PDA

View Full Version : Сънищата



evi_vd
08-29-2008, 09:26
Какво според вас са сънищата.. как ги тълкувате.. защо сънуваме ??? :?

ell_ownz
08-29-2008, 10:01
az gi tulkuvam sus sunovnik, no poprincip kakvoto se slu4va vav sanq ti naqve she se slu4i obratnoto... sqko neshto v sunq e simvol na neshto koeto ti se sly4va ili shte ti se slu4i.sanishtata spored men sa neshto kato predyprejdenie za neshtata koito ni o4akvat

GbSy
08-29-2008, 10:07
Сънища... Сънувам най-различни и странни неща. За тълкуване... Не, не ги тълкувам, защото във всеки съновник значението на нещо е различно. Доста от сънищата ми се сбъдват, обаче, даже почти всички. Например, нещо седим и си говорим с приятелка и изведнъж си казвам: "Това съм го сънувала - точно този момент, точно с този човек, говорили сме си за точно това, на точно това място". :neutral:

FootballManager
08-29-2008, 10:09
Аз имам мн сънища,които се повториха в реалността,но това беше преди да ми извадят тумора от главата.Умиращите хора наистина сънуват бъдещето,обаче вече съм добре и нямам нови такива сънища... 8)

mistake
08-29-2008, 10:13
Езикът на съня е изтъкан от аналогии. Той е съвкупност от привичните за нас неща и ги показва в картинки. Сънят - това е нашият вътрешен глас, нашето подсъзнание. Подсъзнанието, което съдържа всички отговори, даже на още незададените въпроси. Подсъзнанието е "генетичният код" на душата. То съдържа информация, събирана от поколения насам.Сънищата са невероятни съчетания на неща от действителния живот. Но върху сънищата действат и много други фактори. Картините се усложняват и от външните дразнения. Твърда възглавница, в стаята се говори или лампата е светната - всичко това нашите сетива се опитват да съобщят на заспалите центрове в главния мозък. Тогава съобщенията се отправят към единствено останалите "будни" центрове. Като писма, които се доставят на погрешен адрес. И се получават още по-странни сънища.

evi_vd
08-29-2008, 10:13
Аз имам мн сънища,които се повториха в реалността,но това беше преди да ми извадят тумора от главата.Умиращите хора наистина сънуват бъдещето,обаче вече съм добре и нямам нови такива сънища... 8)
уау :shock:
аз попринцип мисля, че в сънищата се крият много отговори.. стига да ги разтълкуваш правилно :?

Jagger
08-29-2008, 15:18
Всички съновници които използвате са пълна глупост... всеки сън се тълкува индивидуално и най-добре ще е човека който го е сънувал сам да си го разгадае и сънуването това е нашия начин да учим има една история преди хиляди години хората умеели да сънуват всеки владеел осъзнатото сънуване дошли същества от други светове и започнали да учат хората в тяхните сънища но уви от тяхната реалност се появили същества енергиини вампири който започнали да се хранят със нашите сънища постепенно хората загубили умението си да сънуват и за това в днешно време много хора не помнят сънищата си неясни са не свързани объркани и най-важното не осъзнати... но нее само това единствената причина за несънуването а именно че през всичките тези годините хората са пренебрегвали сънуването и са го имали за маловажен процес и така мозъка се е научил да трие маловажните неща....

evi_vd
08-29-2008, 20:42
Всички съновници които използвате са пълна глупост... всеки сън се тълкува индивидуално и най-добре ще е човека който го е сънувал сам да си го разгадае и сънуването това е нашия начин да учим има една история преди хиляди години хората умеели да сънуват всеки владеел осъзнатото сънуване дошли същества от други светове и започнали да учат хората в тяхните сънища но уви от тяхната реалност се появили същества енергиини вампири който започнали да се хранят със нашите сънища постепенно хората загубили умението си да сънуват и за това в днешно време много хора не помнят сънищата си неясни са не свързани объркани и най-важното не осъзнати... но нее само това единствената причина за несънуването а именно че през всичките тези годините хората са пренебрегвали сънуването и са го имали за маловажен процес и така мозъка се е научил да трие маловажните неща....
напълно съм съгласна с теб

darking
08-29-2008, 21:21
Езикът на съня е изтъкан от аналогии. Той е съвкупност от привичните за нас неща и ги показва в картинки. Сънят - това е нашият вътрешен глас, нашето подсъзнание. Подсъзнанието, което съдържа всички отговори, даже на още незададените въпроси. Подсъзнанието е "генетичният код" на душата. То съдържа информация, събирана от поколения насам.Сънищата са невероятни съчетания на неща от действителния живот. Но върху сънищата действат и много други фактори. Картините се усложняват и от външните дразнения. Твърда възглавница, в стаята се говори или лампата е светната - всичко това нашите сетива се опитват да съобщят на заспалите центрове в главния мозък. Тогава съобщенията се отправят към единствено останалите "будни" центрове. Като писма, които се доставят на погрешен адрес. И се получават още по-странни сънища.
Ти говориш за душа и подсъзнание - ОМГ! Учуден съм и едновременно впечатлен :lol:

Според мен сънищата нямат нищо общо с мозъка, а по скоро с душата или астралното тяло. Т.к мозъкът отговаря само за физическото тяло просто няма начин да генерира "измислен" свят, в който ти си правиш каквото си искаш. Да не говорим за Lucid Dreaming, който аз до определена степен съм постигал...

А относно тълкуванията - и аз не вярвам много много, но в интерес на истината след определен сън някои, описани в съновника, неща наистина стават. същото е и с астрологията :?

mistake
08-29-2008, 21:31
Езикът на съня е изтъкан от аналогии. Той е съвкупност от привичните за нас неща и ги показва в картинки. Сънят - това е нашият вътрешен глас, нашето подсъзнание. Подсъзнанието, което съдържа всички отговори, даже на още незададените въпроси. Подсъзнанието е "генетичният код" на душата. То съдържа информация, събирана от поколения насам.Сънищата са невероятни съчетания на неща от действителния живот. Но върху сънищата действат и много други фактори. Картините се усложняват и от външните дразнения. Твърда възглавница, в стаята се говори или лампата е светната - всичко това нашите сетива се опитват да съобщят на заспалите центрове в главния мозък. Тогава съобщенията се отправят към единствено останалите "будни" центрове. Като писма, които се доставят на погрешен адрес. И се получават още по-странни сънища.
Ти говориш за душа и подсъзнание - ОМГ! Учуден съм и едновременно впечатлен :lol:

Според мен сънищата нямат нищо общо с мозъка, а по скоро с душата или астралното тяло. Т.к мозъкът отговаря само за физическото тяло просто няма начин да генерира "измислен" свят, в който ти си правиш каквото си искаш. Да не говорим за Lucid Dreaming, който аз до определена степен съм постигал...

