PDA

View Full Version : Кое е по-вредно?



unfaithful1234
08-25-2008, 19:34
Значи аз си правя обем като се топирам в корените.От 1-2 седмици го правя и всеки ден използвам лак за коса...Чудя се кое е по-вредно-да си направя обем с пресата или да се топирам всеки ден? :( Знам,че и двете са вредни,ама искам да използвам по-малко вредното...

BrookeDavis
08-25-2008, 19:40
Трудно ми е да преценя, но мисля че изгарянето с пресата може да намалиш, ако си вземеш с керамични плочи и различни маски и терапии за коса, а при топирането просто механично накъсваш косата, а никой продукт няма да ти върне скъсаното..само горе долу ще възстанови структурата на косъма.

unfaithful1234
08-25-2008, 19:42
Трудно ми е да преценя, но мисля че изгарянето с пресата може да намалиш, ако си вземеш с керамични плочи и различни маски и терапии за коса, а при топирането просто механично накъсваш косата, а никой продукт няма да ти върне скъсаното..само горе долу ще възстанови структурата на косъма.
aми аз използвам маски и подхранващи шампоани и балсами.Скоро ще започна да си правя и маската с травитаминола...Пресата ми е керамична :)

BrookeDavis
08-25-2008, 19:45
Значи си взела необходимите мерки, а срещу топирането нз какво може да се направи. Също може да си вземеш ампули за коса от тези, които се слагат в гореща вода- косата става супер блестяща, мека и гладка :)

LaPeNcEto0o
08-25-2008, 19:45
С пресата е по-добре, но всеки ден си е престъпление, че и в корените-новата ти коса.

RiseGirl
08-25-2008, 19:52
Както се казва - Избери по-малкото зло. Ако пресата ти е керамична, по-добре с нея. :)

Goddess
08-25-2008, 19:55
Ми и от лака си зависи,да ти кажа.

Черният на Taft е най-силния,но има един - пак е черния,но с лилави шаренийки по него.Той до колкото знам,предпазваше косата.

Иначе до преди месец и аз през 2 дни я изправях и после я правех в корените,но спрях.И осъзнах,че не е имало смисъл.Сега само я изправям.
Топирала съм я много рядко,защото и това няма смисъл.
Зависи с каква коса си де,но на моята не държеше особено.
Единственият ефект,който оставаше,беше,че косата ми е спластена и изсушена.
Сега,откакто само я изправям,е по-добре.

TheNewReligion
08-25-2008, 19:56
Според мен и двете вредят еднакво, но по различен начин.

П.П: Не те ли е срам да излезеш навън с топирана коса? :shock: :shock: :shock:

BaBy_bS
08-25-2008, 20:35
още ли има момичета,които се мъкнат с такива коси.не бях виждала скоро (поне в моя град) :)

unfaithful1234
08-25-2008, 20:59
Aз не я изправям по принцип,спрях отдавна... :) Нямам косопад нито цъфтежи...И не ме е срам да излезна така :D Аз използвам зелен тафт,който е ниво 4...Но се замислих за това какво ще й стане на косата ми...Та реших да ви попитам :) (косата ми не е гъста,никога не е била и затова няма обем) Преса или топиране? :(

Goddess
08-25-2008, 21:46
Aз не я изправям по принцип,спрях отдавна... :) Нямам косопад нито цъфтежи...И не ме е срам да излезна така :D Аз използвам зелен тафт,който е ниво 4...Но се замислих за това какво ще й стане на косата ми...Та реших да ви попитам :) (косата ми не е гъста,никога не е била и затова няма обем) Преса или топиране? :(

Преса.

Топирането къса косъма,а лакът допълнително изсушава и изтощава.

becauseofyou
08-25-2008, 23:07
ееех фЬешъниии...

YourFavoriteMistake
08-25-2008, 23:07
еми много ясно, че топирането е доста по-вредно от пресата, защото накъсва косъма, но не разбирам ако толко искаш да имаш обем, защо просто не ползваш пяна или някакъв спрей специално за обем. все пак каквито и маски и балсами да си слагаш на косата това не намалява вредата от пресата, която както разбирам ползваш всеки ден.

hgfh
08-30-2008, 17:50
незнам .. за мен идвата вида правене на коса са вредни

_LacrymoSa_
08-30-2008, 18:07
И са вредни :? Но май ще е по-добре с пресата

AItOo0
08-30-2008, 18:41
По-добре използвай преса , е не всеки ден де ... Викаш косата ти е гъста ??? Ако да , защо се топираш ?

sladkish_14
08-30-2008, 19:04
Топирането вреди много повече на косата .. Съсипваш я така и ако не спреш ще видиш последици .. Докато при пресата има толкова много мазила за нея , че косата ти много по малко се изтощава ..

LovelyGirl
08-30-2008, 20:51
Топирането е по-лошо,защото накъсваш косъма и косата мн се изтънява.
Тя и прсата си е вредна,ама не мисля чак толкова.
И ако е керамична по-добре.