PDA

View Full Version : Упражнения



ifcheTyYyYy
08-25-2008, 12:06
Ей хора кажете някой упражнения за стегнато коремче и бедрата щоту искам да отслабна ф тая област... пък незнам как и немой да намера нищо ф google.bg се некфи за бременни...пф :? :x :-o :-o на 15 съм и незнам кфо да прая ...

TheGirlNextDoor
08-25-2008, 12:09
http://vkushti.tialoto.bg/article.php?id=4973

http://vkushti.tialoto.bg/article.php?id=2499

в този сайт има и още много упражнения...разгледай :) :)
УСПЕХ :)

machine
08-25-2008, 13:16
не се отслабва в точно определена област,а от цялото тяло

Giva
08-25-2008, 13:21
Започни да тренираш и ще се стегнеш изцяло :)

TheNewReligion
08-25-2008, 14:06
Ъ? :shock: Ти искаш да отслабнеш, пък ние да ти кажем упражнения за СТЯГАНЕ. :? Първо трябва да отслабнеш и след това да стягаш тялото си. Отиди на диетолог за да ти препоръча диета подходяща за теб, а след това при някой фитнес инструктор за да ти покаже упражнения. Казвам ти да се обърнеш към компетентни лица, защото не се знае каква диета може да си измислиш сама и да пострадаш. Това е най-сигурния начин да не си навредиш и да има резултат. Успех. :)

ElisaDay
08-25-2008, 14:25
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=116872 :?

Sisky
08-26-2008, 22:18
i az iskam takak am si prava za toq google pak i az sam na 15 a sam 50kg kak da gi napravq primerno 45 :booooomb: :shock: HELPPPPPPP

silver_moon
08-27-2008, 05:59
http://www.youtube.com/results?search_query=abs&search_type=&aq=-1&oq= гледай клиповете и си харесай упражнения...аз с помощта на тези клипове си оформих корема :grin:


Sisky ти луда ли си или да??? :shock: ...била ми 50кг и искала да стане 45, ти анорексичка ли си и к'во???? ох много ме нервят такива като тебе дет викат тежа 50кг,дебела съм, искам да стана 40...не си дебела, а си просто отпусната, за целта тренирай, плувай, тичай, скачай на въже к'вото щеш там и ще се стегнеш...и аз съм на 15, тежа 52-53 и хич не се мисля за дебела...до преди половин година бях 65-66, но се взех в ръце, храних се здравословно, не съм правила никакви диети, не съм гладувала, тренирах доста и успях да отслабна, сега съм стегната и се харесвам, не си и помислям да свалям повече, не искам и да качвам и да ви кажа успявам да си поддържам теглото, като просто не ям старите боклуци

аве хора осъзнайте се: има хора/деца, които наистина поради една или друга причина имат проблеми с теглото, ма са да ми викате тежа 50кг - дебела съм...някакси много смешно звучи

sladku_bebzi
08-27-2008, 07:33
silver_moon, тя прим ако е висока 1.50,
нормално е да иска да свали поне 5кг,
обаче ако е около 1.65 си права.
А да питам кви коремни преси тряя да правя
за да си стегна долната мускулатура на корема,
в сми под пъпа?

honey852
08-27-2008, 09:03
1.Хамак
Легнете върху хавлиена кърпа така, че главата ви да е на края й. Хванете ъглите с ръце. Сгънете колене и сложете стъпалата паралелно едно на друго върху пода. Поемете въздух, след това на издишване, гълтайки корема, повдигнете главата, шията и лопатките, използвайки кърпата за поддържане. Задръжте в това положение, вдишайте и плавно изпънете десния крак, плъзгайки петата по пода.
Издишвайки, върнете крака в изходно положение. Повторете с левия крак. Редувайте, като следите за дишането и не отпускате корема.

2.Люлка
Легнете на гръб, сгънете краката, свийте коленете към гърдите, а петите- към седалището. Краищата на пръстите на ръцете сложете зад тила, без да ги кръстосвате. Приберете корема към кръста. Вдишайте и повдигнете главата и лопатките, без да напрягате мускулите на шията. При издишване изправете и повдигнете краката, разтваряйки ги като ножици: левия под ъгъл 75 градуса към пода, десния - до 45. Задържайки главата и плещите без да мърдат, променете позициите на изпънатите крака: десния по-високо, левия - по-ниско, като при това опишете дъга вляво и надолу. Издишайте и приберете краката към гърдите. При това отпуснете главата и плещите на пода. Повторете упражнението, като започнете с другия крак.

3.Отпускане на коленете
Легнете на гръб, сгънете крака, като коленете прибирате към гърдите, а петите - към седалището. Приберете корема. Разтворете ръце встрани, малко по-ниско от нивото на раменете, дланите лежат на пода. Без да отлепвате от пода плещи, на вдишване отпуснете сгънатите крака вляво под ъгъл 45 градуса към пода. На издишване изправете краката, отлепете главата и плещите от пода и протегнете дясната ръка напред и вляво. Пак вдишайте и сгънете колене. На издишване напрегнете коремните мускули и върнете сгънатите крака в изходно положение. Редувайки страните, направете упражнението 10 пъти.

