PDA

View Full Version : Каймакът на обществото (размисли и страсти)



RAWRRR
08-28-2008, 13:32
или ина4е казано - българските интелектуалци?

Кажи ми две марки коли?
Кажи ми два метода за предпазване от бременност?
А сега ми кажи две реки в Йордания?

Заклю4ение:Ясен си ми-с теб мога да си говоря само за коли и за секс

Наскоро попаднах на предаването на Патрашкова,която съвпада със съвременното понятие на интелектуалец - безли4но излъ4ване,красиви,умни думи..изцяло вглъбена в разговора със събеседника,но нещото,което ме потресе беше изказването и за българския народ..
Не мога да я цитирам то4но,но идеята беше такава,4е ако излезнеш да направиш анкета сред него,един на хиляда ще може да ти каже кой е авторът на българският химн,един на хиляда ще може да ти каже пове4е от две произведения на Никола Фурнаджиев,един на хиляда ще може да ти каже от кой период на Вазов е "Под Игото"..

Признавам си-не знам кой е авторът на българския химн,но много ми се искаше да съм й събеседник и да я попитам за двете реки в Йордания,през коя година запо4ва да функционира БАН,за да видя от моя страна дали и тя ще може да ми отговори..

Интелектуалец е 4овек,който не просто коментира и критикува живота,мислите,действията на другите,а такъв,който тъгува за тях и ги съпреживява,то4но това го прави полезен на обществото..

А какво имаме ние - група надути журналисти,самозабравили се от словесен ексхибиционизъм..

Исках да споделя,понеже много се дразня

RAWRRR
08-28-2008, 13:53
Карбовски ме спе4ели с това,4е не ме кара да се 4увствам гузна,4е ме вълнуват и прости4ките 4овешки радости,като пари,ядене,пиене и ебане,с това 4е за него в основата на обществото е обикновеният 4овек,а не псевдо-извисеният..
Изре4енията му са с прости думи,оба4е са въздействащи..това е неговият принос..

Ако обществото има нужда от промяна,това ще стане по-лесно,когато някой го стимулира по разбираем на4ин,покаже съпри4астност (като Карбовски),а не когато го ма4кат отгоре и говорят само за простодушието му (като тези,на които е посветена темата)..

air_J
08-28-2008, 14:24
Прощавайте, кой го ебе за Никола Фурнаджиев, ама честно? Намираме се в 21 век, века на мобилноста и парите, та по мое скромно мнение надали някой, освен тесните литературни специалисти се интересуват от Никола Фурнаджиев.
П.С.> Авторът на българският химн е съгражданинът ми Цветан Радославов. 8)

hardball
08-28-2008, 15:43
Сухи факти без жизнен опит е тъпо.
Хитрина без абстрактно мислене и основна база данни също е тъпо.
За мен думата интелектуалец е безсмислена. Човек, който дотолкова се взема на сериозно, че се мисли за по- високо от другите обезсмисля целия си интелектуален багаж,защото колкото повече научава човек, толкова повече разбира, че има още какво да се учи.
Критериите за интелект са супер субективни, не можете да кажете тоя и тоя са слабоумници, щото не знаят еди-кво-си и т.н. .
Има интелигентни нехранимайковци и тъпоглави, но успешни хора. Както и обратното. Въпросът не е в двете реки в Йордания, а в това, че хората обичат да са все недоволни и си мислят, че разграничавайки се от обществото автоматично са над него.
Да си недоволен от всичко и всички не е интелект.
Да си тъпо мрънкало не е проникновение.
Да си игнорант не значи, че си месия.
Пф, интелектуалци :Д Мама мн я мрази тая дума, хаха :Д

ScionOfStorm
08-28-2008, 16:08
всичко

Я, още един потребител, който ми харесва как пише :)

Та...тука няма интелектуалци. Или ако има хора с наченки за такова развитие на по-високо ниво, те биват:
1) удавени в помията простотии
2) лъчезарно запленени от своята прекрасност и невероятен ум => съкъри.

