PDA

View Full Version : Всички математици и не дотолкова такива :р



Madness
08-26-2008, 11:04
Абе не съм много сигурна дали има място такава тема тука,ама гледам че и без това няма много може пък някой да се поинтересува.
Из форума съм засичала бая хора от НПМГ и СМГ и разни други МГ-та из страната,та може и да има отзовали се..

Искаше ми се да си говорим за математика и състезания,кой къде ходил..Ямбол,Казанлък,Бурас ,Плевен..кой какво направил.Някакви по-големи постижения,състезания извън страната..така де похвалете се 8-)
А може просто да си говорим за математика..въпреки,че аз все още съм доникъде с нея..

И така..предполагам темата ще умре преди да се е родила,особено имайки предвид колко много всички обичат математика :-D ,ама се тая,може пък някой да напише нещо умно..

Не такива трябва да са темите в раздел наука!
.: machoka :.

c0rey
08-26-2008, 11:23
умно 8) аз пък съм в МГ Ямбол :-P :razz:

Madness
08-26-2008, 11:30
Пролетните бяха там...баси излагацията.Супер трудни задачи бяха,поне нашите(демек 8 клас)..
Имаше някаква геометрия,дето можеше да изчоплиш нещо от нея другото беше невъзможно..

П.С.Цял следобяд сме обикаляли умрели от глад из града и през целия център нямаше едно работещо магазинче или закусвалня или НЕЩО за ядене :x И накрая ни пратиха да спиме в няква..ъъ ферма..извън града.

Lysander
08-26-2008, 11:34
Недей така: темата щяла да умре. Аз не съм от МГ, но обичам математиката явявам се всяка година на олимпиада и все не ми стигат 1, 2 точки да се класирам за 2 кръг, да'еа :o . Но иначе си решавам редовно. Успех, щом си още в началото на твоята математическа "одисея". :)

Madness
08-26-2008, 11:38
Тия олимпиади дето си ги прави всеки град ме дразнят ужасно..не знам все не моооога да се концентрирам,все има ебати идиотите покрай мене.Последния път един пич излезе,викна си такси,отиде до тях да си вземе няква тетрадка в която бил решавал същата задача,като едно от падналите се и си я преписа...
А квесторите само те занимават с глупости.По състезания не е така..

И всъщност тва не ми е оправдание,че не правя нищо особено по тия олимпиади..

мерси (:

Litch
08-26-2008, 12:13
Здравейте, аз съм от ПМГ Бургас , сега ще да бъда 10 клас. Обикновено ходя по националните (поне последните 5 години съм ходил) макар че напоследък нещо хич не върви работата :/ Математиката ми изглежда все по-суха и скучна със всяка година и нз докога ще продължавам, вече май ходя по навик само и за присъствие... е и за няколкото дена извън Бургас :-D На последните пролетни в Ямбол и аз много зле се представих. Имах 9 точки :) на последните зимни пък 12. Като цяло съм много далеч от първите места ама то с такива чудовища като Живко и Младен (от Шумен) кво да се състезаваш :o Дет вика 1 пр от Шумен "Аз като стана сутрин ставам да изляза да се видя с приятели, да играя на компа нещо да са забавлявам, онез стават да решават задачи"
Така де да не се забивам в оплаквания кат знам че не съм седнал да решавам задачи сериозно последните 2 години :oops: Ти самата от къде си не споменаваш ?

Madness
08-26-2008, 12:21
Видин..
Зле сме.Наистина сме много зле.Града е малък,гимназията е пълна с някакви абсолютно идиоти..
А за Ямбол,срам не срам,аз имам една точка хаха..Адски трудни ми се видяха..а ми беше и първо състезание...

За Шумен не знам,ама СМГ И НПМГ си взимат първите места винаги лии почти винаги..Ходихме в Румъния през май(понеже е крайдунавски град нали и румънци идват с нас по състезания и ние нали да ходим там..)Турно Северин беше градчето,трима от Видин и трима софиянци...и мамка му,те бяха невероятни просто..
А и там подготовката им е съвсем друга..Видин е шибан :(

AliceSw
08-26-2008, 13:38
аз съм/бях от ЕГ, ама все пак ще се включа


тая година за първи път от 4-5 години се класирах за областен /?!?/ кръг и не можах да ида, имах предварителен изпит на същата дата...иначе моята гордост е 5,50 на изпита по математика в УАСГ :-D

swords1010
08-26-2008, 13:59
Темата трябва да бъде насочена конкретно към науката (математика), в противен случай става говорилня и я местя... Това кой, къде учи и на какви състезания е бил е тема, насочена по-скоро към друг раздел.

Madness
08-26-2008, 13:59
Би ми било интересно да си поговорим именно за УАСГ с теб...искам там..много искам,въпреки че още ми е рано де :)

Браво за 6цата :)

Decu
08-26-2008, 14:43
Аз само в 5-ти клас успях да стигна до втори кръг на една олимпиада, където изкарах 11 точки /трябваха май 16, за да минеш към следващ.. :-o / и дотам. :D
Не обичам особено математика, но ми върви горе-долу. :-o

petet
08-26-2008, 16:03
МРАЗЯ МРАЗЯ МРААААЗЯ Математика иначе съм в МГ...чудя се дали и да не се изместя в ПМГ да се захвана с Биология

RAWRRR
08-26-2008, 16:52
Математиката в момента ми е безразли4на,винаги съм имала някаква страст към нея,но след като не ме приеха в МГ,се ориентирах към физиката и сега тя ми е фаворит..
За кандидатс-студентските изпити трябваше да готвя неща,които не бяхме у4или в у4илище..любимите ми неща за смятане са логаритмите,особено опростяването им и логаритми4ните уравнения и неравенства.