4.Танцов падьом
Седнете на пода. Сгънатият в коляното десен крак е на пода, коленото е насочено напред. Левият крак, сгънат в коляното, сочи с пръстите напред. Опрете се с дясната ръка на пода, изпънете лявата встрани. Вдишайте. При издишване отлепете бедрата от пода, изправете краката така, че стъпалата да са събрани, а тялото да е изопнато в права линия. Повдигнете лява ръка над главата. Вдишайте, напрегнете коремните мускули и отпуснете сгънатата в лакътя лява ръка надолу. След нея завъртете и главата, докато погледнете назад. Дръжте при всичко това корпуса и краката на една линия. Издишвайки, повдигнете гърба, а при новото вдишване се върнете в изходно положение, издишайте. Изпълнявайте упражнението няколко пъти само на едната, след това и на другата страна.

5.Изправяне на пръсти
Легнете по корем. Краката изправени, ръцете - изпънати напред. Стегнете корема. На издишване напрегнете мускулите от горната част на гърба, съединете лопатките и отлепете гърдите от пода, опирайки се на краищата на пръстите си. На вдишване докоснете с дясната ръка задната повърхност на дясното бедро. Леко обърнете главата и горната част на тялото, погледайте ръката. Мускулите на седалището и корема са напрегнати. Вдишайте и върнете дясната ръка в изходно положение. При издишване отпуснете гръдния кош на пода. Повторете с другата ръка.

6.Плъзгане назад
Седнете на пода с изправен гръб. Приберете корема. Изпънатите крака - отворени малко по-широко от плещите. Обхванете с длани усукана хавлиена кърпа и изпънете ръцете напред. Напрегнете седалищните мускули. На издишване се наклонете назад, стягайки опашката. След това се отпуснете колкото можете назад, задържайки се в това положение за секунда. Вдишвайки, приближете кърпата към гърдите. На издишване изтласкайте кърпата нагоре. Пак вдишайте и я приберете към гърдите, а след това изпънете ръце пред себе си. Бавно се върнете в изходно положение. Издишайте и наклонете тялото напред, за да разтегнете мускулите на гърба. Издишайте и станете, закръгляйки гърба. Повторете упражнението.

http://runny.hit.bg/ggbit/html.png Източник: Tialoto.bg

И още нещо важно :
КОРЕМНИ УПРАЖНЕНИЯ, КОИТО ТРЯБВА ДА ИЗБЯГВАТЕ
въпреки че тренировката на коремните мускули е съществен компонент от укрепването на тази част от тялото и дори в някои случаи може да ви излекува от болката в гръбнака въпреки че тренировката на коремните мускули е съществен компонент от укрепването на тази част от тялото и дори в някои случаи може да ви излекува от болката в гръбнака . изпълнението на погрешни упражнения или на такива по погрешен начин може да ви причини по-скоро вреда, отколкото полза.

ПОВДИГАНЕ НА КРАКАТА И КОРЕМНИ ПРЕСИ С ИЗПЪНАТИ КРАКА
В основни линии проблеми могат да причинят два типа коремни упражнения – който и да е вид повдигане на краката или коремни преси с изпънати крака, като по-голямата част от същинския тренировъчен ефект концентрира върху флексорите на бедрата и мускулите iliacus и psoas major. Само в много малко случаи коремните мускули са достатъчно силни, за да издържат тежестта на изпънатите крака. В началото на упражнението контракцията им е изометрична – когато флексорите на бедрата”дърпат” тялото във вертикално положение. Многобройните повторения могат да причинят силен дискомфорт в долната част на гърба и дори болка – там, където мускулите iliacus и psoas се свързват с предната страна респективно бедрата и гръбначния стълб.
Ако използвате тези упражнения продължително време, можете също така да си навлечете проблеми с мускулната координация. Тъй като предната част на бедрената мускулатура става по-малко гъвкава поради честата употреба, всъщност бихте могли да увеличите хлътването на долната част на гърба. Ако работата ви е свързана с много седене, това също допринася за намаляване предната бедрена мускулатура. В крайна сметка избягвайте повдиганията на краката или коремните преси с изпънати крака и наблегнете повече на стречинга на предната бедрена мускулатура. Повечето упражнения за стречинг на квадрицепса ”удрят” тази зона доста добре.

КОГА КОРЕМНИТЕ ПРЕСИ СТАВАТ БЕЗПОЛЕЗНИ
Неефективните коремни преси също са в две основни групи – тези, които се изпълняват със стабилизирани крака, и тези, при които тялото се повдига над 30-45-градусов ъгъл. За да задействате повечето коремни мускули, вие свивате тялото нагоре ( така наречената коремна преса ). Това свиване – но до 30-45 градуса, не повече, е много по-ефективно упражнение, тъй като минимално задейства флексорите на бедрата, отколкото ако направите коремна преса със свити колене, при която повдигате тялото си до 70-90-градусов ъгъл. Винаги когато краката са стабилизирани или задържани долу, флексорите на бедрата са под напрежение за сметка на коремните мускули. И така, ако искате да ударите мускулите obliques, изследванията показват, че всичко, което ви е необходимо, е да свиете и вдигнете тялото нагоре до 30-45-градусов ъгъл с ротация ( въртене ).

ПОСЛЕДЕН СЪВЕТ
За ефективна работа върху коремните мускули просто наблегнете на първите 30-45 градуса от свиването на тялото. Добавете в тази амплитуда на движение и странично завъртане, за да включите и мускулите obliques. И да не забравя – избягвайте всички видове повдигания на краката и повдигания на тялото с изпънати крака. Ако вече сте изпитали дискомфорт в долната част на гърба , правете свивания на тялото (коремни преси) и допълнителен стречинг за предната част на бедрата, особено ако имате хлътване в долната част на гърба.

http://runny.hit.bg/ggbit/html.png Източник: MuskuliBG