PDA

View Full Version : Тайната - The Secret



alex
08-27-2008, 08:46
Именно за "Тайната" говоря, дори го споменах. Никак даже не ме е срам да си призная, че при мен също действа безотказно. Методът със съсредоточаването на мисли върхо желана цел при мен е действал дори в случаи, когато е било абсурдно да се постигне въпросната цел. Колкото до кинолентата... и аз още обмислям. :)


[b]съгласна съм, че човек може с мислите си да повлияе на събитията, но не до крайна степен /само с мисъл да се реши развитието на ситуацията/...ако е така, хората, които мислят винаги позитивно биха били най-щастливите хора на света и най-успелите като цяло

просто този тип мислене е много важен в определени моменти, когато вече си направил нещо по въпроса, не може да си лежиш на дивана и да очакваш, че ще измислиш нов физичен закон примерно

Тук не става дума за просто мислене позитивно а за визуализационни техники. Освен това не трябва да мислиш за средството а за целта. Ако искаш кола си мислиш за колата... случайно след време се оказва че той приятел продава точно тази кола на супер тънка оферта която можеш да си позволиш.

Dreammy
08-27-2008, 09:02
Също да си благодарен за това,което имаш и да си наясно с цлите си. :)

velma
08-27-2008, 10:04
Според мен става въпрос за концентрация, която фокусира съзнанието върху дадена цел и насочва повечето ресурси на индивида към постигането й- чиста проба resource management. :)

Затова и в спорта не са важни само тренировките, а и волята и концентрацията на дадения спортист.

И аз така го разбирам.Да се концентрираш и съсредоточиш само върху таво,което искаш,наистина да го желаеш и да правиш всичко възможно за да го постигнеш.

swords1010
08-27-2008, 10:44
Според мен става въпрос за концентрация, която фокусира съзнанието върху дадена цел и насочва повечето ресурси на индивида към постигането й- чиста проба resource management. :)

Затова и в спорта не са важни само тренировките, а и волята и концентрацията на дадения спортист.

И аз така го разбирам.Да се концентрираш и съсредоточиш само върху таво,което искаш,наистина да го желаеш и да правиш всичко възможно за да го постигнеш.
Така го разбирате, но не това е смисълът на твърдението. Идеята е, че можем да привлечем към нас това, за което мислим. Във филма беше даден следният пример:
Един човек има свое табло, на което окачва своите цели, под фрмата на картинки, текстове, снимки и пр. (като се замислиш това е метод да насочиш мислите си към въпросните цели). Веднъж той открива снимка на къща, която много харесва и би желал да живее в нея. Изрязва снимката и си я залепя на таблото. След години му се налага да се премести и опакова в кашони нещата си. В един от кашоните слага и таблото. Известно време, след като се е преместил, отваря този кашон и вадейки таблото вижда снимката на тази желана къща и едва сега осъзнава, че в момента живее именно в нея. :)

Timbaland
08-27-2008, 13:33
Оня ден нарисувах това:
http://store.picbg.net/pubpic/9D/D1/9ac6bc1e8a4a9dd1.jpg
на другия ден за 9лв. имам това:
http://store.picbg.net/pubpic/74/C9/6bf073ff74b374c9.JPG

"Тайната" Действа!!! :D

Mooo6no
08-27-2008, 16:08
Аз гледах филма и нищо не успях да разбера.

Моето мнение (формирано от 2-3 месеца) цялата работа е да концентрираш мисълта си към дадената цел, след това да видиш какво е необходимо да постигнеш и минималното време, за да я постигнеш. След което да си направиш дългосрочен план с подцели, които ще спомогнат за крайната голяма цел. За всяка от подцелите се поставят краткосрочни задачи, които ще изпълнят подцелта. Стремейки се максимално бързо да постигаш конкретните задачи и изпълняваш подцелите все повече се добираш до крайната голяма цел.

Определено има резултат (виждам го) и той е по-голям от това да няма идея за какво седиш на тоя свят или пък просто да си мислиш за хубавото (както беше според тоя филм).

swords1010
08-27-2008, 16:33
Мо6no, никой не е казвал да стоим, бездействайки и да чакаме животът ни да стане по-добър. Няма обаче и да го постигнем ако се вайкаме. Можем, обаче да подобрим куп неща мислейки позитивно. Дори и да оставим настрана закона за привличането и това, че мислите могат да влияят на събитията... Само факта, че мислим позитивно, означава че ще бъдем настроени по друг начин към хората, случващото се и света въобще. Означава, че тялото ни ще бъде по-здраво. Означава, че ще бъдем по-полезни на другите и на себе си с повече настроение. :)

lsd43
08-27-2008, 18:00
За мен това не е "тайна",това е просто силата на самовнушението,нищо повече.Когато човек си внуши нещо,той просто влага повече усилия ,за да го постигне и когато това за което е мечтал се случи ,си казва ,че го е постигнал едва ли не чрез магия,а всъщност човекът ,просто е вложил повече усилия .

valkanovb
08-27-2008, 23:19
Towa e kato istoriqta za newolqta.

