PDA

View Full Version : Писна ми!



fifinkathefreak
08-25-2008, 21:00
Започвам лека по лека да откачам.В последният месец съм излизала. с приятели ...да видим..точно 3 пъти.Защо ли ? Благодарение на скъпите ми родители.
всъщност..винаги е било така,но не ми е било проблем.до преди 3 години нямах никакви приятели и си стоях в нас по цяло лято или си отивах на село.Но нещата се промениха.Сега имам с кого да излизам,но нямам позволение.Лятото било ,за да уча ,не за друго.Че аз през учебната година какво правя?Като съм си тук чистя,мия,готвя,уча си..и пак недоволни.Старая се във всяко едно отношение,но тяхното е повече от перфекционизъм.За първо лято не ме наказаха за годишният ми успех(най-ниският е бил 5,66),но май предпочитам да съм наказана.Наказанията се изразяват в това да ходя на курсове по нещо и поне мога да подишам малко въздух.Сега се кефя да ида до магазина за малко разнообразие.
Преди месец майка ми ме накара да се разделя с приятеля ми.Ще кажете - как ще те накара?! Ем,лесно - взима ми компютъра,телефона и не ме пуска - лесно е.Просто съм уморена.От това да се крия,да се тормозя,да се затварям.Мисля,че съм голяма достатъчно и че не веднъж съм им показвала,че съм отговорна и че могат да разчитат на мен.Но те не оценяват това.
Онзи ден все пак отидох на рожден ден на една приятелка.И какво?През половин час звъни да ме пита кога си идвам.Не знам как ме пусна при положение,че срещата беше от 18,30(лятото трябва да се прибирам в 19,а зимата - в 18).
И не знам,в каква насока да работя,за да променя отношението им.Ако имате какво да споделите ,ще ви бъда много благодарна.

hild
08-25-2008, 21:18
на колко си?

LoLlIp0p
08-25-2008, 21:21
поговори с тях... кажи им как се чувстваш! :)

LipSoFAnAnGel
08-25-2008, 21:22
:shock:

fifinkathefreak
08-25-2008, 21:23
Говорила съм не веднъж,но явно ми липсва подход,не знам.винаги разговора свършва с това,че докато живея с тях ще следвам техните правила. :(

ElisaDay
08-25-2008, 21:33
Оха, много гадно .. по стила ти на писане, все си мисля , че не си някое хлапе .. На колко години си? Ох, ама това е ужасно ..

fifinkathefreak
08-25-2008, 21:42
На почти 18..весело,а?

Norther
08-25-2008, 21:54
Моят съвет е - вдигни революция! Прибирай се когато искаш, прави каквото ти душа иска пък после му мисли! Ако продължиш да им следваш правилата ще се изгубиш като личност и ще се превърнеш в безволева и безхарактерна.Това ли искаш за себе си? Покажи си, че можеш да се справяш сама ...

TheLittleAngel
08-25-2008, 22:11
Щом си почти на 18 изтрай, докато ги навършиш. После можеш да правиш каквото си искаш, защото ще си пълнолетна. Не могат да ти забраняват, след като си възрастен човек. Единственото им дете ли си? Ако да, може и заради това да се държат така. Дано всичко се оправи. Успех!

TheLittleAngel
08-25-2008, 22:13
Моят съвет е - вдигни революция! Прибирай се когато искаш, прави каквото ти душа иска пък после му мисли! Ако продължиш да им следваш правилата ще се изгубиш като личност и ще се превърнеш в безволева и безхарактерна.Това ли искаш за себе си? Покажи си, че можеш да се справяш сама ...

И това е вариант. Има известен риск нещата да се влошат, но пък как ще разбереш, ако не опиташ.

MiMcHeToOo
08-25-2008, 22:21
Щом си почти на 18 изтрай, докато ги навършиш. После можеш да правиш каквото си искаш, защото ще си пълнолетна. Не могат да ти забраняват, след като си възрастен човек. Единственото им дете ли си? Ако да, може и заради това да се държат така. Дано всичко се оправи. Успех!

Могат, все пак живее в къщата им и трябва да живее по техните правила. И аз съм за революцията!

