PDA

View Full Version : ВСИЧКО Е В НАШИ РЪЦЕ!!!....



t1n4e7o
08-27-2008, 14:48
На 17 години съм, българка съм и съм горда от това. Преди години прадедите ми са си пролели кръвта, за да можем ние БЪЛГАРИТЕ да сме свободни. Напоследък ми прави впечатление, че България започва да се поробва отново, но не насилствено! А ДОБРОВОЛНО! все повече и повече се изисква турският език и ислямската религия да станат част от нашата националност! Просто гледах един документален филм на телевизия "Скат" с интервюта и подобни и просто останах потресена. Филмът се казва "ВТОРОТО РОБСТВО" Искам да посъветвам всички българи да го гледат и добре да си направят сметката дали искат да живеят поробени отново, задължени да учат турски език в училище, а мюсулманската религия да стане основна! В Турция има по- малко джамии отколкото в Кърджалийска област, където те са около 900. В филма е включено и едно събрание на депутати от ДПС, където молят някой си министър да се направи още една джамия близо до река в Кърджали и то на централно място. Няколко българи бяха там, за да протестират, но получиха само подигравки и обиди от страна на депутатите от ДПС. Е кажете ми на какво прилича това? Хората са там, защото не искат на ден по 100 пъти да слушат омразните молитви. Та за Бога, това не е Турция! това е България! Незнам защо нашето правителство позволява строежите на все нови и нови джамии, а църквите си остават просто едни руини! Баща ми ми каза "България е в твойте ръце! Както и в ръцете на младежите от твоето поколение! " И мисля, че е прав. Моля глдайте филма и дайте своя коментар. Нямам нищо против турците, но това да се иска турският да се изучава основно в българските училища вече е прекалено! -----> Ето линк! http://zamunda.net/details.php?id=98164

kristo
08-27-2008, 15:18
Да, бъдещето на България наистина е в наши ръце и ничии други и ние трябва да си направим сметка как да победим враговете на България в лицето на ДПС, ОМО-Илинден и т. н. И ако бъдем сплотени и имаме ясна визия за бъдещо противодействие на тези сили, няма кой да ни спре да ги победим. Но също така мисля, че Атака и Скат малко преувеличават и драматизират нещата. Не, че поне едно 60% от нещата в този филм, който аз съм гледал- "Новото робство" не са истина със сигурност, но има излишно преувеличаване с цел стресиране на българите едва ли не да видим колко те са силни, а ние колко сме слаби и как не можем да се справим с тях. Та това не ми хареса на този филм, нещата се представят, а не се дава ясна и точна идея как да се противодейства и човек остава с впечатлението, че нищо не може да се направи по въпроса, а изобщо не е така. Нима турците в България, като изключим ДПС са чак толкова силни?! Нима няма силни и богати български партии, които имат финансов гръб не по-малък от този на ДПС? Естествено, че има, само дето не сме обединени, ей в това е проблема, а когато изборите дойдат повечето българи-"умници" казват "аз няма да гласувам" и после се чудим защо Доган ни управлява?! Какво има да се чудим питам аз, даваме им сами властта в ръцете и искаме те да не се възползват от нея, нали се сещаш, че е глупаво да се чудим за такова нещо... Та нека си дадем сметка първо ние какви грешки сме направили, пък после да тръгваме да говорим за други неща, защото пак казвам, констатациите всеки ги знае, всеки е наясно, че турцизация в накои краища на България има. Въпроса е да видим как можем да противодействаме на тези неща, а определено можем!!

petet
08-27-2008, 18:37
Аз и Турски език?!По-вероятно е: Аз и Примката около врата ми!

InitialD
08-27-2008, 18:45
Аз и Турски език?!По-вероятно е: Аз и Примката около врата ми!

+1

valkanovb
08-27-2008, 20:19
Turskiq ezik i Islqma dobre no ostanaloto mnogo mnogo ne mi dopada.

zoben_pitbul
08-27-2008, 21:13
Ами да хора, всичко е в наши ръце. И за да противодействаме на ДПС трябва да гласуваме-ДО ЕДИН!!!Даже с цялото купуване на гласове и изборен туризъм ще им се стори мъчно на турците да се справят с всички български гласоподаватели!

