PDA

View Full Version : Окултните философий - кабала, златна зора, йога и т.н.



Nam3less3
08-30-2008, 01:38
Какво мислите за тях? Аз лично мисля, че не са на прав път. В тях се говори за самоусъвършенстване-да, но и за развитие на волята, гордост и т.н., те са далеч от Бог.
Примерно абалата е древно еврейско учение, в него става въпрос за едно дърво с 4 клона, всяко от което е различна степен на развитие. Йогата, огнената стихия, взема едно място в него, а християнството е в центъра, правилният път.
Тънка е границата между доброто и злото, и почти неразличима в тия учения. Според мен както казах, в йогата не се говори за вяра в нищо, само за развитие на собствената воля, което води до гордост и т.н. Това си е злото.
Е, вярата не спира волята, те 2те се съчетават.

Всичко това е лично мое мнение, изкажете вашето.
Без постове че това са глупости, че такива неща не съществуат и т.н.! Който е атеист или не вярва в нищо отвъд науката да не пише в тая тема.

Kman
08-30-2008, 03:22
Как мислите......бих искал да отговоря най-искренно да този въпрос,ако ми позволите господин неймлесс,все пак и аз съм човек с некви права....

Не сте много в правия път честно казано....въпреки че необичате много критиката,аз незнам защо така без да исках се осмелих да ви противореча.....
И християнството и еврейското учение са абсолютно едно и също нещо...
"християнството е в центъра,"
И какво го определя като център....думите ви ли само?

"Йогата, огнената стихия, взема едно място в него,"
Йогата не е никва огнена стихия.....

"което води до гордост"
Аз горди Йогисти не съм виждал честно казано,даже са по смирени и мирни дори и от християните и католици и всичките останали.....по ги харесвам от християните де,защото са по мирни!

Съощавам ви една скръбна вест.....вашето лично мнение е грешно,ако искате приемете го като спам,това мое съобщение,но вътрешно знаете че е така....дъъъъъъъъъъълбоко във вашата психика и "душица" знаете че съм прав и се гневите и ви прави лош,тка де аз ви "правя лош" както вие се изразихте в една друга тема....

Nam3less3
08-30-2008, 11:47
Как мислите......бих искал да отговоря най-искренно да този въпрос,ако ми позволите господин неймлесс,все пак и аз съм човек с некви права....

Не сте много в правия път честно казано....въпреки че необичате много критиката,аз незнам защо така без да исках се осмелих да ви противореча.....
И християнството и еврейското учение са абсолютно едно и също нещо...
"християнството е в центъра,"
И какво го определя като център....думите ви ли само?

"Йогата, огнената стихия, взема едно място в него,"
Йогата не е никва огнена стихия.....

"което води до гордост"
Аз горди Йогисти не съм виждал честно казано,даже са по смирени и мирни дори и от християните и католици и всичките останали.....по ги харесвам от християните де,защото са по мирни!

Съощавам ви една скръбна вест.....вашето лично мнение е грешно,ако искате приемете го като спам,това мое съобщение,но вътрешно знаете че е така....дъъъъъъъъъъълбоко във вашата психика и "душица" знаете че съм прав и се гневите и ви прави лош,тка де аз ви "правя лош" както вие се изразихте в една друга тема....Мнението ми не може да по-грешно от твоето, защото знам десетки пъти повече от тебе относно тия работи.

Myrth
08-30-2008, 12:05
Като 'по-млад' се интересувах живо от Кабала и Ордена на Златната Зора.

Бях твърде малък, за да мога да възприема кой знае какво, но самото познание ми даде много, бях доста компетентен за хлапе. Това, което помня е, че много се впечатлих от астралното пътуване из Дървото на Живота (и онея работи с Пламтящия меч :) ), Сефиротите и тн. Сега като си припомням се чудя дали да не се върна малко към старите си интереси ;]]]

Kman
08-30-2008, 15:06
Ооооо да...значи Йогата е огнена стихия и Йогите са горделиви хора,които няма да отидат в рая :razz: :lol: е това е по смешно и от виц..... :razz: :lol: 8-)

Nam3less3
08-30-2008, 18:59
Ооооо да...значи Йогата е огнена стихия и Йогите са горделиви хора,които няма да отидат в рая :razz: :lol: е това е по смешно и от виц..... :razz: :lol: 8-)Думата Йога означава огън, това е една от 4те стихий, а не всички са горделиви, повечето развиват волята си което е хубаво.

