PDA

View Full Version : Как да накарам майка ми да разбере???



SuNsEt
08-27-2008, 10:17
Ами този път проблема е следният: наближава 15 Септември и ще бъда в ново даскало( 8 клас). Майка ми се съгласи да ми вземе подобни на ето тези кубинки http://www.newrockstore.com/zona1/catalog/images/272_IT_NOM_NEG_REA_NE_TOB_E14.jpg ,но просто не мога да й обясня,че дрехите,които ми взима не ми харесват и дори не подхождат на кубинките.Ако се чудите какво имам предвид- кубинки с розова блузка. :shock: :o ... Винаги ми взима някакви такива дрехи,които тя би носила на моята възраст.Но е либерална по принцип.Наясно е каква музика слушам и на какво мнение съм за кифленските дрешки,обаче продължава да ги купува.Искам,когато отида в новото даскало да се чувствам добре с дрехите,които аз съм си избрала,ане които тя мисли за хубави.Защото все пак част от самочувствието ми се базира на дрехите...Как да й кажа,че ми харесва да нося по-груби дрехи??? :-o

ПП:Ако имате намерение да напишете някоя обида-спестете си я.Искам отговор на въпроса си.

ЛаСт!К
08-27-2008, 10:21
Май си падаш по черното..пък ако не е черно квото е там..Започни постоянно да казваш колко харесваш черния цвят,следващия път като ти купи розова тениска я погледни малко..ддз,така че да покажеш че не ти хареса и кажи"ако беше черна щеше много повече да ми хареса"..Или спри да носиш тея кифенските дрехи и ходи все с тея,които ти харесват.Така тя ще рабере,че колкото и да ти ги копува няма да ги нсиш... :)

pOiSoN_kIsS_94
08-27-2008, 10:21
емии проведете сериозен разговор...кажи и какво мислиш...кажи,че ти си имаш собствен стил и вкус, различни от нейните :) ддз..майка ти е...би трябвало да разбере :D

SuNsEt
08-27-2008, 10:31
Ами когато се опитам да й обясня като нормален човек,тя започва да ми крещи "Ами какво искаш?!Черно ли да носиш???Да не би някой да е умрял?!" и някакви подобни... :x Когато реших да я въведа в "моя свят" -музика,дрехи...и всичко останало каквото ми харесва,тя само каза"Ау,аз от такива неща не разбирам.Как може да слушаш...какво беше това?Метал?Ужасно е!" :-o ... :o Е.поне с музиката горе-долу се е примирила вече и не ми прави проблеми,но дрехите е друго нещо...Тази вечер ще поговоря с нея по скайп.Понеже в момента съм при баба и дядо...Вчера ми каза,че ми била взела някаква много сладка блузка със зеленко и жълто и даже имало малко кафяво...И била някаква от 2 части като поло :-x ](*,) ...Дори не взима дрехите с мен?!?!?Води се по акъла на нейните приятелки и когато пазаруват някъде и те й казват "Ето това Диди ше го хареса,вземи й го" ,а дори не ме познават :shock: ...Ето да кажем,тази блузка (със сигурност е някакъв ужасен парцал :-x ),шефката й я била посъветвала да ми я вземе...

777adidas777
08-27-2008, 10:40
:? Ми какво да ти кажа...мразя да слушам метал и въобще всичко металско затова съм на мнението на майка ти!Вярно е,че всеки си има различен вкус,но ако се поставя на мястото на майка ти и детето ми да се води металче...нямам думи... :x

slim__shadygirl
08-27-2008, 10:43
Hodete po-4esto 2te na pazar.Pokaji i kakvi drehi ti haresvat i kakvi bi si kupila ti, a ne tq!

Iria
08-27-2008, 10:44
Много е гадно така. Добре, че нямам такъв проблем. Аз дрехите сама си ги избирам. Ами ти защо не кажеш на майка си да ти даде пари и да отидеш да си накупиш дрехи сама? Това е по-добър вариант. :)

GbSy
08-27-2008, 11:11
Наистина поговори с нея, но първо й кажи "Изслушай ме, моля те, това е много важно за мен!" и я помоли да не те прекъсва. След това си кажи каквото трябва, обясни й, че това е твоя стил, твоя начин на живот, твоя начин да се чувстваш добре. Тя трябва да те подкрепи, както навярно би те подкрепила, ако слушаше, да кажем чалга и искапше да се обличаш с розови блузи, зелени панталони и т.н. Вероятно на майка ти й е трудно да свикне, че искаш да се обличаш в черно и да носиш такива дрехи, но предполагам, че ще свикне скоро. Успех!

