PDA

View Full Version : Много ГОЛЯМ ПРОБЛЕМ С КОМПЮТЪРА ПЛС ПОМОГНЕТЕ



jambo_bs
08-27-2008, 08:16
Значи проблема е следния.CD - то ми нещо му стана и отказва да разчете какъвто и да било CD диск.DVD чете.Лошото обаче е че искам да преинсталирам Windows ама въпроса ми е мога ли да заредя iso файла от някой Windows който съм изтеглил с Daemon Tools и така да си преинсталирам Windows.Спешно ми трябва ако някой може да ми отговори. :(

moncho
08-27-2008, 08:19
Може ,но така няма да може да форматираш харда ,а само преинсталация.
(поне така си мисля)
:)

jambo_bs
08-27-2008, 08:28
Оооо трябва да си форматирам харда.Това е една от главните причини.Тай като мисля да слагам Виста (всички казват че е по хубава за моя комп).Дръпнах си Norton Partition Magic и какви ли не други програми от сорта.И двата ми хард диска са NTFS но тай като C ми е 8 GB и нямам място за Виста.Исках да взема от D но всички програми за разделяне на дяловете ми разпознават диск в друг формат.Форматирах D но пак така си го разпознава и ми казаха че трябва да го преинстарилам.Но това няма как да стане тай като не ми разпознава CD дисковете а диска на които ми е Windows e CD.

moncho
08-27-2008, 08:33
Бях с виста 1 седмица и с нищо не ми хареса освен интерфейса.Друго че трябва да си дръпнеш нови версии на програмите ти защото иначе няма да тръгнат на виста.
Значи Partition Magic можеш да си вземеш няколко гб от д и да го дадеш на ц и то при работещ уйндоус

jambo_bs
08-27-2008, 08:39
Не е кои знае какво но съм си решил да си я сложа.

AMD Athlon(tm) 86 X4 Dual Core Processor 6000+
2.11 ГХц 4.00 ГБ RAM

nVidia GeForce 8600+

jambo_bs
08-27-2008, 08:41
хммм Вистата не идваше ли на DVD?
Защото явно устройството ти чете DVD-та, а не ЦД-та...

Това ми е проблема.C няма място иначе имам Виста на диск. Та затова искам да го преисталирам.

jambo_bs
08-27-2008, 08:55
хммм Вистата не идваше ли на DVD?
Защото явно устройството ти чете DVD-та, а не ЦД-та...

Това ми е проблема.C няма място иначе имам Виста на диск. Та затова искам да го преисталирам.


От това, което си написал стигам до извода, че имаш инсталационно ДВД на Виста, което ще тръгне. За жалост не съм запознат дали при инсталация на Виста има партишън мениджър, който да те попита кое как.

Странно е, че не си успял и с Partition Magic, a идва и въпроса кой гений е направил C: да е 8 гб.

Успех... но пробвай пак с Меджика, няма начин да не става...



Хмм.Пак не си ме разбрал правилно.Не мисли че съм някой улигофен дето понятие си няма от компютри.За да съм пуснал тази тема значи съм пробвал всичко.Нямааа начин.Преисталация трябва.Но ви питах дали ще има проблем ако заредя iso файла с Daemon Tools.Сложих и диска на Виста отдавна.Веднага щтом натистна инсталация ми казва НЯМАТЕ ДОСТАТЪЧНО ПРОСТРАНСТВО.Идеята ми беше да преинсталирам Windows XP оттам да наместя кой дял колко а е голям и оттам нататък да поседя пак малко с XP и после да си сложа Виста да видя дали ще ми хареса.

mullated
08-27-2008, 09:16
Виста има дисков мениджър, макар и много оцветен.Не виждам причина да слагаш XP... 8)