gree_girl
08-25-2008, 22:49
До известна степен ваще приличат на наще ... те са перфекционисти може би, искаат винаги все повече и повече от теб, а колкото повече ти се стараеш да им го дадеш, те толкова повече недоволстват. За лятото и ученето ... не знам тва е доста гадно. Все пак цяла година се трепеш над учебниците и като имаш 2 месеца заслужена почивка, те ти я съсипват с новината, че трябва да учиш още ... Но нека им влезнем първо в тяхното положение, те са родители, искат най-доброто за теб, страхуват се за теб. Накарвайки те да учиш лятото, то е защото може би искат да си подготвена добре за изпитите, за да те приемат на всяка цена и ти да получеш добро образование и професия, с добри доходи, която да осигури живота ти. Да, добре до тук, ако това ще те успокои - наще ми заявиха, че след тази учебна година, тоест 10 клас, ще почвам да се готвя за изпити и матури :-x Но тва се преживява някак, както и работата вкъщи. Но тва да те накара да скъсаш с приятеля си, да ти вземе телефона, компютъра и да не ти дават да се виждаш често с приятели и да се прибираш рано-рано !!!! Тва е чисто подтисничество. Напълно ти съчувствам! Просто, поговори с тях, може би си го правила и без резултат, нормално те все пак са радители и като си наумят нещо е лошо ... кажи им, че преди си нямала приятели и ти е било самотно и скучно, а сега като си имаш искаш да прекарваш нуужното време и с тях, защото като не се виждате често се отчуждавате, плюс това те са на твоята възраст, имате еднакви интереси, теми на разговор, еднакви вълнения и ти имаш нужда да общуваш с хора на твоята възраст, а не да си стоиш у вас, да се депресираш и да киснеш по цял ден на компа да ти са развалят очите. Кажи им, че полагаш нужните усилия в училище и имаш нужда да се разведриш. Напомни им, че това са ти едни от най-хубавите години в живота и нека те да не ги съсипват чрез забраните си. Кажи им, че искаш като твоите връстници да излизаш повече и до по-късно. И тук е момента когато да им покажиш, че ги разбираш. Знаеш, че те се притесняват за теб, все пак навън всичко може да ти се случи, има опасности, притесняват се да не пушиш да не пиеш и да не взимаш дрога може би, но ти осъзнаваш пагубните последици от тези неща и през ум не ти минава да посегнеш към тях. Кажи им, че си благодарна за всичко което правят за теб и не искаш да ги разочароваш. И ги помоли за малко повечко свобода, като с това им покажеш, че вече си голям и отговорен човек. Айде успех миличка!

hrisiiiiii
08-26-2008, 06:41
Благодаря, че ме успокои - не съм единствена с този проблем! :}
Аз моите не мога да ги накарам да ме пускат навън.. Но си имам и сериозни причини - това лято когато ме пускаха до 22:30 (боже опази, някой ще ме изяде навън, много е опасно..), се прибрах 4-5 пъти мъртво пияна и оттогава ми орязаха вечерния час. Да го наречем Обеден час.
Спокойно, ще се оправят.. Въпросът е Кога?

ЛаСт!К
08-26-2008, 07:23
Едно много гадно предложение,ама те си го заслужават!
Докато ги няма си извади ключ от стаята..заключи я,излез,прави каквото искаш..да видим как ще ти вземат каквото и да било!Бъди твърда,да не ти пука кво ти говорат,по възможност дори не ги слушай,абе дръж се гадно.Може даже и да намериш някакъв начин да печлиш пари..така няма да ти се налага да им искаш.След тези изпълнения ще са ти или много сърдити,или ше се сетят коолко е било хубаво преди..и в двата случая ще те отпуснат..Ако ли не,търси си работа и веднага щом навършиш 18 се изнасяй!Звучи трудо и гадно,но поне ще имаш самостоятелен живот,то тва тяхното е..

zero
08-26-2008, 07:36
Революцията повече ще изпръска пейзажа ;)
Ако питаш мен най-добре ще
подейства безразличието :evil:

Явно искат да създадът у теб дисциплина, но
според мен това не е начина :shock:

Иии тая простотия:
"На 18 съм ще правя каквото си искам !"
Си я избий от главата да не стане по-лошо :smt011

И най-добре говори с майка си/баща си
който ти има повече доверие да те пуска повече
навън ...

Между другото така човек
може да полудее ... съвсем сериозно
няма да усетиш как психиката ти ще
стане на боза :shock:

ok_
08-26-2008, 09:34
Щом си почти на 18 изтрай, докато ги навършиш. После можеш да правиш каквото си искаш, защото ще си пълнолетна. Не могат да ти забраняват, след като си възрастен човек. Единственото им дете ли си? Ако да, може и заради това да се държат така. Дано всичко се оправи. Успех! +1

AceXe
08-26-2008, 12:15
Родители... Свиквай !