hahavteen
08-28-2008, 01:05
За първи път гледах филма преди повече от година и оттогава си го пускам честичко защото е изключтелно вдъхновяващ. Странното при мен е че още преди да знам за съществуването му когато бях на 15 и се бях депресирала ужасно облепих вратата на стаята си със снимки и листчета на които бяха написани нещата които искам да имам. Всяка сутрин и вечер си ги гледах и се съсредоточавах върху тях. Малко след това се пеместихме и събрах всичко в една кутия. Преди 2 години ги намерих и осъзнах че имам всичко което тогава съм искала.
Убедила съм се че действа безотказно тази "тайна" при всички които вярват в нея. Сестра ми примерно мн иска да стане певица. След като гледа филма мн се вдъхнови и почна да мисли супер позитивно. Няма и месец по-късно се оказа че гаджето на една нейна приятелка който си има група търси женски вокал за една песен. Седмица след като се запознаа записаха песента която се появи на неговия диск и имаха участие в една доста голяма дискотека. Три дена след това и предложиха едни момчета музиканти да пее с тях по сватби като се има предвид че за такива неща по принцип чужденци не търсят и не приемат.
Факт е че трябва да знаеш какво точно искаш и да можеш да си представиш че е възможно да стане реалност. Забелязала съм че хората които имат ясни цели са по-щастливи от тези които нямат идея какво точно им липсва и какво желаят и само се оплакват. :)

worshipper
09-01-2008, 15:59
pri men mai tva ne stava da se koncentriram i tn si4ko e do podgotovka

stealthyGirl
09-04-2008, 11:18
За мен това не е "тайна",това е просто силата на самовнушението,нищо повече.Когато човек си внуши нещо,той просто влага повече усилия ,за да го постигне и когато това за което е мечтал се случи ,си казва ,че го е постигнал едва ли не чрез магия,а всъщност човекът ,просто е вложил повече усилия .Добре да приемам, че казваш истината (но жестоко се лъжеш). Аз например си самовнушавам, че имам огромна къща. Излизам си от малкото апартаментче, вървя си по улицата и си се кефя мислено на къщата. И съм щастлива! Тогава има ли значения дори дали я имам. Нали съм щастлива - това е целта на съществуването. Според мен главното за съществуването в нашия свят.
А второто, което каза. 'Ми то това е тайната... Ако си гледал филма може и да си схванал, че и сам може да ти дойде идея как да го направиш (те даже май изрично го казваха)... И определено няма нищо общо с магия. Това са просто навързани събития, който стават, за да се случи това, което си си представил и за което си мислил "пламенно". Обаче те така се нареждат, че да могат да съдействат и с други събития и други хора да получат своето (дали е лошо, или добро на Вселената не и пука.. ти го материализираш).

alex
09-04-2008, 16:23
Във филма казаха че не трябва да си казваме "аз не мога да се съсредоточа, аз нямам пари а да го направя, аз не мога да го направя" защото всяко такова "аз не мога" е създаване на точно това което вярвате и изричате.

Истината е че ние всеки ден можем да е изнервяме за 1000 а дори и повече неща: за идиота който минава през локвата и ни облива с кал, за учителите които на пук ни пишат кофти оценка, на поредния скандал в автобуса, на съседа който пак ни прави наводнение, на поредната клюка пуснат за вас и т.н. Ако карате кола умножете бройката по 5 :)

Но от друга страна можем да гледаме положително за всяко едно нещо дори и за лошите. Трудно е да си го представите особено като стане нещо лошо сте в такова настроение че не ви се търси нещо положително но има... важно е да го намерите.

Много хора не осъзнават че те са здрави, тяхното семейство е живо и здраво, че са облечени, нахранени, нямат тежко заболяване, нямат реални проблеми, имат подслон, имат Интернет щом четат това. А много хора нямат тези неща, боледуват, умират, страдат. Но никои не си дава сметка че колко е добре, примерно живееш в 2 стаен апартамент който е тесен... но това може ли да се сравни с това че има хора които всеки ден ходят да им преливат кръв, или през 3-4 години им правят операции за да ги поддържат живи? Интересно е че хората които страдат се радват на всеки миг, познавам едно момче което има проблем с движението... едната му страна е почти парализирана но ходи на фитнес, по купони, по барове, екскурзии и нито веднъж не се е оплакал че нещо не му е наред. А някой който си има всичко винаги недоволства че колата му не е толкова мощна, интернета му е бавен, пак няма да ходи на почивка лятото... и все неща които не си струва да недоволстваме за тях :)

От тук тръгва всичко... осъзнаваме ли какво имаме и радваме ли се достатъчно на всичко. Защото ак не го правим никога няма да сме щастливи независимо какво и колко имаме. И от тук нататък започва Тайната :)

babity
09-04-2008, 21:07
Филма не съм го гледала, но имам намерение и най - късно утре ще го гледам. Затова ще говоря по това, което прочетох дотук. Адски съм съгласна с мнението на алекс и адски често си ги мисля всички тези неща. По принцип съм си реалист, с леки наклонности към песимизъм и общо взето лесно се сдухвам. И доста често се е случвало да ми напомнят, че имам хубаво семейство, не съм лишена от нищо жизнено важно и като цяло живота ми не е толкова лош. Но това вече е друг въпрос де, няма общо с темата. Исках да кажа, че по себе си съм забелязала, че когато много искам нещо обикновено не ми се случва, независимо колко силно го искам. Затова напоследък предпочитам да очаквам, че "нещото" няма да се случи и понякога накрая съм очарована.