А относно тълкуванията - и аз не вярвам много много, но в интерес на истината след определен сън някои, описани в съновника, неща наистина стават. същото е и с астрологията :?
Не , ти пак не си ме разбрал. :D Подсъзнанието е чат от нас , и когато сънуваме , сънуваме неща върху които преди време сме разсъждавали. "Сънищата са невероятни съчетания на неща от действителния живот. " Отново намесвам истината - живота ни. Сънищата са просто неща от живота , които ние искаме или не искаме да се случат. ПОмисли върху думите ми и тогава , размишлявай върху тях. :grin:

darking
08-29-2008, 21:36
Права си, но аз съм имал и сънищата, които нямат нищо общо с нещата, които съм преживял или, които искам. И въпреки това ми обясни как е възможно мозъкът да създаде измислен свят в който ти си правиш КАКВОТО ПОИСКАШ?

mistake
08-29-2008, 21:38
Права си, но аз съм имал и сънищата, които нямат нищо общо с нещата, които съм преживял или, които искам. И въпреки това ми обясни как е възможно мозъкът да създаде измислен свят в който ти си правиш КАКВОТО ПОИСКАШ?
Въображение ... но аз никъде не съм говорила за "измисления свят" :?

darking
08-29-2008, 21:40
Въображението е съвсем различно нещо. ;)

mistake
08-29-2008, 21:42
Измислен свят - фантазия- работа на мисленето.
П.П. обърках фантазията с въображението... 8)

geko
08-29-2008, 22:00
Потънъл съм в будизма напоследък така че смятам да внасям малко будистка перспектива когато участвам в разговори тук, докато ме изтраете :)

Според будизма сънищата са няколко типа и спането през нощта се дели на няколко фази. В първата част на нощта е дълбокото спане, по време на което тялото е много уморено и се потъва повече. В началото на тази фаза няма сънуване. След това може да се проявят няколко типа сънища - едните са сънищата, свързани с асоциации и впечатления от ежедневието. Вторите са така наречените "кармични сънища", при които е възможно да сънуваме неща, кото нямат нищо общо със света такъв, какъвто го познаваме - например да сънуваме съвсем непознати неща или същества. Казва се четова са сънища, свързани с преживявания, които сме имали по време на други животи. Всичко естествено е доста оплетено и множество "умствени отпечатъци" участват при оформянето на един сън, като много лесно се навързват асоциации със страшна скорост.
Постепенно през нощта спането става все по-леко и по-леко, като рано сутрин сънищата са съвсем различни. Точно преди събуждане е възможно да се сънуват събития, които още не са се случили и в тази фаза сънищата могат да имат особено значение. Според будизма между сънищата и реалнистта няма съществена разлика - единствената разлика е че сънищата са свързани с по-незначителни кармични отпечатъци, докато нашата "реалност" е плод на по-стабилни кармични навици.
В будизма също така има специални медитации свързани със сънуването, но това е друга тема.

258
08-29-2008, 23:18
В сънищата ми понякога се отразяват мислите ми,тайните ми желания и неосъзнатите истини.Но понякога сънувам разни неща,който незнам от къде идват. :D

Nam3less3
08-30-2008, 00:42
По време на сън човек е по-близо до "астрално пътуване", това съм го чувал някъде.

Kman
08-30-2008, 03:26
Също и трансцедентално пътуване сред съзвездието козирог....тва е като оная реклама за промоция на услуга на глобул мисля че беше с ная врачка дето блещи онея глупости,проблема е че и разбирам какво говори.....това дали ме прави смахнат :(

:razz: :lol: 8-)

darking
08-30-2008, 09:39
По време на сън човек е по-близо до "астрално пътуване", това съм го чувал някъде.
Мдам, доста хора са на това мнение, но според мен е по-близко до ментално пътуване, т.к ти си един вид във себе си :?

CTPAX TE E OT MEH
08-30-2008, 13:56
Сънят е кратък поглед в бъдеще,минало и настояще.
Сънят ни подготвя за предстоящето.
Чрез съня се изживява дежавю.
Нещата се повтарят в реалността,освен ако не сте болен психар и в ъкъла ви влизат меко казано "Героите от приказките"!
Ама за сега не съм срещнал достатъчно НОРМАЛЕН ТИП!
Всички сме малко или много ПСИХАРИ,щом вярваме на някакви си блянове,съновници,врачки и пр.!
:grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :booooomb: :booooomb: :booooomb:

eclipseee
09-25-2008, 17:04
Сънят на мен почти винаги ми е показвал предствоящи събития с много голяма точност. Дори и не свързани пряко с мен, а и с приятели и познати. Някои сънища разкриват тайните ми желания (е това при всеки се е случвало :-D ) Понякога ги тълкувам сама, понякога излитам веднага като стана към съновника(стар, но много точен, особено като дебне някоя опасност) :D

FroggY
09-27-2008, 13:49
Сънят е кратък поглед в бъдеще,минало и настояще.
Сънят ни подготвя за предстоящето.
Чрез съня се изживява дежавю.
Нещата се повтарят в реалността,освен ако не сте болен психар и в ъкъла ви влизат меко казано "Героите от приказките"!
Ама за сега не съм срещнал достатъчно НОРМАЛЕН ТИП!
Всички сме малко или много ПСИХАРИ,щом вярваме на някакви си блянове,съновници,врачки и пр.!
:grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :booooomb: :booooomb: :booooomb:

Eто какво мисля аз:
1. Добре де, нещо ни вълнува (дори и да не е така) и мозъка си работи и решава най вероятното нещо което може да ни се случи и ни го представя под формата на сън,видение и т.н. (дано сте ме разбрали)
2.Съня няма нищо общо с дежавю-то (според мен ) , може и да има но обикновенно когато имаме дежавю не помним откъде ни е познато , затова не е задължително да е от сън
3.Това че някой е суеверен не значи че е психар (добре че не сам суверна :-D ) :D всеки има различни виждания и вярвания

CTPAX TE E OT MEH
09-27-2008, 14:42
Когато някой е суеверен си е пълен откачен боклук.
Суеверни БОКЛУЦИ,не пълнете главите на хората с глупости.
Много сте тъпи,вярвате на неща в които не вярва и малко дете.
Сънят си е сън.
Мозъка се стреми да използва всяко свободно време да се тренира,че иначе ще станем малоумници!
На тия суеверни откачалки ще кажа само 300 кошмари + 300 дяволи!
:x :x :x :shock: :shock: :shock: 8-) 8-) 8-)

IvJonas
09-28-2008, 20:09
моите сънища са супер шантави. не ползвам съновници. не ми трябва. не вярвам в това.

KariZma
10-02-2008, 09:33
Сънищата са отражение на това което преживяваме в последните няколко дена, седмица или в даден период от време.Те са наще емоций, страхове, впечатления...
Дори понякога да нямат особено голям смисъл, ако се замислите в/у тях, ще намерите точно причината поради която сте сънували определено нещо.

В миналото чрез сънища, Бог е говорил и се е явявал на пророците си и избраните си хора.

sexy_baby_originale
10-02-2008, 20:09
Сънищата са несъзнателен процес, който се осъществява когато спим или когато бленуваме.Сънищата представляват примерно проблеми, които не сме решили през деня или през самия ден се е случило нещо вълнуващо и когато заспиш ти си го преразказваш.Един вид, когато човек заспи, мозъкът му си почива и си пуска едно филмче (сънят), за да се разтовари от напрегнатия ден.

Nam3less3
10-06-2008, 16:44
Когато някой е суеверен си е пълен откачен боклук.
Суеверни БОКЛУЦИ,не пълнете главите на хората с глупости.
Много сте тъпи,вярвате на неща в които не вярва и малко дете.
Сънят си е сън.
Мозъка се стреми да използва всяко свободно време да се тренира,че иначе ще станем малоумници!
На тия суеверни откачалки ще кажа само 300 кошмари + 300 дяволи!
:x :x :x :shock: :shock: :shock: 8-) 8-) 8-)Суеверието значи да вярваш в неща от типа на черна котка, които хората са си измислили, няма нищо общо с темата.
Хората стават суеверни, за да вярват в неща, изгодни за тях, но безсмислени.

Kman
10-06-2008, 18:55
....като теб :)

Nam3less3
10-06-2008, 19:35
....като теб :)Аз вярвам в истината, независимо дали ми харесва тя или не :D

Kman
10-07-2008, 14:01
Истината винаги е грозна и винаги е скрита зад една красива завеса.

Nam3less3
10-07-2008, 17:22
Истината винаги е грозна и винаги е скрита зад една красива завеса.Обективно погледнато, истината е добра.

