PDA

View Full Version : Можем ли да влияем върху бъдещето?



alex
08-25-2008, 17:56
Отговора е много прост - ДА!

Преди години в САЩ е направена малка лаборатория в която се правят експерименти дали вие можете да повлияете на бъдещи скучани събитие. Експеримента е много прост- компютър "хвърля" ези и тура. Пред компютърите стоят хора които се съсредоточават върху ЕЗИ или върху ТУРА. Според теория на вероятностите отношението между ези и тура е 50:50 - тоест 50% се пада ЕЗИ и 50% ТУРА (става дума за милиарди хвърляния а не за 4-5). Резултата показва че има изменение от отношението 50:50 когато някой мисли точно за определен резултат.

Години по-късно се прави мащабен експеримент като милиони компютри по цял свят едновременно "хвърлят" ези и тура като резултатите се складират. В такъв мащаб процента на отклонение е толкова минимален че на практика отсъства. На теория... но на практика става нещо изключително.

- 4 часа преди атентатите в Ню Йорк изменението с резултатите става приблизително 70:30.
- часове преди земетресенията в Турция - подобен резултат.
- ден преди цунамито на остров Пукид - същото!

Лабораторията вече е институт и работи усилено да разбере механизма по който хората по някакъв начин усещат бъдещето след което взимат точно определени решения (точно в този ден не ползват метро, решават че няма да отидат на работа, слизат да си купят поничка докато самолета се врязва в техния етаж).

Та отговора на въпроса е да... но май все още не знаем как точно :)

kalinapet
08-25-2008, 18:20
Стана ми интересно като посочи примера за купуването на понички. Но ако в същия момент докато самолета се врязва в техния етаж ги блъсне кола? Тогава тяхната съдба е била предопределена и те дори да са взели правилното решение и избегнат самолета, се натъкват на кола. То тогава не можем да кажем със сигурност, че можем да влияем върху бъдещето.

alex
08-25-2008, 18:26
Права си. Но е факт че при всички самолетни и влакови катастрофи се оказва че точно в този самолет/влак има дойно (а понякога и повече) пъти по-малко хора от нормалното. По някаква причина само част от хората летят с тези самолети които ще паднат. Може би точно заради това което ти казваш - защото така е трябвало да стане :) А всички други са взели решението уж сами а всъщност то е било предначертано.

kalinapet
08-25-2008, 18:42
Значи те може би подсъзнателно мислят, че ще се случи нещо със самолета/влака и ... и са решили да слязат. Това звучи малко като ясновидство - де да знам. Кажи ако греша. :)

lsd43
08-25-2008, 19:59
Ами аз например вярвам в предопределеноста на нещата.Според мен човек има определен начин по който прекарва живота си и ако му е "писано" да се случи нещо то ще се случи по един или друг начин,инресен е пример е Гръцката митология,в нея когато лирическите герои имат нужда от съвет за бъдещето се съветват с ораколът,който им казва какво ще се случи,та мисълта ми е ,че колкото повече героите описани там са бягали от предреченото им от съдбата ,толкова по-близо са отивали към това ,което е трябвало да се случи.Ако наистина има сила като съдбата,която да предопределя пътят на хората следва,че колкото повече човек се мъчи да избегне това което е трябвало да стане,толкова по-близо той отива до това което е предопределено.

Въпросът е как човек приема бъдещето ,какво означава думата бъдеще? На практика бъдещето може да се приеме като част от миналото или настоящето ,защото това ,което се е случило вчера е било бъдещето за теб в по-предният ден(малко объркано стана ама както и да е :-D ).Всъщност за мен няма бъдеще и минало,има само настояще.Във всеки един момент ,човек отпечатва вечен образ на това какво е върши в този даден момент,например аз съм си изял яденето преди два часа,но момента в който съм ял си е останал и в този момент аз все още извършвам това действие ,като все още не знам какво се е случило след два часа.Общо взето е това. :)

kalinapet
08-25-2008, 20:10
В този ред на мисли може да кажем, че човек не израства, а постоянно остава в един и същи момент. Значи няма бъдеще. Защото моментът си остава - няма как да го премахнеш, няма как и да го повториш - той се е случил в точно определена минута и ден.
Тогава да кажем, че просто е невъзможно да се предвиди каквото и да било, защото ти може да кажеш че еди кога си ще направиш това, а да направиш нещо съвсем друго.