babity
09-06-2008, 13:56
Незнам аз карък ли съм или какво, но ВИНАГИ когато съм желала нещо ааааадски силно, то не се е сбъдвало. Най - простия пример. Преди 10 месеца исках едно ши - тцу, говорих със собственика, всичко точно, аз вече си го представях как щъка из нас и как ще си играем и ще съм най - щастливото изчадие на света. Вечерта преди да замина се обадих да се разберем за виждането (защото отивах в непознат град) и ми се каза, че няма да получа кучето. Най - хубавите неща са ми се случвали случайно, без да ги планирам или желая.

Едит: ето и най - простия пример. Днес отидох на киноложка изложба за да видя едно специално куче, което планувам да видя от миналата година по това време. Четири часа висене и два часа път до вкъщи по - късно се оказва, че само аз от всички не съм го видяла. Къде е шибаната "тайна" сега?

EarthShaker
09-06-2008, 14:04
Незнам аз карък ли съм или какво, но ВИНАГИ когато съм желала нещо ааааадски силно, то не се е сбъдвало. Най - простия пример. Преди 10 месеца исках едно ши - тцу, говорих със собственика, всичко точно, аз вече си го представях как щъка из нас и как ще си играем и ще съм най - щастливото изчадие на света. Вечерта преди да замина се обадих да се разберем за виждането (защото отивах в непознат град) и ми се каза, че няма да получа кучето. Най - хубавите неща са ми се случвали случайно, без да ги планирам или желая.

Едит: ето и най - простия пример. Днес отидох на киноложка изложба за да видя едно специално куче, което планувам да видя от миналата година по това време. Четири часа висене и два часа път до вкъщи по - късно се оказва, че само аз от всички не съм го видяла. Къде е шибаната "тайна" сега?

между другото и при мен се е случвало подобно нещо и се мъча да разбера как стоят точно нещата... и все още не съм измислил нещо конкретно 8-) но и тайната е действала не един път при мен

babity
09-06-2008, 14:10
От месеци насам мисля само за това събитие, броя дните, през вечер сънувах въпросното куче (съвсем сериозно говоря, не си правя ташак). Абсолютно всичко ми беше свързано с това. И се натоках да отида специално заради Глен Кора'с Вагнер. Постоянно гледах негови снимки и си мислех как ще помоля да ми позволят да се снимам до него, след като е взел купата, а то какво... :o :-x

MP
09-09-2008, 23:13
Този филм промива яко мозъци май 8-)

Spider4eto
09-13-2008, 00:19
Филма не го бях гледала, в момента го тегля. Та и преди да съм гледала филма съм 100% сиг, че действително като искаш нещо с цялото си сърце и наистина става твое.

Няколко примера ще дам. Госпожата ми по биология, преди 10 години г-д й поставят диагноза за някакво очно заболяване(не се сещам кое точно) и според диагнозата до 3 години максимум ще е почти сляпа. Тя решила да се подсигури и отишла при друг доктор, който й поставя абсолютно същата диагноза. Всеки ден тя си повтаря, че няма да ослепее и ще се оправи. И в момента си вижда що-годе перфктно(има някакъв малък диоптър).

Също така сигурно сте чували за опита, при който се създават 2 групи от хора, болни от грип. На едните има се дава възможно най- скъпия антибиотик, като им се казва, че им дават някакви почти не действащи лекарства. На другата група дават такива лекарства, като им казват, че приемат най-силния антибиотик, и тези с ефтините лекарства оздравяват за двойно по-кратко време, отколкото тези третирани с антибиотика.

Има още няколко дребни примерчета от ежедневието ми, които бих искала да дам, но просто няма смисъл. Убедена съм в силата на "тайната". Многократно е действала и при мен :P

nicolepcd
09-13-2008, 18:37
Филма съм го гледала преди година някъде :-o По това време яко се бях зарибила в "Силата на Вселената", но просто не мога да съм постоянна... Но наполедък се замислям, че когато си правя планове за нещо хубаво, то винаги става провал... А ако всичко става спонтанно, всичко се получава идеално! Не знам дали имат нещо общо двете неща, но просто ми е много трудно да си внушавам някакви работи, които може и да не станат (Песимист съм по рождение 8-) и може и от това да идва проблема) Бях гледала подобно на Дъ Сикрет, но беше за обикновен човек, който просто сяда, представя си много ясно нещата в бъдеще и те стават реалност. Имаше за някакъв мач и нали руснаците (той е руснак) са губели и те го извикали и той си представил ситуацията... кой, кога, как вкарва гола... и завърши 3:2 за неговите. Той каза, че така си го е и представил. Вече не знам до колко истината казва, но... със сигурност не е американска простотия това нещо за "тайната"

