PDA

View Full Version : Как поддържате кожата си чиста и гладка?



mechtaq_za_teb
08-26-2008, 09:47
Здравейте!Реших да направя темата,за да може всеки от нас да сподели как поддържа кожата си чиста и гладка.Какви продукти използва и какви домашни маски си прави. :)

Аз всяка сутрин си почиствам лицето с тоника и млякото на Гарниер.После слагам кремче.Вечер също.Често си правя маски от хума,за да не ми излизат пъпки.Също използвам Гарниер Пюр 3 в 1,но един или два пъти в седмицата. :) Правя си маска от мед,но рядко.И това се.Друго не се сещам.

Сега сте вие :)

LadyCarameL
08-26-2008, 09:56
Хах много трудно и кожата ми не се задържа мн време чистичка. 8-) -Почиствам го с изглаждащата маска на Дева с лайка (+пилинг частици :-D )
-Използвам гела и тоника на Билка
-Почистващо и подхранващо мляко на Ройбос
-Розова вода
И общо взето така. 8-) 8-)

exclusive__16
08-26-2008, 10:02
znachi az seki den si pravq maski
*ot hyma
*polzvam gel za po4istfane na CLean & CLear
*i sqkakvi zelen4ukovi i plodovi :D mn sa qki teq s krastavici i qbalki i Tn


Pp a dovolna li si ot tova GARNIEr 3 in1 :) :) :) :) 4e az mislq da si zimam takova i kfa cena e ? ? :) :) :) ako moje da mi kajesh

mechtaq_za_teb
08-26-2008, 10:05
znachi az seki den si pravq maski
*ot hyma
*polzvam gel za po4istfane na CLean & CLear
*i sqkakvi zelen4ukovi i plodovi :D mn sa qki teq s krastavici i qbalki i Tn


Pp a dovolna li si ot tova GARNIEr 3 in1 :) :) :) :) 4e az mislq da si zimam takova i kfa cena e ? ? :) :) :) ako moje da mi kajeshДа,доволна съм :) Мисля,че сега е около 8-9 лв. :) Аз даже сега трябва да си купя пак,защото скоро ще се свърши.

TheNewReligion
08-26-2008, 10:10
Всяка сутрин и вечер мия лицето си със специален сапун и се мажа с обикновения крем на "Нивеа". Когато не ме мързи се мажа и с мед, ама това става рядко.

LiveFlower
08-26-2008, 10:11
mmmm super tema :)
Az naskoro si napravih maska ot:
sini slivi
bra6no
malko voda
Vsi4ko tova se razburkva do polu4avane na homogenna smes,super e :)

mechtaq_za_teb
08-26-2008, 10:14
mmmm super tema :)
Az naskoro si napravih maska ot:
sini slivi
bra6no
malko voda
Vsi4ko tova se razburkva do polu4avane na homogenna smes,super e :)Интересно :) И аз ще пробвам тези дни

exclusive__16
08-26-2008, 10:22
mm mersi mila zna4i i az sega 6te si kupq da probvam ;) a q tyka da izpolzvam 4e e tema za kojata probvalili ste ot tova novoto na VEET za vejdi {ot tova za obezkosmqvateneto ako se se6tate } i dovolni li ste ot nego ako ste polzvali :)

Facelessman
08-26-2008, 10:29
Лющя много цитрусови плодове и ползувам сапун за лице.Опитайте много по ефикасно е.

Cvetito53
08-26-2008, 10:34
Az vseki den si po4istvam liceto sas Eveline(sega se miq s nego no predi okolo 2-3 dena se mieh sas po4istva6iq gel na Clear and Clean) i sled tova slagam tonik za lice na Avon!!No skoro i az 6te si vzema na Garnier 3v1!!!

LadyCarameL
08-26-2008, 11:12
mm mersi mila zna4i i az sega 6te si kupq da probvam ;) a q tyka da izpolzvam 4e e tema za kojata probvalili ste ot tova novoto na VEET za vejdi {ot tova za obezkosmqvateneto ako se se6tate } i dovolni li ste ot nego ako ste polzvali :)
Не прави грешката да си купуваш продукт на Вийт!И аз бях навита да си го купувам този крем,но се разубедих. :?