lsd43
08-25-2008, 20:21
В този ред на мисли може да кажем, че човек не израства, а постоянно остава в един и същи момент. Значи няма бъдеще. Защото моментът си остава - няма как да го премахнеш, няма как и да го повториш - той се е случил в точно определена минута и ден.
Тогава да кажем, че просто е невъзможно да се предвиди каквото и да било, защото ти може да кажеш че еди кога си ще направиш това, а да направиш нещо съвсем друго.

Ами нещо от рода,ще се опитаам да го бясня по-просто ако си представим живота като кино лента,на нея са запечатани моменти от живота на даденият човек,ти можеше да видиш какво се случва напред във филмът,но не можеш да промениш случващото се,защото си просто наблюдател.В общи линии това ми беше мисълта. :)

swords1010
08-26-2008, 02:13
Всъщност съществуват теории, които в последствие се доказват от редица изследвания. Говоря за закона за привличането (http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=metaphisics&Number=1947869306) и това, как можем да контролираме случващото се, използвайки силата на мисълта си. Всъщност тук е заложена идеята, че мислейки за нещо, ние го провличаме към себе си. Тоест ако започнем да мислим, колко скапан е нашият живот, колко нещастия ни сполетяват, независимо дали го искаме или не, то ние привличаме тези нещастия към нас и ни сполетяват куп още. Ако насочим мисленето си, обаче в някаква положителна насока - успех, нещо, което искаме да постигнем, да притежаваме, то ние привличаме към нас именно това - успех и това, което желаем. Можете да се информирате за всичко това, гледайки филма "Тайната".
А тук някой спомена ясновидство. Всъщност няма такова ясновидство. Почти всички можем да бъдем ясновидци. Нашите сетива не са само петте известни - зрение, мирис, вкус, слух и осезание. Имаме и други сетива, които са насочени по скоро към вселената и нефизическата част на света. Достатъчно е да ги развием и да се научим да ги използваме. :)

krem4et0
08-26-2008, 06:21
swords1010, при мен тая теория не действа. Тъкмо да се обнадеждя и всичко се проваля с гръм и трясък. Виж, нещастията все ги мисля и все стават....

swords1010
08-26-2008, 06:53
Всъщност, в теорията, за която пиша е заложен фактът, че мисълта всъщност е материя. И щом тя е материя, защо да не може да взаимодейства с друга материя и материалния свят. Когато тя трепти по определен начин, би трябвало да може да привлича събития, чийто трептения съвпадат с нейните. А иначе наистина си самовнушаваш. Аз постигам успех с тази техника... и то голям. Знаете ли всъщност, че има курсове, които обучават на методи и техники, позволяващи на хората да използват мисълта си, насочвайки силата и в тяхна полза. Обучават те как да използваш по-голям капацитет от мизъка си (всъщност по-голямата част от хората използват около 7% от капацитета на мозъка си). Такъв например е "Методът Силва за контрол на ума", постигнал в последно време успех в цял свят. Преподава си се частно, на лекции, в университети и т.н. Вероятно някои от вас са чували за него. В последно време се разпространи и доста се говори за него. Всъщност авторът на метода (Хосе Силва) е написал и книги за метода си, това, как се практикува и различните му приложения. :)