t1n4e7o
08-27-2008, 23:30
Да, бъдещето на България наистина е в наши ръце и ничии други и ние трябва да си направим сметка как да победим враговете на България в лицето на ДПС, ОМО-Илинден и т. н. И ако бъдем сплотени и имаме ясна визия за бъдещо противодействие на тези сили, няма кой да ни спре да ги победим. Но също така мисля, че Атака и Скат малко преувеличават и драматизират нещата. Не, че поне едно 60% от нещата в този филм, който аз съм гледал- "Новото робство" не са истина със сигурност, но има излишно преувеличаване с цел стресиране на българите едва ли не да видим колко те са силни, а ние колко сме слаби и как не можем да се справим с тях. Та това не ми хареса на този филм, нещата се представят, а не се дава ясна и точна идея как да се противодейства и човек остава с впечатлението, че нищо не може да се направи по въпроса, а изобщо не е така. Нима турците в България, като изключим ДПС са чак толкова силни?! Нима няма силни и богати български партии, които имат финансов гръб не по-малък от този на ДПС? Естествено, че има, само дето не сме обединени, ей в това е проблема, а когато изборите дойдат повечето българи-"умници" казват "аз няма да гласувам" и после се чудим защо Доган ни управлява?! Какво има да се чудим питам аз, даваме им сами властта в ръцете и искаме те да не се възползват от нея, нали се сещаш, че е глупаво да се чудим за такова нещо... Та нека си дадем сметка първо ние какви грешки сме направили, пък после да тръгваме да говорим за други неща, защото пак казвам, констатациите всеки ги знае, всеки е наясно, че турцизация в накои краища на България има. Въпроса е да видим как можем да противодействаме на тези неща, а определено можем!!

На същото мнение съм и аз! Наистина можем да си помогнем, но не като стоим със скръстени ръце. Не трябва само по "СКАТ" да говорят за тези проблеми, а и по другите телевизии. Трябва да се разпростран на всички хора, да се обединим. Не съм много на ти с нещата, незнам как става, но трябва да се направи нещо. Да се говори колкото се може повече, да се казва на все повече и повече млади хора.

mgxpower
08-28-2008, 00:48
Айде да се пробват да ми наложат нещо на мен такова... някой ден
ще видят те филма "Смело сърце" изигран от мен ! Ще им разкажа играта :razz:

kristo
08-28-2008, 12:50
Да, бъдещето на България наистина е в наши ръце и ничии други и ние трябва да си направим сметка как да победим враговете на България в лицето на ДПС, ОМО-Илинден и т. н. И ако бъдем сплотени и имаме ясна визия за бъдещо противодействие на тези сили, няма кой да ни спре да ги победим. Но също така мисля, че Атака и Скат малко преувеличават и драматизират нещата. Не, че поне едно 60% от нещата в този филм, който аз съм гледал- "Новото робство" не са истина със сигурност, но има излишно преувеличаване с цел стресиране на българите едва ли не да видим колко те са силни, а ние колко сме слаби и как не можем да се справим с тях. Та това не ми хареса на този филм, нещата се представят, а не се дава ясна и точна идея как да се противодейства и човек остава с впечатлението, че нищо не може да се направи по въпроса, а изобщо не е така. Нима турците в България, като изключим ДПС са чак толкова силни?! Нима няма силни и богати български партии, които имат финансов гръб не по-малък от този на ДПС? Естествено, че има, само дето не сме обединени, ей в това е проблема, а когато изборите дойдат повечето българи-"умници" казват "аз няма да гласувам" и после се чудим защо Доган ни управлява?! Какво има да се чудим питам аз, даваме им сами властта в ръцете и искаме те да не се възползват от нея, нали се сещаш, че е глупаво да се чудим за такова нещо... Та нека си дадем сметка първо ние какви грешки сме направили, пък после да тръгваме да говорим за други неща, защото пак казвам, констатациите всеки ги знае, всеки е наясно, че турцизация в накои краища на България има. Въпроса е да видим как можем да противодействаме на тези неща, а определено можем!!