GbSy
08-26-2008, 11:38
Напълно чиста не ми е била от... началото на трети клас, може и по-отдавна. :D


Ходя на почистване всеки месец /не съм ходила от май, но това е друг въпрос, просто сме ваканция, все насам-натам - нямам време/.
Ежедневно си почиствам лицето с лосион против черни точки на спиртна основа от Ейвън, дори да не съм слагала грим, защото мръсотия има и във въздуха и кожата се замърсява.
Ако съм си слгала молив за очи или сенки, почиствам лицето си с едно лосионче на Лореал, което се превръща в тоник, когато го размажеш.
Няколко пъти в седмицата/не броя колко точно/ си почиствам лицето с един от двата ексфолианта, които имам - Гарниер Пюр 3 в 1 или един ексфолиант против черни точки на Ейвън /не му помня името/, като по-често ползвам Гарниер.
От време на време си правя една избелваща маска на Зиелона Аптека Амингер, или нещо такова, продава се в Билла и Пикадили, струва един лев за две пакетчета от нея, съдържа краставица и мирише много приятно, а и наистина помага.
От време на време се мажа се едно кремче на ЕЛЕА /синьото/, за да не ми се омазнява кожата.
Всяка вечер се мажа с Бочко и съм много доволна.

Ами това е, надявам се, че като полагам грижи, ще има ефект.

babity
08-26-2008, 12:12
Доскоро ползвах едни лайна на Орифлейм. Едни такива, зелени с екстракт от алое; ексфолиант и някакъв крем. Ама наскоро ми писнаха и ги изхвърлих. Купих си ексфолиант на Регал, а крем още не съм си избрала... има време! Иначе от време на време като ми дойде музата си правя пилинг маска, последвана от маска с ихтиол и накрая една специална пудричка.

mysterious93
08-26-2008, 13:00
абе хора да ви питам..имам много черни точки по носа(целия ми нос е в черни точки) и по брадичката също..и майка ми е така,баба ми също :( въобще може ли да се оправят някога?ползвах клийн енд клиър и ейвън но те са все едни козметични продукти от които не се махат(то те са май по скоро за да не излизат а не да премахват) та кво да пробвам че се дразня?баща ми пък като малък е имал много пъпки..и от него това съм прихванала пъпките като ги мажа със силицилов спирт сякаш има доло горе ефект ама те не са ми толкова проблем колкото черните точки :( :( :(

LadyCarameL
08-26-2008, 13:11
Мда и аз съм така-нищо не ми помага. 8-) Нз нз от тея черни точки оправия няма.. :?

*.~*` *~* anaRial *.~*.`*
08-26-2008, 13:12
абе хора да ви питам..
Отиди на козметик да ти ги изчисти или сама в домашни условия можеш да си направиш парна баня с гореща вода.. Стоиш малко под парата да се отворят порите и осле изстискваш тия черни точки. Миеш лицето и си готова.. И за да не ти се появяват повече си се мажи с това твойто :D Но да изчакаш да ти се успокои кожата. Това е, успех. :)

MissitY
08-26-2008, 13:39
Ами всяка сутри и вечр си чистя лицето със салицилов спирт като от време на време се чистя и с дълбокопочистващ лосин Амрита за кожа,предразположена към акне.Два-три пъти в седмицата си правя маска с Гарниер 3 в 1,като от тази седмица започвам да ползвам Гарниер-а и салициловия спирт заедно.След баня си чистя лицето със лосиона и често си правя парни бани,но сега започват да излизат повече пъпки и не смея да ги запарвам.Щом излезе пъпка я мажа с едно апликаторче на Евелин,а ако е на много видно място я изстисквам и я мажа с крем Здраве.В общи линии така поддържам кожата си чиста.

Pliok0019
08-26-2008, 14:41
Използвам ексфолиращ гел на Clean & Clear и един обикновен осион от аптеката с розмарин (за около левче). Ако имам някаква пъпка и слагам Имекс и понякога вечер си мажа лицето с лимон.