swords1010
08-26-2008, 13:46
Всъщност Силва прави изследвания, какво може да се постигне, когато умът ни работи на по-дълбоко ниво и в същото време упръжняваме съзнателен контрол над него. Първоначално наистина работи с децата си, като всеки ден практикуват упражнения, които му помагат да осъвършенства метода. Децата наистина постигат невиждан успех в училище. Силва дори започва работа със съседските деца, по молба на техните родители, след като видели успеха на неговите собствени. Колкото до екстрасензорните способности... Една вечер когато Силва практикувал упражненията с една от дъщерите си (умът и бил на медитативно ниво - това е самото ядро на метода) задавал и въпроси и тя трябвало да отговаря. Изведнъж момичето отговорило на въпрос, който бащата само си мислил, но не бил задал. Така му става ясно, че редовните упражнения развиват и други наши сетива. Да, в това се състои основата на обучението и по-голямата част от хората, преминали курса и положили старание развиват подобни способности. Чел съм книгата и скоро ще запиша курса, просто в момента нямам парична възможност.
Интересно е, стига да ви влече. Хората обучени по метода, могат да коригират реални проблеми (болести и конфликти, например) и събития, използвайки ума си. Реално, може да бъде защитавана тезата, че определено можем да влияем (че и направо да си го настройваме) върху бъдещето (че и направо да си го настройваме). :)

alex
08-26-2008, 18:25
swords1010 - мисля че говориш за "Тайната". Срам не срам ще си призная че при мен наистина действа при това с пълна сила. Но по-скоро не приемат разума като материя, а като вълна както и всичко материално. Тоест след като ние сме изградени от частици които са и вълна и материя и от същите частици е изградена цялата вселена - каква е разликата. Това беше идеята. И на практика чрез съсредоточаване може да се повлияе.

Иначе има и друго чисто биологично доказателство че човек вижда бъдещето (или го усеща). Правен е експеримент при който човек наблюдаван на скенер вижда картинки... нормални успокояващи картинки след което внезапно се показва обезобразен труп или нещо ужасно. След многобройни експерименти става ясно че мозъка реагира няколко милисекунди преди да е видял ужасната картина.

Но все още се колебая за кино лентата... тя е изключително демотивираща като теория освен това в крайна сметка се стига до извода кой е дефинирал събитията?

swords1010
08-26-2008, 19:33
Именно за "Тайната" говоря, дори го споменах. Никак даже не ме е срам да си призная, че при мен също действа безотказно. Методът със съсредоточаването на мисли върхо желана цел при мен е действал дори в случаи, когато е било абсурдно да се постигне въпросната цел. Колкото до кинолентата... и аз още обмислям. :)

AliceSw
08-26-2008, 21:37
съгласна съм, че човек може с мислите си да повлияе на събитията, но не до крайна степен /само с мисъл да се реши развитието на ситуацията/...ако е така, хората, които мислят винаги позитивно биха били най-щастливите хора на света и най-успелите като цяло


просто този тип мислене е много важен в определени моменти, когато вече си направил нещо по въпроса, не може да си лежиш на дивана и да очакваш, че ще измислиш нов физичен закон примерно


за една част от някоя статия са ми говорили и поне за мен действа с пълна сила...ако желаеш силно нещо и правиш нещата така, сякаш го имаш, то се случва, може би защото просто си подготвен за него...в крайна сметка случайния успех е прекалено рядко явление




всички тези неща обаче действат, когато започнат да се правят някакси несъзнателно...когато толкова слно искаш нещо и си толкова близо, но несигурността те кара да се хващаш за всяка сламка


идеята с лентата за мен е безумна...в крайна сметка не всеки е за себе си, в живота на всеки са замесени други хора, което води до идеята, че съществуването на целия свят е предопределено, а ние сме просто наблюдатели...нямаме право на избор и от нашите мисли няма смисъл

petet
08-26-2008, 21:44
Ох.Ние не можем да си влиям върху бъдещето си.Просто е предначертано,може само да го изместим леко от пътя,но пак се връща.

Относно тайната,уфф незнам,филма все не мога да се съсредоточа,гледам съм го хиляди пъти,но пак ще го гледам.

По трудното,в лош момент да се съсредоточиш към положителни мисли,другото е лека работа.