^^WANTED^^
09-13-2008, 23:21
Гледах филма мн добър но не мога да схвана някой работи :

1-примерно имам лаборатория и винаги съм си мислил и силно съм вярвал, че няма никога да се случи инцидент или авария в нея но по лошо стечение на обстоятелствата стане пожар и се взриви - тогава къде е ''тайната''

2-ако съм 100 кила примерно,правя упражнения и ходя на фитнес по бързо ли ще направя мускули и ще отслабна ако имам адски силно желание за това и постоянно мисля за това отколкото ако въобще не мисля за тренировки и за желаното тяло а просто си правя упражнения

SunShinePearl
09-13-2008, 23:45
ми при мен вече действа 1 ден след като гледах филма и подейства така че :)

Spider4eto
09-14-2008, 00:53
Гледах филма мн добър но не мога да схвана някой работи :

1-примерно имам лаборатория и винаги съм си мислил и силно съм вярвал, че няма никога да се случи инцидент или авария в нея но по лошо стечение на обстоятелствата стане пожар и се взриви - тогава къде е ''тайната''

2-ако съм 100 кила примерно,правя упражнения и ходя на фитнес по бързо ли ще направя мускули и ще отслабна ако имам адски силно желание за това и постоянно мисля за това отколкото ако въобще не мисля за тренировки и за желаното тяло а просто си правя упражнения За първото ти си мислиш как не искаш да стане пожар например, и фактически си мислиш за пожар, и се случва за пожар, ако си мислиш, че всичко ще е наред, то ще е наред.... за 2то не мога да кажа, ще си представям всеки ден, че съм слаба и ще видим какво ще стане :D

Spider4eto
09-14-2008, 00:54
ми при мен вече действа 1 ден след като гледах филма и подейства така че :) Ако не е тайна какво си пожелала?

Erica
09-20-2008, 13:33
Добър ден.Имам една молба...Някой може ли да ми даде линк откъдето да си изтегля този филм или да ми дадете малко повече инфо...за него...режисьор,актьори :oops: След като попаднах в тази тема ми стана интересно и искам и аз да го гледам.Ще ви бъда много благодарна,ако ме улесните мъничко :oops:
Иначе аз наскоро прочетох книжката на Джон Кехоу - "Подсъзнанието може всичко" интересна е и има доста полезни съвети,за хора които се вълнуват от тези неща и вярват в себе си.

Nam3less3
09-20-2008, 14:21
Tо да не е толкова лесно че един филм да те научи. Почти никой от изгледалите го сигурно не могат да го изпълняват. Има по-добри източници, по-хубаво прочетете някоя книга, която разказва за същността на "тайната".

FL1rT
09-20-2008, 22:18
Добър ден.Имам една молба...Някой може ли да ми даде линк откъдето да си изтегля този филм или да ми дадете малко повече инфо...за него...режисьор,актьори :oops: След като попаднах в тази тема ми стана интересно и искам и аз да го гледам.Ще ви бъда много благодарна,ако ме улесните мъничко :oops:
Иначе аз наскоро прочетох книжката на Джон Кехоу - "Подсъзнанието може всичко" интересна е и има доста полезни съвети,за хора които се вълнуват от тези неща и вярват в себе си.

В замунда го има ... пък предполагам и в почти всички тракери. ;)

По темата за "тайната". Невъзможно е всичко, което искаш и, за което мечтаеш да се сбъдва ... трябва да има и провали, за да може да си взимаш поука и да можеш да оцениш хубавите моменти.
Въпреки че точно в това е смисъла май - всеки да мисли позитивно и така действията в живота на всеки да се съчетаят с тези на други хора и накрая всички да са щастливи :)

Във всеки случай позитивното мислене е препоръчително ... обикновено нещата се нареждат както си искаш ;)

BringYourOwnBeer
10-02-2008, 20:18
Аз съм гледал един филм, който обяснява, че нашите умове могат всичко стига да го повярват напълно. Проблемът е, че ние не можем да повярваме в нещо на 100% колкото и да искаме. Ние си мислим че вярваме обаче подсъзнателно знаем какво е положението дори и да се опитаме да се абстрахираме от подсъзнанието ние не можем защото имаме логични обяснения, защо няма да стане.
Незнам доколко съм бил ясен, но филмът тайната (който смятам да гледам още утре) има и научни версии :) :) :) :) :) (само дет забраих името на филма - sry)

ThEKiNgG
11-27-2008, 13:24
еми аз от месец искам playstation 3 ама няма :D

moonwarrior
11-29-2008, 19:18
абсолютно се е така ... на мен ми се случва всичко което си поискам и когато много го искам и всяка вечер си го пожелавам и не го забравям и го сънувам и хоп то дошло :) (не казвам че ще мине без нерви или още утре ще е пред вратата ,ама се получава )
който иска примери на личен :-D

анд би позитив !

elli4ka93
11-30-2008, 12:29
абе Дядо Коледа си го е казал че ако искаш нещо силно ще го получиш :) :) :-) :-) :-) :smt114 :smt111 :smt111