Kman
08-30-2008, 20:14
То може и огън да означава,но не е стихия.Значи от запалките изкачат огнени стихии."Стихия" не е точната дума да бъде определено действието горене.

"В индуизма огънят е един от петте основни елемента, от които се състои всяко живо същество; той също е съществен елемент в свещените церемонии"
ЕЛЕМЕНТ,а не стихия...

Nam3less3
08-31-2008, 02:13
То може и огън да означава,но не е стихия.Значи от запалките изкачат огнени стихии."Стихия" не е точната дума да бъде определено действието горене.

"В индуизма огънят е един от петте основни елемента, от които се състои всяко живо същество; той също е съществен елемент в свещените церемонии"
ЕЛЕМЕНТ,а не стихия...В окултните философий се срещат изразите пет елемента и четири стихий.

lsd43
08-31-2008, 20:14
Това са корените на чистият сатанизъм,много преди появата на Христос.

Nam3less3
09-01-2008, 00:14
То може и огън да означава,но не е стихия.Значи от запалките изкачат огнени стихии."Стихия" не е точната дума да бъде определено действието горене.
Обърках са, то се казва Агни(огън) Йога(съюз с Бога май). И не става въпрос за буквално, физическо горене на огън като от запалките :lol:

Kman
09-01-2008, 00:29
Е да то има реално горене,измислено горене,душевно горене и всякакви видове горения.Немога да разбера...като не е физическо,защо в взаймствано от физическото горене....защото няма как да бъде обяснено ли.Защото просто неможете да си го обясните и защото ако можехте,нямаше да го сравнявате с нещо като огън коити изгаря реално и които може да ти опърли косата и да те направи на факла.....

HaRMoNy
09-02-2008, 18:10
"Примерно абалата е древно еврейско учение, в него става въпрос за едно дърво с 4 клона, всяко от което е различна степен на развитие."
Може ли малко пояснение тук ? :)

Наскоро се запознах с кабала и това немога да си спомня за нещо подобно. Там, до колкото аз разбрах се говореше за връзката между Творецът (Бог) и Създанието (Човек). Също степента на развитие беше за хората не за дърво, но може и да съм пропуснал нещо.Степените на развитие са 5 - телесни, към богатство, към почести и власт, към знания, към Висшето. Говори се и за егоизма на човек, нуждата постоянно да чувства наслаждание и как въпреки всичко продължава да го търси, защото тази нужда е духоен глад, а човек се опитва да го запълни с материалното, както и за други неща, които няма да описвам, на когото му е интересно да пита :)

С другите "окултни философий" не съм запознат, но за кабала не мисля, че е отдалечаване от Бог, а по скоро една съвременна форма за възприемането му.
Вие кое мислите, че сближава към Бог ?

Kman
09-02-2008, 19:08
Какво зближава към бога ли.....един протестант,лично станах свидетел,нали много набожеш човек,пости доста време само ан вода и постоянно повтаряше че усежда че се доблиажа до бога,а накрая за малко му оставаше да припада от неодстиг на хранителни вещества....и аз съм изпитвал подобно усещане за слабост и немощ,която се поражда от липсата на храната и ти се струва че не си на себе си поради необогатяването на кръвта която снабдява залото тяло и мозъка.А според него това било доближаване до бога,защото така пишело в библията.Добре че не му се налагаше да извършва някаква тежка работа....Та стига с тея пости и доближаване.като чета ми се струва че тази кабала е в състояние да измести сегашното християнство заради по доразвитите коцепции и премахването на излишните неща.

HaRMoNy
09-03-2008, 17:48
Това с постенето наистина си е сериозна работа и не всеки организъм може да го понесе, по скоро това постене, което ти забранява месото и като цяло животниските храни (мляко,яйца,сирене) придобова повече смисъл.