В крайна сметка,незнам,мисля че дейстава и при мен,но както казах преди да го обмисля целият филм,не мога да кажа на 100%

EarthShaker
08-26-2008, 22:12
откакто гледах гореспоменатия филм ( около година) усърдно прилагам тайната... друго ме притеснява... когато си помисля нещо... не го почувствам с позитивизъм и всичките му ритуали, а само си помисля нещо винаги става ТОЧНО ОБРАТНОТО :Д много се изнервям! иначе за тайната бих казал, че наистина работи, мамка му... направо съм се изумявал как може да влияеш не само върху собственото си тяло, което би било по-приемливо, а да въздействаш върху целия си свят.. ако след 30 години съм някой нещастен клошар, значи тайната не ми е проработила, но виж ти, ако съм някой щастлив клошар, значи действа! :)

petet
08-26-2008, 22:18
нищои не става от първият път.Пък и това изнервяне,прдпоагам не влия добре...

А и н очаквай всико на готово,първо трябва да дадеш,чак след това очаквай да получиш нещо

Олеее тука сме като някаква секта ужас

Blab
08-26-2008, 22:26
Хубаво. И филма съм гледала(и не само него), и книгите на Силва съм чела(2 имам май).
Ако всеки повлиява съдбата си, замесвайки околните... които също редят своята...
Просто не всичко е възможно да се случи... в дадения момент/близкия месец-два/година...!
Но, да, вярвам, че сами си избираме коя частичка от пъзела ще сложим днес. Както и че пъзел има. Има определени възможности(нелимитирани, ако щеш), от които аз и ти си взимаме.

petet
08-26-2008, 22:47
Хора,някой може ли да даде повече инфо относно тези книги на Силва?Колко са?Заглавия? и т.н че да си ги взема

psychopath
08-27-2008, 02:37
да 8-)

alex
08-27-2008, 07:42
Правя нова тема за тайната за да я обсъждаме отделно от тази тема :)

RAWRRR
08-28-2008, 10:02
Тестът с ези-тура ми се вижда странен и не много приложим в слу4ая..
Излиза,4е 4овек когато е притеснен може да вляе на предмети - да хвърля подсъзнателно само ези или тура (което даже ако контролира съзнателно силата,с която хвърля монетата и оттам да промени кинети4ната й енергия и разстоянието с което се издига и пада,няма на 100% да полу4и желания резултат.Да не говорим,4е ако такъв експеримент с ези-тура трябва да се прави от машина,която винаги да изхвърля монетите с еднаква сила и скорост на еднакво разцтояние,без вятър-вси4ките тези променливи да са изклю4ени.Ако е правено на компютър през цялото време,както пише в текста-е по-достоверно,но все пак за да се променят така изведнъж резултатите,покрай атентатите на 11ти сеп.,трябва да има някакво нематериално въздействие върху машините,което за мен е изклюено,въпреки 4е съществува понятието телекинеза)
Просто хората или вярват в духа (формата) или в материята ..аз съм по-скоро материалист и не мисля 4е атентатите в Америка,войната в Ирак,разтопяването на ледници в Скандинавия и земетресенията в Азия,имат подсъзнателно влияние върху моите решения.

valkanovb
08-28-2008, 11:48
Izwinete no spored men towa e glupost.

SiegHeil
08-28-2008, 11:50
Изследванията казват друго, въпреки че е трудно да се повярва ^^

valkanovb
08-28-2008, 11:55
Hwarlqne na ezi tura e izsledwane?