Liar
01-03-2009, 21:28
Във филма се казва,че всеки може да има това,което поиска,защото хората не искат едни и същи неща...Но май не е точно така...Ако става въпрос за един човек,с който двама души искат да са партньори с него и двамата използват "тайната",тогава кой ще вземе "наградата"?Този,който я иска най-силно?Този,който е по-добър като човек?Или в някой друг паралелен свят всеки ще го има?Но нали цялото ни усещане е тук...
А самата тайна може ли да материализира някоя наша мисъл,ако по цял ден си седим на дивана или просто ни подтиква към намирането на решение чрез самите нас?Нещо като стимул?

raduna
01-08-2009, 10:32
е, кажете кой е филма, де 8-) , не Тайната, а другият...

CtrlAltDel
01-08-2009, 20:37
Тоя филм е пълна промивка на мозъка. За толкова много неща съм била твърдо убедена, че няма да се случат, но въпреки отрицателните ми мисли, са се сбъднали. И обратното - исках нещо адски много, вложих не само мисли, ами и действия, но не го получих. Но като цяло забелязвам, че е много по-възможно да искаш нещо и да предприемеш някакви действия по въпроса и накрая то да стане, отколкото да си седиш и да си мечтаеш за него.

Liar
01-09-2009, 14:03
е, кажете кой е филма, де 8-) , не Тайната, а другият...
What the bleep do we know?

3ff3k7a
01-18-2009, 19:35
Като стана въпрос за Тайната, някой може ли да преведе това?

I promise myself

To be so strong that nothing can disturb my peace of mind.
To talk health, happiness, and prosperity to every person I meet.
To make all my friends feel that there is something worthwhile in them.
To look at the sunny side of everything and make my optimism come true.
To think only of the best, to work only for the best and to expect only the best.
To be just as enthusiastic about the success of others as I am about my own. To forget the mistakes of the past and press on to the greater achievements of the future.
To wear a cheerful expression at all times and give a smile to every living creature I meet.
To give so much time to improving myself that I have no time to criticize others.
To be too large for worry, too noble for anger, too strong for fear, and too happy to permit the presence of trouble.
To think well of myself and to proclaim this fact to the world, not in loud word, but in great deeds.
To live in the faith that the whole world is on my side, so long as I am true to the best that is me.

Много хубави мисли са...но не разбирам всичко. Мерси предварително! :-)

EarthShaker
01-19-2009, 08:32
За толкова много неща съм била твърдо убедена, че няма да се случат, но въпреки отрицателните ми мисли, са се сбъднали.

те обясняват точно тва... че като мислиш за нещо и вкарваш някакво чувство (отрицателно в твоя случай) то ще се сбъдне... никой не иска да умре... или както беше даден примера с опашките, на които се чака..

CtrlAltDel
01-19-2009, 21:43
За толкова много неща съм била твърдо убедена, че няма да се случат, но въпреки отрицателните ми мисли, са се сбъднали.

те обясняват точно тва... че като мислиш за нещо и вкарваш някакво чувство (отрицателно в твоя случай) то ще се сбъдне... никой не иска да умре... или както беше даден примера с опашките, на които се чака..
Уф, вярно, че това говореха (вместо анти-терористични кампании, такива за мир, защото така се предизвиква доброто, а не войната и насилието..). И все пак - изглежда ми прекалено лесно. Плюс това няма как да работи винаги. Но няма лошо да опита човек..

EarthShaker
01-20-2009, 07:53
наистина не е лошо, дори когато преди повече се бях зарибил и като ми се случваха нещата си умирах от кеф 8-)

CtrlAltDel
01-20-2009, 15:32
tqnko, наистина понякога не е лесно да не мислиш за отрицателното в живота си, но нима е трудно и да си представиш как имаш това, което най-много желаеш?

InnocentGreed
01-28-2009, 10:29
При мен работи!!!!!

Joro951
04-11-2009, 14:02
Като стана въпрос за Тайната, някой може ли да преведе това?

I promise myself

To be so strong that nothing can disturb my peace of mind.
To talk health, happiness, and prosperity to every person I meet.
To make all my friends feel that there is something worthwhile in them.
To look at the sunny side of everything and make my optimism come true.
To think only of the best, to work only for the best and to expect only the best.
To be just as enthusiastic about the success of others as I am about my own. To forget the mistakes of the past and press on to the greater achievements of the future.
To wear a cheerful expression at all times and give a smile to every living creature I meet.
To give so much time to improving myself that I have no time to criticize others.
To be too large for worry, too noble for anger, too strong for fear, and too happy to permit the presence of trouble.
To think well of myself and to proclaim this fact to the world, not in loud word, but in great deeds.
To live in the faith that the whole world is on my side, so long as I am true to the best that is me.