На същото мнение съм и аз! Наистина можем да си помогнем, но не като стоим със скръстени ръце. Не трябва само по "СКАТ" да говорят за тези проблеми, а и по другите телевизии. Трябва да се разпростран на всички хора, да се обединим. Не съм много на ти с нещата, незнам как става, но трябва да се направи нещо. Да се говори колкото се може повече, да се казва на все повече и повече млади хора.
Тези неща са известни на повечето българи, само че наистина стоим със скръстени ръце в момента. Поне имаме възможност да гласуваме, това право никои не може да ни го отнеме и на протести разбира се, но вчера като гледах протеста на фермерите видях, как на минувачите въобще не им дреме, че фермерите протестират, а полицията ги мачка, разединен народ, ей това е най-страшното, всеки гледа него си и не му пука за другите. Ако искаме промяна трябва да променим това мислене, ама много трудно се сменя хардуера на някои хора, на които 45 години им е промиван мозъка с интернационално-комунистически простотии и как да си стоят мирно и да са доволни и на малкото, коет им се дава. И че разбира се са безсилни да променят нещо и затова да си мълчат, за да не заиграе тоягата. Но човек винаги може да промени мисленето си стига да иска и да му стиска да си признае, че е сбъркал и се е излъгал, а много хора не го правят. Непукизма ни докара до това положение, не световната конспирация както някои хора се опитват да обясняват...

petet
08-28-2008, 13:28
За пореден път:Българите сме разиденени.И просто незнам как ще се оправим.
Всички тези стачки,трябваше да се обединят и да се направи буквално едно яко гражданско неподичинение.Та тогава и НАТО нямаше да ни спре.Ама то едната стачка,замажат работата,друга почва...не трябваше така,а всички стачки трябваше да са на 1 и да се подкрепяме взаимно

alito
08-28-2008, 13:34
Айде да се пробват да ми наложат нещо на мен такова... някой ден
ще видят те филма "Смело сърце" изигран от мен ! Ще им разкажа играта :razz:

Евалла. Ашкосун аркадаш.
Изиграй филма "Смело сърце". Да бъдеш кирлив шотландец (highlander) е по-европейски, от това да изиграеш „Козият рог”.

valkanovb
08-28-2008, 13:35
Sigurno shte bade edin ot lordowete det sa podkupeni.

nCuXaP
08-30-2008, 09:49
Хах с писане по форумите не става до година на границата да я блокираме оная паплач да не може да гласува за дугаН а филма по скат се казва Новото робство :wink:

kristo
08-30-2008, 23:09
Хах с писане по форумите не става до година на границата да я блокираме оная паплач да не може да гласува за дугаН а филма по скат се казва Новото робство :wink:
Правилно предлагаш, досега бяха правени няколко опита за блокиране на границата и недопускане на турски гласоподаватели от Турция от ВМРО и Атака, обаче полицията се намеси и опропасти нещата за съжаление...

SunShinePearl
08-31-2008, 00:22
Аз и Турски език?!По-вероятно е: Аз и Примката около врата ми!

;-)

p0liner0
09-01-2008, 00:31

SiegHeil
09-01-2008, 00:55
Умри 8-)

Nam3less3
09-01-2008, 01:46
Не може да очаквате от мнозинството народ да бъде патриотично, всеки гледа да оправи себе си, никой не се чувства длъжен на държавата и родината, всеки гледа да иде в чужбина или да ограби нещо. Сега идва нещо като глобализъм, и националното става маловажно за обикновения човек, търсещ начин да забогатее или да ограби държавата. Вие може да имате свободно време или средства, но погледнете другите хора и разберете, че последното нещо което може да ги интересува е патриотизмът. За жалост това е факт, но е част от политическите планове.

SiegHeil
09-01-2008, 02:57
Не може да очаквате от мнозинството народ да бъде патриотично, всеки гледа да оправи себе си, никой не се чувства длъжен на държавата и родината, всеки гледа да иде в чужбина или да ограби нещо. Сега идва нещо като глобализъм, и националното става маловажно за обикновения човек, търсещ начин да забогатее или да ограби държавата. Вие може да имате свободно време или средства, но погледнете другите хора и разберете, че последното нещо което може да ги интересува е патриотизмът. За жалост това е факт, но е част от политическите планове.
Никой не се чувства задължен на държавата, но всеки мисли че държавата му е задължена..
А и всяко нещо си има причините...няма как да слушаш чалга по цял ден и да друсаш гюбеци на турска музика и да че чувстваш българин ^^
Само един човек може да обърне цялата политическа система така че нищо не е свършило ^^

