PDA

View Full Version : Силицилов спирт 2%



Serseri91
08-25-2008, 18:40
Здравейте. :grin:

Днеска си купих силицилов спирт,2% разтвор.Преди не съм използвал такива спиртове и подобни та ако може малко информация как да го нанеса колко често и за какво да внимавам като го използвам.Става дума за пъпки по лицето. 8-)

FeelMe
08-25-2008, 19:09
az sum go polzvala .edin put na den-ve4er.na edno pamu4e slaga6 malko ot spirta i si po4istva6 liceto.samo 4e imai vpredvid 4e ujasno mnogo izsu6ava kojata.moje da zapo4ne i da ti se beli.pri men nqma6e mnogo efekt ,no probvai vse pak.su6to ne zabravqi da si maje6 kojata sus ovlajnqva6t krem za da ne ti se izsu6i 4ak tolkova.az v momenta si pravq parni bani s edno maslo.vuv 1 litur vrqla voda se slagat 7-8 kapki ot masloto i taka stoi6 nad parata okolo 15-20 minuti ima efekt.potursi v aptekata "eteri4no maslo-Rozmarin".ima naistina golqm efekt. :)

Giva
08-25-2008, 19:11
Ами нанасяш го с памуче върху проблемните зони.Аз преди ползвах но 2% според мен е доста силно.Цялата ми кожа се изсушаваше и почваше да се бели.По-добре с 1%.Аз го ползвах всяка вечер.

Serseri91
08-25-2008, 19:20
Моята кожа по принцип си е мазна.Нарочно редовно си мия лицето със сапун през 1-2 часа но все е мазна...мерси за отговорите :P

glupacheE
08-26-2008, 12:25
ii moita koja e maznaa i izpolzvam spirt 2 % ii nishto mi nqmaa ako se maja s nego i sutrin i ve4er :P

PlayeRR
08-26-2008, 20:40
Аз също го ползвам тоя метод и доста помага.Нанасянето е лесно и бързо и не остават следи.А ефекта е доста добър-особенно в комбинация с някакъв крем.Това дали ще ползваш 1 или 2 % зависи как се чуства кожата ти и е изцяло твой избор.
Успех с борбата с пъпките!!!

kalpazanka
08-27-2008, 05:48
Моята кожа по принцип си е мазна.Нарочно редовно си мия лицето със сапун през 1-2 часа но все е мазна...мерси за отговорите :P
Не си мий лицето със сапун- ще започне да се омазнява още повече и по-бързо. Вземи си козметика за лице.

GabisiTa
08-27-2008, 16:19
Моята кожа по принцип си е мазна.Нарочно редовно си мия лицето със сапун през 1-2 часа но все е мазна...мерси за отговорите :P
Не си мий лицето със сапун- ще започне да се омазнява още повече и по-бързо. Вземи си козметика за лице.

Сапуна изсушава кожата на лицето, освен ако не е специално за лице .. :)

По темата: Аз ползвам 1 % и до сега не съм имала проблеми, нито ми се е белило лицето, нито ми е толкова изсушена кожата .. :)

Summer_Spirit
08-27-2008, 17:31
По-добре да си вземеш 1% и да не си миеш лицето със сапун.

LovePreslava
08-28-2008, 11:17
ми значи аз го ползвам и мисля,че помага.Нанасяш мъничко върху памък и втриваш в пъпките даже ше усетиш как ше изгорят щото зависи какви са де.. И си лягаш на сутринта пак така и така след всяко измиване със сапун си мажи тва и ше ти помогне надявам се.. :P