Много хубави мисли са...но не разбирам всичко. Мерси предварително! :-)Обещавам на себе си

Да бъда толкова силен, че да не позволявам на нищо да разруши моя вътрешен мир.
Да говоря за здраве, щастие и успех със всеки човек, който срещна.
Да накарам всичките ми приятели да почувстват, че има нещо красиво в тях.
Да гледам от хубавата страна на всичко.
Да мисля само за най-доброто, да работя само за най-доброто и да очаквам само най-доброто.
Да бъда толкова ентусиазиран относно успеха на другите, колкото съм и за моя. Да забравя за грешките в миналото и да се отдам на най-великото ми постижение в бъдещето.
Да нося радостно изражения по всяко време и да давам усмивка на всяко живо същество, което срещна.
Да давам толкова много време да се самоусъвършенствам, че да нямам време да критикувам останалите.
To be too large for worry, too noble for anger, too strong for fear, and too happy to permit the presence of trouble.
Да мисля добро за себе си и да обявя това пред света, не със силен вик, а със добри дела!
Да живея със вярата, че целият свят е на моя страна, до тогава, докато доброто е в мен.

Само 1 изрчения не можах да преведа..

lsd43
07-11-2009, 23:27
За мен това не е "тайна",това е просто силата на самовнушението,нищо повече.Когато човек си внуши нещо,той просто влага повече усилия ,за да го постигне и когато това за което е мечтал се случи ,си казва ,че го е постигнал едва ли не чрез магия,а всъщност човекът ,просто е вложил повече усилия .Добре да приемам, че казваш истината (но жестоко се лъжеш). Аз например си самовнушавам, че имам огромна къща. Излизам си от малкото апартаментче, вървя си по улицата и си се кефя мислено на къщата. И съм щастлива! Тогава има ли значения дори дали я имам. Нали съм щастлива - това е целта на съществуването. Според мен главното за съществуването в нашия свят.
А второто, което каза. 'Ми то това е тайната... Ако си гледал филма може и да си схванал, че и сам може да ти дойде идея как да го направиш (те даже май изрично го казваха)... И определено няма нищо общо с магия. Това са просто навързани събития, който стават, за да се случи това, което си си представил и за което си мислил "пламенно". Обаче те така се нареждат, че да могат да съдействат и с други събития и други хора да получат своето (дали е лошо, или добро на Вселената не и пука.. ти го материализираш).

ПРимер ,в една болница на двама болни страдащи от една и съща болест дават витамин Ц ,на единия му казват ,че това е просто за тонус, но няма да го излекува ,на другия пациент ,казват ,че това е ново лекарство ,което е супер ефективно . Два дни по-късно при втория пациент се наблюдава рязко подобряване на състоянието ,при положение ,че не взимал нещо специално ,при първия пациент е нямало промяна . Всичко е до вярата ,ако човек си вярва ,че може нещо ,логично е да влага повече усилия и шанса да се получи се увеличава ,ако не си вярва той се отказва и няма да стане нищо,не е никаква тайна . Още през средновековието ,когато е нямало лекарства ,хората ,които силно са вярвали ,че Бог ще им помогне в по-гоялм процент са оцелявали ,защото са се мобилизирали ,а тези ,които са се отчайвали са умирали много по-често. Тайната се крие в оптимизма и нагласата за по-добро бъдеще ,тя те превръща в щастливец,не защото е така ,а защото го искаш ,един реалист ,няма да е толкова щастлив ,колкото един оптимист ,факт.

EarthShaker
07-14-2009, 09:29
placebo ефект

storex
07-20-2009, 02:20
За първи път гледах филма преди повече от година и оттогава си го пускам честичко защото е изключтелно вдъхновяващ. Странното при мен е че още преди да знам за съществуването му когато бях на 15 и се бях депресирала ужасно облепих вратата на стаята си със снимки и листчета на които бяха написани нещата които искам да имам. Всяка сутрин и вечер си ги гледах и се съсредоточавах върху тях. Малко след това се пеместихме и събрах всичко в една кутия. Преди 2 години ги намерих и осъзнах че имам всичко което тогава съм искала.
Убедила съм се че действа безотказно тази "тайна" при всички които вярват в нея. Сестра ми примерно мн иска да стане певица. След като гледа филма мн се вдъхнови и почна да мисли супер позитивно. Няма и месец по-късно се оказа че гаджето на една нейна приятелка който си има група търси женски вокал за една песен. Седмица след като се запознаа записаха песента която се появи на неговия диск и имаха участие в една доста голяма дискотека. Три дена след това и предложиха едни момчета музиканти да пее с тях по сватби като се има предвид че за такива неща по принцип чужденци не търсят и не приемат.
Факт е че трябва да знаеш какво точно искаш и да можеш да си представиш че е възможно да стане реалност. Забелязала съм че хората които имат ясни цели са по-щастливи от тези които нямат идея какво точно им липсва и какво желаят и само се оплакват. :)