Goddess
08-26-2008, 16:04
За мое щастие кожата ми наистина е гладка и пъпки нямам.
Нищо особено не правя.Кремове е рядкост да използвам.
Дегримирам се хубаво с тоалетно мляко,а после и с вода и сапун.
Нищо специално.

kalpazanka
08-26-2008, 18:17
Exfoliac крем + гел и scrub за лице.

littlebaby
08-26-2008, 20:07
mmmm super tema :)
Az naskoro si napravih maska ot:
sini slivi
bra6no
malko voda
Vsi4ko tova se razburkva do polu4avane na homogenna smes,super e :)
Пробвах я преди малко :D Имаше ефект - кожата ми стана по-мекичка :)

aHeJlua
08-26-2008, 21:02
ами.. аз използвам едно почистващо на Ейвън и съм много доволна мн чиста ми става кожата... и имам един спирт който го правят в аптеката и има антибиотици вътре и др. такифа и много бързо се махат и ти се успокоява лицето.. 2 пъти в седмицата ползвам Гарние Пюр 3 в 1 и съм много доволна също.. и така.. :)

Bianca
08-27-2008, 08:56
Навирам си чутурата у кенефа, ексфолирам с трески ииии-перфектен резултат.
Пробвайте и вие. ;-)

cooool
08-27-2008, 09:32
За да е чиста, в добро здраве и да се оправят белезите ми от козметични марки като Ейвън, не ползвам никаква синтетична козметика, само едни специални лосиони от козметичката ми, ходя при нея за почистване горе долу всеки месец..


иначе като програма вс ден ползвам:
1 сутрешен лосион
после 1 и 2 дневен лосион,
мажа се с хидратираш крем от Орифлейм (макар че ония ден ми казаха че бил изгорвен за жени м/у 20 и 30 години.. но ми го препоръча козметичката..)
Накрая лечебен фон дьо тен.. понякога си слагам и пудра, но не от тия с габичките дето са, те са мн вредни и замарсяват лицето с бактерии, а най-обикновена бебешка пудра.. но лятото без пудрата, че нещо н бяло ми става лицето 8-)

Правя си и маски с хума, ако се сетя, но не съм правила от месеци, плакна си лицето с чай, а за наурален ексфолиант за тяло - понякога ползвам кафе.

Имам и един лосион за тяло от Джонсън и Джонсънс.. мн добре ми овлажнява кожата.

Be Colourful*
08-27-2008, 11:34
аз използвам на гарниер 3 в 1 и супер ми действа на личицето преди изпозвах салицилов спирт от 1% и лицето ми беше мн гладко и чисто! и двете неща ти ги препоръчвам щот съм ги изпробвала пък и действат на всички видове кожи :grin: :)

sobieski_of
08-27-2008, 11:53
emi az pochti seki den se kapq i si rawq maski ama i balsam da slagash pak e dobre pone az towa prawq

GbSy
08-27-2008, 12:02
emi az pochti seki den se kapq i si rawq maski ama i balsam da slagash pak e dobre pone az towa prawq

Говорим си за кожа! :-o

fenkatakrisi952
08-27-2008, 12:07
Аз си мия лицето с анти-бактериален гел на garnier и съм много доволна :D

PepElqShKaAa
08-27-2008, 12:15
ами аз се мия от време на време с Гарниер 3 в 1 ..след като се изкъпя си правя маска с хума.. имам тоник за лице от Орифлейм и общо взето това е което правя :):) 8)

Giaaa
08-27-2008, 22:23
почти всяка вечер се почиствам с тоник за лице,тоалетно мляко и се мажа с крем против пъпки(за всеки случей :P ),а сутрин се почиствам с гарниер пюр 3 в 1.по-рядко си правя маската,понякога и плодови :)
ако ми се появят много черни точки си правя инхалация (заставаш над гореща вода и парата разтваря порите,после почистваш кожата и готово).ии това е.спирт не съм пробвала до сега,но ще опитам :)

hahavteen
08-27-2008, 22:48
Уау явно съм голяма късметлийка. Като гледам колко процедури и продукти... Аз нямаше да имам нерви и търпение :shock:
Имам малко черни точки по носа ама почти не се забелязват от луничките и не ме притесняват кой знае колко. От около седмица ползвам Гарние 3 в 1 по 1-2 пъти на ден за да видя дали има шанс да изчезнат съвсем. Маски не си правя и крем слагам когато се сетя. :)