Kman
10-08-2008, 12:25
Такова нещо като обективно погледнато няма,и ти неможеш да гледаш обективно понеже очастваш в този спор.
Истината била добра....противоречиш на природата и мислителите които много добре са си го казали че истината винаги е грозна,а става красива(хубава)чак когато я покриеш с лъжи и измами.
Хахахахахаха истината била добра....обективно погледнато ХАХАХАХАХАХХААХАХ Е ти започваш вече да пишеш невероятни глупсоти!!!! ХХАХАХАХАХАХАХх

Nam3less3
10-08-2008, 21:31
Такова нещо като обективно погледнато няма,и ти неможеш да гледаш обективно понеже очастваш в този спор.
Истината била добра....противоречиш на природата и мислителите които много добре са си го казали че истината винаги е грозна,а става красива(хубава)чак когато я покриеш с лъжи и измами.
Хахахахахаха истината била добра....обективно погледнато ХАХАХАХАХАХХААХАХ Е ти започваш вече да пишеш невероятни глупсоти!!!! ХХАХАХАХАХАХАХхТова не са глупости, ами реални факти. Обективно погледнато, в истината, която твърдя, тя е добра и Бог е добро. Природата няма кво да се меси. Мислителите отде пък ще знаят ква е истината :lol: Те са на друго ниво на истина.

play_life
10-11-2008, 11:26
еми нямам си и напредстава защо санувам :lol: :D

axlbaby
10-17-2008, 21:55
Аз мисля,че сънищата отразяват твойте скрити чувства и желания,които дори сам не осъзнаваш.Както и вярвам в това,че секи сън носи своята символика...Абе не знам по този въпрос може много да се разсъждава :)

CeLyVka
10-31-2008, 21:28
Нищо не е по-лично от съня. Той е съкровен акт, в него сме напълно разголени. Дълбоко скритото у нас излиза на повърхността. Не можем да контролираме този процес - сънят не е наше дело. Нямаме заслуга за него и не носим никаква отговорност нито когато е прекрасен, нито когато е ужасяващ. Сънят ни увлича но своите пътища, които следваме, без да се противим.
И все пак не е ли той плод на наша тайна инициатива, не сме ли най-откровени, когато сънуваме?
Истината за нас ни се явява в сенките на нощта. А със зората възкръсват представленията, постановките, привидното, социалната игра, неискреното поведение. Тогава загърбваме простотата на битието. Затова е толкова важно да не скъсваме със сънищата и да се опитаме да открием какво означават.

Kman
11-01-2008, 12:44
Това не са глупости, ами реални факти. Обективно погледнато, в истината, която твърдя, тя е добра и Бог е добро. Природата няма кво да се меси. Мислителите отде пък ще знаят ква е истината Laughing Те са на друго ниво на истина.
Не предполагах че си чак такъв смешник...
Бих се постарал да бъда по-любезен, ако ти се постараеш да бъдеш малко по-умен.

In_And_Out_of_Love
11-02-2008, 12:02
Нищо не е по-лично от съня. Той е съкровен акт, в него сме напълно разголени. Дълбоко скритото у нас излиза на повърхността. Не можем да контролираме този процес - сънят не е наше дело. Нямаме заслуга за него и не носим никаква отговорност нито когато е прекрасен, нито когато е ужасяващ. Сънят ни увлича но своите пътища, които следваме, без да се противим.
И все пак не е ли той плод на наша тайна инициатива, не сме ли най-откровени, когато сънуваме?
Истината за нас ни се явява в сенките на нощта. А със зората възкръсват представленията, постановките, привидното, социалната игра, неискреното поведение. Тогава загърбваме простотата на битието. Затова е толкова важно да не скъсваме със сънищата и да се опитаме да открием какво означават.

Хах.. Сънищата не зависят от нас а? Аиде обясни ми тогава как сънувам това, което искам. Мога да ти кажа даже как става, но ти гарантирам, че няма да успееш. Също така се събуждам когато си искам без будилник.Просто се прогамирам(програмирам сънищата си, мозъка си, часът в който искам да се събудя, програмирам здравето си!) Мога да ти кажа, че сънищата са скрито послание за решаването на някакъв проблем и няма съновник, който да разтълкува съня ти!!! Това се прави от самата теб, защото всеки човек е различен и не може 1 и същи предмет в съня да се талкува като 1 и също нещо.
Преди около 6 месеца имах късогледство(0.75 диоптара). С помощта на програмиран от мен сън, намерих начин сам да си възвърна зрението, без упражнения за очите, без процедури, без лекарства!!! Може да ви се струва невероятно, но силата на Разума е огромна, затова не си мислете, че нещата не зависят от вас. Лоши неща ви се случват, защото не можете да контролирате ума си, а именно той привлича лошото и доброто!

CeLyVka
11-02-2008, 14:07
Нищо не е по-лично от съня. Той е съкровен акт, в него сме напълно разголени. Дълбоко скритото у нас излиза на повърхността. Не можем да контролираме този процес - сънят не е наше дело. Нямаме заслуга за него и не носим никаква отговорност нито когато е прекрасен, нито когато е ужасяващ. Сънят ни увлича но своите пътища, които следваме, без да се противим.
И все пак не е ли той плод на наша тайна инициатива, не сме ли най-откровени, когато сънуваме?
Истината за нас ни се явява в сенките на нощта. А със зората възкръсват представленията, постановките, привидното, социалната игра, неискреното поведение. Тогава загърбваме простотата на битието. Затова е толкова важно да не скъсваме със сънищата и да се опитаме да открием какво означават.

Хах.. Сънищата не зависят от нас а? Аиде обясни ми тогава как сънувам това, което искам. Мога да ти кажа даже как става, но ти гарантирам, че няма да успееш. Също така се събуждам когато си искам без будилник.Просто се прогамирам(програмирам сънищата си, мозъка си, часът в който искам да се събудя, програмирам здравето си!) Мога да ти кажа, че сънищата са скрито послание за решаването на някакъв проблем и няма съновник, който да разтълкува съня ти!!! Това се прави от самата теб, защото всеки човек е различен и не може 1 и същи предмет в съня да се талкува като 1 и също нещо.
Преди около 6 месеца имах късогледство(0.75 диоптара). С помощта на програмиран от мен сън, намерих начин сам да си възвърна зрението, без упражнения за очите, без процедури, без лекарства!!! Може да ви се струва невероятно, но силата на Разума е огромна, затова не си мислете, че нещата не зависят от вас. Лоши неща ви се случват, защото не можете да контролирате ума си, а именно той привлича лошото и доброто!


Мисля, че трябва да прочетеш малко литература за сънищата "ТЪЛКУВАНЕ НА СЪНИЩАТА"
Пиер Дако

In_And_Out_of_Love
11-02-2008, 21:49
Нищо не е по-лично от съня. Той е съкровен акт, в него сме напълно разголени. Дълбоко скритото у нас излиза на повърхността. Не можем да контролираме този процес - сънят не е наше дело. Нямаме заслуга за него и не носим никаква отговорност нито когато е прекрасен, нито когато е ужасяващ. Сънят ни увлича но своите пътища, които следваме, без да се противим.
И все пак не е ли той плод на наша тайна инициатива, не сме ли най-откровени, когато сънуваме?
Истината за нас ни се явява в сенките на нощта. А със зората възкръсват представленията, постановките, привидното, социалната игра, неискреното поведение. Тогава загърбваме простотата на битието. Затова е толкова важно да не скъсваме със сънищата и да се опитаме да открием какво означават.

Хах.. Сънищата не зависят от нас а? Аиде обясни ми тогава как сънувам това, което искам. Мога да ти кажа даже как става, но ти гарантирам, че няма да успееш. Също така се събуждам когато си искам без будилник.Просто се прогамирам(програмирам сънищата си, мозъка си, часът в който искам да се събудя, програмирам здравето си!) Мога да ти кажа, че сънищата са скрито послание за решаването на някакъв проблем и няма съновник, който да разтълкува съня ти!!! Това се прави от самата теб, защото всеки човек е различен и не може 1 и същи предмет в съня да се талкува като 1 и също нещо.
Преди около 6 месеца имах късогледство(0.75 диоптара). С помощта на програмиран от мен сън, намерих начин сам да си възвърна зрението, без упражнения за очите, без процедури, без лекарства!!! Може да ви се струва невероятно, но силата на Разума е огромна, затова не си мислете, че нещата не зависят от вас. Лоши неща ви се случват, защото не можете да контролирате ума си, а именно той привлича лошото и доброто!