Аз, обаче, веднага почвам да те опонирам:
Представяш ли си - ако не беше гледала филма "Тайната" нямаше да имаш нито едно от тези неща, за които си мечтала и които си придобила!
Между другото, сестра ти независимо дали има данни за певица или не, щом е изгледала филма и си е повярвала, почват да и се сипят какви ли не предложения да пее къде ли не...
Стига бе, хора, колко отчаяни сте, за да ги вярвате тези неща?
Ако ставаше само с вярване, що не си повярвате, че ще живеете вечно и готово?! Или например записвате се в университет и за всеки изпит си вярвате, че ще го вземете и току-виж след няколко години завършвате без да сте прочели нито 1 ред от учебника, то що ли има смисъл след като може и само с вярване. Ама не забравяйте преди всеки изпит да изгледате поне веднъж филма, за да има по-силен ефект и да получите по-висока бележка :)
Да обединим света и всички да повярваме, че няма да се разболяваме от никакви болести - тогава няма да има нужда от лекари.
Решението е много лесно - вярвай, изгледай 1-2 пъти филма и си готов! - това е мотото на хилядолетието, как другите хора ли са живели без да изгледат филма и да разберат къде е истината... в тайната!
Край на заяждането :)
Сега само няколко думи и за филма, с което приключвам - почнах да го гледам - гледах, гледах, гледах и като проверих на player-a докъде съм стигнал, видях, че съм стигнал до 20 и някоя минута, а ми се стори цяла вечност. Не ми се вярва някога да изгледам останалата част от филма - просто не ми допадат такива историйки и внушения. Само сега да не се обединят феновете на "Тайната" и да направят секта. И все пак, ако направят секта, дано да я запазят в тайна ;)
Всичко, написано от мен, си е моето становище по въпроса, не се опитвам да ви убедя, че е правилното, щото всеки си има гледна точка. И все пак не си мислете, че като си повярвате, че ще станете милионери, това ще се случи от само себе си ;)

ElinoOor
08-01-2009, 21:32
преди месец ми казаха да гледам филма..
и действа мамка му,действа!
не ме интересува дали хората го мислят за вярно - аз се убедих 8-)

ZipFail
08-01-2009, 22:02
очват да и се сипят какви ли не предложения да пее къде ли не...
Стига бе, хора, колко отчаяни сте, за да ги вярвате тези неща?
Ако ставаше само с вярване, що не си повярвате, че ще живеете вечно и готово?!
Решението е много лесно - вярвай, изгледай 1-2 пъти филма и си готов! - това е мотото на хилядолетието, как другите хора ли са живели без да изгледат филма и да разберат къде е истината... в тайната!
Едиственото оръжие на човечеството е волята и вярата, не пушките, танковете и т.н...хора сме защото вярваме, не защото мозъкът ни е по голям или защото ходим изправени ;)


Или например записвате се в университет и за всеки изпит си вярвате, че ще го вземете и току-виж след няколко години завършвате без да сте прочели нито 1 ред от учебника, то що ли има смисъл след като може и само с вярване. Ама не забравяйте преди всеки изпит да изгледате поне веднъж филма, за да има по-силен ефект и да получите по-висока бележка :)
Децата на Силва(изобретателя на тоя метод), след прилагането на метода почти да спряли да учат вкъщи, а успехът им се е повишил..(пълни отличници са с не повече от 2-3 часа учене седмично)


Да обединим света и всички да повярваме, че няма да се разболяваме от никакви болести - тогава няма да има нужда от лекари.
Познавам човек практикурващ метода (+йога) който не е ходил от 8 години на лекар...и той не е единствен случай..

Недей да говориш глупости без да си се интересувал от нищо по темата..

EarthShaker
08-02-2009, 20:48
Децата на Силва(изобретателя на тоя метод), след прилагането на метода почти да спряли да учат вкъщи, а успехът им се е повишил..(пълни отличници са с не повече от 2-3 часа учене седмично)



аз уча по около 40 минути седмично и то предимно в междучасията :) мин година имам 5,75, а тая 5,92 :)

Nafarforii
08-11-2009, 22:03
Децата на Силва(изобретателя на тоя метод), след прилагането на метода почти да спряли да учат вкъщи, а успехът им се е повишил..(пълни отличници са с не повече от 2-3 часа учене седмично)



аз уча по около 40 минути седмично и то предимно в междучасията :) мин година имам 5,75, а тая 5,92 :)АХаХа, същото е и при мен!

Просто живея с убеждението, че шестиците се изкарват много лесно. И действително е така за мен.В училището ми учителите са леко озлобени хорица, така че учителите не пишат лесно оценки.
Нека да дам пример, че това убеждение ми помага.
Ден за оформяне на оценки.Имаме математика.По математика съм за не повече от 4ка, но госпожата ми даде задача, която точно бях решавал с тази при часните уроци. Реших я и бам - шестица за годината.Съвпадение? - не мисля.

Живея с убеждението, че всичко се нарежда така, както аз бих искал и така и става.!С тия ваши писания най-много да накарате дацата да спрат да учат в тях и да се надяват,че на контролното по география ще им се падне нещо,което са гледали по дискавъри примерно.Аз сега ако те питам нещо,което не го знаеш 100% как с 'тайната' ще успееш да ми отговориш?