Така организмът да се пречичисти. Пробвал съм 40 дни и наистина усещането е много приятно, както и да се пречисти тялото от отрицателната енергия. :)

Още чакам автора на темата да сподели с нас какво според него доближава до Бог ?

Nam3less3
09-04-2008, 02:08
Какво зближава към бога ли.....един протестант,лично станах свидетел,нали много набожеш човек,пости доста време само ан вода и постоянно повтаряше че усежда че се доблиажа до бога,а накрая за малко му оставаше да припада от неодстиг на хранителни вещества....и аз съм изпитвал подобно усещане за слабост и немощ,която се поражда от липсата на храната и ти се струва че не си на себе си поради необогатяването на кръвта която снабдява залото тяло и мозъка.А според него това било доближаване до бога,защото така пишело в библията.Добре че не му се налагаше да извършва някаква тежка работа....Та стига с тея пости и доближаване.като чета ми се струва че тази кабала е в състояние да измести сегашното християнство заради по доразвитите коцепции и премахването на излишните неща.Библията не те кара да постиш, просто го препоръчва на здравите физически хора, способни да издържат на това, и е за пречистване.
Кабалата е тайно учение, малко хора го знаят и малко може да го разберат, и няма същата цел като християнството.

@HaRMoNy, кабалата според мен не се "занимава с Бог", ами има за цел лично себеусъвършенстване. Сближаването с Бог става чрез християнството.

HaRMoNy
09-04-2008, 16:10
Какво зближава към бога ли.....един протестант,лично станах свидетел,нали много набожеш човек,пости доста време само ан вода и постоянно повтаряше че усежда че се доблиажа до бога,а накрая за малко му оставаше да припада от неодстиг на хранителни вещества....и аз съм изпитвал подобно усещане за слабост и немощ,която се поражда от липсата на храната и ти се струва че не си на себе си поради необогатяването на кръвта която снабдява залото тяло и мозъка.А според него това било доближаване до бога,защото така пишело в библията.Добре че не му се налагаше да извършва някаква тежка работа....Та стига с тея пости и доближаване.като чета ми се струва че тази кабала е в състояние да измести сегашното християнство заради по доразвитите коцепции и премахването на излишните неща.Библията не те кара да постиш, просто го препоръчва на здравите физически хора, способни да издържат на това, и е за пречистване.
Кабалата е тайно учение, малко хора го знаят и малко може да го разберат, и няма същата цел като християнството.

@HaRMoNy, кабалата според мен не се "занимава с Бог", ами има за цел лично себеусъвършенстване. Сближаването с Бог става чрез християнството.

Занимава се и още как. Добре е описано как Творецът създал земята за 7 дни и разтълкуван всеки един ден според разбирането на кабалистите.
"Науката кабала говори за това, че около нас съществува единна Висша незименна светлина, намираща се в абсолютен покой и оказваща ни въздействие. Въздействието, което ние изпитваме, е устроено по отношение на нас така, че ни влияе чрез абсолютното Добро" - това е малък цитат, в който според мен става дума за Бог, но както казах по горе - в по съвременна и разяснена форма. :)
Ако не ти е достатъчен този цитат, кажи да потърся друг :)

Kman
09-04-2008, 16:56
Е той неймлесс е привърженик на НЕсъвременните форми.Той си живее в миналото...

Nam3less3
09-12-2008, 00:26
Аз съм виждал книга за кабала, която говори за други теми, и описва дървото на живота. Сефирот и т.н. За това говорех.

Bonbonenata
09-14-2008, 11:59
Според мен, Nam3less3, възприемаш нещата твърде... християнски. Разликата между Запада и Изтока е фундаментална и само напиша едно цитатче от Джоузеф Камбъл (книгата "Източна митология"):
"Индийската гледна точка е метафизична, поетична; библейската - етическа и исторична."

Адам и Ева - като исторически факт (от гледна точка на религията, разбира се)
При индуизма - Нищото, от което се появява Аза.

Т.е. изобщо не трябва да се възприемат по един и същ начин. Хората не са просто поклонници на някакво божество, някъде си там си... Бог изобщо не е това, което Бог за християните (и за исляма, и за юдаизма вкл). При тях нещата са много абстрактни.

