PDA

View Full Version : Сърбеж..



cool_f
08-27-2008, 11:12
Значи от вчера получих сърбеж отдолу и не мога да си обясня защо...Секс не съм правила горе-долу от 2 седмици, така че не би трябвало да има нещо общо с това...Трябва да отбележа и че бия антибиотици, които са доста силни и дали е възможно да е от тях...Давайте някакви предложения, ама не баналните "отиди на лекар" ... :(
П.П: не е постоянен сърбежа и не е точно сърбеж, а някакво гадно чувство ..

i'm so excited!
08-27-2008, 11:36
от антибиотиците се развиват гъби, да. като спреш да ги пиеш отиди на гинеколог да ти изпише някакво лечение. сами едва ли ще се махнат

liliq333
08-27-2008, 11:38
moje da sa sramni vujki ako nqmash techenie i parene

BlackWings
08-27-2008, 11:41
Хммм значи от опит ти казвам , че в огромна част от случаите на сърбеж отдолу става дума за гъбична инфекция.
По начало естествената среда във влагалището е киселинна и когато бива нарушена това предизвиква този вид дискомфорт. Щом това не ти е обичайното състояние значи вероятно има причина за тревога.
Казваш че взимаш антибиотици - това също е предпоставка понеже отслабват имунната система и те правят по податлива на инфекции. Възможно е ако си ходила на басейн или си стояла с мокър бански или бельо , или ако ходиш боса в банята , това да е предизвикало инфекцията.
Това всичко ми го е казал лекар. Но не се шашкай , само правя предположения , за да се успокоиш , няма как да не ти кажа да се консултираш с гинеколог. Знам ли , понякога се случва да го засърби човек - хора сме. И все пак ако са гъбички няма страшно , лекуват се с кремче и свещички , ноооо АКО СЪРБЕЖЪТ НЕ ПРЕСТАНЕ задължително отиди на лекар :)

cool_f
08-27-2008, 11:42
moje da sa sramni vujki ako nqmash techenie i parene
със сигурност не са.... по съм съгласна с предичното мнение ..

cool_f
08-27-2008, 11:45
Хммм значи от опит ти казвам , че в огромна част от случаите на сърбеж отдолу става дума за гъбична инфекция.
По начало естествената среда във влагалището е киселинна и когато бива нарушена това предизвиква този вид дискомфорт. Щом това не ти е обичайното състояние значи вероятно има причина за тревога.
Казваш че взимаш антибиотици - това също е предпоставка понеже отслабват имунната система и те правят по податлива на инфекции. Възможно е ако си ходила на басейн или си стояла с мокър бански или бельо , или ако ходиш боса в банята , това да е предизвикало инфекцията.
Това всичко ми го е казал лекар. Но не се шашкай , само правя предположения , за да се успокоиш , няма как да не ти кажа да се консултираш с гинеколог. Знам ли , понякога се случва да го засърби човек - хора сме. И все пак ако са гъбички няма страшно , лекуват се с кремче и свещички , ноооо АКО СЪРБЕЖЪТ НЕ ПРЕСТАНЕ задължително отиди на лекар :)

а наистина ако продължи повече от няколко дни ще кажа на майка ми и следва лекар...въпреки че ме е страх какво можеда ми кажат....аа това за банята за първи път го чувам....ии да ходя в банята боса, ама не се сещам кво общо има. :o :o Мерси много...а ако са гъбички...горе-долу за колко време се лекуват

BlackWings
08-27-2008, 11:57
Не може да не си чувала за гъбички които виреят по краката и по ходилата. Те са от същият вид който може да засегне и влагалището. И когато ходиш боса в банята , където ходят и други хора, рискуваш да се заразиш, и по този начин гъбичките вече са навлезли в организма ти и могат да се появят не само по краката но и във влагалището. Бактерии там някакви си се размножават.
Тааа лекува се това най често както казах с кремче и свещички , и орални хапчета също. Периода на лечение е различен според степента на инфекцията , но мисля че наай-много за 2 седмици. И през това време не трябва да правиш секс. А от лекарят не се страхувай , ами направо отивай , грижи се за здравето си това е най важно :)

cool_f
08-27-2008, 12:04
ооо благодаряя тии многоооо :-) :-) яко се бях стреснала...знам, че от лекаря няма за какво да се притеснявам и че това му е работата, ама ще ми е за първи път да отида и може би заради това... ..дано всичко е ОК :)

cool_f
08-29-2008, 18:41
Еми ако не отмине до понеделник е лекар...сега е поотшумяло, но не се знае...а по принцип ако са гъбички лекаря може ли да разбере точно от какво са причинени

sexy_baby_originale
08-30-2008, 17:36
Ако хигиената не ти е на ниво е възможно и от това да е(да си пипнала някоя инфекция(гъбична)).За предпочитане е да отидеш при лекуващия те лекър и да обясниш за проблема.Той е достатъчно компетентен и ще те насочи или към някакво лекарство,или консултация с гинеколог.