KrisiBep
08-27-2008, 11:17
вчера бях на пазар с майка ми...по пътя се сдърпахме сигурно 10 пъти...влизам ти в положението.Вярно аз не се обличам в твоя стил,но като започна "какво е това?няма да се обличаш вече така,не си си в старото училище;замисли се къде отиваш...бла-бла".. все едно,че досега съм се обличала супер отвратително,а по принцип не нося нищо фрапиращо.Съвсем обикновени дрешки...искам на пазар с тати!той е по-старомодничък,но бързо го убеждавам в обратното..хах :) не искаше да ми вземе черен панталон с едни шевове отпред,защото беше тип цигара.като отидохме в др магазин имаше почти същия и един прав...облякох ги и двата и и показвах,че онзи правия е отвратителен..накрая ми купи това,което исках 8) Аз и казах,че няма да си променям стила,заради някакво училище...да си мислят какво искат останалите!Щом съм влязла в това елитно училище значи заслужавам да съм там и дрехите нямат абсолютно нищо общо! Така и при теб..не искаш ли да го носиш-не го правиш.майка ти трябва да те разбере.

btw-и аз ще съм 8ми клас в ново даскало..

sladur4etyYy
08-27-2008, 11:18
е как така майка ти ти купува дрехите?? ти не си ли с нея поне? аз от 3-ти клас сама си избирам дрехите, а ако майка ми е с мен в магазина, аз просто казвам кое ми харесва и така...достатъ4но голяма си , за да решаваш сама как да се обли4аш :? ако някой път ти каже ''оо виж каква сладка блузкааа'' й кажи : ''ми хубаво, купи си я, аз ще си взема еди кво си'' и така :D

xxxSnowflakexxx
08-27-2008, 11:42
Май си падаш по черното..пък ако не е черно квото е там..Започни постоянно да казваш колко харесваш черния цвят,следващия път като ти купи розова тениска я погледни малко..ддз,така че да покажеш че не ти хареса и кажи"ако беше черна щеше много повече да ми хареса"..Или спри да носиш тея кифенските дрехи и ходи все с тея,които ти харесват.Така тя ще рабере,че колкото и да ти ги копува няма да ги нсиш... :)
+1 :P

Pliok0019
08-27-2008, 11:44
Пазарувай сама. Искай й пари, отиди и си харесай нещо...

Когато се обличах като метълка и си боядисах косата черна бях между 5ти и 6ти клас. Родителите ми абсолютно никога не са ми казвали какво да обличам...Мога да направя всичко с косата и дрехите си общо взето. На моя пръв учебен ден отидох с пола и кецове. :D

DieselBlood
09-09-2008, 14:20
WTF? :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
za ko staa vapros tuka e daeba

girl_in_black
09-09-2008, 15:30
Най-добрият вариант за мен е да си купуваш дрехите сама.Спести пари, купи си 3-4 блузи по твой вкус, а нека тя си купува от другите-просто няма да ги носиш.

Vancho_Vanchoviq
09-09-2008, 15:58
ебати тъпата металка, майка ти ти купава някви яки дрешки сигурно пък ти.... леле :lol:

ValzZi
09-09-2008, 21:24
като за начало можеш да пораснеш и да почнеш да си копуваш сама дрехите а не да чакаш майка ти да ти ги донесе.... пффф баси темата

Seducti0n
09-10-2008, 00:29
Грабваш майчето за ръка и я завеждаш там където дрехите те кефят.
Предварително знаеш, колко парички може да отдели и си купуваш каквото трябва.Така няколко пъти, докато претръпне и осъзнае добре факта, че явно твоя вкус спрямо облекло не съвпада с нейния-разбираемо.
Другия вариант е, тактично да и намекнеш, че предпочиташ изцяло ти да си подбираш дрехите и да и спестиш първата част от постта ми. 8-)

deni15
09-11-2008, 10:20
Виж...време е вече ти да почнеш да избираш и купуваш дрехите си :D Аз по принцип като ходя за дрехи с майка си ..даже не я оставям да си даде мнението..купувам тва което ми хареса,щото има и дрехи които тя ми е взимала и които и веднъж не съм облякла. :D

6emet4e
09-11-2008, 11:17
а защо не я помолиш да ходите заедно на пазар?! или да ти дава пари и да ходиш сама(с приятелки)?!
седнете,поговорете...ако се сърди че не харесваш тея дрехи...ок казваш като ти купи нещо ново примерно-да ве мамо,много е сладка блузката(примерно) амаа ми е малка/голяма/не ми седи добре/не ми е удобна и т.н. и накрая ще разбере че най-добре е да ходите заедно за да си пробваш дрехите и да си ги избираш сама!