Относно безумното твърдение за гордостта.
Смисълът на Йогата и достигането до нирвана включва отричане не просто на светското, а на самата личност. Преодоляване на Аза. Това напълно изключва идеята за каквито и да било страсти. => Не можем да говорим за нищо "стихийно", "огнено" или пък най-малкото за "гордост". Не става дума за грехове. Няма любов, състрадание, милост. Дори вяра няма. За съжаление много се бърка йога, индуизъм и будизъм (аз също ги мешам). Йогата е насочена изцяло към теб (за да изчезне Теб (т.е. Аз)).
ОБАЧЕ има един малко.. ъъ... гаден поглед в/у нещата. За достигнаето до нирвана се преминава през откровено мъчение за тялото. Лишаване от храна, вода, от всичко. Така че накрая, всъщност, нирваната май си е по-скоро смърт... Защото мозъкът започва да отделя хормона на щастието (серотонин) при подобона "авария" за организма.

За самата дума йога... Едно предположенията е, че идва от санскритски юдж, т.е. "свързвам". Напомням, че религия има подобно значение (с малката разлика, че е свързвам отново, т.е. приема се, че Бог и Аз (Човекът) сме отделно, разделени, но сме били едно).

Другото, което е - не слагайте всичко окултно на едно, не бъркайте религия и окултизъм, и идеология...

Nam3less3
09-14-2008, 15:18
Това мнение ми допада.

Kman
09-14-2008, 16:30
"Това мнение ми допада."
Ами гледай повече дискавъри и чети повече за хормоните....
ето ти някой друг цитат като за начало:
"В централната нервна система серотонинът играе важна роля при регулирането на гняв, агресивност, телесна температура, настроение, сън, повръщане и гадене, сексуалност и апетит. Ниските нива на серотонин предполагат нарастване на агресивното поведение, клинична депресия, мигрена, раздразнителен стомах, фибромиалгия и различни нервни разстройства.
В организма серотонинът (5-НТ) се синтезира пряко от триптофан - незаменима аминокиселина, съдържаща се в белтъците на храната
Щастието идва от шоколада По-рано за лечение на депресиите се е прилагал дори Л-триптофан - прекурсор на серотонина. Той се съдържа и в шоколада - едно обяснение защо стресирани хора нерядко посягат към него. Доказано е, че шоколадът увеличава серотониновите нива в кръвта. От друга страна, слънчевата светлина през лятото блокира разграждането на серотонина, докато през зимата, по време на кратките дни и дългите нощи, той бързо се разгражда. С всичките си отрицателни страни, тъй като съдържа въглехидрати и мазнини, шоколадът блокира разграждането на хормона в организма. Серотонинът има и друг ефект - намаляването на телесното тегло."
И малко за един също много важебн хормон:
"Окситоцинът е хормон, който се секретира от паравентрикуларното ядро в хипоталамуса, а оттам се складира в задния дял на хипофизата, откъдето се и секретира. Секретира се по време на раждане, тъй като предизвиква ритмичното свиване, на матката по време на родилния процес. Неговата секреция се потиска от половите хормони, за да се осигури безпрепятсвено вгнездяване на яйцеклетката в матката. Той има и отношение и за установяване на положително социално поведение майка-дете. Също така спомага и за по-бързото възстановяване на матката след раждане. Счита се че при мъжете окситоцинът е свързан с емоционалното обвързване."
"По време на честите, регулярни съприкосновения с рецепторите на кожата, последните ни информират за това главния мозък и окситоцина започва да се изработна в още по-големи количества, докато накрая се стигне и до екстрено повишаване нивата на ендорфина - естествено болкоуспокояващо вещество, което произвежда органима. Ендорфина е сходен по химичен състав с морфина, като оказва ефект на чувство за безопасност, спокойствие и увереност. Колкото повече се занимаваме с любовни ласки и любовно ухажване, толкова в по-големи количества ще сеотделя това вещество и привързаността ни ще се увеличава. След такова силно опиянение с хормони, ние се влюбваме силно, без значение дали чувствата са взаимни, което е доста чест феномен."
Мисля че името на християнския ти бог всъщност е Окситоцин.

