PDA

View Full Version : Въпрос за мъдреците



vodolei4e_m
08-29-2008, 11:44
Та... От 2 години някаъде почнаха да ми растат мъдреците(т.е. 8-мите зъби), че и 4-те едновременно, всеки месец поне по една седмица ме боли поне единия , някой път и повечко и е страшно, писна ми да пия аолини и т.н. Ако някой знае за какво приказвам и тая ужасна тъпа болка , може ли да каже какво може да се направи за да не я чувствам, защото е ужасно.

iPurple
08-29-2008, 11:51
Maйка ми имаше проблем с единя мъдрец стана и много зле и я болеше много и и го извадиха.. разбирам те, мъдреците много болят най-добре отиди на зъболекар той най-добре ще ти каже какво да вземеш. Успех :)

amazonkata90
08-29-2008, 12:13
Така. Първо, да отидеш на зъболекар е задължително. По принцип мъдреците се водят, че са "лоши" зъби и не е хубаво да те болят. Така че, отивай по-скоро, защото а направиш някой абцес, а разбереш какво е истинска болка.

s3xy
08-29-2008, 13:11
nai-dobre gi izvadi predi da sa ti napravili golqm problem 4e na mai4eto i 4-te i stanaha mn zle i togava kva e bolkata...

sexy_baby_originale
08-30-2008, 18:23
Ужасно е да те боли зъб.Болката е по-лоша и от това да ти забиват пирони в задника.Моят съвет е да отидеш на зъболекър и да си миеш по-често зъбките.

pifiella
08-30-2008, 19:11
на колко години растат мъдретците,аз съм на 14 и 2 ми растат в момента? :-o

amazonkata90
08-31-2008, 06:02
При всеки е различно - най-често в границата между 13 и 20 години. И не гледай кога е започнал да расте, а кога вече е пробил изцяло . Примерно на мен първият ми мъдрец проби на 14 или 15, след 2 години вече беше напълно пораснал, след още два месеца ми го извадиха, защото ме болеше... Вторият пак го гледам, че някъде от година вече пробива, ама засега слава богу нямам проблеми с него. Иначе от другите два ни вест, ни кост ( и по добре :D ).

Slun4evko
08-31-2008, 07:43
Така. Първо, да отидеш на зъболекар е задължително. По принцип мъдреците се водят, че са "лоши" зъби и не е хубаво да те болят. Така че, отивай по-скоро, защото а направиш някой абцес, а разбереш какво е истинска болка.

:lol: Лоши зъби,друг път. По принцип по времето на пещерния човек мъдреците са били зъбите,с които се е дъвкало суровото месо/малко праистория/. Днес са си загубили предназначението и се водят безполезни. Поради тази причина обаче на много хора,поради и генетични изменения през хилядолетията мъдреците често не могат да се вместят в челюстта като започнат да растат и стават излишни,създавайки един куп проблеми. Но ако челюстта ти е нормална,мъдреците не би трябвало да бъдат какъвто и да е било проблем.

По темата: Мажи си венците,под които излизат мъдреците с едно лекарство Индекстол-то е за възпаления по венеца,израстване на мъдреци и др.Не пий много Аулин и Нимезил,освен ако не е много спешно нещо,защото те много вредят на организма.
Иначе мъдреци могат да пораснат и в пубертета,може и след 30-годишна възраст. Аз на 15г вече бях с 4 мъдреца.

amazonkata90
08-31-2008, 11:01
Може би аз не съм се изразила правилно, може би ти не си ме рабрал добре... Както и да е, когато те заболи нормален постоянен зъб, зъболекарят прави всичко възможно, за да го излекува; понякога се налага да го умъртви, но се вади в краен случай. При мъдреците е точно обратното - заболи ли те, отиваш и го вадиш, защото в противен случай ще си имаш много ядове с него. Пък и за какво ти е да лекуваш безполезен зъб, без който си живял толкова време? В този смисъл нарекох мъдреците "лоши" зъби, защото винаги (или почти винаги), когато започват да създават проблеми се изваждат.

Slun4evko
08-31-2008, 15:08
First of all,I am a girl. Второ,него го болят мъдреците заради пробиването на венеца,не заради нещо друго.

cooool
08-31-2008, 16:12
Здр, и на мен в момента ми растат мъдреците. При мен няма болка, но от около седмица вече, на единия му хрумна да се заголва, та и бузата ми се понаду от вътрешната страна, та гледай какво става - не мога да си затворя устата, без да се ухапя!....

А относно твоите мъдреци - отиди на зъболекър, за да провериш дали растат направилното място..

hrisit0o0o0
02-10-2010, 11:27
ммм само да попитам аз съм на 14 и от няколко дни ме мъчи мъдрец в смис почва да расте .. майка ми се обади на зъболекарката и тя вика, че това било 7 зъб .. но не е преброих ги имам си по 7 зъба навсякъде .. и сега не знам кво да правя .. А не искам да ходя при друг зъболекар ...

ImmortalSportFreak
02-10-2010, 17:07
^^ ако не те боли не се притеснявай и си го остави да расте.. а зъболекарят вероятно се е объркал леко.... 8-)
но ако боли отиди на стоматолог..... ;)