PDA

View Full Version : Книгата "Диета само за тийнейджъри" - въпрос



MoMoXiXi
08-28-2008, 17:41
Здравейте,
някой има ли тази книга? Хубава ли е? Кажете някакво мнение за нея.
В момента имам изключителна нужда от здравосложно хранене, а като гледам из нета има само диети, диети и пак диети. (Казаха ми, че книгата не била за диети, както е в заглавието, а е обяснено какво трябва да се яде и т.н.) Не искам диети. Трябва да съм 51 кг., а в момента съм 60. Преди месец бях 58, а пролетта бях 55 кг. Колкото повече надебелявам и толкова повече се отчайвам, и толкова повече надебелявам. Но тъй като имам опит от предната година, че НЕ трябва да се отслабва 7 кг. за 2 месеца (не стига, че ми се появиха стрии, ами си върнах и кг. веднага след като близнах сладко), сега искам първо да си направя здравословен хранителен режим, а за килограмите ще мисля после.
Въобще има ли смисъл да си я поръчвам по нета (в нито една книжарница около нас я няма) или в нета има някъде каквото пише вътре.
Моля ви кажете, че направо съм се отчаяла.

n0va_s1m_tYk
08-28-2008, 18:19
Чесно казано, аз съм на мнение, че тези книги ги пишат само за да изкарат нещо, а в тях няма нищо полезно.. Мое си мнение де.. Иначе предполагам долу горе можеш да делиш кои храни са здравословни и кои НЕздраавословни. Просто наблягай повече на плодове, зеленчуци, не изключвай от менюто си месото, но нищо пържено - то е вредно.. чипсовете ... кроасаните ... баничките, който продават в закусвалните, че и хамбургерите.. Скоро нали свършва ваканцията.. За закуска може да хапваш черен хляб ли му се викаше :D или печени филиики.. И сладко не мисля, че е толкова фатално, стига да НЕ прекаляваш.. Примерно 1 малко шоколадче на мен не ми се вижда много :P Наблягай на тренировките. Ако не фитнес - в нета има супер мн аеробика и различни упражнения.. И така.. Всеки му е ясно кое хапване какво е и не мисля, че има смисъл от тези книги :)

glupacheE
08-28-2008, 19:51
Shte ti prepora4am knigata "ultrametabolizam " tq to4no zdravoslovno hranene i vsi4ko e podrobno obqsneno nqma nishto obshto s dietaa iiii se 4uvstvashh prekrasno kogato spazvash rejima

H8_mE
08-29-2008, 07:42
Аз я имам тази книга.Лично на мен ми харесва много .Има много неща,които се научават от нея освен да се храниш здравословно!Няма да сгрешиш ,ако решиш да си я купиш :) А ако имаш други въпроси по нея питай ,аз ще ти отговоря!

MoMoXiXi
08-29-2008, 07:45
Ами каква информация има горе-долу-само е обяснено какво трябва да се яде и какво не, или има и други неща. :)

veselomomi4e
08-29-2008, 10:59
И аз се интересувам от тази книга,но се чудя дали да си я закупя.Дали има полезна информация или само "ще си дам парите на вятъра". :-o

H8_mE
08-29-2008, 14:08
Първо обясняват от какво и по колко има нужда организма на тийнейджъра.След което има начини за определяне на ИТМ и според него дали имаш нужда от диетата.Помежду всяка глава има въпроси зададени от тийнейджъри,на които са отговорили авторите на книгата.Обяснено е за какво служат всички вещества в организма и какво става ,ако някое от тях липсва.И в средата са дали диетата.Тя има няколко категории те са три като едната е от 1400 калории,другата е от 1600 и от 2000 в зависимост от годините ви и от вашето ИТМ се определя на кое от трите ще се подложите.След това е показано как са разпределени дажбите от видовете храни според това на колко калории сте избрали и са ви дали продукти ,които отговарят на това.После Има примерно меню за всяка категория ,а също и едно за седемдневно ,което вие сами може да си изработите.Например ви е написано само на закуската 1 зърнен продукт + 1 белтъчен и 1 плод и вие си избирате и си мислете какви ще са тези продукти.В следващата глава имате няколко рецепти на макарони или шоколадов десерт например и най-различни други.След това има за хранителните продукти в магазините и хранителната им стойност ,но според мен тази глава е напълно излишна,защото повечето дадени продукти в книгата ги няма в БГ,но все пак тази глава ни учи по-добре да гледаме етикетите за съдържанието на мазнини и въглехидрати в продуктите.В книгата има включени и съвети за физическите упражнения има поредица от такива и по колко серии да се правят за начинаещи и за напреднали.И в последната глава се говори за хранителните разтройства - анорексия,булимия и т.н :) Ами това е общо взето.На мен книгата много ми харесва!Дано да съм ви помогнала!Ако има още нещо казвайте! :-)