PDA

View Full Version : Усещането,че си изгубил всичко...+още нещо



vamp
08-30-2008, 11:18
Яката депресия ме е хванала може би.Напоследък само спомени ми изникват всеки ден,не се чувствам и много добре,всеки ден ме боли главата.Тая нощ станах да пусна една вода,не можех да дишам и щях да падна.Пуснах и се завлякох обратно до леглото,легнах и заспах веднага пак.Събуждам се тая сутрин и пак старите кошмари свързани с миналото.
Замислям се и си казвам.Трябва да си намеря работа,да изкарам пари за една кола и тогава се сещам-цял ден да бачкам за една шибана кола,да загубя още време?Парадоксалното е,че имам твърде много време в същото не ми стига.Опитвам се да си наваксам изгубените години когато съм си губел времето с учене,когато съм бачкал.Напоследък само се запознавам с някакви момичета по 15-16-17.Хем се чувствам,все едно и аз съм на техните години,но после се усещам,че съм почти на 20...Времето минава и не пита.Заради ученето и мечтите ми като прибавим и тъпите ми родители сега разбирам,че съм си пропилял тинейджърските години...Чувствам се кофти,липсва ми даскалото,за стотни от секундата си спомням и някой миг от когато съм бил на 13-14-15 и все едно това не съм аз.

Не мога да се реша да се хвана на работа,не ми се занимава с нищо вече,не ми пука за пари и разните му екстри.Просто съм забравил да се забавлявам,забравил съм малкото шумни,но готини купони на които съм бил,забравил съм малкото дискотеки на които съм ходил,липсва ми дори детската дискотека на която съм отишъл около 5 пъти само,а имаше време когато приятелите ми ходеха всеки ден там и се забавляваха.
Все едно,че някой ми е откраднал от живота или пък съм умрял...Усещането е такова тъпо и странно.Непрекъснато смятам парите.Например ако си намеря работа за 500лв,трябва да бачкам поне 6 месеца за да събера 3000лв и като добавя парите които имам да си купя една спортна.После моментално се усещам,това са цели 6 месеца,защо да си пропилявам времето заради една тъпа кола,може да се случи нещо и да си купя още утре ако случайно спечеля от тотото...Да обаче не играя тото,не вярвам в късмета,по-скоро в съдбата.

И сега разбирам какъв сдухан мързеливец съм станал,как сам съм се прецакал и се опитвам да си наваксам обаче затъвам все повече и повече и всичките тия проблеми ми се отразяват на здравето.Не се чувствам добре и ми е писнало от всичко.Струва ми се обаче,че колко по-бавни и скучни са дните се чувствам все по-зле,от друга страна се страхувам,че времето ще мине прекалено бързо и аз няма да съм го изживял пълноценно както се случи дотук...

Знам,че се получи объркано и тъпо,но точно по този тъп начин се чувствам...

Orlandovci SS
08-30-2008, 11:27
Тва е от гъбите,смени ги ;-)



Че си правим квoто искам ;-)

ScionOfStorm
08-30-2008, 11:31
Уф, донякъде е познато, и аз съм изпадал в такива настроение и понякога продължавам да го правя. Кофтито е, че много трудно някой може да те измъкне от тая ситуация, пък ти самият нямаш волята. Аз винаги разчитам на времето да ги поукроти тея лашкави емоции и тая празнина.

Просто 'щото и да се опитваш да го изкорениш, да излизаш с приятели/нови хора, да ходиш на приятни места с приятна компания - то си те човърка отвътре.

Или може би нещо ги е предизвикало тея спомени? Идея?

BornFromPain
08-30-2008, 11:33
Пропилял си си тийнейджърските години ли?? Аз пък защо не мога да си представя нито един вариант при който са пропиляни. Примерно нон-стоп си се написал и си ходил по партита - какво пропиляно има в това. Живял си си живота. Или ако само си работил и си учил - пак нищо не си пропилял защото си свършил нещо. Просто през тийн годините си малък смотан глупачец, който се влияе от всичко и не можеш да очакваш прекалено много от тях.

А какво толкова ценно правиш сега, че когато се хванеш на работа да си губиш времето? Развиваш ли се по някакъв начин за който ти трябва свободно време или за теб само лежането пред компа и пиенето на бира не са губене на време?.. Щото мен ако питаш събирането на пари за тази кола дето толкова искаш да си я купиш и преобладава в поста ти определено няма да е загуба на време.

Абе я чакай бе. Ето ти направо цялостно решение на въпроса - хващай се на работа за да нямаш време да ти хрумват тъпите идеи от типа на "колко бързо и тъпо ще мине времето" щото това ще имаш предостатъчно време да го мислиш като станеш на 60.