Shadow_Walker
08-28-2008, 16:18
т.нар. интелектуалци просто са се взели много насериозно... :]

_showy_
08-28-2008, 20:10
друго се питам тая като знае за никола фурнаджиев ,та кво ? по умна, по красива ли е тя от останлите хора , който знаят други неща
Именно. Някой може да знае това, но пък за сметка на това не знае куп други неща, които друг знае.
Това че някой е назубрил даден куп факти не го прави по- от някой друг.
Чела е Фурнаджиев, голема работа, аз па четем Балзак. Много съм голема нали...?!
Не харесвам българска литература. Досадна ми е! Няма да седна да чета само, за да се издигна в очитe на някой или пък, за да не ми кажат нещо на криво, в някой форум. Хах.
Общо взето знам това което ме интересува и което ми е интересно. :) Сигурна съм, че и с повечето нормани хора е така... :)
Това че незнам кой е Фурнаджиев не вярвам да ми попречи по някакъв начин. Нито ще ми бръкне в джоба, нито нищо. :) Не ме е грабнал с нищо, ем.. шанс.

b0Nb0n
08-28-2008, 20:40
nemoje da govori6 za nqkoi koito ne poznava6

RAWRRR
08-28-2008, 21:24
nemoje da govori6 za nqkoi koito ne poznava6

каквото повикало-такова се обадило :)

RAWRRR
08-29-2008, 10:27
Ако беше про4ел какво съм написала в малоумната тема,щеше да видиш 4е то4но това обяснявам,4е един 4овек знае за реките в Йордания,друг знае авторът на българския химн..
И 4е всъщност и двамата са в едно положение..само 4е едните се нари4ат сами интелектуалци и гледат другите отвисоко..
Ина4е си прав за това 4е трябва да знаеш как да реагираш в някаква ситуация,но това е друго нещо.Аз говоря за обща култура,не за интелигентност.

babity
08-29-2008, 12:22
Карбовски е боклук. Според мен той не се побира в понятието журналист, защото работата на журналиста е да бъде безпристрастен и да показва нещата каквито са или поне аз смятам, че това трябва да прави един журналист, а въпросният господин много често си позволява да взема страна и дори проявява наглост като не позволява на събеседниците си, с различно от неговото мнение да се изкажат. Това, естествено е мое мнение и никой не задължавам с него.

Конкретно за темата нямам какво да кажа, малко ми е акъла още та да обсъждам такива неща.

hardball
08-29-2008, 12:24
Пак съм пропуснала, откога всички мразят Карбовски?

babity
08-29-2008, 12:28
Нищо не си пропуснала. Дотук само аз не го харесвам. :lol:

babity
08-29-2008, 12:35
exploitedteen, прав си, че мнението ми за него се гради на базата на предаването, което правеше по Нова телевизия, мисля. Истинската причина да ми падне в очите беше един спор специално по повод на софийските улични кучета с глутниците и пострадалите. Много възрастни хора, с които съм имала честта да контактувам, макар и виртуално (до момента) се включиха с много добре обмислени предложения за решението на проблема с аргументациите там, с всичко обмислено, както трябва, а той, като пълен простак не ги оставяше да се доизкажат и призоваваше за саморазправа. Аз не мисля, че един журналист трябва да има такова поведение.

Briseis
08-29-2008, 13:40
Остави ги да се приемат като интелектуалци и да живеят такъв живот.
И те знаят, че е фалшиво. Че фактите, които знаеш не правят ежедневието нито по-леко, нито по-красиво.

Всички се хванаха за отделните думи - Никола Фурнаджиев, Вазов, химна и Карбовски.
За мен всеки си има различни интереси и е достатъчно начетен по определени теми. Не може да знаеш всичко. И така да е, това не ти дава никакви гаранции.

Няма значение кого харесваш, четеш и гледаш.
Винаги ще има и по-умни, и по-глупави от теб.