Мисля, че трябва да прочетеш малко литература за сънищата "ТЪЛКУВАНЕ НА СЪНИЩАТА"
Пиер Дако

А аз мисля, че ти не знаеш какво ти говоря щом мислиш, че трябва да чета каквото и да е било..

n3_m3_k3f16
11-07-2008, 20:54
Сънят е нещо като мислене докато спиш.В повечето случаи е нещо силно, което те е развълнувало през изминалия ден или само се е запечатало в теб. Понякога не помним какво сме сънували, друг път-да.Аз лично не сънувам всяка вечер, рядко се случва и в повечето случаи е кошмар :(.

Vesk0u
11-07-2008, 20:57
Тъпа тема... питай психиатър.

ImmortalForever
11-26-2008, 19:46
Естествено съновник, ако сънувам блзики хора и ситуации с тях, тълкувам сама...Аз мисля, или поне така съм чувала, че съня е продължение на нещо което силно те е развълнувало през деня, или нещо за което мечтаеш...Може дори да сънуваш минали неща..Много неща, които съм сънувала и съм ги тълкувала, са ставали, други НЕ, просто случайност...

blessthefall
12-14-2008, 00:07
сънищата са просто развлечение по врвме на спане :)

Kman
12-14-2008, 16:50
Сънят е безплатно кино

In_And_Out_of_Love
12-14-2008, 20:01
Сънят е безплатно кино
Материалист... В киното не можеш да изпиташ емоции.. нали?
Всички неща, които сънувате се случват или са решение на някакъв проблем, но не можете да усетите това, защото не се мъчите да ги тълкувате или не го правите правилно или ги забравяте...
Това е абсолютна истина, чел съм за тези работи!!!
:)

SiegHeil
12-14-2008, 20:21
Сънят е безплатно кино
Материалист... В киното не можеш да изпиташ емоции.. нали?

Явно аз съм някъв феномен.. 8-)

Kman
12-15-2008, 08:00
егати странното как тка и аз изпитвам емоция когато съм на кино или гледам някъв филм.....ти си егати безчувствения човек.Чел си,ама май не си дочел...

In_And_Out_of_Love
12-15-2008, 13:24
Като казвам емоции имам предвид съчетани с чувства... Например като сънуваш, че падаш просто имаш усещането, че падаш и то е толкова реално, колкото не може да се постигне в киното!!! :)

evi_vd
12-15-2008, 14:44
Сънят е безплатно кино
Материалист... В киното не можеш да изпиташ емоции.. нали?
Всички неща, които сънувате се случват или са решение на някакъв проблем, но не можете да усетите това, защото не се мъчите да ги тълкувате или не го правите правилно или ги забравяте...
Това е абсолютна истина, чел съм за тези работи!!!
:)ти умееш ли да си тълкуваш сънищата правилно ? :neutral:

Kman
12-15-2008, 20:33
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Емоция е английска дума->"emotion" означава "чувство"!
Когато съм на кино и гледам някакъв филм изпитвам съшата тревога която изпитвам и при много други реални ситуации....тревогата и радоста са си тревога и радост без значение дали си ги зипитал от това че си гледал някой филм или че си ги изпитал след като си намерил 5 лева на улицата...get it!?!?!?

SWASTICA
12-16-2008, 02:32
Съня е несъзнателно състояние при което отслабва реакцията към външни стимули, намалява се нивото на катаболитните процеси и се увеличава нивото на анаболитните.

Простичко казано - Докато сме в съзнание и не спим си представяме някакви неща (мечтаем, мислим и тн), това се случва и при съня, само че там е по - реално, защото има забавяне на споменатия процес и увеличаването на другия споменат процес, които играят главна роля за посъзнателната визуализация на мозъка.

sladkotykate
12-19-2008, 15:09
spored men sunishtata sa plod na nasheto vaobrajenie

betterman
12-24-2008, 12:40
Съня е несъзнателно състояние при което отслабва реакцията към външни стимули, намалява се нивото на катаболитните процеси и се увеличава нивото на анаболитните.

Простичко казано - Докато сме в съзнание и не спим си представяме някакви неща (мечтаем, мислим и тн), това се случва и при съня, само че там е по - реално, защото има забавяне на споменатия процес и увеличаването на другия споменат процес, които играят главна роля за посъзнателната визуализация на мозъка. :lol: :lol: тва ако е истина аз си режа главата :-D :-D :-D

Kman
12-25-2008, 20:06
ва ако е истина аз си режа главата
започвай и да не забравиш да снимаш за доказателство 8-)

raduna
12-25-2008, 22:04
Съня е несъзнателно състояние при което отслабва реакцията към външни стимули, намалява се нивото на катаболитните процеси и се увеличава нивото на анаболитните.

Простичко казано - Докато сме в съзнание и не спим си представяме някакви неща (мечтаем, мислим и тн), това се случва и при съня, само че там е по - реално, защото има забавяне на споменатия процес и увеличаването на другия споменат процес, които играят главна роля за посъзнателната визуализация на мозъка.
да, а също така са преработка, асимилация и отражение на случилото се през деня....на мен ако през деня нещо мн силно ми направи впечатление (добро или лошо се тая) после сънувам сякакви неща с него :)

betterman
12-26-2008, 18:07
ва ако е истина аз си режа главата
започвай и да не забравиш да снимаш за доказателство 8-) и да видиш доказателство пак няма да включиш :?

PoPPy
12-26-2008, 18:10
ва ако е истина аз си режа главата
започвай и да не забравиш да снимаш за доказателство 8-) и да видиш доказателство пак няма да включиш :?

Какво говориш ти ?

Christ
12-26-2008, 18:28
ва ако е истина аз си режа главата
започвай и да не забравиш да снимаш за доказателство 8-) и да видиш доказателство пак няма да включиш :?

Какво говориш ти ?

Говори, че и от мъртвите да го вдигнат пак ще търси логично обяснение.

Kman
12-29-2008, 11:29
аз да не съм оптично устройство че да включвам...
винаги има обяснение,а в случаите когато не се намира просто знанията ти не са достигнали нужното ниво за да изнамериш обяснение....ей ви пример:
"Заметресенията за божия гняв"...тва да ви прилича на обяснение...обяснението е че заметерсеняията са породени от движението на земните плочи.
Както на това е намерено обяснение след като хората са постигнали известен напредък в техниката и знанията...така и след още по голям напредък ще се достигне до обяснение и на нещата които в момента нямат обяснения.

million
01-03-2009, 18:01
Какво според вас са сънищата.. как ги тълкувате.. защо сънуваме ??? :?
Сънищата са това, което е в мозъка ти. А когато спиш мозъкът ти може да прави всякакви неща, т. е. нищо и затова понякога се получават онези странни сънища. Разбира се, има случаи, в които сънуваш с ума си. Тогава можеш да разкриеш доста от дарбите си... ако си помогнеш и със съновника или тълкуваш по свой начин.

distinctive
01-08-2009, 09:01
според мен един съновник не е от полза...никога!най-вече,защото във всеки съновник тълкованието на въпросния предмет,цвят,звук от съня е съвсем различно.веднъж сънувах сън в лилаво иии се разрових из съновници в интернет ии една малка книжка с тълкувания за сънища.
е,лилаво според тези съновници значеше: в единия,че ще се разболее някой близък,в друг,че ще се влюбя скоро,трети,че имам проблем с контакт с един от родителите,а имаше и някакви доста сложни с някакви пресмятания на съзвездия и шаляляля... Не вярвам на съновниците и според мен всеки трябва да тълкува сънищата си по различен начин,в зависимост от собствената си гледна точка... :smt040

marilyn
02-03-2009, 19:06
Аз вярвам в сънищата и си ги тълкувам чрез съновник и наистина е вярно повечето пъти. Просто черз сънищата подсъзнанието иска да ни каже нещо. :)

Mastta
02-10-2009, 14:03
Емм сънуваш това, за което мислиш :D

proFloras
02-12-2009, 10:55
Сънувам но не ги тълкувам с съновник не вярвам в него

