PDA

View Full Version : Дискриминация заради външния вид.



Titu
08-29-2008, 20:08
Може да ви стори глупаво , но някога случвало ли ви се е да имате повече или по малко привилегии заради външния си вид?Имам предвид това:Уча народни танци и имам стегнато тяло,но там госпожата ми по танци избираше учениците в кои танци да танцуват - по пълничките танцуваха в по малко танци докато по слабите в повече въпреки че не бяха толкова опитни колкото по пълните.
Питам ви дали и на други места има подобни дискриминаций ? :x

mimsssssss
08-29-2008, 20:19
ima da.vuv handbala izbirat po visokite da stoqt v sredata za da sa za6tita :D banalen vupros spored men.navsqkude ima diskreminaciq iska6 ili ne

slim__shadygirl
08-29-2008, 20:36
Може да ви стори глупаво , но някога случвало ли ви се е да имате повече или по малко привилегии заради външния си вид?Имам предвид това:Уча народни танци и имам стегнато тяло,но там госпожата ми по танци избираше учениците в кои танци да танцуват - по пълничките танцуваха в по малко танци докато по слабите в повече въпреки че не бяха толкова опитни колкото по пълните.
Питам ви дали и на други места има подобни дискриминаций ? :x
Xax az su6to sam u4ila narodni tanci baq vreme,no horeografkata ne ni podbira6e po vun6en vid,a po vuzmojnostite ni!Tui 4e spored zavisi 8-)

Titu
08-29-2008, 20:37
ima da.vuv handbala izbirat po visokite da stoqt v sredata za da sa za6tita :D banalen vupros spored men.navsqkude ima diskreminaciq iska6 ili ne

Не, искам да кажа че по - красивите имат повече привилегий а това не е редно :-x

Seducti0n
08-29-2008, 20:45
Случвало ми се е, но конкретния пример, който ти даваш, не бих нарекла дискриминация.Може би ще прозвучи грубо, но е редно всеки да си знае мястото и възможностите.Явно има някакъв критерий, спрямо който се подбират участниците в отделните танци.Ако ти или някой друг не отговаряте на изискванията, няма защо да се цупите или да плюете срещу избраните.
За всеки влак си има пътници. (:

s3xy
08-29-2008, 20:47
ami dosta pyti sum imala pove4e privilegii no ne zavise6e i ot men... prosto me izbiraxa... ina4e mislq 4e tova e naistina mn mn mn ne4estno sprqmo vsi4ki :?

UnaBletoLoVeU
08-29-2008, 21:07
^Чувстваш ли се ощетена?
Мисля, че това е нечестно само за по-грозните или просто губещите.

ell_ownz
08-29-2008, 21:24
nqkoi po gore kaza "vseki da si znae mqstoto" ei shhhh aloooo moderatorka li si kva si ne ta znam ama nqa zna4enie vanshniq vid OSOBENO za narodnite tanci... vajni sa samo vazmojnostite,debelite i grozni babi ot selata nai dobre mogat da tancyvat horo i ra4enica ama nqkoi da im e kazal da ne go praqt shtoto ne sa grimirani ili imat nqkoe kilo otgore??? ai stiga gkyposti. diskriminaciqta e losho neshto, mojesh da go razberesh samo ako si bil jertva na takava, ti qvno ne si bila...

BlackaTBW
08-29-2008, 21:41
Аз също съм била дискриминира. Нямам проблеми с външния си вид, както беше посочено в дадения случай, но все се е намирало за какво. Такъв е живота, винаги ще има хора, които се мислят за повече от други, повърхностни хора... и общо взето хора. Приемете го, добре дошли в живота.

nefchi_bs
08-29-2008, 22:39
ООо да от 1ви до 4ти клас редовно...Просто даскалката ни тогава си имаше любимци от класа и винаги те,но накрая на година в 4ти клас и го върнахме и мисля,че разбра как сме се чуставали през тези 4 години...А иначе след 4ти клас никога не ми се е случвало...Е случи ми се 1 път,бяхме на състезание по плуване и изведнуж другите момичета от отбора решиха,че не ме искат в стаята си защото съм била по-пълна :lol: Ама аз спах в стаята на момчетата и да ви кажа прекарах си страхотно 8)

krisiiiiito
08-30-2008, 07:20
ами така е хората са такива ... гледат само външния вид на даден човек :?