SuNsEt
09-11-2008, 14:25
ебати тъпата металка, майка ти ти купава някви яки дрешки сигурно пък ти.... леле :lol:
Не ме познаваш,за да казваш дали съм тъпа или не.

shmurkam
09-11-2008, 18:44
Ау,зеленичко,жълтичко и кафевичко?! :lol:
Майка ти е луда,ъм тя и моята така беше. Ама й стана ясно,че с мене не мое излезе на глава и вдигна ръце от мене. Сега ако купува нещо без мен то е само в черно,сиво или евентуално розово,аре и некой път синьо. :D Знае,че няма да облека никакво подобие на фЕшЪЪъЪЪн или МоОонУуу и,че не съм кУууклЪъ. Викам й,че по-добре гола да тръгна отколкото с нейните зелени измишльотини. 8-) И такаам. Най-вече дества когато съм на даскало. Казвам,че ако не си облека моето любимо черно няма да ходя на училище и тя се спеква. Излиза от стаята и фучи и общо взето не може да ми повлияе на дрехите. А отскоро има забрана да влиза в тийн магазини без мое разрешение и да купува на мен без мое разрешение. :lol:

balon4eee
09-11-2008, 22:05
Az sum sus su6tiq 6iban prolbem :-x I az se nosq samo v 4erno i slu6am i metal , no ne samo Kogato me 4ye da slu6am metal po4va i tq YJAS YJAS a za drehite po stiq na4in vika SE 1 SME NA PANAXIDA :-x

daywacker
09-11-2008, 22:35
Ами когато се опитам да й обясня като нормален човек,тя започва да ми крещи "Ами какво искаш?!Черно ли да носиш???Да не би някой да е умрял?!" и някакви подобни... :x Когато реших да я въведа в "моя свят" -музика,дрехи...и всичко останало каквото ми харесва,тя само каза"Ау,аз от такива неща не разбирам.Как може да слушаш...какво беше това?Метал?Ужасно е!" :-o ... :o Е.поне с музиката горе-долу се е примирила вече и не ми прави проблеми,но дрехите е друго нещо...Тази вечер ще поговоря с нея по скайп.Понеже в момента съм при баба и дядо...Вчера ми каза,че ми била взела някаква много сладка блузка със зеленко и жълто и даже имало малко кафяво...И била някаква от 2 части като поло :-x ](*,) ...Дори не взима дрехите с мен?!?!?Води се по акъла на нейните приятелки и когато пазаруват някъде и те й казват "Ето това Диди ше го хареса,вземи й го" ,а дори не ме познават :shock: ...Ето да кажем,тази блузка (със сигурност е някакъв ужасен парцал :-x ),шефката й я била посъветвала да ми я вземе...


spored men si prrezadovolena i ne ocenqvash tova koeto maika ti pravi za teb :D

zaraaa
09-11-2008, 22:55
Hodete po-4esto 2te na pazar.Pokaji i kakvi drehi ti haresvat i kakvi bi si kupila ti, a ne tq!

+12

Evanescencefan
09-12-2008, 10:01
ебати тъпата металка, майка ти ти купава някви яки дрешки сигурно пък ти.... леле :lol:
Не ме познаваш,за да казваш дали съм тъпа или не. Съгласна съм!Кой си ти кретен неземни,че да определяш кой е тъп и кой не?Я беги да си скриеш фешънския(чалгарския)задни к в прилепналите дънки!Да ви е.а в "хаусърите"! :-x :-x :-x
По темата:Мисля,че ако кажа мнението си по този въпрос,ще се повторя.Кажи й,че това е твоят стил,че това ти харесва,че си достатъчно голяма,за да си избираш дрехите сама.

Lysit0
09-12-2008, 10:28
Тя явно иска да се върне назад в детството си,и да носи такива сладки дрешки,но понеже неможе да ги носи и иска ти да ги носиш.Ти си имаш свой вкус.Просто седнете един ден и и обясни,спокойно,че не ти харесват и не искаш да ги носиш.

DJACK
09-12-2008, 11:47
Какви бутуши хахха :D :D :D Има ги всякакви ...

SuNsEt
09-12-2008, 12:17
Какви бутуши хахха :D :D :D Има ги всякакви ... Това са кубинки :wink: ...

Иначе благодаря за разбирането на всички,които писаха до тук(без 1-2 коментара). :)

Односно мнението,че съм прекаленно разглезена-ще отрека.Никога не съм искала кой знае какво.От това,че съм пуснала такава тема,не може да се опреличи дали съм разглезена.Главната мисъл(на темата) е,как да разбере майка ми,че искам сама да си избирам дрехите.Ако една майка избира какво да носи детето й(което е тийнейджър),а то е недоволно от избора,съвсем не може да се говори за разглезване.Това е личен избор.

