PDA

View Full Version : Проблеми с родителите ми



nekwo_s1shtestw0
08-29-2008, 21:21
zdraveite :) s moqta fr sme se otchaqli na edna temichka znachii...imame problemche leko s roditelite (to koi li nqma de ama..) ta znachi za chasa nz 9ti klas veche i nashte vse oshte ne ni puskat nito na disko nito nikade ako izlezem nqk1de na kafe to sh e do 10:30 shtot imame vecheren chas i trea da sme tochni a tfa e yjasno t1po shtoto sichki nashi fr sa bez chas i si sedat kolko si iskat i nikoi ne gi tarsi a nie kat zakasneeme s 5 mins vednaga pochvat da zv1nqt se 1 nekoi sh ni izqde.Sestrata na frto mi tq veche e golqma de no predi kato mi razkazva priqtelkata mi sestra i se pribirala kogato si iska na nashata v1zrast iii si pravila kfo si iska a na nas absoliutno nishto i nakraq maika i na frto mi dignala r1ce ot neq...i takam i nali znaete malko e gadno kato sichki sa sednali na kafe nqk1de a nie samo si gledame telefonite kolko e chasa da ne da zak1sneeme i izvednaj kogato stane nai qko i nai veselo tochno togava idva momenta da si hodim tfa e ujasno glupavo..mn chesto si govorim kak kato malki samo ni puskaha navsqk1de i nqmashe nikakvi problemi i imame chyvstvoto che kolko po golemi stavame tolkova poveche ne ni puskat nikade ... kogato pitam nashte i kaja che edi koi si e do tolko chasa maika mi zapochva da me sravnqva s drugite deca koito ne izlizat ot tqh chetat knigi smradove....i kazva kakto ti me sravnqvash s drugite roditeli taka i az shte te sravnqvam :-x pobesnqvam napravo...s1shto taka do sa vinagi sme bili nekfi poslushni i uj ni imat doverie a ne ni puskat nikade i nikoga nishto ne davat sichki fr hodqt na kuponi samo nie ne hodime shtot roditelite se pritesnqt to da se pritesnqvat da ama chak pa tolko... na sichkoto otgore jiveeme v montana ne v sofiq ili nqkoi drug golqm grad ta tolko mn pritesneniq.... ta ako nqkoi znae nqkoe trikche ili ddz kak da predymame roditelite ni da ni psukat do k1sno na disko na kuponcheta i t.n. da pishe i da znaete che s razgovori ne stava mersi na vskichki koito se otzovat ;]]]



Нарушена т.7
moderated by oth_fenka

ell_ownz
08-29-2008, 21:29
shtom si za 9ti klas nai veroqtno si na 14-15 koeto she re4e 4e 10.30 ti e idealen 4as za pribirane. ak iskash pove4e izbqgai ot vas :D aman ot pikli, i ko ako izlezesh v 4 4asa [moje i po rano] nqa li da ti stignat 6.30 4asa da si svarshish koto iskash da si svarshish?

BraVo_GirL
08-29-2008, 21:29
Мноооого добре знам какво ви е.Аз когато бях 8-9-10 клас имах час,не си спомням точно колко,но към 10 и 30-11 май беше.Сега нямам-на 19 станах,ама отлично знам какво е.Тва за веселото е вярно.Винаги на най-веселото трябва да си тръгваш.И като погледнеш реално 10-11 не е кой знае колко рано,ама за нас е рано-нормално.Аз не се справих,просто свикнах,опитвах се да говоря и т.н....ефект никакъв,хем нашите не са някви строги,ама баща ми ддз мноо се притесняваше.Майка ми ме пускаше до по-късничко баща ми като беше нощна смяна.На дискотека отидох за първи път в 10 клас(за сметка на тва пък ся не се спирам).Щом казваш,че с разговори не става...знам ли,май трябва да свикнеш,а и да ти кажа по дискотеките вече мн рядко пускат под 18,в Бургас де,откакто станаха едни глупости.Май май тряя се примирите...сори

BraVo_GirL
08-29-2008, 21:35
shtom si za 9ti klas nai veroqtno si na 14-15 koeto she re4e 4e 10.30 ti e idealen 4as za pribirane. ak iskash pove4e izbqgai ot vas :D aman ot pikli, i ko ako izlezesh v 4 4asa [moje i po rano] nqa li da ti stignat 6.30 4asa da si svarshish koto iskash da si svarshish?

Айде стига глупости,да излизали в 4,ми да ама нали се сещаш,че компанията не излиза в 4,а в 7-8 примерно.И е гадно да ставаш в 10 за да се прибереш навреме.Според мен не са пикли момичетата,отлично знам как се чувстват....само дето мисля,че няма нужда от тема

nekwo_s1shtestw0
08-29-2008, 21:39
mersi BraVo_GirL a za temichkata ddz iskahme prosto da vidime ko sh stane ;]] i mnoy qsno che kompaniqta nema da izlezne v 4 ne sme chak pa tolko zadr1steni za kolko ni mislish se 1 ot 7 8 do kam 10:30 nekfo...

nefchi_bs
08-29-2008, 21:43
Намерили за кво да мрънкат :-x много хубаво правят родителите ви...