Slave4You
08-30-2008, 08:05
Хах сещам се за един такъв случай. Едно време ходих в училище в някакъв нов мажоретен състав- аматьорска история, много зле беше. И тази дето измисляше танците изобщо не гледаше кой как си танцува там ами вземаше по-високите, с по-дългите коси и т.н. И аз се отказах накрая :D

hrisiiiiii
08-30-2008, 09:28
Да, това го има, имало го е и ще продължава да го има :}
И аз преди време ходих на народни танци (беше временно заради представяне в Турция и нямаше хора, та..) Аз съм от "по-пълничките" както ти се изрази, и госпожата винаги ми се караше.. Въпреки че съм играла 7 години преди това народни танци и специално този ми беше като игра на криеница.. Съвсем лесен. Та аз и още едно момиче бяхме от по-тежката категория и тя постоянно ни го натякваше.. А иначе и в училище се случва, госпожата по физкултура например често обижда нас, по-едрите. Но съм свикнала вече, то и по улиците ми се подиграват, така че съм си изградила един вид защитен рефлекс и загърбвам тея обиди :}

AItOo0
08-30-2008, 11:45
ООо да от 1ви до 4ти клас редовно...Просто даскалката ни тогава си имаше любимци от класа и винаги те,но накрая на година в 4ти клас и го върнахме и мисля,че разбра как сме се чуставали през тези 4 години... 8)

+1

Tokio_Hotel_Fanka_forever
08-30-2008, 12:02
Da...diskriminaciqta e mn gadno neshto i az sum imala takiva prejivqvaniq... :(

Tedi4ka
08-30-2008, 12:02
дам има определено навсякъде и на мене преди са ми се подигравали и като се промених и сичко престана просто в днешно време като че ли хората оценяват другите около тях по външния вид повече,а не по това което имат в главите си :wink:

Magichkaa_
08-30-2008, 12:06
Da :( kato bqx 2-3 klas mi se podigravaha, za6toto bqh pylni4ka :oops: I mom4etata postoqnno me ybijdaha i ritaha.. Sega sam 7-mi klas i sam pak s tezi mom4eta .obache ne me ybijdat..moje bi za6toto ne im obry6tam vnimanie i ne mi puka za mnenieto na drygite 8)

hgfh
08-30-2008, 12:45
ООо да от 1ви до 4ти клас редовно...Просто даскалката ни тогава си имаше любимци от класа и винаги те,но накрая на година в 4ти клас и го върнахме и мисля,че разбра как сме се чуставали през тези 4 години...А иначе след 4ти клас никога не ми се е случвало...Е случи ми се 1 път,бяхме на състезание по плуване и изведнуж другите момичета от отбора решиха,че не ме искат в стаята си защото съм била по-пълна :lol: Ама аз спах в стаята на момчетата и да ви кажа прекарах си страхотно 8)

Кучки мършави ... да ги хванеш и да пречукаш :-x

мн гадно ми стана :-#

Bubles
08-30-2008, 12:49
на тоя свят винаги ще има печелещи и губещи. Няма значение дали ще го наречеш дискриминация или по друг начин. Въпроса е дали си ще се бориш да си от "печелещите" или ще се оставиш да те тъпчат... :)

EJI4eTy
08-30-2008, 14:33
на тоя свят винаги ще има печелещи и губещи. Няма значение дали ще го наречеш дискриминация или по друг начин. Въпроса е дали си ще се бориш да си от "печелещите" или ще се оставиш да те тъпчат... :)

и аз това казвам ... от самите вас зависи дали ще се 100 кг или 40 ... дали ще направите добро впечатление и т.н.


пс: и не казвайте "не ми пука какво мислят другите за мен" ако не ви пукаше нямаше да се оплаквате в тази тема и нямаше да се гримирате всеки ден и да се надявате че ще се харесате на някой нали ?

stiifi
08-30-2008, 14:51
Da :( kato bqx 2-3 klas mi se podigravaha, za6toto bqh pylni4ka :oops: I mom4etata postoqnno me ybijdaha i ritaha.. Sega sam 7-mi klas i sam pak s tezi mom4eta .obache ne me ybijdat..moje bi za6toto ne im obry6tam vnimanie i ne mi puka za mnenieto na drygite 8)same here 8-)
и аз това казвам ... от самите вас зависи дали ще се 100 кг или 40 ...Не е точно така.Има хора с наследствени болести,които ги карат да пълнеят(добре,че не съм една от тях),има и хора,които напълняват заради лекарства...истории всякакви! :D