kristo
09-01-2008, 10:38
Не може да очаквате от мнозинството народ да бъде патриотично, всеки гледа да оправи себе си, никой не се чувства длъжен на държавата и родината, всеки гледа да иде в чужбина или да ограби нещо. Сега идва нещо като глобализъм, и националното става маловажно за обикновения човек, търсещ начин да забогатее или да ограби държавата. Вие може да имате свободно време или средства, но погледнете другите хора и разберете, че последното нещо което може да ги интересува е патриотизмът. За жалост това е факт, но е част от политическите планове.
Последното ти изречение е много точно, че обезличаването на българското е част от политическите планове на някои хора, но още по-лошо е, че част от българския народ не може да го разбере това нещо и търси проблемите на България не в управляващите и техните кражби и антинародни прояви, а в "българския" ни, "балканския" ни и не знам си какъв манталитет, което е много погрешно мислене. Защото как преди 9 септември 1944 г. сме си били много добре в сравнение със сега, тогава как нямахме "балкански" манталитет, който да ни пречи да се развиваме? Явно проблема е друг, но разбира се и ние си имаме вина затова, че се хващаме на разни национално нихилистични помии, които се изливат по наш адрес и сами се омаловажаваме и самосъжаляваме колко сме "тъпи", "некадърни" и нищо не можем да направим... За съжаление има доста българи, които сами така се самоунижават и самобичуват, което е най-голямата глупост и носи най-лоши последствия.
ПП. Не смятам, че всеки гледа да краде, особено обикновения българин изобщо няма намерение да краде своя комшия и събрат, за какво му е?! Това, че политиците ни крадат е вече друга работа. Най-лошото е, че много хора си мисля, че решението на проблемите е като избягат от България. Да, ама ако всички българи решим да бягаме от България, е тогава проблемите наистина ще се "решат", понеже България просто ще бъде закрита... Но хубавото е, че все повече млади българи се осъзнават и разбират, че бягайки от България нея нищо добро не я чака и искат да останат тук и да дадат своя принос за нея. Освен това са осъзнати българи и напротив, не само, че не се срамуват да се нарекат българи, а напротив, гордеят се, че са такива и не биха изменили на българската национална кауза за никакви сребърници.

petet
09-02-2008, 14:40
Не може да очаквате от мнозинството народ


Можем,само трябва точни човек,който да ги убеди,защото всички са вече плахливи.



всеки гледа да оправи себе си,

За това България е на този хал сега

kristo
09-02-2008, 14:47
Оправяйки България(израза оправяне ми е малко грозен, ама айде на него ще се спра и аз в случая), та като оправим България, ще оправим и себе си, не се ли сещат някои хора в този форум за този тънък момент(Nameless).

love_enrique
09-09-2008, 13:06
И какво искаш,да ги хванем и да убием всичките ли?Като Фюрера :? Май в това се превръщаме...Съвземете се,демократическа държава сме!!!Те трябва да имат партия,която да защитава интересите им,защото искаме или не са много,но тази партия НЕ ТРЯБВА да управлява.

tesak
09-09-2008, 15:53
Ми хайде де като е във ваши ръце, защо нищо не правите,а само говорите(пишете)?? Или чакате да дойде новото турско робство и тогава ЕВЕНТУАЛНО някой ще се сети?!? Стига празни приказки,действайте! :D

GutCandy
09-09-2008, 16:06
:lol:

tesak
09-09-2008, 16:20
И какво искаш,да ги хванем и да убием всичките ли?Като Фюрера [/color]
Ми май трябва...поне да видят какво ни е било...


Съвземете се,демократическа държава сме!!!И т'ва,ако е демокрация...


Те трябва да имат партия,която да защитава интересите им,защото искаме или не са много
Айде бе,сериозно ли...то и арабите в Англия и Франция са много...и какво?Да вземат да се месят в управлението ли?

GutCandy Браво! Т'ва "love_enrique" сигурно е някое цигане! :oops:

valkanovb
09-09-2008, 17:33
Posle koi kazwal praznite prikazki

tesak
09-09-2008, 19:06
Posle koi kazwal praznite prikazki

Ми ТИ, кой?! :razz:

mistake
09-09-2008, 22:44
"Една птичка пролет не прави"
Много хора биха искали всичко да се промени и нещата да се обърнат. Но сме отделни хора. За да се случи нещо , което желаем е нужно да сме заедно. Всеки поема по различни пътища. На хората на които не им изнася бягат в чужбина или просто се примиряват. Еми така ще е, какво искате да се случи при положение ,че не сме заедно. Всеки си знае своето и бяга по различен път. Преди сме се освободили от турско робство защото българите са били единни , а сега всеки бяга на къдет му скимне.

tesak
09-09-2008, 22:53
"Една птичка пролет не прави"
Много хора биха искали всичко да се промени и нещата да се обърнат. Но сме отделни хора. За да се случи нещо , което желаем е нужно да сме заедно. Всеки поема по различни пътища. На хората на които не им изнася бягат в чужбина или просто се примиряват. Еми така ще е, какво искате да се случи при положение ,че не сме заедно. Всеки си знае своето и бяга по различен път. Преди сме се освободили от турско робство защото българите са били единни , а сега всеки бяга на къдет му скимне.