lqlqlql
08-30-2008, 09:53
Ще се помъча да си набавя тези книги,че ми стана интересно.
Не знам дали можем да влияем на събитията и до колко,обаче мисля ,че все пак имаме някакъв принос.За мене всичко е нагласа ,мислене и по този начин предаване на някаква енергия.Възможно е да можем да влияем на събитията,но ако не са някакви мега невъзможни.Примерно, ако много искам баща ми да ми купи шоколад на връщане от работа може и да съм му пратила някви вълни или нещо друго и да ми земи.Обаче ако искам Лаури от Тhe Rasmus да дойде и да ми позвани на врата няма да стане колкотот и да го искам.(като малка много исках да стана като Хари Потъп, ама...)
Смятам,че е много важна нагласата ,с която се подхожда към дадено нещо.Много пъти съм се улавяла,че ако се събудя в кофти настроение и почна да мисля какъв гаден ден ме чака ,всичко се проваля.Но ако реша,че няма заради няква глупост да си провалям деня всичко е ок.
Просто всичко си има 2 страни- една добра и една лоша. Зависи коя от двете гледаш. Често да ми казвали,че на мене все хубави неща ми се случват,ама не е така.Просто съм весел човек и не се впрягам ако стане нещо лошо.
Малко се отклоних май от темата за което се извинявам.

stealthyGirl
09-04-2008, 10:22
Ох.Ние не можем да си влиям върху бъдещето си.Просто е предначертано,може само да го изместим леко от пътя,но пак се връща.

Относно тайната,уфф незнам,филма все не мога да се съсредоточа,гледам съм го хиляди пъти,но пак ще го гледам.За първия абзац - е, защо мислиш така? Имаш ли доказателства? За сега май няма как някой да е сигурен, че нещата вървят по определен начин, защото висш разум (няма какво друго май...) иска да гледа филмче и сам си го прави. Даже малко тъпо звучи... Нещата клонят повече към обратното. Съдбата ние си я пшравим с мислите. То даже не е съдба, ами чисто живот (тяло), който се контролира от разумно "нещо". Аз все още не съм учила, а и не съм чела много по този въпрос и за това не си позволявам да използвам много "материи" и други, но знам едно нещо - Със сигурност не бива да се оставяш на случайната вълна, която наричаш съдба, защото не е сигурно, че нещата действат така. Ами замисли се - ако мислиш грешно и не приемаш други теории може да живееш много лошо и да си мислиш, че така ти е писано, а всъщност да си имал възможност да си прекараш чудесно на Земята.

alex
09-04-2008, 15:04
Мисля че не сте ме разбрали правилно за езито и турата. Това е изследване което "тества" теория на вероятностите. Според Теория на вероятностите ако имаме 2 решения каквито са ези и тура, или 0 и 1, или черно и бяло, ако те се изтеглят на случаен принцип чрез компютър,л чрез изтеглянето на две листчета от шапка или хвърляне на топче в рулетка то крайния резултат ще е един и същи - разпределени 50% на 50%.

Опитайте и вие. Хвърляйте Ези и Тура в продължение на няколко стонин (или хиляди) път и ще видите че пъти през които се е паднало ези и тура са приблизително равни ( с минимални разлики като процент) Това рабзира се важи само а много хвърляния и колко повече хвърляте толкова по-точен е резултата.

Та идеята беше че по някаква причина определени събития влияят на вероятността да се случи друго събитие. Това показва че над процесите влияят външни фактори или дадено събитие може да повлияе върху друго без да знаем че това се случва както и бъдещо събитие можем да повлияе върху дадено ваше действие без вие ад знаете.

За съжаление това не е просто глупост както някой казват, това чисто математически може да се покаже с няколко формули и всеки учил или интересуващ се от статистика ще му стане ясно.

vankata_931
09-06-2008, 18:25
Отговорът е в ускорителя на частици под Женева,който ще бъде изпробван на 10 септември тази година :)

vankata_931
09-07-2008, 11:14
Отговорът е в ускорителя на частици под Женева,който ще бъде изпробван на 10 септември тази година :) :shock: Какъв ускорител на частици какви 5 лева ? :shock:
Направи си труда да прочетеш малко за този експеримент преди да питаш.