Няма да е лощо ако почнеш да пишеш на кирилица такива дълги неща трудно се четат така написани :!: :!: :!:

s3xy
08-29-2008, 21:50
да знаеш каква услуга ви праят вашите... аз ше съм 8 клас и вечерния ми час е 7:3о ама се радвам че и толкова ми дават...рано ви е за дискотеки, какво ше правите на 17-18?! вярно че сичките ви фр ги пускат до по-късно ама те пък едвали са близки с родителите си... абе спокойно, сичко с времето си и не се отчайвайте
ако толкова не можете да издържите един драматичен рев винаги много помага за всичко :D [поне при мен, де]

BaBy_bS
08-29-2008, 22:10
Мноооого добре знам какво ви е.Аз когато бях 8-9-10 клас имах час,не си спомням точно колко,но към 10 и 30-11 май беше.Сега нямам-на 19 станах,ама отлично знам какво е.Тва за веселото е вярно.Винаги на най-веселото трябва да си тръгваш.И като погледнеш реално 10-11 не е кой знае колко рано,ама за нас е рано-нормално.Аз не се справих,просто свикнах,опитвах се да говоря и т.н....ефект никакъв,хем нашите не са някви строги,ама баща ми ддз мноо се притесняваше.Майка ми ме пускаше до по-късничко баща ми като беше нощна смяна.На дискотека отидох за първи път в 10 клас(за сметка на тва пък ся не се спирам).Щом казваш,че с разговори не става...знам ли,май трябва да свикнеш,а и да ти кажа по дискотеките вече мн рядко пускат под 18,в Бургас де,откакто станаха едни глупости.Май май тряя се примирите...сори
абе това за под 18 не ми се нрави много.и аз съм от Бургас де,за това изказвам такова мнение.пускат си,много рядко не пускат ако питаш мен.но то и вече зависи коя на какъв гард е попаднала :P

happygirl_2209
08-29-2008, 22:38
znam mn dobre kvo ti e :( na6te sa su6tite - nqmat opraviq teq hora :? 6e 4akame :)

Yancheto
08-30-2008, 08:17
E,хайде сега.Намерили сте за какво да се оплаквате.
На вашата възраст е съвсем нормално да ви пускат до 10:30.Родителите ви правят много добре.Радвайте се ,че изобщо им пука за вас.Няма защо да мрънкате.Пък и защо да сте задръстени,ако излизате в 4?Много ми е странно какво е това мислене. :?

krisiiiiito
08-30-2008, 08:21
просто на тия дето ги пускат по купони до сутринта родителите им са супер безотговорни и не им пука за децата си .. а ти какво искаш 9-ти клас си и кво?? .. искаш да киснеш по дискотеките до сутринта ли? да се напиваш и да правиш глупости? .. хм .. до 10 и половина си е нормално ,, намерила за какво да се оплаква .. айде малко по-сериозно :x

spongkata
08-30-2008, 10:54
Tss..tq izrichno napisa ako nqma da davate suveti da ne si davate mnenieto ! ama kakto i da e..betiiii :-) 8-)

Boyd
08-30-2008, 18:58
Да ви поставят вечерни часове, да ви се карат, наказват и к'вото още се сетите докато не ви дойде акъла!! К'во гледате другите ?! Те к'во ви интересуват ? Като не може - не може и толкова. Няма к'во да обсъждаш с родителите си. Не ги сравнявай с други, защото явно твойте родители имат малко акъл, а не като другите, които не знаят какво им правят курвичките навънка. Точно тия дето раждат на по 15 са с такива родители.

Вечерния час е хубаво нещо! Като поумнееш ще разбереш за какво говоря. Особено като видиш отстрани как изглежда.

П.П. Като нямаш часовник - ще си гледаш телефона.

hrisiiiiii
08-30-2008, 19:12
Извинявай много, че ще ти държа тон един вид, но ти ТОВА ли смяташ за проблеми с родителите си?! Чувала ли си за насилие в семейството? За родители, които прибиват децата си, понякога се стига до кома, и, не дай Боже, до СМЪРТ?! А ти ми казваш, че не те пускат до късно, а само до 22:30.. Аз съм десети клас и ме пускат до 21:30.. Но оплаквам ли се?! Не. Живея във Видин - малък град, спокоен.. Но времената се менят! Когато сте били малки е било различно, а сега е съвсем друго.. Моля те, не говори глупости.. Ще издържиш още няколко години. А ти и твоята приятелка си намерете друго занимание от това да си търсите начин да излъжете родителите си.. Хора, живели по 30-40, че и повече години. Най-малкото, не са заслужили някакви лапета 9-ти, 10-ти клас да ги лъжат..
Помисли над това.

