PDA

View Full Version : Плажът



GbSy
08-25-2008, 11:48
Събудих се на плажа. Беше тихо, морските вълни се сливаха с пясъка. Беше рано – слънцето тепърва изгряваше и изглеждаше толкова красиво, че очите ми останаха в този изгрев... Никога не бях виждала нещо по-красиво и останах вперена в него, без да усещам, че съм на непознато място и не виждах нищо около себе си... Знаех, че едва ли ще видя подобен изгрев втори път. Едва ли той щеше да има по-голямо влияние върху някой друг така, както имаше влияние върху едно самотно и босо момиче на плажа...
Когато слънцето окончателно изгря се огледах наоколо. Виждаха се само пясъка и безбрежния океан. Ненадейно се обърнах назад и съзрях една къща. Беше голяма, бяла, и изглеждаше някак странна. Личеше си, че е запустяла и изоставена. Приближих се до нея. Привличаше ме с нещо, исках да вляза, но някак ме беше страх. Нямах време да измисля какво да правя, защото видях сянка зад себе си. Обърнах се, а там стоеше момче. Беше красиво и погледа му беше син, като морските вълни. То ми каза: „Ела!”. Аз не знаех как да постъпя, разума ми казваше: „Какво за бога си мислиш, ти не го познаваш?!”, но наивното ми сърце казваше: „Толкова пъти си слушала разума за сметка на щастието си, за да са доволни другите, послушай мен, защото само аз знам верния път!...”. И разума, и сърцето ми бяха прави, но за първи път от адски много време реших да послушам сърцето си и безмълвно последвах момчето с морскосините очи.
Момчето ме заведе при една скала и каза: „ Искаш ли да скочим?” ... Беше цяло безумие – страх ме е от дълбоко и високо и не смеех да го сторя, но момчето каза: „Аз ще те пазя, няма нищо страшно!” ... Погледа му изглеждаше толкова чист, сякаш наистина казваше истината и за миг исках да му повярвам, защото се бях наслушала и нагледала на горчивите лъжи на хората около мен, и му се доверих.
Скалата беше доста висока, и на върха й се почувствах толкова малка и лека, сякаш бях просто перце във вселената. Момчето ми каза: „Хайде!” , аз се прекръстих, благодарих на Господ за всичко, хванах момчето за ръка и в следващата секунда скочих.
Водата беше хладка, но приятна. Отворих си очите и видях момчето до мен. Усмихнах му се, то също ми се усмихна и заплува. Махна ми с ръка да го последвам и аз заплувах след него. Отведе ме на най-красивото място, което бях виждала – беше съвсем малък, но невероятно красив коралов риф. Не чувствах нужда да дишам, но момчето ме измъкна на повърхността и каза: „Ще се задушиш!” ... Гледах го с благодарност – беше толкова мил и загрижен за мен, а ме познаваше от половин час. Рече ми: „Знаеш ли, аз съм моряк, искаш ли да дойдеш с мен на следващото ми пътуване? Ще обиколим света! Ще бъдем щастливи – само аз и ти!”... Възможността бе примамлива... Но аз бях обещала сърцето си на друг и той ме чакаше. Не исках да го предавам, защото ме обичаше, а аз... и аз го обичах, или поне така си мислех до преди няколко минути... „Не мога, иска ми се, но просто не мога, не трябва, не е редно!” - казах на момчето с морскосините очи. То ме погледна с разбиране и каза: „Да, знам, видях го в погледа ти, но просто исках да опитам!”...
Не помня какво стана след това, но очевидно сме се разделили... Това бе моята най-романтична история, която не забравих никога, но живота ме завъртя и аз малко или много заключих в тъмно чекмедже на съзнанието си. След дълги години аз заживях с мъжа, на който бях обещала сърцето си в къщата на плажа. Никога повтоно, обаче не видях онзи изгрев отново...
Една сутрин се събудих ненадейно, нещо ставаше с морето и аз го усещах. Сърцето ми трепна. Излязох навън, отидох на плажа, но след като не видях нищо, тръгнах към онази скала, към онзи риф. Този път бях сама, нямаше кой да ми държи ръката, нямаше кой да ми обещае, че ще ме пази, нямаше с кой да се сбогувам... Мислех няколко секунди и скочих. Заболя ме от удара във водата, но когато отворих очи и видях рифа отново пред себе си, след толкова години.... Но имаше нещо друго, което привлече вниманието ми... Бутилка, беше най-обикновена бутилка, но имаше нещо в нея. Във водата не можех да видя какво е, затова изплувах на повърхността и я отворих.Вътре имаше писмо... От момчето с морскосините очи. Вътре пишеше за преживяванията си и казваше, че е добре и, че се надява, чрез някаква всемогъща сила да намеря писмото му. Зарадвах се, и се запътих към къщата... Случайно се загледах към океана и видях изгрева над него... Беше също толкова красив, като онази далечна сутрин... Строполих се на пясъка и заплаках...

