PDA

View Full Version : Как е 12 клас ?



psihqsala
08-28-2008, 18:04
Да ви питам сега.Очаква ме. по-тежко ли е от 7ми? ще учим ли мн? аз искам да взема ТОЕФЛ само за чужбина,кога да започна курса? а ще ми отнеме ли мн време,докога се поддават документите и там кога се извършва академичната справка? въобще...как върви работата 12 клас и ще се озоря ли...имат ли значение матурите за кандидатстване в чужбина..а оценките от даскало...кога да седна да уча сериозно.Който е минал по пътя да сподели,Моляя.

EricDraven
08-28-2008, 19:12
Значи...от 7-ми не мога да ти кажа дали е по-тежко,прекалено отдавна бяха тия времена,не помним :D Относно т'ва дали се учи много...само по специалността дето си си избрала за по-нататък.(и език ако ше ходиш по чужбината)Поне при мен беше така.TOEFL аз го пропуснах,ама мои познати го караха есента,от Септември нататък.Срокът за подаване на документи в чужбина беше 15-ти Януари,ама след т'ва май го удължиха,заради матурите..не съм сигурен.Академичната справка може да си я извадиш по всяко време от училището.Хубаво е да е по-рано да си оправиш сичко и да си и да си гледаш матурите след т'ва.На тях гледай да не се издъниш с някоя 2-ка..иначе до тогава би трябвало да имаш вече отговор от университетите,за които си подала документи и ако са те приели Unconditional,и 3-ки на матурите те устройват.Относно т'ва кога да седнеш да учиш сериозно - колкото по-рано,толкова по-добре за теб...ти си преценяваш.Общо взето,не се коси,щом аз минах,значи не е чак толко тегаво.. :)

Tedi4ka
08-29-2008, 09:26
мога само да ти кажа не бързаи да завършиш и да станеш 12ти клас и аз исках но сега като съм 2 седмици преди да почна последния си клас със едни хора които съм учила със някои от 12 години с други от 5 напраоо няма да казвам какво и гадно чувството да знаеш че всеки поема по своя път и всички се разделяте :( :( :( :(