Харесвам още зада4и със степени и също прогресиите.
Ненавиждам функциите,екстремумите и коварните производни.

Особено ако трябват някакви сложни 4ертежи,мразя зада4ите,4иито допустими стойности се из4исляват по-трудно от самата зада4а,мразя и да се полу4ава така 4е някоя от допустимите стойности изпада и променя резултата..
Оби4ам зада4и,които на пръв поглед изглеждат така,4е не можеш да извършиш никакви действия..а после откриваш 4е можеш да приведеш някои неща,да видиш 4е са 4аст от формула и тн..

Тригонометрията няма да я коментирам,трябва или да си мазохист,или цяла година само това да решаваш,за да ти стане приятна и разбираема,кофтито е 4е на доста места се меси.Харесвам само синусовата и косинусова теорема,защото са яки и се прилагат в доста слу4аи..
Не оби4ам отношения в триъгълник,пропорции и подобни отсе4ки..объркват ме.

Имах нужда да си го кажа,понеже никой не искаше да ме слуша преди изпита 8-) и все пак хубавото на математиката е 4е нещата се градят едно върху друго,запо4ваш от най-фундаменталните неща и надграждаш,другото е удовлетворението половин 4ас да се мъ4иш над някоя зада4а,после да я решиш и се 4увстваш завършен .. :)

cherinka
08-26-2008, 18:52
Не знайно как тази учебна година, която мина, бях отличничка по математика.
Не знам какво толкова намирах в нея, обаче с кеф сядах и решавах задачи.
Дори и когато не е било нужно да уча за изпитвания и т.н, сядах и решавах задачи за удоволствие.
За олимпиади и т.н изпитвам някакъв страх, че ще се проваля.
Като цяло ми харесва това, че не се налага да се зубри, а просто всичко се основава на логиката.. от едно към друго, към трето, към пето и така до решението на задачата.
Тъпото е, че наистина голяма част от днешните младежи се оплакват от нея, че не я разбирали, че не знаели нищо, че и една проста задача не могат да решат, а аз за сега я разбирам колкото много и не съм и посмяла да кажа нещо против нея (каквото и да било), защото при положение, че ако си седнал и си се опитал да направиш нещо сам да помислиш върху него, едва ли ще си позволиш а кажеш "Аз съм тъп и не разбирам".
Просто хората ги мързи!
И аз не знам с един хикс, игрек и зет какво ще ми помогне в живота и какви знания ще ми донесе, и явно точно заради това ми е интересна математиката като цяло.
За сега съм към първите равнища.
Със следващите класове ще видя какво мога, но за сега обезателно съм решила да не се отказвам от нея, защото основата ми е достатъчно добра.
Има още много материал да уча и изучавам.

AliceSw
08-26-2008, 21:14
за УАСГ по принцип няма много какво да се каже...но със сигурност мога да кажа, че да почнеш да се готвиш за там никога не е прекалено рано...ако си 10-ти клас, вече може спокойно да си се подготвяш, защото аз започнах втория срок 11-ти клас и не ми беше особено спокойно


иначе там положението е просто - класически задачи, не ти е необходимо някаква гениална идея, но трябва да си виждал как се решава такъв тип задача...много математически анализ в алгебрата, изследване на функции, графики и хиляди други подобни...добро обемно мислене, ако мога да го нарека така...от тази гледна точка рисуването ми е помогнало адски много като цяло в стереометрията

така не мога да го обясня...каквото конкретно искаш да знаеш питай...(:

Madness
08-27-2008, 07:22
Като почнахме кой кво обича...аз съм за геометрията.
Обаче някак си знаейки,че шибаната алгебра ми е по-трудна и уча повече и винаги съм по-добра :-o

Litch,имаш ли няква представа за есенни състезания?Смисъл аз чувах,че от миналата година почнали и са в София,разбира се ние не сме ходили...та,ходил ли си миналата година на есенни или нещо ме будалкат?

RAWRRR изненадваш ме :)
А отношенията и пропорциите в триъгълник са ужасни,да..

Decu
08-28-2008, 12:37
Като почнахме кой кво обича...аз съм за геометрията.
Обаче някак си знаейки,че шибаната алгебра ми е по-трудна и уча повече и винаги съм по-добра :-o

При мен е обратното. Алгебра обичам /е, вярно, че съм още малка, но ми допада не от година или две/ страшно много. Решавам си с кеф задачите и засега нямам проблеми. Все ми се е струвало обаче, че госпожата мисли, че не мога да ги реша и винаги като преглежда кой как се справя много се изненадва от решенията ми. :lol:
Но геометрията.. :?
Хем, че не я обичам, хем че ми е трудна, хем че като решавам задачи почти загърбвам любимата ми алгебра заради нея. :-D

BeBsItO
08-28-2008, 12:44
Въпреки ,че съм фен на историята....имам генни наклонности към математиката.Справям се мн добре....и ми е мн интересна......дори смятам че не уча толкова много.Просто я разбирам..

harabelka
09-08-2008, 13:46
Az sam ot PMG Blagoevgrad :-P

SummeRLove08
09-21-2008, 14:04
Аз предпочитам геометрията пред алгебрата, но има и изключения. :D Все пак никога математиката не ми е била най-силната част, но се старая да я разбирам.:wink:

WastingLove
10-24-2008, 19:38
ми аз съм от пмг бургас и мн мн не ходя на състезания, но доста по-умни хора от моя клас ходят на състезания извън бг... сега дори има двама в Тайланд (:

blueberry_14
10-27-2008, 20:47
Az sam ot PMG Blagoevgrad :-P
и аз :)