично вярвам в нас 8)