PDA

View Full Version : Каква е максималната температура?



IANI
08-28-2008, 20:01
Ами аз имам един малко тъп въпрос , ама все пак ...
Каква е максималната температура на която човек може да издържи ???
Казаха ми че при двигателите на кораб температурата стигала до 50-60 градуса и механици стоели там и наблюдавали машините и т.н , на мен ми се вижда "леко " :lol: невъзможно

Темата НЕ е за раздел НАУКА
.: machoka :.

spongkata
08-28-2008, 20:32
gluposti :? ne si li chuvala che kogato chovek digne nad 41-2 gradusa umira :-o tfa

ScionOfStorm
08-28-2008, 20:43
:lol: :lol: :lol:

телесна температура =/= температура на околната среда?

що да е невъзможно, в арабските страни и т.н. не е много по-ниска температурата понякога.

gree_girl
08-28-2008, 21:01
Мисля, че до 50-55

buffalo88
08-28-2008, 21:16
Пробвай да влезеш в кухненската печка като ти е мерак да разбереш до колко ще издържи човек.

valkanovb
08-28-2008, 21:36
Spored men zawisi.Pri nqkoi hora temperaturata se wdiga po-barzo a pri drugi po-bawno.Ako 4oweshkoto tqlo se ohlajda mnogo dobre to togawa moje i do po4ti 60,mai.A i pri 40 gradusa poradi wisokata temperatura ima moza4ni uwrejdaniq i nastapwa koma a pri po-wisoka temp. nastapwa smart,okolo 42 gradusa.

antifreeze
08-28-2008, 21:49
Ако става за въпрос човек е в състояние (при бързо покачване на температурата) и при 200 да издържи няколко минути, а с памучни дрехи и повече :D .... а при 50 60 ...ако на 2-3 часа се охлажда по някакъв начин аз не виждам какво му е невъзможното :-| а към spongkata да си чувала за терморегулация на тялото :?

Summer_Spirit
08-28-2008, 22:19
Напълно възможно си е, че даже се случва (това за корабите).
Иначе може да се издържи и на доста по-висока температура.

Duvessa
08-29-2008, 07:53
Може да издържи на доста висока температура, но зависи от облеклото, тялото на човека (примерно един пълен би устоял по-малко време отколкото нормален) , дали има някакви заболявания и т.н. 50-60 градуса си е напълно възможно, при положение, че тялото се охлажда, а и тези хора, които работят в такива условия са свикнали с високите температури и биха могли да понесат и повече, разбира се, зависи и от това колко време стоят.

IANI
08-29-2008, 15:57
Ами аз имам един малко тъп въпрос , ама все пак ...
Каква е максималната температура на която човек може да издържи ???
Казаха ми че при двигателите на кораб температурата стигала до 50-60 градуса и механици стоели там и наблюдавали машините и т.н , на мен ми се вижда "леко " :lol: невъзможноАбе ти си мн проста :-o
За това човек се поти.За да се охлажда тялото.Ти ако си в някоя пустиния няма да дигнеш температура предполагам :-o 8-)

Само не знам , какъв си ти че да казваш кой е прост и кой не , 100 % съм сигурна че ти не си от изключително умните , така че малко по леко с обидите , ако обичаш!!!

lqlqlql
08-30-2008, 10:57
Има значение и средата,в която е отраснал човека и расата му,освен нещата,които казаха по-горе. 1 ескимос примерно няма може да издържи и 10 градуса над нулата( за точни градуси не знам). Докато бедуйните могат да издържат до 50-60 и няма да имат проблеми.

sexy_baby_originale
08-30-2008, 19:18
Най-високата температура измерена на Земята е 58 градуса в пустинята Сахара.
Науката е установила чрез специални опити каква е най-високата температура, която човешкият организъм е способен да издържи на сух въздух.

Температура от 71 градуса може да се понесе в продължение на един час, 82 градуса - 49 минути, 93 градуса - 33 минути, а 104 градуса - 26 мин.

Според учените пределната температура, при която човек е в състояние да диша, е около 116 градуса. В историята обаче има факти, които показват, че той може да издържи и по-високи температури.

През 1764 г. френският учен Тилет е съобщил в Парижката академия на науките, че една жена е престояла в печка при температура 132 градуса в продължение на 12 минути. През 1828 г. е описан случай на 14-минутно пребиваване на мъж в печка напалена до 170 градуса.

В Белгия през 1958 г. е бил регистриран случай, когато човек в продължение на няколко минути се е намирал в термокамера при температура 200 градуса.

Гол човек е в състояние да издържи бързото нарастване на температурата до 210 градуса, а с памучни дрехи - до 270 градуса.

Понасянето на високите температури във водна среда е значително по-трудно, отколкото на сух въздух.

В горещините много хора прекарват твърде много време под преките слънчеви лъчи, забравяйки за опасностите от изгаряния, топлинен удар, повишено кръвно налягане, обезводняване и възможна загуба на съзнанието.

Симптомите на слънчевото изгаряне са различни - от порозовяване на кожата, която започва да "гори", до зачервяване, когато тя се подува, покрива с мехури и става крайно болезнена.

Слънчевите изгаряния не са толкова безобидни, както мнозина мислят. Доказано е, че те водят не само до преждевременно стареене на кожата и развитие на фотодерматит (алергия към слънчевите лъчи), но и до намаляване на зрението и понякога дори до онкологични заболявания (най-вече рак на кожата).

valkanovb
08-31-2008, 17:30
Moje da po4ne po na4ina po koito pishesh

AceXe
09-03-2008, 06:36
Когато сме в гореща среда, вятъра го обичаме, защото ни охлажда. Но как така вятър горещ 40 градуса ни охлажда. Ами лесно... Въздушните молекули, които са близко до тялото ни, ако не се движат се загряват, защото тялото отделя топлина и не може да се охлади. Тогава телесната температура бавно се покачва, но тъй като става бавно ние не го усещаме. Но като горещина на въздуха можем да издържим до около 70 градуса. По-нагоре не можем, не само заради жегата, ами и защото въздуха вече започваме да го усещаме с дробовете си... т.е. твърде горещ е и ни изгаря дробовете. Иначе казано... Човека може и до 70 да издържи, но не може да оцелеее в такива температури. Оптималните са 20-23 градуса за човека. Тогава нито му е студено, нито топло.

Izzy_
09-03-2008, 07:44
Spored men zawisi.Pri nqkoi hora temperaturata se wdiga po-barzo a pri drugi po-bawno.Ako 4oweshkoto tqlo se ohlajda mnogo dobre to togawa moje i do po4ti 60,mai.A i pri 40 gradusa poradi wisokata temperatura ima moza4ni uwrejdaniq i nastapwa koma a pri po-wisoka temp. nastapwa smart,okolo 42 gradusa.
Офф,големи сте разбирачи. :? По твоята логика аз до сега сиг. трябваше 5 пъти да съм била в кома.. :?
Иначе май авторката питаше за температурата на околната среда..Ест. , че могат да издържат на 55-60 градуса.Особено като се има напредвид,че това им е работата и са свикнали на такава температура.