qdrena_bomba
08-28-2008, 07:19
малееее аз си мислех,че нема такав проблем като моя.Разликата е,че при теб са само забрани при мене психически тормоз и ме удрят.майка ми като малак ме биеше с катарамата на колан а баща ми си ме удря дори сега и то се за глупости :-x !!!
И все пак аз съм се разбрал с тях поне за тва да ме пускат навън до късно :grin: и от близо година не са ми казвали да си легна в 10 (не че си легах де) .
Тука ти дават некви откровенно тъпи савети "революциа" тва да не ви е франциа :D .да се примири?!Вие от коя планета сте да не е животно да и казват какво да прави.Ще ти кажа едно,нищо няма да стане веднага смисъл такав родителите ти няма лесно да се откажат от целия контрол над теб,аз се боря от както бях на 13 а сега съм на почти 18.Тва е дълга и мъчителна борба аз съм опитвал и не много лесно.При теб поне няма бой и психически тормоз,защото тогава наистина ще откачиш,аз лично съм стигал моменти в които просто изключвам не мисла не се движа просто гледам в една точка без даже да мога да фукосирам зрението си до такава степен блокирам знам че звучи тапо и повечето няма да го разберете но е така!Тва обаче се случваше само когат бях по-малак 13/14 там някаде после спре буквално да ми пука не ми дреме дали ще бъда набит дали ще ме обиждат или квото и да е.
недей да се примиряваш ще се загубиш като личност треа винаги да се бориш каквото и да ти отнемат.мен са ме гонили от къщата която ужким ми е дом и седех 2 дена на вън ама не се предадох знаех че ще ме приберат пак.започни постепенно да не ги слушаш като ти говорат нещо викай "да да разбрах" с малко по-надменен тон като ти земат нещо и се опитат да ти забранат да излизаш просто направи точно обратното на това което ти е казано ИЗЛЕЗ!!!ако ти кажат да учиш през ваканцията най-добре нищичко не пипвай и по цел ден седи на вънка и то до касно ако ти звАнат по телефона го изключи или като мене просто го удари в земята(тва не е мн добро ако немаш още 1 телефон :D ) наистина не се примирявай с глупостите които ти налагат започни постепенно да не ги слушаш ама да подчертая постепенно!!!Защото ако например ти кажат да се прибереш във 7 а ти се прибереш в 11/12 неочаквай да ти се размине леко пробвал съм и отнесох бой ако ти е казано в 7 се прибери в 7:30 постепенно започни да се прибираш все по късно и по-късно,немога да се сета още кво да кажа щот казах най-важното попринцип има хиляди танкости в това ама немога да ги напиша ако искаш пиши и ще ти помогна малко или много защото в тази борба с родителскиа контрол имам много опит даже прекалено много :o а да и да ти кажа намери си няква утеха секи пат като си ядосана или тъжна да има кво да те изправи на крака.за мен това е музиката от няколко години слушам рап и по специално ЕМИНЕМ защото текстовете са велики и има много смисал в тях а от почти година съм добавил и метъл музика просто когато съм адски бесен като си пъсна нещо по-диво и ме успокоява а и метъл музиката сущо има невероятен смисъл(някой песни де)!
за то ва ти казвам намери си утеха в нещо без даможеш да се утешиш и да ти мине по-барзо ще откачиш от цялата емоциа която се изпитва!!!
ае стига съм ви отекчавал :D извинявам се за правописните грешки ама ме мързи да редактирам и дано ти пада поне малко полезен :) и ако ти трябва савет пиши лично :-P

BraVo_GirL
08-29-2008, 22:02
Сори за тва,което ще кажа,ама мразя ги тия родители от типа "аз съм най...детето ми трябва да е най....не ме интересува как се чувства то.Ние сме прави,защото сме родители".Типа перфекционисти.Моите и те не са от най-добрите,ама пак ядва се.Явно трябва да поговорите,ама според мен няма да има кой знае какъв ефект,да не кажа никакъв.Сори,някои родители са такива...строги,тряя се свиква.Дано се пак да се оправиш...щото май доста ти е писнало

Marianella
08-31-2008, 12:58
Ами извинявай това дето написа , че си се прибирала мъртво пияна какво очакваш ? Да ти увеличат вечерния час ли или награда да ти връчат ? Явно като ти отпуснат малко края и се оливаш и заради това е така . Не съм съгласна с такива крайности , но всеки родител си има свои методи какво да се прави . А и като стане на 18 това няма да промени нищо , ако още живееш в тяхната къща и с техните пари . На твоите години като бях някъде си виках аз като имам дете ще го пускам навсякъде , ще му пзоволявам всичко , но сега ако ме питаш няма да му дам дискотека да види до 20 години , защото знам какво е , минала съм по тоя път и от личен опит знам , че няма какво хубаво да научи .

soul1199
08-31-2008, 13:05
:shock: tova e yjasno i az sum za revoluciqta

vivteen
08-31-2008, 13:23
:shock: :shock: абе те си на 18 бе чудя се дори как си издържала :shock: РЕВОЛЮЦИЯЯЯЯЯ :o

sexa_na_kompleksa
08-31-2008, 13:56
Има две възможности - да се примириш или да се разбунтуваш. Никой не може да каже как ще реагират твоите родители на "бунта", ти ги познаваш най-добре и би трябвало да знаеш. Ако мсилиш, че това ще подейства - давай. Ако ли не - започвай да спестяваш здраво пари и залягай над учебниците. Като влезнеш в университет си наемаш квартира, започваш работа и ставаш самостоятелна.