ElinoOor
08-27-2008, 22:50
разбрах че химиите не помагат много особено геловете..
затова антибактериален сапун и ексфолираща маска сутрин и вечер понякога слагам тоник но само за да мирише на .. нещо :-D

ExTaSy__BaBy <3
08-28-2008, 18:17
Правя си парна баня,мажа се с ''Lepten'' и си слагам дневен и нощен крем забравих на коя марка..

sweetsunshine
08-28-2008, 22:43
Аз използвам Clearаsil за измиване и след това се мажа с един крем пак за акне и съм много доволна.Понякога си правя маска с мед и използвам скраб за лице. :)

veselomomi4e
08-30-2008, 14:24
Доволни ли сте от Clean & Clear???

TheGirlNextDoor
08-30-2008, 14:50
м 1 се почиствам с розова вода (сутрин и вечер) иии едно от AVON с микрочастици :)

RiseGirl
08-30-2008, 15:02
Ползвам от около 2 месеца тези два продукта на Ейвън и съм много доволна :)

http://avonshop.co.uk/shop/assets/images/prod/PROD_1038754.jpg

http://avonshop.co.uk/shop/assets/images/prod/PROD_1039903.jpg

pifiella
08-30-2008, 17:16
Момичета я кажете според вас какви грижи за кожата на лицето си трябва да полага едно 14 годишно момиче (тоест АЗ :razz: )Нямам пъпки,нито черни точки .....Не използвам нищо за лицето си,дайте някакви съветчета и според вас на колко години е нормално да започнеш да се гримираш и да се грижиш за лицето си :-D

AItOo0
08-30-2008, 18:43
Салицинов спирт , крем на Nivea и Avon , розова вода и маски :)

bibi006
09-01-2008, 15:11
Напълно чиста не ми е била от... началото на трети клас, може и по-отдавна. :D


Ходя на почистване всеки месец /не съм ходила от май, но това е друг въпрос, просто сме ваканция, все насам-натам - нямам време/.
Ежедневно си почиствам лицето с лосион против черни точки на спиртна основа от Ейвън, дори да не съм слагала грим, защото мръсотия има и във въздуха и кожата се замърсява.
Ако съм си слгала молив за очи или сенки, почиствам лицето си с едно лосионче на Лореал, което се превръща в тоник, когато го размажеш.
Няколко пъти в седмицата/не броя колко точно/ си почиствам лицето с един от двата ексфолианта, които имам - Гарниер Пюр 3 в 1 или един ексфолиант против черни точки на Ейвън /не му помня името/, като по-често ползвам Гарниер.
От време на време си правя една избелваща маска на Зиелона Аптека Амингер, или нещо такова, продава се в Билла и Пикадили, струва един лев за две пакетчета от нея, съдържа краставица и мирише много приятно, а и наистина помага.
От време на време се мажа се едно кремче на ЕЛЕА /синьото/, за да не ми се омазнява кожата.
Всяка вечер се мажа с Бочко и съм много доволна.

Ами това е, надявам се, че като полагам грижи, ще има ефект.

А кой точно крем на Бочко ползваш?В аптеката до нас продават един с екстракт от смрадлика в кутийка ама не знам дали е точно тоя,щото има и един в тубичка(не ги знам много добре).Ако някой ми отговори,ще съм му благодарна.

LadyDy
09-01-2008, 18:14
Нз нз от тея черни точки оправия няма.. :?

Даааа! АД Е! Онзи ден ги стисках и понеже ноктите са ми дълги, такива рани си направих, че ходех като бита-пребитаа!!! АД! :o :o

yellow_bird
09-02-2008, 08:55
Как така си ''стискате'' черните точки след парна баня?Не стават ли рани?Не се ли зачервява кожата?Абе я дайте малко по-подробно ПЛС че целия ми нос почернял 8-)
И също колко минути трябва да се стои над парата? :oops:

desislava__baby
09-02-2008, 09:59
Vseki mesec sled cikul hodq na po4istvane na lice,vseki petuk hodq na shokoladova terapiq i vsqka sutrin i ve4er si po4istvam liceto s rozova voda.Rozovata voda e mnogo polezna i liceto mi stava izkliu4itelno meki4ko,kozmeti4kata mi go preporu4a