Nam3less3
09-14-2008, 17:28
:razz:
Хормоните се контролират от мисленето и чувствата. Говориш все едно сме машини.

Moon_dancer
12-02-2008, 15:03
Повечето от вас ,с извинение,нито могат да дадат компетентно мнение от относно дискутираната тема,нито като го дават анализират и други гледни точни освен своята :D
Вие християни с промити мозъци(нищо лично) не сте ли се замисляли ,че човек може да следва друга религия,да вярва в други неща и все пак да е добър приятел,гражданин и т.н. Мнението ,че християнството е "верния и правилен път" за мен е напълно грешно.Християнството като цяло е една много сладка и изпълнена с магия религия.А Кабала ами трудно би било да го кажа така че да го разберете........Кабала малко или много е свързана с Християнството :D
Мисля че беше така:
кабала------->евреи--------->християнство
А като се замислиш ще се сетиш ,че Исус е бил евреин ,а както на предишния ред написах кабала е на почит при евреите и какво ще ислезееее -Исус е окултист :lol:

dekabeka
12-03-2008, 12:47
Кабала е била преди всички религии и затова няма нищо общо с тях - всъщност тя датира 2000г преди тях. Кабала дава възможност на човек да разкрие за себе си Твореца, докато живее още в този свят, като при това човек живее в непрекъсната, явна връзка с него, и изпитва любов която е в милиарди пъти по-голяма от всякаква земна любов. Понеже Творецът е абсолютна любов - човек се изпълва с тази любов и я дава на другите. Най-интересното е, че при това, останалите хора не усещат това - то е напълно незабележимо за тях. Много от големите хора в миналото са я владеели, но съществуват множество заблуди. Днес автентичната Кабала се разкрива отново, и има за цел да даде тази истинска връзка (всичко към което всеки един човек се стреми подсъзнателно - т.е. няма желание което да остава празно). Затова постепенно хората разкриватм че всякакви религии и окултни истории, не могат да им дадат това което търсят, а само автентичната Кабала съдържа отговорите...

За повече информация - Mеждународната Академия по Кабала

lsd43
12-04-2008, 07:32
Кабалата -Донесена е от Орденът на Тамплиерите,за които се вярва ,че са открили храмът на Соломон и са домъкнали тази книга от там.

ЛЕгендата за самата КАбала ,разказва,че е била донесена от демонът Разиел,който е искал да направи мръсно на Йехова,като я е откраднал от раят и я е донесъл на Земята,Кабалата съдържала невиждана мощ и познания,тя се превърнала в "библията" на цялото Маснонство,в нея се съдържат ритуали и практики,минаващи границите на човешкото въображение ,естествено едно такова познание в областа на "черните" науки си има цена,практикуващите кабала,губят самите себе си и се подлагат на риск от обладаване от "зли сили".

ЛИчно аз приемам Кабалата,като бащата и майката на Сатанизмът,не случайно така познатият на всички шибани масони и кабалисти-Алистър Кроули се е наричал Dejjial(Дежал) ,или по-просто казано "Звярът",орденът на Златната Зора е практикувал кабалистични и древни египетски практики,този орден съща така се е придържал ,към култа на "Окото на Луцифер",или както някои от вас го познават,като "Окото на Ра",по-късно Антон Лавей е взаимствал част от Кабалата,за да "създаде" своят "модерен Сатанизъм",който да дърпа още забудени хора ,към тази меко казана порочна "институция".


Ето и някои кабалистични и масонски символи:
http://www.dedroidify.com/blogimages/masonic-symbols-6.jpg

http://www.masonicinfo.com/images/PerseveranceLodgeHongKong.gif

http://www.geocities.com/endtimedeception/eye3.jpg

Който се е захвана да практикува ,подобни глупости,по-добре да спре,първо са опасни,второ е тъпо.

betterman
12-25-2008, 13:34
има много истина.. и нее просто йога, а агни йога.. просто е не измерима разлика.. докаде стигнахте правите тема без да знаете истината :razz: :razz: :x