PDA

View Full Version : Хаос



ScionOfStorm
08-26-2008, 16:54
Хаос

Аз съм Хаос. Сила всемогъща.
Царувах преди всички Богове.
Бях руслото, що вси обръща
Духа на милионите ви светове.
Забравиха ме хорските чеда
Подвластни, слабите им умове
Довериха се на ловката Лъжа
Що Христос с Ра посмя да изтъче.

Аз съм Хаос. Космоса ще съкруша
Кога настъпи двадесет и петият час.
Мрежата на лъжлива светлина
Ще победя; на свобода сетне – аз.
От телата всечовешки гроб ще издигна
Ще го наситя с на светци кръвта.
Като вулкан, с тътен чутовен ще изригна
Без веригите, пробивайки земните недра.

Анубис, Клифот, Тифос
Земята кръстосват, верни мои слуги.
Сеят лоното на Последна злост
Що скоро света с чук ще съкруши.

mgs_92
08-26-2008, 18:11
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

ScionOfStorm
08-26-2008, 20:52
Давай с думи бе, мамин :Р

ANTIHUMAN
08-26-2008, 22:55
Имаш ли нужда да ти казвам ,че ми харесва? :grin:
Само ,последните двама не съм ги чувал Клифот, Тифос.

Добре е измислино ,имам малка забележка или по-точно питане :)
,,Защо пишеш за кръв и т.н. отиват към хорър стихчета (това пък от де го измислих :lol: ,не гледай кво пиша!) :)

П.П. Знаеш ,че съм ти фен така ,че ,нямам думи.
Много би ме зарадвал ,ако ме изненадаш с нещо различно ,нещо което не си писал досега съвсем различно и непознато за теб.Мисля ,че би се получило страхотно или в най-лошия случай добре! УСПЕХ!

ScionOfStorm
08-26-2008, 23:37
Хм, може би с темите в конкурса може да се получи нещо такова, каквото очакваш с нетърпение :Р

А кръвта...не знам, в мен си е. Наистина не знам защо.

Тифос е от гръцката митология, Клифот пък е символ, "злото" в кабалистичните вярвания. И трите имат общо - възприемани са като зли, отречени и обявени като противоположности на "добрата" сила във вярванията/религиите си. :)

BlackaTBW
08-27-2008, 12:21
Добро е, няма спор.
Но някак си е намесена религия, а аз не харесвам литература свързна с това. Може би е свързано с факта, че преди имах приятелка, която винаги ми казваше 'господ ще те накаже', когато се карахме. Намирах го (и още го намирам) за нелепо и глупаво, но някак си вече не обичам да чувам за господ, въпреки, че тук е споменат само веднъж. Но все пак... да, няма значение.
Общо взето ми харесва като как се е получило и има интересен замисал, но историята не е мой тип.

Briseis
08-27-2008, 13:37
Аз си падам по символизмът и затова толкова ти харесвам работите.

MadHatter
08-27-2008, 17:08
E, не, спирам ти Dissection-а, млади момко. Подсети ме и да ти дам една фубафа книжка да прочетеш...със стифотфорения :)

ScionOfStorm
08-27-2008, 17:27
Ааа, не ми го спирай, молим та. Още си мисля за идеята със стаята с техни текстове, муфуфуфу >:О

Blacka TBW - аз самият, както сигурно си личи, не съм особено религиозен. По-скоро гледам на тези неща като на митове, легенди, истории с малко фантастика и магичност в тях. :)

Briseis
08-27-2008, 21:28
А откъде се вдъхновяваш?

ScionOfStorm
08-27-2008, 21:33
Хм...зависи.

Може би главен носител ми е музиката, открил съм, особено напоследък, че тя ми диктува мислите и държанието. Ако си пусна тъжна песен, дори и да ми е изключително слънчево настроението - ще се сдухам и трудно ще се осъзная после. По-различен начин контактувам и пиша при различна музика, звучаща около мен. И от музиката зависи и каква муза ще ми дойде, дали ще я подхрани, т.н...

Иначе преди изключително много черпех от моите си емоции. Сега съм в някакво леко примирено състояние за нещата, но от време на време пламва искрата на някакво..роптаене. В "безименно" от това се бях вдъхновил. Това тук е главно от песента Dissection - Starless aeon, както и от представата за самата опозиция Хаос - Космос. :))

Whyniser
08-27-2008, 22:49
Хм...зависи.

Може би главен носител ми е музиката, открил съм, особено напоследък, че тя ми диктува мислите и държанието. Ако си пусна тъжна песен, дори и да ми е изключително слънчево настроението - ще се сдухам и трудно ще се осъзная после. По-различен начин контактувам и пиша при различна музика, звучаща около мен. И от музиката зависи и каква муза ще ми дойде, дали ще я подхрани, т.н...

Иначе преди изключително много черпех от моите си емоции. Сега съм в някакво леко примирено състояние за нещата, но от време на време пламва искрата на някакво..роптаене. В "безименно" от това се бях вдъхновил. Това тук е главно от песента Dissection - Starless aeon, както и от представата за самата опозиция Хаос - Космос. :))
Не лоша идея.Хареса ми дай нещо,което ще не хвърлиш в тъча :-P