TheGirlNextDoor
09-02-2008, 10:18
Как така си ''стискате'' черните точки след парна баня?Не стават ли рани?Не се ли зачервява кожата?Абе я дайте малко по-подробно ПЛС че целия ми нос почернял 8-)
И също колко минути трябва да се стои над парата? :oops:

има зачервяване ама ше мине...ти все пак няма да стискаш зверски :-D ....а инахалацията...ми докъто има пара ..5-10 мин

Armeika
09-02-2008, 17:15
znachi az seki den si pravq maski
*ot hyma
*polzvam gel za po4istfane na CLean & CLear
*i sqkakvi zelen4ukovi i plodovi :D mn sa qki teq s krastavici i qbalki i Tn


Pp a dovolna li si ot tova GARNIEr 3 in1 :) :) :) :) 4e az mislq da si zimam takova i kfa cena e ? ? :) :) :) ako moje da mi kajesh


Ужасна грешка правиш с хумата 2 или 3 пъти седмично е предостатъчно не знам кои те е посъветвал всеки ден да правиш това но не е полезно!

По темата: ползвам на Garnier тоника,тоалетното мляко,пюр 3 в 1 и от време на време маска от хума също така и кремче на vichy... това е :)

latushka
09-02-2008, 22:41
какво ли не съм пробвла, но единствино продуктите на Clinique ми действат добре и имат ефект

LadyCarameL
09-03-2008, 05:07
Нз нз от тея черни точки оправия няма.. :?

Даааа! АД Е! Онзи ден ги стисках и понеже ноктите са ми дълги, такива рани си направих, че ходех като бита-пребитаа!!! АД! :o :o
Познато... :lol: И аз стискам ама после малки белези остават :? Надявам се с времето да се заличат,но доколко е възможно не знам. 8-)

Armeika
09-03-2008, 11:22
Нз нз от тея черни точки оправия няма.. :?

Даааа! АД Е! Онзи ден ги стисках и понеже ноктите са ми дълги, такива рани си направих, че ходех като бита-пребитаа!!! АД! :o :o
Познато... :lol: И аз стискам ама после малки белези остават :? Надявам се с времето да се заличат,но доколко е възможно не знам. 8-)

Е защо се стискате самички бе момичета? :( по добре на козметик идете... ще ви оправят лицата стига да правите това което ще ви каже козметика.... :)

QuiCk_ChiCk
09-05-2008, 15:48
vs den si miq liceto po nqkolko pati (sutrin ZADALJITELNO)
ispolzvam edno gel4e na Avon - clearskin tva s granulkite i sam mn dovolna, imam edin mn hubav krem za licepak ot avon,ot koito si slagam kogato mi stane mn suha kojata :)

TheGirlNextDoor
09-05-2008, 15:55
vs den si miq liceto po nqkolko pati (sutrin ZADALJITELNO)
ispolzvam edno gel4e na Avon - clearskin tva s granulkite i sam mn dovolna, imam edin mn hubav krem za licepak ot avon,ot koito si slagam kogato mi stane mn suha kojata :)

и аз имам гела на avon ама неска за 1 път го изпоулзвах ...ти по колко пъти на ден? :)

Ros
09-05-2008, 16:53
Понякога си мия лицето сутрин с антибактериален сапун,вечер използвам един лосион за бързо премахване на пъпки на Avon,а след него и лосиона против черни точки на Clean&Clear и понякога слагам крем nivea или на Avon за равномерен тен :) А м/у др съм повече доволна от гела с гранулите на Avon,отколкото този другия

elsy
09-05-2008, 18:53
Ами основно използвам един тоник с приятен аромат на рози, а също и почистваш лосион и гел за дълбоко почистване на кожата на Гарниер. Маски не използвам, само понякога с хума :)

TasteOfSin
09-07-2008, 17:10
Garnier pure 3 в 1 всяка вечер за измиване и 2 пъти в седмицата като маска. Овлажняващ крем с двойно действие на Clean&Clear -когато се сетя.Крем Бочко, когато ми се появи някоя гадна пъпка. Пробвах маската на Neutrogena 2в1,но цялото ми лице се обрина. :?