Надявам се да ви хареса, приемам и критика, разбира се! (:

zaraaa
08-25-2008, 12:07
Интересна идея, според мен е добре написано, много ми допадна :grin: :grin: :grin:

GbSy
08-25-2008, 12:08
Благодаря ти!

lorena
08-25-2008, 12:23
Много ми хареса :-) браво :)

ell_ownz
08-25-2008, 12:28
ot gramati4eska gledna to4ka ne e mn dobre napisano, imash povtoreniq ii nqkoi neto4nosti,no kato dorazviesh istoriqta [smisal da si e sashtata, no s pove4e opisanie i podrobnosti] mislq 4e shte stane po dobre, kato ideq e hubavo

GbSy
08-25-2008, 12:44
ot gramati4eska gledna to4ka ne e mn dobre napisano, imash povtoreniq ii nqkoi neto4nosti,no kato dorazviesh istoriqta [smisal da si e sashtata, no s pove4e opisanie i podrobnosti] mislq 4e shte stane po dobre, kato ideq e hubavo

Да, знам, за повторенията, просто не намерих по-подходящи думи. Може би ще му направя една поправка по-натам.

zWezdichkaaa
08-25-2008, 12:53
много ми хареса :)

vanPersieFan11
08-25-2008, 13:09
много ми хареса :)


\:D/

zaraaa
08-25-2008, 13:11
ot gramati4eska gledna to4ka ne e mn dobre napisano, imash povtoreniq ii nqkoi neto4nosti,no kato dorazviesh istoriqta [smisal da si e sashtata, no s pove4e opisanie i podrobnosti] mislq 4e shte stane po dobre, kato ideq e hubavo

Да, знам, за повторенията, просто не намерих по-подходящи думи. Може би ще му направя една поправка по-натам.

Чичко google знае всичко :D пишеше синоним на еди си коя думичка и така, аз когато не мога да се сетя за друга дума така правя :D :D :D 8-)

GbSy
08-25-2008, 13:15
ot gramati4eska gledna to4ka ne e mn dobre napisano, imash povtoreniq ii nqkoi neto4nosti,no kato dorazviesh istoriqta [smisal da si e sashtata, no s pove4e opisanie i podrobnosti] mislq 4e shte stane po dobre, kato ideq e hubavo

Да, знам, за повторенията, просто не намерих по-подходящи думи. Може би ще му направя една поправка по-натам.

Чичко google знае всичко :D пишеше синоним на еди си коя думичка и така, аз когато не мога да се сетя за друга дума така правя :D :D :D 8-)

Mда, за това не се бях сетила! :razz:

Obsession
08-25-2008, 13:24
Чудесна идея, мн ми хареса :)

AItOo0
08-25-2008, 13:38
GbSy браво на теб мила ... да продължаваш да се развиваш :-D