Българите не са се освободили,защото са били единни, а защото руснаците са ги освободили! :-P

SiegHeil
09-09-2008, 22:57
Българите не са се освободили,защото са били единни, а защото руснаците са ги освободили! :-P
Чела ли си нещо въобще за Освободителната Война ?

GutCandy
09-09-2008, 23:01
Българите не са се освободили,защото са били единни, а защото руснаците са ги освободили! :-P И сега,ако кажеш,че от добра воля са го направили...

love_enrique
09-10-2008, 10:17
И какво искаш,да ги хванем и да убием всичките ли?Като Фюрера [/color]
Ми май трябва...поне да видят какво ни е било...


Съвземете се,демократическа държава сме!!!И т'ва,ако е демокрация...


Те трябва да имат партия,която да защитава интересите им,защото искаме или не са много
Айде бе,сериозно ли...то и арабите в Англия и Франция са много...и какво?Да вземат да се месят в управлението ли?

Да,само дето за разлика от Франция и Англия сме малки и незначителни на фона на Европа!И ако беше достатъчно умен да прочетеш следващото изречение щеше да видиш,че те не трябва да ни управляват!А ако смяташ,че трябва да фанем и да ги убием като некви говеда в 21 век ,значи верно си супер зле,няма кво въобще да се спори с тебе.Болните нацисти така правят-всички по-различни ги убиват ,колят ги и тн.(сещаме се за един такъв)По-добре ходи си лекувай мозъка :lol:

SiegHeil
09-10-2008, 10:22
Болните нацисти така правят-всички по-различни ги убиват ,колят ги и тн.(сещаме се за един такъв)По-добре ходи си лекувай мозъка :lol:
Ако дадеш и доказателства за това златна ше си...

love_enrique
09-10-2008, 10:23
GutCandy Браво! Т'ва "love_enrique" сигурно е някое цигане! :oops:

Хахаха да бе верно :lol: В България ако не искаш да изколиш всички цигани и турци до последния,значи си един от тях .Щеше да е смешно ако не беше тъжно. :? И после защо България е зле-еми вие сте живия отговор :?

GutCandy
09-10-2008, 22:04
И ако беше достатъчно умен да прочетеш следващото изречение щеше да видиш,че те не трябва да ни управляват!А ако смяташ,че трябва да фанем и да ги убием като некви говеда в 21 век ,значи верно си супер зле,няма кво въобще да се спори с тебе.Болните нацисти така правят-всички по-различни ги убиват ,колят ги и тн.(сещаме се за един такъв)По-добре ходи си лекувай мозъка :lol:Достатъчно съм умна и най - малкото,за да коментирам даден пост го чета докрай...Много добре видях какво си написал/а,но аз турци в парламента не искам и не ме интересува какаква част от населението са...не стига ли,че имат новини на турски по НАЦИОНАЛНАТА телевизия,за всеки празник разни мюфтии ги поздравяват от ефира,в Родопите са окупирали цели села...та и в политиката ще се месят,как ли пък не...

А ти спри да приемаш всичко написано буквално и спри със злобните квалификации,защото аз не видях аз да те окачествявам по някакъв начин...то тъй с обидите и аз мога...

love_enrique
09-11-2008, 17:52
Ок,съжалявам,не се сдържах.Това което ме дразни най-много е ,че всички намразихте турците заради мазния Доган и мафиотската му партия.И това напрежение е абсолютно излишно да се създава,защото поне моите впечатления са,че те са приятни хора(била съм в Турция няколко пъти за 2 седмици и познавам българи ,живели там),които с нищо не ни пречат.Да ги изселим ли предлагаш,или да се правим,че не съществуват?Естествено,че не трябва да ни управляват,но все пак и те,като всяка голяма общност имат право на глас,дори да не са в парламента.Това са простите закони на демокрацията :)

Alco
09-11-2008, 19:26
Гьордумсум сикем сени, кафана. Ананда сикиджем, бабанда сикиджем, аркадъм компрес. нейорда дигибилиордумсум... :-x :-x :-x :-x

на майка ти в турската сура да се изпразня. :)