GD95
08-13-2009, 22:15
Има много неща,които искам,но вмомента съм се концентрирала само върху едно.Чувствам се толкова близо до него,но вече не мога така...Започвам да се отказвам.Във филма казват,че може да отнеме известно време,но вече мина почти година :-# Не знам какъв е проблема,но започвам да си мисля,че всичко е една голяма глупост и не можеш да имаш това,което искаш,освен ако не си някакъв супер късметлия.Е,аз съм страшен карък и дори плаша собствената си майка :lol: Превех всичко което казаха във филма-Представях си,че го имам,чувствах се щастлива от факта "че го имам" и отстрани изглеждах като луда.Всичко,което получих,бяха сънища....

storex
08-14-2009, 01:49
Познавам човек практикурващ метода (+йога) който не е ходил от 8 години на лекар...и той не е единствен случай..

Недей да говориш глупости без да си се интересувал от нищо по темата..

С това все едно ми казваш, че съм сгрешил, избирайки да уча медицина и милионите лекари по света са излишни, щото онзи с йогата като наговори приказки от 1001 нощ и хората няма да се разболяват никога, аз поне така го разбирам...
А това дали моите писаници са глупости, си е твое мнение, аз просто изразих своето по темата и изрично написах, че не се опитвам да убедя останалите, че то е правилно :-P

GD95
08-14-2009, 20:34
[quote=GD95]Има много неща,които искам,но вмомента съм се концентрирала само върху едно.Чувствам се толкова близо до него,но вече не мога така...Започвам да се отказвам.Във филма казват,че може да отнеме известно време,но вече мина почти година :-# Не знам какъв е проблема,но започвам да си мисля,че всичко е една голяма глупост и не можеш да имаш това,което искаш,освен ако не си някакъв супер късметлия.Е,аз съм страшен карък и дори плаша собствената си майка :lol: Превех всичко което казаха във филма-Представях си,че го имам,чувствах се щастлива от факта "че го имам" и отстрани изглеждах като луда.Всичко,което получих,бяха сънища....Самия факт, че казваш, че си карък те закопава още повече.
И не правиш нищо, описано във филма.Ти се фокусираш върху липсата на нещото, а не върху това, че го имаш!
Не може просто 5 минути на ден да ти донесат нещото, което искаш, като през цялото останало време привличаш точно това, което не искаш.
Трябва да си промениш коренно мисленето. :)

Не мислех по този начин,но ми омръзна след толкова време.И все пак може би е така както казваш.Постоянно си повтарям,че съм карък.Ще се опитам докоолкото е възможно да мисля позитивно,дори и да не ми се отдава много 8-) :)

freziq
08-14-2009, 21:40
и аз съм гледала филма...
опитах да мисля по този начин, но при мен не се получи ;)
напротив... за пореден път доказах на себе си, че ако не действам аз няма как някой неща да се случат ;)

RaI4etO
08-15-2009, 08:32
опитах да мисля по този начин, но при мен не се получи ;)Съмнявам се да си мислил/а точно по този начин.По-скоро си се замозалъгвала..
Хора, информацията във филма не е достатъчна.Има още много неща, които трябва да се знаят.
Като например?

Nafarforii
08-18-2009, 19:13
Ако ме питаш нещо, което не го знам, ше ти кажа, че не го знам, но истината е, че в случая няма да ме питаш нещо, което не знам, защото не съм привлякъл такава ситуация. Сеш' се? 8-)Ами всъщност не се сещам.Ако те разбирам правилно няма начин да ти задам въпрос,който не го знаеш :? Съмнявам се.

А какво ще стане в следната ситуация-боксов мач,Иван и Петър,и двамата използват "тайната".Кой ще победи?

xcomplicatedx
09-01-2009, 11:35
.........

xcomplicatedx
09-01-2009, 11:37
.........

xcomplicatedx
09-01-2009, 11:39
.........

xcomplicatedx
09-01-2009, 11:45
.........

xcomplicatedx
09-01-2009, 11:48
.........

xcomplicatedx
09-01-2009, 11:50
.........

bog4eto
09-01-2009, 21:13
Обикновенно всичко е въпрос на насочване на енергия,било тя позитивна или отрицателна.Някой път това насочване е съпроводено и с техники,ритуали,което ние наричаме магия.
При мен,може би шесто чувство или не знам,се случват дооста неща,които са свързани точно с тази енергия,мислене за нещо,отрицателно или положително.

Пример от последните месеци-
1.Мерак ми беше,майка ми да има бебе,сънувах го даже-и кво..след два дена-"бременна съм". :shock:
2.Мислиш си за любимия си филм и го пускат след 2 дена по нова..
3.Мисля си за човек,който не съм виждала от 3-4 години и вчера го засичам в моя квартал.
4.Мисля си,как една приятелка на майка ми също трябва да си роди бебе..и кво..и тя бременна..
5.Нервирам се на едно момче,намразвам го,представям си го как се мъчи..и накрая..след 2 дена,счупен крак,гонят го от даскало по средата на годината.
6.Един така го проклинах и след ден си счупи ръката..

Има си нещо,има го и си има аргументи.
Това,че някой път си мислим,че само с "надяване" ще стане е друг въпрос..

Nafarforii
09-07-2009, 18:50
^ :razz: Пазете се от това момче.