ShiZo
03-03-2009, 23:04
аз да не съм оптично устройство че да включвам...
винаги има обяснение,а в случаите когато не се намира просто знанията ти не са достигнали нужното ниво за да изнамериш обяснение....ей ви пример:
"Заметресенията за божия гняв"...тва да ви прилича на обяснение...обяснението е че заметерсеняията са породени от движението на земните плочи.
Както на това е намерено обяснение след като хората са постигнали известен напредък в техниката и знанията...така и след още по голям напредък ще се достигне до обяснение и на нещата които в момента нямат обяснения.
..
прекалено нахален си ми се струва.
бива да знаеш, да показваш..прекаляваш малко с раздаването на правосъдие ,кой кво казал защо го казал и по дяволите ти не си наред, глей как го каза!
ако ти кажа че за мен земетресенията са израз земята да се изтръска след къпане, насери се, ако си вярвам ще ме убедиш в следващия век.
доказателства няма да имам да ти дам, но най тъпото ще е, че дори да си направиш труда да ми докажеш че не съм права, което ти няма да направиш понеже си твърде арогантен тип, няма да можеш и аз пак ще съм си права. Няма прав крив, има само фукнявене. Знам тва, казвам че е така, ха! Глей къф съм пич брат, мееен, чуече!
Кратичко нещо да питам: За КОЙ *** (без извинение щото са просто звездички) ги пишеш всички тия неща. Нищо няма да стане по ясно като се изпокараш с хората, нито по объркано. Нещата са така както са и ти и аз и никой няма и да ги разбере .. Ever.."get it?!"

Kman
03-04-2009, 15:27
йеее обаче си права за това че лекичко арогантен...е тва сиг идва от смесицата на ирония,сарказъм,критика и кофти характера ми 8-)
за къв *** ли...ми кеф ми прай да споря :)

ShiZo
03-05-2009, 06:07
йеее обаче си права за това че лекичко арогантен...е тва сиг идва от смесицата на ирония,сарказъм,критика и кофти характера ми 8-)
за къв *** ли...ми кеф ми прай да споря :)

надявам се да се харесваш такъв.
водолей? близнаци?
аам..както и да е, една представителка на Риби, няма как да разбере стремежа на човек да продължи да бъде, какъвто е след като той вижда, че не би трябвало да е такъв. НО!
За теб така ще е най добре.

Axe_vs_Sword
03-05-2009, 07:27
Понеже се притеснявам, че много косми ми падат от косата, съхувах, че са ми опадали - ужас 8-)
А тези, които са ми направили впечатление ги тълкувам в съновници или от баба ми.

Kman
03-05-2009, 11:18
...Лъв.
Защо да не трябва да съм такъв...какъв е стереотипа към който да се стремя и изобщо защо по дяволите да се стремя към някакъв определен стереотип с цел да се харесвам на повече хора....

ShiZo
03-10-2009, 11:17
...Лъв.
Защо да не трябва да съм такъв...какъв е стереотипа към който да се стремя и изобщо защо по дяволите да се стремя към някакъв определен стереотип с цел да се харесвам на повече хора....
Мда, забравих лъв...
На този етап, заради лъва, може да спра още сега да пиша, но поне да ти отговоря, i guess...
Защото целта ти не е да се харесваш на повече хора, отворко, а да бъдеш по-добър човек. Срамувам се от това, че съм човек, че съм от този ВИД същества на тази планета. Единственото нещо, което мога да направя, е да се опитам да бъда достоен такъв. Чесно казано, незнам рецептата. Но знам, че яроста ми към човечеството няма да спре...
заради
хора
като теб.

Fjordr
03-10-2009, 11:40
водолей? близнаци?


Kуp, ташаци?


Не можеш да групираш 6 милиярда човека в 12 групи.

Kman
03-10-2009, 17:34
Но знам, че яроста ми към човечеството няма да спре...
заради
хора
като теб.

Ооооооооо мерсаж за комплимента :P

ShiZo
03-10-2009, 22:38
водолей? близнаци?


Kуp, ташаци?


Не можеш да групираш 6 милиярда човека в 12 групи.

Ти ще ми кажеш :)
телче примерно
няма човек с който да не съм приказвала 1 час и да не съм разбрала зодията му, явно мога да групирам 8)

xHARDCANDYx
03-13-2009, 14:01
А имали ли сте такива случаи в които става нещо...което всъщност ви изглежда познато-всяко действие..всяка дума...все едно сте го преживяли преди и знаете какво ще последва...?

ziumbul
03-13-2009, 20:28
Ами не знам какво ще стане, но сякаш този момент съм го виждал като на филм преди... deja vu май му се казваше :)

Kman
03-13-2009, 21:40
Deja Vu или както там се пише...и на мен ми се е случвало,предполагам идентични моменти и ситуации

sweet_nothings
03-14-2009, 14:22
Това е начина на нашето подсъзнание да ни покаже знака: "Обърни внимание!

Wizel
03-14-2009, 15:27
водолей? близнаци?


Kуp, ташаци?


Не можеш да групираш 6 милиярда човека в 12 групи.

Ти ще ми кажеш :)
телче примерно
няма човек с който да не съм приказвала 1 час и да не съм разбрала зодията му, явно мога да групирам 8)

Какво пък толкова имаш против телците?

Kman
03-14-2009, 16:05
А моята що така някакси не я позна...изброи няколко зодии,а моята беше съвсем друга.

crazymm
03-17-2009, 18:35
Сънищата са несъзнателни желания или страхове, които изтласкваме дълбоко в желанието си да не изпитваме тревожност от посланията, които ни изпращат.
За мой ужас не помня всичките си сънища, но тези за които имам и най - бегли спомени, опитвам да разгадая ( естествено не със съновници, взиам предвид афектиращите обекти ).

ShiZo
03-17-2009, 21:50
водолей? близнаци?


Kуp, ташаци?


Не можеш да групираш 6 милиярда човека в 12 групи.

Ти ще ми кажеш :)
телче примерно
няма човек с който да не съм приказвала 1 час и да не съм разбрала зодията му, явно мога да групирам 8)

Какво пък толкова имаш против телците?

Почти нищо, освен това, с което сам си отговори на въпроса.

SWASTIKA
03-18-2009, 04:13
Някой да познае моята зодия. :)

afterforever
03-18-2009, 10:42
Твоята зодия и водолей!

SWASTIKA
03-18-2009, 11:37
Твоята зодия и водолей!

Водолей ми е гаджето.

Liar
03-18-2009, 22:25
Нищо не е по-лично от съня. Той е съкровен акт, в него сме напълно разголени. Дълбоко скритото у нас излиза на повърхността. Не можем да контролираме този процес - сънят не е наше дело. Нямаме заслуга за него и не носим никаква отговорност нито когато е прекрасен, нито когато е ужасяващ. Сънят ни увлича но своите пътища, които следваме, без да се противим.
И все пак не е ли той плод на наша тайна инициатива, не сме ли най-откровени, когато сънуваме?
Истината за нас ни се явява в сенките на нощта. А със зората възкръсват представленията, постановките, привидното, социалната игра, неискреното поведение. Тогава загърбваме простотата на битието. Затова е толкова важно да не скъсваме със сънищата и да се опитаме да открием какво означават.

Хах.. Сънищата не зависят от нас а? Аиде обясни ми тогава как сънувам това, което искам. Мога да ти кажа даже как става, но ти гарантирам, че няма да успееш. Също така се събуждам когато си искам без будилник.Просто се прогамирам(програмирам сънищата си, мозъка си, часът в който искам да се събудя, програмирам здравето си!) Мога да ти кажа, че сънищата са скрито послание за решаването на някакъв проблем и няма съновник, който да разтълкува съня ти!!! Това се прави от самата теб, защото всеки човек е различен и не може 1 и същи предмет в съня да се талкува като 1 и също нещо.
Преди около 6 месеца имах късогледство(0.75 диоптара). С помощта на програмиран от мен сън, намерих начин сам да си възвърна зрението, без упражнения за очите, без процедури, без лекарства!!! Може да ви се струва невероятно, но силата на Разума е огромна, затова не си мислете, че нещата не зависят от вас. Лоши неща ви се случват, защото не можете да контролирате ума си, а именно той привлича лошото и доброто!
Аз също се събуждам без будилник в часа,който искам.И?
Относно онзи пост на първа страница за будизма...Преди няколко дни четох,че първата фаза за съня е най-лека,а тук пише,че е най-тежка.