Ще поговоря с нея,ще й кажа това,с което искам да е наясно...Дано ме разбере,защото в момента е на мнение,че щом съм в ново училище,трябва да се обличам като госпожица(ъ?Това не го разбирам...). :-o :o :shock: .

LiLGrizzly
09-16-2008, 17:41
вчера бях на пазар с майка ми...по пътя се сдърпахме сигурно 10 пъти...влизам ти в положението.Вярно аз не се обличам в твоя стил,но като започна "какво е това?няма да се обличаш вече така,не си си в старото училище;замисли се къде отиваш...бла-бла".. все едно,че досега съм се обличала супер отвратително,а по принцип не нося нищо фрапиращо.Съвсем обикновени дрешки...искам на пазар с тати!той е по-старомодничък,но бързо го убеждавам в обратното..хах :) не искаше да ми вземе черен панталон с едни шевове отпред,защото беше тип цигара.като отидохме в др магазин имаше почти същия и един прав...облякох ги и двата и и показвах,че онзи правия е отвратителен..накрая ми купи това,което исках 8) Аз и казах,че няма да си променям стила,заради някакво училище...да си мислят какво искат останалите!Щом съм влязла в това елитно училище значи заслужавам да съм там и дрехите нямат абсолютно нищо общо! Така и при теб..не искаш ли да го носиш-не го правиш.майка ти трябва да те разбере.

btw-и аз ще съм 8ми клас в ново даскало..
i moita maika mi kaza sa6toto za u4ili6teto.. vika mi 4e 6teli da me izgonqt.. nqmalo da me pusnat da flqza vatre.. pff ! i zatova nikoga ne hodim zaedno za drehi 6oto na apsolutno vsi4ko sme na razli4no mnenie !

Sunset: vij sq az ne haresvam stila ti na obli4ane.. i predpo4itam po 6areni drehi deto pokazvat pove4e plut :lol: se pak si momi4e no ti fliam f polojenieto za6toto az sam spr izsulen i maika mi me nari4a seki put ne6to kato.. ciganin,oligofren sam bil s tiq drehi i gi bilo sram da hodqt s mene po centara :-x :-x :-x no ako iska6 da se obli4a6 o6te f sa6tiq stil saberi si pari i si zemi sama drehi koito ti haresvat (kato men :D) i kato ne nosi6 neinite.... i ve4e moje i da se primiri :)

mhmhmhmhm
09-16-2008, 18:22
Хаха,ако бях на мястото на майка т,дори и не бих ти дала възможност да си помислиш,че може да си купиш такива обувки :shock: :shock:
И наистина е грозно някакво малко момиче с такива кубинки(те тия са некви брутални) и цялото в черно и не знам си кво..
не те съдя,щом ти харесва-ок
а иначе ходи си купувай сама или пък с нея..но защо тя ти купува сама дрехи?! Все пак ти ги носиш :)

Im_on_the_Outside
09-16-2008, 22:07
Наясно е каква музика слушам и на какво мнение съм за кифленските дрешки,обаче продължава да ги купува.
Защото се опитва да те промени. Много родители искат това от децата си,особено ако са като теб.

Предполагам не носиш дрехите,несъвпадащи с твоя вкус,които ти купува. Питай я защо продължава да го прави след като са дадени на вятъра пари.

Обясни й,че ти ще бъдеш това,което искаш да бъдеш и ще живееш своя живот според твоите виждания. Харесваш се такава,каквато си и никой няма да те промени. Дано те разбере. Успех.

snejana67
09-17-2008, 18:08
нека майка ти да ти дава парите,а ти ходи сама на пазар събирай касовите бележки да й докажеш,че не си похарчила парите за друго и така ти доволна,че си купуваш дрехи по твои вкус-тя доволна че парите използвани за дрехи-и така..

KimBerLy1912
09-21-2008, 10:05
Майка ти просто още иска да бъдеш нейното малко момиченце... (не че не си де :-D ) ....но още и се иска да ти прави плитки,да ти връзва чокита и да ти копува чорпогащници с пеперудки.... Всички майки са така...Включае мойта.. а аз съм вече 11 клас... 8) А тя продължава да ми купува разни "сладки" неща защото и харесали и тем подобни истории... Аз по принцип сама си пазарувам ама от време на време.... :? По тоя повод ся съм със анцунг (или както там се пише) който е черен,с бели кантове и едно Z,1 педя голямо,написано със сребристи пайети... :?