Liar
01-03-2009, 20:24
Добре,как е възможно ако самите ние хвърляме моменти процентите да са 50 на 50?Нали всеки път ще хвълим на различна височина,със различна засилка...Компютърът предполагам винаги се е оповавал на едни и същи величини по отношние на скорост и височина?
По въпроса с по-малкото пътници преди злополуки...Не е ли възможно тези,които са решили да използват друг транспорт да имат по-развито такова сетиво от другите,не че не им е писано да умрат точно на определен ден...
А и не разбрах връзката между атентатите и монетите?
Относно "Тайната" и аз съм го гледала и опитвам тоя номер с бъдещето,избирам си цел,но почват да ми се въртят мисли в главата за обратното,без да го искам!

Adwokat
01-19-2009, 23:24
Nemojem !

pendela
01-23-2009, 18:34
Аз смятам че можем смятам че дори го владея. Не ме мислете за глупав но често имам дежа ву, тоест преживявам моменти които сякаш съм преживявал преди... това не е ли достатъчно доказателство че вече сме били там?

HipHopBlond
01-24-2009, 19:04
Това е самовнушение, защото колкото повече мислиш за разни глупости, толкова по-разконцентриран става човек и допуска грешки, а после те оказват влияние (грешно взети решения, непреценен риск и т.н.), които ние наричаме лош късмет, съдба или подобни.

И азз така мисля! Не вярвам на нищо, което не мога да видя :)

kristo
01-27-2009, 09:21
За да влияеш на бъдещето си преди това трябва да знаеш какво ще ти се случи в него, а това е пълен абсурд.
Човека не може да променя както миналото си, така и бъдещето си, не може да влияе и върху много други процеси и закономерности в света, природата, космоса и въобще Вселената. Е, тогава стават на пух и прах атеистките теории, че всичко в тоя свят и Вселената става безцелно и от самосебе си, тоест случайно :)

EarthShaker
01-28-2009, 06:18
Хората много обичат да поставят всичко в рамки.

По темата: вярвам, че може да влияем и го правим всеки ден. Било то съзнателно или не.

InnocentGreed
01-28-2009, 11:12
Аз гледах ''The Secret'' и действа при мен, може да е само внушение. Ама има доста интересни неща, които ми се случиха само като си помислих за тях и си ги представих. ^^

InnocentGreed
01-28-2009, 16:36
''Най-добрият начин да предскажете собственото си бъдеще, е като си го създадете сами. Зависи само от вас.'' - The Opus

moneycomeme
01-28-2009, 17:38
....smqtam che chovek provokira chrez misylta si i deistviqta si...gledaite filma THE SECRET-TAINATA i shte razberete tochno za kakvo vi govorq !

InnocentGreed
01-28-2009, 18:15
Просто цитат от филма, който мисля, че е свързан с темата. Ам това да стана принц не ми се струва невъзможно. ^^

InnocentGreed
01-28-2009, 18:48
Нали си гледал филма, там казват, че това което за теб ти се струва невъзможно, за вселената всъщнот е нищо. :D По тая логика, примерно може да изкарам късмет, да отида в някое кралство и да срещна някоя принцеса, която да се влюби в мен, да се оженим и да стана принц. :smt029 хахаха.....

gret4ety
02-06-2009, 17:11
:lol: :lol: :lol: nai dobre 6te e da SPRETE NARKOTICITE :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: takiva gluposti daje baba mi deto e na 94 godini ne prikazva :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:

molika
02-14-2009, 10:22
:lol: :lol: :lol: nai dobre 6te e da SPRETE NARKOTICITE :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: takiva gluposti daje baba mi deto e na 94 godini ne prikazva :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: Такам по темата:вярвам че наистина има нещо такова като това човек да влияе над бъдещето(или настоящето) защото и аз съм ги опитвала тези номера и наистина вършат работа просто трябва да контролираш по някакъв начин мозъка си :) Някой може ли да ми даде повече примери за такива книги че си търся но ме е срам да питам онези от книжарниците :oops: :lol:

molika
02-14-2009, 10:27
Нали си гледал филма, там казват, че това което за теб ти се струва невъзможно, за вселената всъщнот е нищо. :D По тая логика, примерно може да изкарам късмет, да отида в някое кралство и да срещна някоя принцеса, която да се влюби в мен, да се оженим и да стана принц. :smt029 хахаха..... Стискам ти много палци :D :D :D

Mastta
02-19-2009, 15:15
Много сложна тема...