Civilizationruller
08-30-2008, 14:56
Дискриминации да, унижения също.Дори публични унижения съм претърпявал...само като се сетя.... :(
mhm и аз така... тъпа работа когато някой е различен и неприятен за окото на другия да бъде outsider...

krisence
08-30-2008, 15:54
Винаги ще си има дискриминация, както и печелещи и губещи. Всеки един в даден момент от живота си е бил дискриминиран или губещ, но пък ще има и хубави моменти! :)

Civilizationruller
08-30-2008, 16:07
на тоя свят винаги ще има печелещи и губещи. Няма значение дали ще го наречеш дискриминация или по друг начин. Въпроса е дали си ще се бориш да си от "печелещите" или ще се оставиш да те тъпчат... :)

и аз това казвам ... от самите вас зависи дали ще се 100 кг или 40 ... дали ще направите добро впечатление и т.н.


пс: и не казвайте "не ми пука какво мислят другите за мен" ако не ви пукаше нямаше да се оплаквате в тази тема и нямаше да се гримирате всеки ден и да се надявате че ще се харесате на някой нали ?
Ми да съгласен съм винаги някой печели или губи но това значи ли че трябва печелившите да се държат като животни с губещите :? аз съм напълно съгласен... и да съм губещ и печеливш но нема да се държа като животно защото съм човек :? :)

gabi_94
08-30-2008, 19:13
еми мисля че на всеки се е случвало или привилегии или дискриминация, даже и двете, както е и при мен. В повечето пъти ме избират за разни неща, защото имам добро държание, любезна, пък и съм оправна. Няколко пъти обаче ми се е случвало да ме дискриминират зарадисоциалното ми положение и затова че не съм някоя разглезена лигава богаташка, но какво да се прави...

pOiSoN_kIsS_94
09-09-2008, 11:59
При мен не е имало такива случаи :)

Ivalinka
09-09-2008, 12:13
ами не се сещам за такива случаи,но определено ги е имало и при мен...както и при всички останали.просто не може без това :(

BlueCat
09-09-2008, 14:48
дам има определено навсякъде и на мене преди са ми се подигравали и като се промених и сичко престана просто в днешно време като че ли хората оценяват другите около тях по външния вид повече,а не по това което имат в главите си :wink:
Точно. И аз като се промених (на външен вид) другите вече започнаха поне малко да ме зачитат като човек.

HaPySHeH
09-09-2008, 16:51
апф.. мн ясно,че го има.. ;) тфа некфа яка мацка с яко кинти и хубай дрехи винаги е горе.. макар,че мое да е тъпа като офца,но такъф е живота 8-) :grin:

mel4ety
09-09-2008, 17:10
винаги я е имало дискриминацията за някои хора още от ранна детска възраст...но като се замисли човек има толкова много успели хора,при това известни,преминали през точно тази дискриминация :) по-добре сега докато сме млади да учим.да се трудим.за да бъдем повече от тези,които са ни смазали самочувствието

windyar
09-09-2008, 18:45
Има естествено....в реда на нещата си е...била съм и от двете страни и съм се научила че човек просто трябва да се държи на положение и че трябва да се стреми към по добро:)

Dundy
09-09-2008, 19:09
авторката трябва да научи правилото за мн ч-примерно не се казва в мн.ч. критерий(така е в ед.ч.),а критериИ
по темата:винаги има дискриминация,така че не се учудвай

EarthShaker
09-09-2008, 19:30
заради косата ми ме дисктриминират всеки ден... по много пъти.. в автобуса, в магазина, по улиците, в даскало (рядко, но факт..), въобще всеки непознат ме дискриминира като някъв вид защитна реакция.. така 2 години...................и не ми пука :lol: такъв съм решил да бъда СЕГА, такъв ще си бъда и никой не може да ми повлияе.<---точка

glupacheE
09-09-2008, 19:57
Да, разбира се , че има дискриминация- на всякъде около нас! Но - винаги има Но - всичко зависи от човека. Аз лично не позволям дискриминации и обиди по какъвто и да е повод да ми развалят настроението или дори както в някои случай- да ми съсипат живота! Исмихвам се двусмислено, и ги срязвам с някаква реплика! Въобще не ми пука за мнението на хора , които не познвам , не уважавам , а и те не познват!Защо да се тормазя- аз не се срамувам от сбе си , от това , което съм!