PDA

View Full Version : Безсъние ли, та стрес ли? Знам ли вече...



Insane Mc. Looney
08-27-2008, 04:20
Съжелявам ако такава тема вече съществува, но хич не ми е до ровене. Моля ви постъпвайте към отговорите сериозно, не ми е и до майтапи и тем подобни точно в момента...
Таа така, преди около месец и половина се започна, не можех да спя защото бях луд по момиче- е, нищо не излезе, всичко премина и живота ми си продължи както обикновенно, с едно изключение - съня. Не мога да заспя до към 6-7 сутринта, и когато заспя се събуждам чак в края на следобеда или началото на вечерта като се чувствам изморен и този сън не ми е дори и на половина достатъчен.
Нямам представа безсъние ли е, стрес ли е или съм си объркал дневния режим, вече му изгубих края. По цели нощи се въртя в леглото, разхождам се из вкъщи като таласъм или вися пред компютъра, а през деня спя- нашите започнаха да се тревожат но не искам да отида на лекар защото сигурно ще ми предпише медикаменти, а това най-много да предизвика още повече паника в нашите, все пак съм на 15, не мисля че е нормално явление като се има в предвид възрастта, пък и съм чел и чувал, че повечето медикаменти предизвикват пристрастяване... не знам къде да се дяна вече, обаче искренно моля да ми помогнете, поне с някаква диагноза ако не с някакъв лек.Благодаря ви предварително! :)

Always
08-27-2008, 21:47
Хм и при мен е така, всъщност от 7-8 месеца по-рано от 4 сутринта не съм си лягал. А последните ми години в училище само 2 пъти съм успявал да отида за първи час... :)
Според мен просто като си обърнеш така деня и нощта и после е много трудно да се върнеш по старо му.
Аз дори и да съм се скъсал от бачкане като се прибера и пак си лягам към 5-6, въпреки, че в 7 трябва да ставам примерно :)

Само гледай някои да не ти каже да почваш приспивателни, защото изобщо не е желателно, а на тая възраст пък още повече...

foreverr
08-27-2008, 22:02
:( OOO да ти кажа и аз съм малко като теб, но по друга причина-преди като ходих на даскало и се изморявах от даскало и заспивах в 10-11 часа вечерта, а сега като не ходя на даскало и си спя до колкото си искам заспивам в 5-6 сутринта и ставам в 1-2-3 следобяд.Според мен за да си оправиш режима трябва да направиш следното-като заспиш в 6-7 дутринта и спиш до 11 часа сутрунта и в 11 сутринта ставаш колкото и да ти се спи и цял ден не спиш колкото и да ти се спи.ИИ в 10 са вечерта си лягаш и сиг ще заспиш към 11-12 максимум и на другата сутрин ставаш в 10 часа сутринта и като станеш в десет сутринта вечерта пак ще заспиш в 11-12 часа и така режима трябва да ти се оправи.А в случай, че не успееш иди на лекар, защото не може така да я караш!!!Успех и дано всичко да се нареди :-)