Soy_tu_mujer
03-22-2009, 22:22
Сънищата са нещо подсъзнателно. Сънуваме нещо, което силно желаем, например или когато си мислиш за нещо определено преди да заспиш - го сънуваш. Често ми се е случвало. Сънуваме, когато не спим дълбоко. И помним само онези сънища, на които сме се събуждали... Забележете това, някой път. :)

Kman
03-24-2009, 14:56
Онзи ден погледнах и се оказа че освен че съм зодия лъв асцендента ми е скорпион...къртя мивки :P 8-)

elimeli
03-31-2009, 19:26
btw skoro govorix s edni poznati to4no za suni6tata i stignaxme do izvoda 4e suni6tata sa spomen ot minalite jivotni ili bude6teto ni ...vuzmojno e dushata ni deistvitelno da pose6tava tezi mesta i da sre6ta tezi hora i t.n koito nie sunuvame

Liar
04-01-2009, 13:57
В момента чета една книга,която убеждава в същото.Само че е базирана на разкази от архиви,един вид предлага ти се материал,на който вярваш или не по своя преценка.Но историите никак не са безполезни,аз поне си извадих поуки,ако не друго.
А за дежа ву като информация имам ето това:
http://science.actualno.com/news_107161.html
Според статията наистина сходни преживявания предизвикват чувството.
Но си спомням,че преди доста време по темата бях чела друг материал,пишеше че чувството се появява,когато получиш една и съща информация за обкръжението два пъти,мисля,че беше свързано с преноса на информация между двете полукълба в мозъка,нещо такова...
Аз не съм го усещала.

HipHopBlond
05-16-2009, 15:07
Сънища... Сънувам най-различни и странни неща. За тълкуване... Не, не ги тълкувам, защото във всеки съновник значението на нещо е различно. Доста от сънищата ми се сбъдват, обаче, даже почти всички. Например, нещо седим и си говорим с приятелка и изведнъж си казвам: "Това съм го сънувала - точно този момент, точно с този човек, говорили сме си за точно това, на точно това място". :neutral:

Т'ва се на нарича de ja view.

Относно темата сънуваме, защото отваряме подсъзнанието.

SolusChristus
05-16-2009, 15:18
de ja view? :о

Ilikeliljon
05-16-2009, 20:54
de ja view? :о

На българси дежавю и инфо тук: http://bg.wikipedia.org/wiki/Дежавю. И една молба спрете да ровичкате в тези съновници дето ги продават, тъй като всеки човек, който сънува е индивидуален, не може двама да сънуват едно и също и то да означава и за двамата едно и също, макар да има общи символи, но и те варират според контекста на съня и преживяването на индивида :-o :-o

got2Bthe1
05-16-2009, 23:44
Сънищата са подсъзнателна дейност на мозъка...какви тълкувания какви предсказания какви филми???

Ilikeliljon
05-17-2009, 09:43
Сънищата са подсъзнателна дейност на мозъка...какви тълкувания какви предсказания какви филми???

Да има тълкуване или по-точно да се каже разбиране и не са чисто несъзнателна дейност на мозъка. А имат значение и стига с това клише подсъзнание, подсъзнателна. Няма нищо, което да се намира под нашето съзнание, дори то самото не е някъде там, тоест няма обективно място. Правилен израз е несъзнателно и донякъде безсъзнателно :) :)

soul1199
05-17-2009, 14:41
Сънувам най-различни неща,тълкувам ги със съновник,но понякога4овек не ги разбира

Sevgincho
05-27-2009, 15:33
амии не вярвам в съня да виждаш нещо и това да ти се сбъдне , незнам по принцип не вярвам на неща , които немогат да се обяснат .. Може съвпадание да е да са тия случващи се .. Примерно сънувал съм да ме гони мечка :oops: , пък това все още не се случило (дано и да не се случи :D ) .. Така сънуваш починали близки , хората казват , че ти идват на гости - пълни глупости ! Може да ти липсва тоя човек , може още да обичаш и т.н. като мислиш по цял ден за това , много ясно вечерта да сънуваш .. Но пък може да имат накои значения , примерно толкова пророци са казвали , че са виждали Господ в съня им и това може да каже че са измамници или нещо такова .. незнам аз си продължавам да не вярвам на сънищата си , от къде да се знае , може да греша :-D

blackvelvet
05-27-2009, 15:46
Чувала съм,че сънуваш неща,които искаш да ти се случат.Аз лично съм имала такива сънища.А за това как ги тълкувам....ми понякога взимам съновника...иначе много не вярвам какво пише там.

alkoxolizmo_0
05-28-2009, 12:51
[quote="GbSy"]Сънища... Сънувам най-различни и странни неща. За тълкуване... Не, не ги тълкувам, защото във всеки съновник значението на нещо е различно. Доста от сънищата ми се сбъдват, обаче, даже почти всички. Например, нещо седим и си говорим с приятелка и изведнъж си казвам: "Това съм го сънувала - точно този момент, точно с този човек, говорили сме си за точно това, на точно това място". :neutral: [/quote

това не е ли по-скоро де жа ву? :?

padnaloblak
05-29-2009, 18:29
май току що си намерих любимата тема

не съм изчел дорай мненията защото бързах да споделя своето и ако се повторя със нещо искрено се извинявам
баба ми сънува бъдещето и преди около година и нещо явно се оказа съм наследил тази нейна способност. обикновенно тези сънища се открояват от другите. натоварени са с много повече образи и звуци и след такива сънища все едно не съм спал. и ако сънувам бъдещето обикновено сънят е съсредоточен върху определени хора. един последните такива беше най-тежкият. цели седем нощи сънувам един и същ сън за момиче от моя клас, как то плаче направо червено вече все едно я измъчва нещо ужасно... цяла седмица бях като ходещ самамбул и като споделях със приятелите си за това те много много не ми вярваха. както и да е дойде осмата вечер аз легнах и сънувах нещо савсем различно (най- накрая) сутринта се събудих и отидох на училище . момичето което сънувах дойде и каза че са му открили сериозни здравословни проблеми и ако предния ден не е отишла на доктор вероятно е можело да умре. представете си всички които знаеха за съня ми как ме изгледаха ...

а относно осъзнатото сънуване това си е практика от ктай време която пре спокойно практикувам 8-) отне ми няколко седмици за да успея но вече го правя когато си поискам. и самото сънуване започва като обикновен сън и в един момент усещам че преди 2 минути съм бил в леглото си а сега се намирам на площада пред народното събрание :D примерно и се усещам че е сън .. в началото преди да се науча веднага щом се усетя че сънувам се сабуждах и беше мн тъпо ..

DimovB
06-07-2009, 16:02
Според мен сънищата са резултат от "резюмирането" на информацията постъпила в мозъка през изминалия ден, както и подсъзнателно преосмисляне на някои въпроси и проблеми с елементи на фантазиране.

Genetix
06-16-2009, 23:42
Сънуваме, защото като спим мозъка ни прави дефрагмент.

themusicinme
06-17-2009, 09:54
Мислите ли, че сън може да покаже сцена от минал живот? Случило ми се е да сънувам нещо мн реалистично, което ми се стори именно такова. Действието се развива по времето, когато хората са живели в замъци, крепости някакви. И всъщност ми се показа сцената от края на живота, ако приемем, че показва това. Какво мислите?