Joro951
04-11-2009, 12:44
Все едно да можем да влияем на миналото.. :DМожем!Защо не? :)
Стига да помислиш малко..

А по темата:
Категоричноо ДА!

Belair
04-21-2009, 14:35
То бъдещето си зависи от нас самите

phm
05-26-2009, 10:12
То бъдещето си зависи от нас самите

в някаква степен обаче :)

Genetix
05-26-2009, 12:09
Пълни глупости! Поне според мен.

Както има такива теории които всички вие изброихте така има и антитези.

Да поговорим малко за ези-турата. В компютрите никога е нямало и няма да има пълен рандом или пълна случайност всичко е псевдо случайност. Правени са експерименти компютър трябва да избира случайно от 1 000 000 числа едно. Интересното е, че повече от 25% от случайте той избира едно и също число какво остава в повече от 30% да избира тура. Структурата на компютъра е такава, че прави сравнение или избор на всеки 100 операции. А всички рандом функции работятя с GetCurrentTime което дава текущото време в милисекунди до 20 знак. И според това число се определя Ези или Тура ако е четно ези ако е нечетно тура или нещо от сорта. Но тъй като това се прави на всеки 100 операции а не на всяка 1 шанса вече не е 50:50 коренно по различен.

Много зле обяснявам надявам се поне някой да ме е разбрал.

phm
05-28-2009, 10:21
Пълни глупости! Поне според мен.

Както има такива теории които всички вие изброихте така има и антитези.

Да поговорим малко за ези-турата. В компютрите никога е нямало и няма да има пълен рандом или пълна случайност всичко е псевдо случайност. Правени са експерименти компютър трябва да избира случайно от 1 000 000 числа едно. Интересното е, че повече от 25% от случайте той избира едно и също число какво остава в повече от 30% да избира тура. Структурата на компютъра е такава, че прави сравнение или избор на всеки 100 операции. А всички рандом функции работятя с GetCurrentTime което дава текущото време в милисекунди до 20 знак. И според това число се определя Ези или Тура ако е четно ези ако е нечетно тура или нещо от сорта. Но тъй като това се прави на всеки 100 операции а не на всяка 1 шанса вече не е 50:50 коренно по различен.

Много зле обяснявам надявам се поне някой да ме е разбрал.

нищо не разбрах , освен че слушаш хубава музика :D долу от подписа

Genetix
05-28-2009, 11:24
С две думи експеримента с компютъра не е обективен по обективно ще бъде да се хвърлят монетите на живо.

Genetix
06-08-2009, 16:56
Я не барай Тянко, че ще се съберем с него ии :smt067 :smt067 :smt068 :smt068 :smt066

Колкото по темата: Това, че ти вярваш в някакви простотии не те прави голямата работа. Никой не е длъжен да вярва на това което говориш. И никой не ти е крив ако не вярва. Живей си живота с твоите убеждения и ни остави нас неверниците!

WickerMan
06-08-2009, 17:48
Според мен бъдещето не е написано или предречено, че да му повлияем по някакъв начин. Ние го изграждаме със всяка наша постъпка.

r0ssk0
06-11-2009, 09:30
Според мен няма "предопределеност".. Животът, и въобще нашият свят, се градят на една последователност от случайности.. и бъдещето е просто последствие от тези случайности :) "Шансът" е просто друг начин да се покаже честотата на изменяне на една случайност (най-простия пример - ези-тура - 50:50) :) И от тук вече може да тръгне теорията за множеството паралелни вселени, където нещо се е случило по различен начин, но вече много задълбавам :-o