П.С. как със заплата 500 лева ще събереш 3000 за 6 месеца? Няма да изхарчиш и 1 лев ли? ХАах
От заплата ги смятай по 10 лева на ден да харчиш демек 300 лева на месец и ще спестяваш по 200. Или мислиш да не оставяш пари от вас, ами на всичкото отгоре и да взимаш от ваште въпреки, че работиш а? Ххах. Pathetic

BornFromPain
08-30-2008, 11:35
Или може би нещо ги е предизвикало тея спомени? Идея?

А познай от какво може да е... Питай Фройд.

vamp
08-30-2008, 11:47
Пропилял си си тийнейджърските години ли?? Аз пък защо не мога да си представя нито един вариант при който са пропиляни. Примерно нон-стоп си се написал и си ходил по партита - какво пропиляно има в това. Живял си си живота. Или ако само си работил и си учил - пак нищо не си пропилял защото си свършил нещо. Просто през тийн годините си малък смотан глупачец, който се влияе от всичко и не можеш да очакваш прекалено много от тях.

А какво толкова ценно правиш сега, че когато се хванеш на работа да си губиш времето? Развиваш ли се по някакъв начин за който ти трябва свободно време или за теб само лежането пред компа и пиенето на бира не са губене на време?.. Щото мен ако питаш събирането на пари за тази кола дето толкова искаш да си я купиш и преобладава в поста ти определено няма да е загуба на време.

Абе я чакай бе. Ето ти направо цялостно решение на въпроса - хващай се на работа за да нямаш време да ти хрумват тъпите идеи от типа на "колко бързо и тъпо ще мине времето" щото това ще имаш предостатъчно време да го мислиш като станеш на 60.

П.С. как със заплата 500 лева ще събереш 3000 за 6 месеца? Няма да изхарчиш и 1 лев ли? ХАах
От заплата ги смятай по 10 лева на ден да харчиш демек 300 лева на месец и ще спестяваш по 200. Или мислиш да не оставяш пари от вас, ами на всичкото отгоре и да взимаш от ваште въпреки, че работиш а? Ххах. Pathetic

Ествествено,че ще взимам от наште,нали ми дават по 2лв на ден,колкото да пия 1 кафе,ествествено,че няма да давам пари за храна и да плащам тока.Тия изруди са богати,имат си апартаменти,имат си пари,нали точно те и техните проблеми ми преебаха тинейджърските години.Скандалите,болницит е,полицията,присмеха на съседите,мина време и се правят,че нищо не е станало.Баща ми взима хиляди левове заплата и никога нищо не ми купи,дори 1 скапан телефон.Всичко което ми купиха за последните 7-8 ходини беше 1 смотан ланец за бала.При положение,че им бях казал,че не искам да си харчат парите за злата и простотии.Пък и той е съвсем обикновен и само 13 грама.Заслужавах повече,но дори и това не исках!И им го бях казал,дори ми се насълзиха очите от яд когато ми го подариха,приех го като подигравка направо...За какво ти е злато на врата,когато душата ти е празна...Бачках сам за да си купя 1 ден това което искам.Много обичам колите и не мога да живея без кола,не знам защо,но за мен тя е символ на свободата.Символ на приятно изкараното време,качваш се,натискаш газта и отиваш където поискаш.Трябва ти само бензин и нищо друго.Отиваш на непознато място,сред непознати хора,забавляваш се.
Да,човече,ако се навия да бачкам няма да похарча и 1 лв за нещо си,ако ще някой да умира няма да похарча и 1лв,достатъчно съм се лишавал,достатъчно са ме лишавали други хора.То всъщност да имам кола май остана единствената ми мечта.Загубих всичко вече-приятели,гаджета,смисъл на живота.
Няма да си харча парите за бири,водки,пиене и т.н.,кой знае пък,може всичко да похарча за водки,курви и дискотеки.Ще измисля нещо което би ме направило щастлив за кратко макар,нещо колкото да имам някакво удоволствие и една причина да живея...

s3xy
08-30-2008, 13:14
:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

SuNsEt
08-30-2008, 14:00
Ами да,ученическите години са хубаво нещо.Но понеже времето не може да се върне назад,единственото,което можеш да направиш е да продължиш напред и да стискаш зъби.Помни,че това,което сам си направиш,друг не може да ти го направи!Никога не съжалявай.Това е грешка...Само си усложняваш допълнително живота.И какво като си изпуснал ученическите си години?Сега пред теб се отварят много нови врати!Човек никога не знае какво може да му се случи.Трудно е да гледаш положително на лошите неща,но и това си има предимства.20 години също е много хубава възраст.Просто все още не си го осъзнал,защото си зает от скучното ти ежедневие.Но вместо да съжаляваш направи нещо пълноценно с живота си,което може да ти донесе радости.Никой не е казал,че живота е лесен,нали така?