Ilikeliljon
06-17-2009, 10:55
Мислите ли, че сън може да покаже сцена от минал живот? Случило ми се е да сънувам нещо мн реалистично, което ми се стори именно такова. Действието се развива по времето, когато хората са живели в замъци, крепости някакви. И всъщност ми се показа сцената от края на живота, ако приемем, че показва това. Какво мислите?

Швейцарският психоаналитик и психиатър Карл Юнг говори за две нива на психиката-Колективно несъзнателно и лично несъзнателно. Според него първото изразява целия човешки опит и често е източник на висша мъдрост, която се проявява в сънищата. Аз лично не вярвам в минали животи, но мога да ти кажа, че може да си видяла в сънищата проявление именно на колективното несъзнателно. :) :)

Genetix
06-17-2009, 12:24
Не искам да се впускам в обяснения какво всъщност са сънищата. С две думи една голяма грешка в мозъка.

Ilikeliljon
06-17-2009, 22:08
Не искам да се впускам в обяснения какво всъщност са сънищата. С две думи една голяма грешка в мозъка.

Съжалявам, че ти го казвам, ама тук грешиш. Сънищата изобщо не са грешка на мозъка и има толкова много доказателства за това, че изобщо е излишно е да спориш за това :) :)

Genetix
06-17-2009, 22:25
Ще се радвам да ми обясниш така, че да разбера :)


Това което аз имам като информация е, че когато спим мозъкът ни прави дефрагмент.

Или иначе казано:

Има специален дял в мозъка който отговаря за оптимизацията на работата му. Когато едни и същи сигнали преминат често през мозъка реакцията му е да създаде невроненен пряк път така, че тази информация да се запази и да стига по бързо до дестинацията си. Типичен пример за това е когато се учим на някаква дейност първо го правим бавно после по-бързо и така докато накрая вообще не се замисляме за това, че го правим - все едно да се научиш да дриблираш баскетболна топка. След час два тренировка ти вече дриблираш без да се замисляш все едно работи подсъзнанието ти. Това се обяснява по следния начин мозъка е създал преки връзки които са запазили тази информация която се е повтаряла многократно така, че да не се налага да е създава и да е изпраща всеки път. По време на спане се обхожда мозъка и търси дублиращи се връзки( няма смисъл да се пази прекият път и дългият път това само натоварва мозъка излишно). Като се открие подобно дублиране на пътища по дългият се унищожава. При унищожението се освобождава информацията която е съхранена.

Да разгледаме малко къде се намира дяла на мозъка отговарящ за сънищата - вътрешността на средния мозък или същото място отговарящо за емоциите ни през деня.

Когато сме се вълнували доста през деня в този дял са се създали тези преки връзки. По време на спане по-дългите връзки се унищожават и сигналите от тях се прехвърлят в дяла отговарящ за сънищата. Именно заради това сънуваме неща които са ни впечатлили или са оставили следа у нас. Когато сме били силно развълнувани през деня сънуваме повече. Дори е възможно да станем сомнамбули.

Спи ми се и дано си разбрал тезата ми :D

Ilikeliljon
06-17-2009, 23:18
Утре ще го прочета, че сега ми се спи и не мога да чета много :) :) И ще ти дам доказателства :) :)

themusicinme
06-18-2009, 08:59
Ilikeliljon, значи съм се докоснала до нечий минал живот? Хмм. Може и да си е просто сън, който не значи нищо.

Ilikeliljon
06-18-2009, 10:07
Ilikeliljon, значи съм се докоснала до нечий минал живот? Хмм. Може и да си е просто сън, който не значи нищо.

Възможно е и да е такова, но може и да не е. Според гореспоменатия Юнг във всеки човек се запазва целия предишен опит на човечеството и индивидуалния човек е носител както на общия опит на човечеството, така и на собствения си опит. Иначе за твоя сън да се каже какво е точно си има определени фактори от типа какво се е случило в деня, в който е съня, какво си чувствала по време на съня, как възприемат тези работи, които си сънувала и така нататък. :) :)

Ilikeliljon
06-18-2009, 10:12
Ще се радвам да ми обясниш така, че да разбера :)


Това което аз имам като информация е, че когато спим мозъкът ни прави дефрагмент.

Или иначе казано:

Има специален дял в мозъка който отговаря за оптимизацията на работата му. Когато едни и същи сигнали преминат често през мозъка реакцията му е да създаде невроненен пряк път така, че тази информация да се запази и да стига по бързо до дестинацията си. Типичен пример за това е когато се учим на някаква дейност първо го правим бавно после по-бързо и така докато накрая вообще не се замисляме за това, че го правим - все едно да се научиш да дриблираш баскетболна топка. След час два тренировка ти вече дриблираш без да се замисляш все едно работи подсъзнанието ти. Това се обяснява по следния начин мозъка е създал преки връзки които са запазили тази информация която се е повтаряла многократно така, че да не се налага да е създава и да е изпраща всеки път. По време на спане се обхожда мозъка и търси дублиращи се връзки( няма смисъл да се пази прекият път и дългият път това само натоварва мозъка излишно). Като се открие подобно дублиране на пътища по дългият се унищожава. При унищожението се освобождава информацията която е съхранена.

Да разгледаме малко къде се намира дяла на мозъка отговарящ за сънищата - вътрешността на средния мозък или същото място отговарящо за емоциите ни през деня.

Когато сме се вълнували доста през деня в този дял са се създали тези преки връзки. По време на спане по-дългите връзки се унищожават и сигналите от тях се прехвърлят в дяла отговарящ за сънищата. Именно заради това сънуваме неща които са ни впечатлили или са оставили следа у нас. Когато сме били силно развълнувани през деня сънуваме повече. Дори е възможно да станем сомнамбули.

Спи ми се и дано си разбрал тезата ми :D

Ти говориш за така наречените асоциативни връзки, които са основата за висшата нервна дейност. Тази идея може да върши много добра работа като обяснение относно ученето, но освен за това нищо друго. Старата наука се опитваше да обясни всичко с биологичен подход, но това време отмина. Вече има много отвъд неврофизиологията на мозъка. Никой неврофизиолог не може да обясни защо сънуваме сънища или по-точно защо сънуваме тези сънища, откъде идват тези образи, чувства и така нататък. Съня не е просто функция на мозъка или казано по-точно съновидението не е нещо обикновено. Данни за сънищата има от много отдавна. Сега не мога да описвам всичко, но виж тази статия в уикито, която преведох от английското http://bg.wikipedia.org/wiki/Тълкуване_на_сънища , а ако интереса ти се задълбочи можеш да потърсиш следните книги Зигмунд Фройд,Тълкуване на сънищата, изд. Евразия, 1993, Карл Юнг "Върху природата на сънищата", изд. Евразия-Абагар, 1994, Пиер Дако, Тълкуване на сънищата, изд. Колибри, 2006, Ерих Фром, Забравеният език: Въведение в науката за разбирането на сънищата, приказките и митовете, изд. Захари Стоянов, 2005. :) :) :)

Genetix
06-18-2009, 12:46
Това което казах е доказано благодарение на човек които поради раково образование е загубил способността да дефрагментира мозъка си. Доказано е в поредица от наблюдения и опити, че той не може да сънува. От там и произлиза теорията.

Опитите за тълкуване на сънищата са съвсем друго. Но самите причини ? Какво става в мозъка което да ни кара да сънуваме ? И каква е биологичната функция на съня ?

Ilikeliljon
06-18-2009, 12:59
Това което казах е доказано благодарение на човек които поради раково образование е загубил способността да дефрагментира мозъка си. Доказано е в поредица от наблюдения и опити, че той не може да сънува. От там и произлиза теорията.

Опитите за тълкуване на сънищата са съвсем друго. Но самите причини ? Какво става в мозъка което да ни кара да сънуваме ? И каква е биологичната функция на съня ?