tapaka
08-30-2008, 19:16
sly6aite momi4eta...makar 4e i az sam 10 klas nemam takiva problemi nz...shto nekoi kazvat 4e e 6tot sam mom4e ama ima i mom4eta det sa kat vas of pak sa otnesoh...zna4i moita sestra kat be6e na moita vazrast(tq e 2 god.po golqma ot men)i tq be6e taka na6te nikade ne q puskat bilo opasno po ylicite 6te li da q napadnat i dr glyposti,i tq mn se qdosvashe 4e si4ki dr macki se razmqtat do nikoe si vreme pak na6ta si sedi v nas i edin den izvika na6te i im kaza 4e nikoga ne e zloupotrebqvala s dovorieto im i 4e trq da i se doverqvat pove4e na6te kato po 4udo se saglasiha po4naha da q pyskat nasam natam a i tq pak ne prekalqva6e pribira6e se v normalno vreme za neinata vazrast i ako se naloji da zakasnee vratka6e edin telefon kazva im kade e i gotovo.pak i mojete da im kajete 4e kolkoto pove4e vi zabranqvat tolkova po lo6o stava 6tot nqma da si sly6ate i 6a im praite napyk. :D

maybelline
08-31-2008, 15:12
За 15-годишно момиче, 22:30 е нормален, дори леко късен час за прибиране (освен ако не е у приятелка на нощно парти и ще е там до сутринта). Ако гаджето ти е на 20 и по-голям, и е доверен човек, тогава няма проблем през нощта (до към полунощ, да кажем) да сте заедно, защото той е в състояние да те защити, ако някой те нападне и иска да те изнасили. Трябва да си сигурна, че в такава ситуация момчето ти няма да хукне да бяга. Също не е безопасно, защото ако група ви нападне, приятелят ти няма какво да направи освен да защити себе си от 1, максимум 2-ма при добър ден. През деня има хора, които ще ви помогнат, а и през деня никакви банди не се крият и не причакват никого. През нощта като няма хора е идеално за изнасилване, ограбване, всякакви такива. Ето зао вашите са прави да не те пускат. Би трябвало сама да си наложиш това ограничение, но щом не го правиш, добре е, че има кой да го направи вместо теб ;)

Cecocs
09-05-2009, 13:33
Единственият начин, който аз познавам, да можеш да правиш каквото си изкаш без ваще да ти даржът сметка, е да ги накараш да се откажат от теб.Показваш им, че не ти дреме въобще какво казват, правиш си каквото искаш и те рано или късно ще се откажат с опитите да налагат правила. :) НО тои си мислиш че ваще са зле, а мога лично да потвърдя, че моите родители са 10 пъти по-недъгави.

anonimchetou
09-05-2009, 13:48
на мене и на сестра ни баща ни (понеже сме само с баща) ни каза така : " Пускам ви,ходете .. обаче умната защото стане ли нещо -на ваша отговорност.." Тогава аз и сестра ми доста си излизахме когато аз бях на 14 тя на 16 ходихме по дискотеки и т.н. но винаги си имахме 1 на ум. Винаги излизахме но с мярка,никога не сме прекалявали да не се прибираме или тем подобни. Съобразявахме се нямахме наложени правила и наказания един вид сами решавахме. Това ни научи да бъдем по отговорни.. Защото ако тогава нямахме акъл можехме и с дни да не се прибираме.. въпроса е че на нас ни се повери доверие и ние го запазихме.. Ся незнам как е с твоите родители,може би им се струваш още малка и с детски акъл.. След време ще осъзнаеш че са го правели за твое добро и са се притеснявали защото дори и смела да си и да си сигурна че няма да ти се случи нещо никога незнаеш човека насреща какъв е..

WaterLilly
09-05-2009, 18:37
На страната на родителите ви съм. Само добро ви правят като не ви пускат на дискотека. 22:30 си е напълно нормален час за прибиране. Няма от какво да се оплаквате, хората се опитват да ви накарат да четете книги, да ви предпазят и да ви помогнат. Съгласна съм с hrisiiiiii. Не искам да прозвучи грубо, но това не е истински проблем, просто вие се лигавите, защото искате да сте като всичките ви приятели, не защото тези ограничения са несправедливи.

tanchu
09-05-2009, 19:08
и аз имах вечерен час когато бях 9 клас(не че беше отдавна де) и ся имам..ама кво да направя..почти всички от мойта компания имат час..ама кво излизаме по-рано та да може да сме повече време заедно и да си направим кефа..на дискотека кво ще ходите наркомани,боища глупости..на дискотека отидох 6 клас ама майка ми беше отвънка..а и като не ви пускат по купони..ми направете си купон у вас..аз така правя :)

your_secret
09-05-2009, 20:57
Намерили за кво да мрънкат :-x много хубаво правят родителите ви...


Няма да е лощо ако почнеш да пишеш на кирилица такива дълги неща трудно се четат така написани :!: :!: :!:


+4568