PDA

View Full Version : Оф, дисплей на лаптоп!



Bianca
08-27-2008, 19:56
Хора, здравейте пак! Нормално ли е по дисплея на лаптопа ми да се появяват едни мъъънички петънца /не пиксели/, които по никакъв, ама по никакъв начин не се махат? Да не би да съм протъркала дисплея или нещо такова? Моля ви, кажете.
Появяват ли ви се и на вас такива?
И добре ли е да чистя екрана с кърпичка за очила, или точно тя протърква така дисплея?

MakeMeLaugh
08-27-2008, 20:26
Тези "петънца" само когато е включен ли се виждат (особено на бял фон!) или и когато е спрян?

Bianca
08-27-2008, 20:35
Ами, само когато е включен, мисля че.
И забелязах, че на светъл фон те са тъмни, а на тъмен, са светли. :shock:
Но съм убедена, че това не са изгорели пиксели.

MakeMeLaugh
08-27-2008, 20:43
А защо не? ;р

Или леко "разтрий" монитора като леко "масажира" "петънцата" за да се оправят евнетуално, или ако не се оправят - няма да ти казвам тогава, че са проблемни пиксели...

Bianca
08-27-2008, 20:51
Ама то не е точица, като пиксел.
То е такова.. леко продълговати са, абеее-безформени. ;д

MakeMeLaugh
08-27-2008, 21:08
Офф, а бе я ги снимай на режим макро с нещо качествено.

BLaCKBLooD
08-27-2008, 21:18
Да не би да съм протъркала дисплея или нещо такова? Моля ви, кажете.
Появяват ли ви се и на вас такива? И добре ли е да чистя екрана с кърпичка за очила, или точно тя протърква така дисплея?

Дали е протъркан или не, само ти можеш да кажеш. Трябва да се чисти внимателно с леко навлажнена памучна кърпа. Ако си го натискала все едно боядисваш с баданарка, като нищо да сe e разместил слоя с течните кристали.
Разправят, че HP лаптопите давали дефекти ама май, май някой друг ги предизвиква...


И забелязах, че на светъл фон те са тъмни, а на тъмен, са светли. :shock:
Но съм убедена, че това не са изгорели пиксели.

Възможно е да са "замръзнали" субпиксели (те се оправят), ако управляващите транзистори са се бъгнали примерно. Преди години имах късмет с един монитор, оправих го с този Java Applet (http://www.jscreenfix.com/applet.php?width=1280&height=1024).
Моят съвет е в такива моменти вместо да разпитваш по-форумите, най-добре се свържи с продавача, от който си закупила лаптопа и го попитай дали в този случай ще ти уважат гаранцията.

D3Co
08-27-2008, 22:34
А я направи един скрийншот и го качи тук.Ако ги има на скрийншота значи е проблем с видеокартата,ако не се виждат - проблем с дисплея на лаптопа.Ако е първото - ще трябва подмяна на целият лаптоп,защото не е възможно да се смени само видео чипа.Ако е второто - ще ти сменят матрицата.Това разбира се,ако лаптопа е гаранционен.

Bianca
08-28-2008, 07:25
Не, не се появвяват на скрийншота.. :)
Мога ли да попитам как по-точно работи този сайт, който ми даде, Блекблъд? :) В момента ми дава някакви звездички. :)

LizZz
08-28-2008, 07:31
Точно това трябва да прави. Важното е, където са проблемните места да има такова. Ако са някъде извън прозореца и си с мозила отиди на View > Full Screen и го остави така 5-10 минутки..

Bianca
08-28-2008, 07:41
Иии като го оставя, какво трябва да дава ако има някакви проблеми? И ако има такива, това би ли ги оправило?

LizZz
08-28-2008, 08:09
Целта на това е да пораздвижи заспалите пиксели, както каза BlaCKBLooD.
Остави го 5-10 минутки да прави така на цял екран, после го затвори и провери дали проблемните пикселчета пак ги има.. Ако ги има може да го пуснеш пак за 10-тина минутки, ако пак не стане ще трябва да го носиш където му е гаранцията.

