PDA

View Full Version : Maj12 Chem Workshop



08-25-2008, 09:57
Това което ще пиша в уоркшоп темите ми е с чисто НАУЧНА ЦЕЛ.
Нямам желанието да карам никой да следва инструкцийте,грамажите или каквото и да е.
Правя темата с целта всеки да се научи на малко повече "забранена" химия, в този свят изпълнен с терористи и наркодилъри, и отрепки, зада може да се предпази в случай на терористична атака , за да знае какво поема като гълта поредното хапче амфет.
Във всеки пост, ще давам ВСИЧКАТА информация за иделието, която някога съм прочел,открил,намерил при направата.
Моля, ако някой идиот се излъже да следва стъпките в темата да следва няколкото предпазни мерки :
1. ВИНАГИ се работи с ръкавици. Дори да правите лесните есперименти , не искате да забравите да си измиете ръцете.
2. ВИНАГИ се носят очила. Киселината в очите и други хубави неща , не са много арни особено в очите.
3. Почти всички съединения с определена степен са токсични. Затова при някой експерименти се носи маска или дори противогаз ( :( ). После в болницата не е много приятно.
4. Никога , в инструментите , съдовете, нещата който бъркате не се работи с 2 железни неща.
5. Някой експлозиви детонират от теглото си , затова с тях не е безопасно да се работи.
Изрично казвам, че НЕ ПОЕМАМ НИКАКВА ОТГОВОРНОСТ, АКО НЯКОЙ СЕ ОСАКАТИ, ОТРОВИ, УБИЕ ЗАЩОТО Е ИДИОТ. ВСИЧКО ТУК Е С НАУЧНА ЦЕЛ И НИЩО НЕ Е ОПИТВАНО ОТ МЕН, ВСИЧКО Е ВЗЕТО ОТ КНИГИ,КНИЖКИ,СТАРИ ТОМОВЕ, ФОРУМИ И ДРУГИ МЕТОДИ. НЕ НОСЯ ОТГОВОРНОСТ ЗА ДЕЙСТВИЯТА ВИ.

08-25-2008, 10:17
BLACK POWDER

Не обичам да давам предистория, но все пак черния барут и досега си остава един от най популярните пиротехнически смеси.
Гори до няколко стотин метра на секунда.
Слабо чувствителен. Истинската му сила е като бъде запален.
Направата му е детска работа. Дори 10 годишен може да я свърши.
Съставките са калиев нитрат,сяра и въглен (макар, че има и барут без сяра, това е отделна тема).
Съставките се намират лесно - калиев нитрат се продава в някой агро аптеки, сярата свободно по аптеките, въглена се прави лесно.
Не е нещо използвано от терористите , заради слабата си сила. При направата му, не се отделят нищо затрашаващо здравето.
http://www.instructables.com/files/deriv/FZR/84XT/F7PCS18F/FZR84XTF7PCS18F.MEDIUM.jpg

08-25-2008, 10:45
THERMITE
Ползите от термита са много. Който се интересува, да си отвори Уйкипедията и да чете.
Но, през ноща това си остава едно от най-красивите горения.
ОПАСНО : Температурата на термита е ОСОБЕНО ГОЛЯМА.
Прави се лесно, железен окис и алуминий на прах се смесват заедно, но запалването е трудно (най лесно се пали посредством магнезий).
Има и други видове термит, ползвани във военното дело и с по-големи температури на топене, но за тях мисля да не отварям тема.
http://www.clubs.psu.edu/up/nittanychemsoc/scrapbook/2003%20halloween%20show/Thermite.jpg

08-25-2008, 12:38
Ацетонов Пероксид
ИЗКЛЮЧИТЕЛНО ЧУВСТВИТЕЛЕН ЕКПЛОЗИВ. ИМА СЛУЧАЙ САМ ДА ДЕТОНИРА ПО ВСЯКО ВРЕМЕ. МОЖЕ ДА ДЕТОНИРА ИЗКЛЮЧИТЕЛНО ЛЕСНО.
Ацетоновия Пероксид (АП) е изключитело използван инициатор (правят се 1-2грамови бластинг капс от него). Но е й изключително опасен. Работи се винаги в малки количества. 5300м/с.
Почти не се използва от воените заради нестабилността му. НО Е ЛЮБИМ НА ТЕРОРИСТИТЕ. Доскоро скенерите не го ловяха. Прави се сравнително лесно и бързи и е изключително силен. Съставиките се намират лесно. Ацетона, 30% Перхидрола и Солна киселина. Само за да ви покажа колко лесно той може да бъде използван за терористични цели , ще кажа че 30% Перхидрол струва 50 стотинки от аптеката.
При самата направа не екплозива, той се награвя много и трябва постояно да бъде охлаждан (солено ледена баня). Ако не се охлажда, може да избухне и да си отидете преди да сте завършили синтеза.

http://www.geocities.com/thedoghouse03/yield.jpg

alex
08-25-2008, 18:05
Важно е да знаете че въпреки че знаете съставките ТОВА НЕ Е ГАРАНЦИЯ ЗА УСПЕШЕН РЕЗУЛТАТ! Често за постигането на тези смеси се изисква точно определени последователни действия за да се получи правилната смес.

НЕ ОПИТВАЙТЕ ДА НАПРАВИТЕ ТЕЗИ СМЕСИ В ДОМАШНИ УСЛОВИЯ. НАИСТИНА ПОЛЗВАЙТЕ ГИ САМО КАТО ИНФОРМАЦИЯ С НАУЧНА ЦЕЛ!!!

lsd43
08-25-2008, 18:11
Много полезна информация,освен това при работа със силно реагиращи с кислород вещества,действайте максимално бързо,защото тези вещества реагират страшно бързо с въздуха.

08-25-2008, 20:22
АНФО

Анфото е един от малкото безопасни експлозиви. Ако въобще може да ползваме това понятие.Използва се много в минйорството, както и от фермерите за копаене на дупки бързо.
Пали се много трудно, трябва експлозив който върви с 3000м/с НАГОРЕ.
Не се обича много от терористи и други такива подобни, но са се използвали в миналото и от тях.
Анфото ми е един от любимците. Прави се лесно от нафта и амониев нитрат.
http://www.defensetech.org/archives/anfo.jpg[/u]

petet
08-25-2008, 20:36
Ох ти намери какви химикали да пускаш,тука е пълно с болни глави,скоро ще слушаме по Новините 20ч ... пикла хвърли бомба по даскалицата си
тц тц

08-25-2008, 21:13
Ох ти намери какви химикали да пускаш,тука е пълно с болни глави,скоро ще слушаме по Новините 20ч ... пикла хвърли бомба по даскалицата си
тц тц
Всичко което съм написал го има и в англиския вариант на уикипедия, под формата на 10 страници.

lsd43
08-25-2008, 21:26
Ох ти намери какви химикали да пускаш,тука е пълно с болни глави,скоро ще слушаме по Новините 20ч ... пикла хвърли бомба по даскалицата си
тц тц

Хубаво е че го е написал(а) ,защото поне тези които са решили да се занимават с подобни опити,поне ще имат бегла представа как да използват по сравнително по-безопасен начин тези вещества.

petet
08-25-2008, 21:50
Е прав си ама по-лесно им става де...както и да е ти си решаваш :)

Аз пък ся се чудя как да отворя тема за медицина,нещо съм объркан ... пффт :-o

kalpazanka
08-25-2008, 21:56
Аз пък ся се чудя как да отворя тема за медицина,нещо съм объркан ... пффт :-o
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=191495 Ей това може да ти е стимула! :) Тази вечер не ми се изнасят лекции по биохимия, да ме извиняват съфорумците.

petet
08-25-2008, 22:05
Аз пък ся се чудя как да отворя тема за медицина,нещо съм объркан ... пффт :-o
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=191495 Ей това може да ти е стимула! :) Тази вечер не ми се изнасят лекции по биохимия, да ме извиняват съфорумците.


Ще почвам едвамата. :D

08-26-2008, 00:34
:(
Ще напускам града за неопределен период.
Ще имам достъп то интернет, но не достатъчен за да си продължа темата.
Ако може да се локне и като се върна ще продължа описите.