Макар че се ужасявам от стравненията на мозъка с компютър, по време на сън мозъка все едно отива на режим sleep като на компютъра. Всичко е на минимален режим. Биологичната му функция е отпочиване на нервната система, а по време на РЕМ фазата енцефалограмите показват, че мозъка е активен все едно човек е буден (тоест когато сънува). Има провеждани опити с хора, които са будени, когато са в РЕМ фазата (така наречената фаза на бързи очни движения REM) и при тях започват да се наблюдават разстройства на работоспособността, мисленето и други когнитивни нарушения. Но това е за съня, иначе и съновиденията имат връзка с всичко. :) :) Точно по време на РЕМ фазата човек сънува. И тази фаза се повтаря неведнъж, така че човек сънува по няколко пъти на нощ, но не си спомня съновиденията изобщо или само малко. :) :)

Genetix
06-18-2009, 13:08
Факта, че съм против всякакво тълкуване на сънищата като пророчески видения ме кара да подкрепям гореспоменатата теория. Все пак още нищо не е доказано и можем да си говорим от сега до утре :P

PlamenMEN
06-18-2009, 16:25
А бе хора, защо си мислите, че сънищата означават нещо? Случвало ми се е да сънувам, че гледам летящ и доста бучащ самолет, след което се будя и се оказа хъркането на баща ми това бучене. Също така ако много искам нещо да си купя, сънувам, че го имам. Доста пъти си сънувам дългата коса, която орязах преди време и сега пускам пак.

Когато ти се случи, да изпаднеш в позната ситуация - водиш разговор, който вече си водил, правиш нещо, което вече си правил и т.н. се нарича дежа вю, не е нищо свръхестествено, стига сте гледали "Ясновидци" :D

Liar
06-18-2009, 21:11
Опитът на хората не се изчерва само с твоя.Аз също не съм имала "по-особени" сънища,които да ме накарат да ги тълкувам,даже повечето съм считала за страхотен сценарии за филм.Обаче така и не ги записах и вече нищо не помня от тях.Но един случай на мой близък наистина ме озадачи и не мога да си го обясня,как сънят даде такава информация...Не,че съм лековерна...Но наистина не искам да го споделям наляво-надясно.Не се сещам и как да интерпретирам разказа по такъв начин,че да се запаси смисъла...Сигурно има и други случаи за обсъждане.

ZipFail
06-18-2009, 21:15
Но един случай на мой близък наистина ме озадачи и не мога да си го обясня,как сънят даде такава информация...Не,че съм лековерна...Но наистина не искам да го споделям.Сигурно има и други случаи.
Хм, стана ми интересно ? :>

Ilikeliljon
06-18-2009, 22:15
Но един случай на мой близък наистина ме озадачи и не мога да си го обясня,как сънят даде такава информация...Не,че съм лековерна...Но наистина не искам да го споделям.Сигурно има и други случаи.
Хм, стана ми интересно ? :>

И на мен, и на мен, разказвай :) :) :)

PlamenMEN
06-18-2009, 22:18
И един мармот... нали знаете какво правел?

Ilikeliljon
06-18-2009, 22:39
И един мармот... нали знаете какво правел?

Ако имате невероятна жена и още по-страхотна любовница, ако вървите по улицата и слънцето грее, а хората ви се усмихват и вие сте щастлив. КАЖЕТЕ НЕ НА НАРКОТИЦИТЕ :razz: :razz: :razz: :razz: Хайде сега успокой се и прочети малко повече за сънищата

PlamenMEN
06-19-2009, 00:31
Чел съм, защото съм сънувал, че съм каубой, вещер, рицар, борец срещу злото и т.н. И винаги се случва след някой такъв филм. Направо се филмирам :D

Rompee
06-21-2009, 04:16
Като цяло мисля , че сънищата са много странно нещо. Преди около седмица сънувам как си седя на чина в биологията госпожата казва : " 4 ти номер" и аз си мълча , защото нищо незнам и имам двойка. На сутринта си спомнях всичко перфектно , но нещо в мен ме накара да не уча по биология , въпреки че бях едва ли не "предупреден" в съня си за изпитването. И такаа... дойде часа ми по биология и сичко се повтори , като в съня ми 1 към 1 без никаква разлика госпожата ме вдига аз мълча около 5 мин пише ми двойка... беше ме малко яд че не научих , но се чувствах и яко че ми се сбъдна съня :-D

GabzZz
06-21-2009, 08:23
За сънища обикновено се смятат серията от образи, чувства, звуци и цветове, които се появяват по време, когато организмът е заспал...Също така има и теория,че сънуваме това ,което ни притеснява или това,което много искаме да ни се случи..На мен също ми се е случвало сънят ми да се случи,но не не по същият начин,по който го сънувах...Също съм чувала за теория,в която се казва,че можеш да сънуваш и неща от предишните си животи,но тук работата става по сложна :D

Hysteric_Bitch
06-23-2009, 16:12
или това,което много искаме да ни се случи..

Не вярвам на тези съновници, но ако беше възможно да се тълкуват истински сънищата бих искала да знам какво означава на всяка цена.

Приятел които не съм виждала от много време, но които истински харесвам ми предложи брак и ми сложи пръстен с камъни на дясната ръка. Интересното е, че се намирахме в нещо между изоставено училище и фабрика (типично за моите сънища), бяхме студенти. Чувствата бяха съвсем реални.

Ilikeliljon
06-23-2009, 17:32
или това,което много искаме да ни се случи..

Не вярвам на тези съновници, но ако беше възможно да се тълкуват истински сънищата бих искала да знам какво означава на всяка цена.

Приятел които не съм виждала от много време, но които истински харесвам ми предложи брак и ми сложи пръстен с камъни на дясната ръка. Интересното е, че се намирахме в нещо между изоставено училище и фабрика (типично за моите сънища), бяхме студенти. Чувствата бяха съвсем реални.

Щом искаш да знаеш дали може да се тълкуват, ето чети, препоръчвам ти особено много последната книга:
Зигмунд Фройд, Тълкуване на сънищата, изд. Евразия, 1993
Карл Юнг "Върху природата на сънищата", изд. Евразия-Абагар, 1994
Пиер Дако, Тълкуване на сънищата, изд. Колибри, 2006, ISBN: 9545291397
Ерих Фром, Забравеният език: Въведение в науката за разбирането на сънищата, приказките и митовете, изд. Захари Стоянов, 2005, ISBN: 9547395971 :-o :-o

Hysteric_Bitch
06-23-2009, 18:33
Сега идвам от центъра, ходих до библиотеката да взема книгата на Фройд, знам че я имат, но беше затворено.

Благодаря ти. Ще ги потърся в интернет.

Ilikeliljon
06-23-2009, 19:12
Ако искаш пиши на лично, мога да ти дам някои насоки за тълкуване на сънища, както и цитати от една от книгите. Иначе няма ги книгите в нета освен май на Фройд, а и имам някакви съмнения за Дако. :) :)

Liar
06-24-2009, 21:33
Но един случай на мой близък наистина ме озадачи и не мога да си го обясня,как сънят даде такава информация...Не,че съм лековерна...Но наистина не искам да го споделям.Сигурно има и други случаи.
Хм, стана ми интересно ? :>

И на мен, и на мен, разказвай :) :) :)
Да речем,че сънувате починал човек,който ви казва "иди в определено жилище,защо не ходиш там,иди",но не казва защо.Като се събуждате разбирате,че в това жилище човек(близък на мъртвия) замалко е щял да умре...Ситуацията е идентична.

Liar
06-24-2009, 21:35
Но един случай на мой близък наистина ме озадачи и не мога да си го обясня,как сънят даде такава информация...Не,че съм лековерна...Но наистина не искам да го споделям.Сигурно има и други случаи.
Хм, стана ми интересно ? :>

И на мен, и на мен, разказвай :) :) :)
Да речем,че сънувате починал човек,който ви казва "иди в определено жилище,защо не ходиш там,иди",но не казва защо.Като се събуждате разбирате,че в това жилище човек(близък на мъртвия) замалко е щял да умре...Ситуацията е идентична.

lovec
07-20-2009, 14:57
за мене сънищата никога не се сбъдват а и не са знаци а просто нещо което искаме да видим