Bianca
08-28-2008, 08:11
Ох, а за няколко пиксела може ли да подейства гаранцията, че направо се вбесявам вече. :cry:

mumiikataa
08-28-2008, 08:19
Еми до колкото си четох в гаранцията минимума е 2 пиксела...

LizZz
08-28-2008, 08:23
Ох, а за няколко пиксела може ли да подейства гаранцията, че направо се вбесявам вече. :cry:
Носи го. Не е нормално да има такива пиксели. Предполагам, че няма да има проблеми.

Bianca
08-28-2008, 08:31
Хах, онова не съм сигурна, че беше пиксел, ама сега открих вече наистина два изгорели пиксела. :cry:

Bianca
08-28-2008, 08:33
Офф, а бе я ги снимай на режим макро с нещо качествено.
Какво представлява този макро режим, би ли ми казал? :)

mumiikataa
08-28-2008, 08:45
Офф, а бе я ги снимай на режим макро с нещо качествено.
Какво представлява този макро режим, би ли ми казал? :)
На фотоапарата за снимане от малки разстояния без да ти се разазва...Трябва да имаш едно цветенце.

LizZz
08-28-2008, 08:49
Макро представлява предварително зададена програма на фотоапарата, която му позволява да фокусира предмети на близки разстояния.
Ето така е означена тази програма:
http://www.cnet.com/i/hlp/L4_macro_icon.jpg

Bianca
08-28-2008, 08:59
Да, но фотоапаратът ми не е качествен. :( Все пак ще се опитам.

LizZz
08-28-2008, 09:01
Да, но фотоапаратът ми не е качествен. :( Все пак ще се опитам.
Колкото може. После качвай кадрите в дата.бг примерно, в ЦЯЛ размер.

Аз излизам сега, да не се чудиш защо не ти отговарям после.
Късмет и дано не е кой знае колко сериозно. (:

Bianca
08-28-2008, 09:15
Мерси. :)
Ето и снимката, но съм снимала само едно такова проблемно..
Това в средата на ограденото с бяло. Не знам обаче дали ще го видите, трябва ви много зор поглед. :)

http://i.data.bg/08/08/28/1123513_orig.jpg

То всъщност не е излязло като изгорял пиксел, но това е заради точката, от която го снимах.

D3Co
08-28-2008, 12:25
А това само на бял фон ли се появява или навсякъде?А щом го няма на скрийншота,значи не е от видео чипа и не би трябвало да имаш проблем с гаранцията,защото смяната на матрица не е като смяната на цял лаптоп.

Bianca
08-28-2008, 13:17
Хахх, пробвах една програма за откриване на мъртви пиксели-Dead Pixel Test 2.3.
Намерих нещо подобно на мъртви пиксели, но пак не съм сигурна, защото не съотвества на фоновете.
Там в помощ ми дава, че ако е на бял фон, ще е жълто, ако е на черен-червено, а въобще не съответства това, което намерих.
Навсякъде един цвят, пък и дори не навсякъде се вижда.
Дори едното "пикселче" се изтри, тоест не е пиксел, а другото прилича на него, ама не се маха.
Не ми се вярва то пък да Е изгорял пиксел. Не знам.
П.П. Какво е матрица? :-D

Lav40
08-31-2008, 23:25
не е възможно да се смени само видео чипа.
Идиотче ти па отде разбра,че е с вградено видео....не знаеш нали?Така,че не говори глупости докато не си видял машината! :x

VHack
09-01-2008, 07:52
ami mai sa si pixeli ama izgoreli ako ti e te4nokristalen displeq

Bianca
09-01-2008, 08:39
Имам един въпрос. Когато има изгорял пиксел, ясно ли си личи?

mumiikataa
09-01-2008, 10:02
Имам един въпрос. Когато има изгорял пиксел, ясно ли си личи?
Да.

Bianca
09-01-2008, 10:26
Е, значи нямам изгорели пиксели. :) :grin: