PDA

View Full Version : Нещо ужасно ;( ;( ;( Не знам какво да правя !!!



reAL_TRuth
08-27-2008, 04:48
Нямах проблеми с кожата изобщо,но последните 2-3 седмици ми се появиха едни гадни пъпки,които със всеки ден ставаха все повече.Аз много се притесних и почнах да търся нещо,с което да ги намажа.Обаче реших 1-во да отида на дерматолог,за да се посъветвам,защото това което ми се появи не ми прилича на обикновени пъпки.Дерматолога ми каза,че е вътрешна причина...че нещо не ми е наред и не е младежко акне.Изписа ми витамини и някакъв спирт,който се приготвя специално в аптека.КУпих си го и почнах да го ползвам,както ми каза... и стана още по-зле.Мисля,че си изгорих кожата и не мога да се погледна в огледалото.Сега съжалявам,че отидох на дерматолога,защото тоя спирт направо ми разказа играта и сега не мога да се покажа навън. :?
Исках просто да споделя,защото не знам какви съвети можете да ми дадете. :( Щом дерматолог не ми помогна, не знам какво може.Ужас... :( :( :(

sh3_1s_7h3_0n3
08-27-2008, 04:58
щом е 'вътрешна' причината не те ли изпрати на изследвания, нещо? Отиди при личния си лекар. Друг вариант не виждам. Да не би да са лишеи това?

Vikitooo
08-27-2008, 05:04
Е добре де, да не е само един единствен дерматолог?! Иди при друг да те прегледа. :)

reAL_TRuth
08-27-2008, 05:08
Тя ми каза,че след като е вътрешна причина, да се храня здравословно.Тоест повечко плодове и зеленчуци,без сладко.Е хубаво,обаче аз се храня така от 3 години.Не пипам сладко и ям непрекъснато салати и какво ли още не.Пия много вода за прочистване.
Мен не ме притесняват толкова пъпките,колкото това че спирта ми изгори кожата. :(

Не са лишеи,а зачервени подутини.

Vikitooo
08-27-2008, 05:12
Ясно де, ясно ама иди на друг лекар!

Тук никoй не може да ти кажа как да ти мине

sh3_1s_7h3_0n3
08-27-2008, 05:27
Значи спиртът ти идва силен. Отиди на друг лекар наистина и спри да се мажеш с тоя спирт, щом само влошава положението.
Между другото не се ли мажеш и с някакво хидратантно кремче? Когато на мен ми изписваха преди време спиртове, винаги вървяха в комплект с хидратантен крем на Нивеа.

c0rey
08-27-2008, 05:52
е човек на мен пък ми излезнаха червени петна по лицето и врата 8) днес ще ходя на лекар и се надявам да не е сериозно... :(

Bianca
08-27-2008, 06:23
Да не би това да е розацея? :shock:

reAL_TRuth
08-27-2008, 07:14
Значи спиртът ти идва силен. Отиди на друг лекар наистина и спри да се мажеш с тоя спирт, щом само влошава положението.
Между другото не се ли мажеш и с някакво хидратантно кремче? Когато на мен ми изписваха преди време спиртове, винаги вървяха в комплект с хидратантен крем на Нивеа.Изписа ми кремче, което също се приготвя по рецепта.Кремчето си е кремче.Не вярвам проблема да е от него.

GabisiTa
08-27-2008, 07:17
Върви при друг дерматолог... А щом ти е изгоряла кожата, значи спирта е бил много силен.. А ти мажеш ли се с кремчето, което ти е изписано?

reAL_TRuth
08-27-2008, 07:33
Върви при друг дерматолог... А щом ти е изгоряла кожата, значи спирта е бил много силен.. А ти мажеш ли се с кремчето, което ти е изписано?вече не се мажа с нищо,защото ме е страх да не стане по-зле.

mysterious93
08-27-2008, 08:22
еми то с тоя спирт не трябва ли да си мажеш само пъпките,а не цялото лице? :-o

sh3_1s_7h3_0n3
08-27-2008, 08:48
Значи спиртът ти идва силен. Отиди на друг лекар наистина и спри да се мажеш с тоя спирт, щом само влошава положението.
Между другото не се ли мажеш и с някакво хидратантно кремче? Когато на мен ми изписваха преди време спиртове, винаги вървяха в комплект с хидратантен крем на Нивеа.Изписа ми кремче, което също се приготвя по рецепта.Кремчето си е кремче.Не вярвам проблема да е от него.

Не, не, не казвам, че може да е от спирта, а че по принцип освен спирт и други работи, се маже с хидратантен крем да не ти изгаря кожата. :)

reAL_TRuth
08-27-2008, 09:01
еми то с тоя спирт не трябва ли да си мажеш само пъпките,а не цялото лице? :-oКъде съм казала,че съм си мазала цялото лице?

cooool
08-27-2008, 09:10
Гинеколог, аз така се сравих с мъчителното акне от години.

Goddess
08-27-2008, 09:22
Lepten? До колкото знам,е за всякакви кожни проблеми.
Колко помага не знам обаче...

А иначе,наистина иди на друг лекар. Може от всичко да е...

Barbie
08-27-2008, 09:24
И каква е точно причината не ти ли каза? Имаш ли проблем с храносмилането, стомаха, отделителната система? Хормонални или гинекологични проблеми?

Ако примерно имаш нередовен стомах, или напоследък усещаш подобен дискомфорт, такива проблеми примерно се отразяват на кожата (тялото задържа токсини, знам ли). Иди при друг лекар да ти каже какво ти има - "вътрешен" проблем със спирт и кремчета не се бори.

reAL_TRuth
08-27-2008, 09:46
И каква е точно причината не ти ли каза? Имаш ли проблем с храносмилането, стомаха, отделителната система? Хормонални или гинекологични проблеми?

Ако примерно имаш нередовен стомах, или напоследък усещаш подобен дискомфорт, такива проблеми примерно се отразяват на кожата (тялото задържа токсини, знам ли). Иди при друг лекар да ти каже какво ти има - "вътрешен" проблем със спирт и кремчета не се бори.Нямам проблем с храносмилането.Това ме пита и дерматолога.Просто догатки,защото и се храня добре.

Barbie
08-27-2008, 09:57
И каква е точно причината не ти ли каза? Имаш ли проблем с храносмилането, стомаха, отделителната система? Хормонални или гинекологични проблеми?

Ако примерно имаш нередовен стомах, или напоследък усещаш подобен дискомфорт, такива проблеми примерно се отразяват на кожата (тялото задържа токсини, знам ли). Иди при друг лекар да ти каже какво ти има - "вътрешен" проблем със спирт и кремчета не се бори.Нямам проблем с храносмилането.Това ме пита и дерматолога.Просто догатки,защото и се храня добре.

Ама не може да ти каже, че имаш някакъв проблем, пък да не те прати да се провери какъв е този проблем. Вижда ми се безотговорно. (Миналата година отзад на врата ми се беше подул лимфен възел, колкото топче за пинг-понг, а докторицата ми каза да пия витаминки... )

fenkatakrisi952
08-27-2008, 12:27
ако пъпките са се махнали,но продължаваш да се мажеш със спирта,спри и мажи изгорялата кожа със някакъв крем :)