PDA

View Full Version : 12 клас,химията и биологията



VerryBerry
08-27-2008, 17:03
Здравейте :)Малко ми е рано за 12клас де,(сега ще съм 11) но понеже знам че в 12 отпадат тези 2 предмета(езикова паралелка съм) а съм решила да кандидатствам медицина-това ще повлияе ли по някакъв начин?В смисъл,че за да те приемат се искат и оценки от диплома, а дали е проблем ако в 12 клас не съм имала такива часове?Благодаря предварително за инфото :)

Това не е за раздел НАУКА.
.: machoka :.

fifinkathefreak
08-27-2008, 17:35
Сладкишче,в другите училища(освен природоматематическите паракелки) тия предмети се учат до 10 клас.
Това са ти предметите,имаш си хорариума ;)

Mementomori
08-27-2008, 18:04
Не,това няма да е проблем,имаш си нужните часове,както каза и другият потребител,в повечето училища те отпадат още след 10 клас.
Аз също бях в езикова,така че имахме и зипове в 12 клас,ако и при вас е така,ще можеш да си избереш химия или биология(щом искаш да кандидатстваш с тях),една от най-добрите ми приятелки направи така и сега е приета медицина.

hottie_girl
08-28-2008, 08:25
Ами изобщо няма значение дали 12клас имаш химия или биология или не. Аз също бях такава паралелка и кандидатствах с химия. (а нямах последната година). Всичко в дипломата е съобразено с това какъв профил си т.е. ти си имаш достатъчен хорариум от тези предмети. Само където ще ти се наложи да ходиш на уроци и по двете,но то кой ли не ходи на уроци? Хайде късмет с кандидатстването по-нататък :)

Wrathchild
08-28-2008, 08:28
Не, по начало химия и биология се учат до 10 клас, в 11 са само ЕВЕНТУАЛНО ЗИП-овете. Това си е програма на министерството и няма причина да не можеш да кандидатстваш медицина.

VerryBerry
08-28-2008, 11:29
Мерси че ме успокоихте..щот нз кви филми си вкарах.Благодаря :-)

Tedi4ka
08-29-2008, 10:10
ами аз също съм в езиковата гимназия враца учила съм до 10 химия и биология и много се радвам че ги няма вече като предмети,но по темата има едно момиче от моя клас което иска да кандидатства със химия и биология сега след 12 клас,така че сега като станеш 12ти клас така де до година ще имаш зипове и можеш да запишеш зип биология или химия което ти върви повече и тази оценка от зипа ти е 1/3 от оценката от дипломата след 12ти клас.Първата ти оценка ще е от матурите,втората ще ти е балообразуваща от четирите години 9 10 11 и 12 клас и последната оценка ще ти е зипа :wink:

Wacky
08-30-2008, 12:50
Ако искаш да кандидатсваш в Медицински университет ти стигат оценките от биология и химия от 9-ти и 10-ти клас. Никакви зипове и такива глупости не ти трябват :) Тази година кандидатсвах така че знам как става.

Ако искаш може да ти напиша как става балообразуването :)

worshipper
09-02-2008, 15:36
mn 6ti e trudno ama mn to i da si v biologi4na paralelka 6ansut ti e maluk puk ti...znam kazvali sa mi 4e mn trudno se vliza s medicina i .....golqm zor az sq u4a biologiq ........mn zor da jiveee himiqta!!!!

Chawder
09-15-2008, 13:35
хм..според проблема няма да ти е часовете по химия и биология, а недостигът на знания. За медицинският университет ти трябват най-малко 5,5 по двата:) а в СУ можеш да се пробваш с химия и биология отделно, защото знам че там е безсмислено да се учи медицина::) :-o