PDA

View Full Version : съвети??!



kill me whit a kiss
08-30-2008, 10:46
на 14 съм .. висока 170 тежа 60 кг
всички ми казвват че съм нормална и не съм дебела
и аз наистина не се възприемам като дебеланка но просто всичките ми приятелки са по-слаби от мен
аз си имам едно таковаа голямо коремче и пълнички крака . похапвам си доста и не знам как да променя начина си на хранене
опитвала съм да отслабна със спорт и да огранича но само за 3-4 дена после пак започвам да ям и направо не знам какво да правя
омръзна ми от това - просто искам да съм малко по слабичка
пък и лятото напълнях и просто като отида на училищеее :-o
та . .моля ви за някакви съвети :-)
:smt064 :smt069 :-s

p0iSsOonN
08-30-2008, 10:49
на 14 съм .. висока 170 тежа 60 кг
всички ми казвват че съм нормална и не съм дебела
и аз наистина не се възприемам като дебеланка но просто всичките ми приятелки са по-слаби от мен
аз си имам едно таковаа голямо коремче и пълнички крака . похапвам си доста и не знам как да променя начина си на хранене
опитвала съм да отслабна със спорт и да огранича но само за 3-4 дена после пак започвам да ям и направо не знам какво да правя
омръзна ми от това - просто искам да съм малко по слабичка
пък и лятото напълнях и просто като отида на училищеее :-o
та . .моля ви за някакви съвети :-)
:smt064 :smt069 :-s


Точното описание за мен, само, че аз съм висока 1,53 и тежа 48-50кг

iPurple
08-30-2008, 10:50
Писна ми всички да се оплаквате! Влез в някой сайт за клипчета напиши анорексия и виж за кво става дума. Предполагам че не искаш да станеш анорексичка ти си висока и не мисля че си дебела.. не гледай приятелките ти те сигурно са много клиощави (никак не е красиво) и защо трябва да си като другите? Все пак ако наистина искаш малко да отслабнеш (аз не смятам че имаш нужда) ограничи храните движи се повече и нещата ще станат :) Айде успех ;)

kill me whit a kiss
08-30-2008, 10:53
Писна ми всички да се оплаквате! Влез в някой сайт за клипчета напиши анорексия и виж за кво става дума. Предполагам че не искаш да станеш анорексичка ти си висока и не мисля че си дебела.. не гледай приятелките ти те сигурно са много клиощави (никак не е красиво) и защо трябва да си като другите? Все пак ако наистина искаш малко да отслабнеш (аз не смятам че имаш нужда) ограничи храните движи се повече и нещата ще станат :) Айде успех ;)

ами виж не искам да съм анорексичка и аз не ти говоря за някакви диети или нещо такова .. просто за здравословно хранене и спорт но съм изтъклана някои неща отгоре
а и аз виждам че имам нужда - виждам сланинките си по корема и краката и искам да ги смъкна :wink:

iPurple
08-30-2008, 10:55
Запиши се на някакъв спорт - тенис примерно или някви таници.. не яж сладко и не пий газирано ;)

iPurple
08-30-2008, 10:56
А и не яж много смисъл не се тъпчи по малки порцийки си сипвай :)

kill me whit a kiss
08-30-2008, 11:05
мерси sweetcupcake :!:

kill me whit a kiss
08-30-2008, 11:21
други съвети? :-k

krisiiiiito
08-30-2008, 11:41
не изобщо не си дебела но щом не се харесваш в тялото си трябва да го промениш - започни да спортуваш но да не се преуморяваш скачай на въже бягай върти обрач тренирай плуване или танци (разбира се ако имаш тази възможност )... спри хляба но изключи от менюто си тестени сладки или газирани неща .. пий много вода ако ти се дояде направи 40 коремни и ще мине също против глад - вода с лимон вържи чудесна работа ... ако имаш възможност ходи повече :) таа това е .. не пий никакви хапчета за отслабване - пълен болклук са :? щом искаш хубаво тяло ще го постигнеш :P иначе може би ти трябва повече стимул щом се отказваш лесно - представи си се каквато искаш да бъдеш ии си кажи че можеш да го постигнеш :grin: и аз не си харесвам телцето но правя всичко възможно по въпроса :) с воля всичко се постига
относно приятелките ти - ами сигурно са кожа и кости :x
не гладувай а се храни здравословно :)
айде мила много успех :-) :-) дано да съм ти помогнала :-)

silver_moon
08-30-2008, 11:44
ето нещо и от мен :)

1.пий по много вода
2. яж много плодове и зеленчуци - те са антиоксиданти (но не само плодове и зеленчуци, просто гледай на всяко хранене да имаш или плод или зеленчук или и двете)
3. консумирай много пълнозърнести храни: пълнозърнест хляб, овесени ядки, макарони, спагети и др., хапвай и ориз и картофки, но не прекалявай все пак
4. яж сурови ядки: бадеми, орехи, кашу, лешници, и фъстъци може, но съм чувала, че сурови били опасни
5. ако знаеш какво е Гликемичен индекс на храните( ако незнаеш потърси в гоогле), гледай да комбинираш, така че или да ядеш храни с висок гликемичен индекс+храна с нисък (на едно храненене) или да ядеш храна със среден индекс

Не яж сладки и тестени храни, не пий газирано и "натуралните" сокове от магазините...

по-горе ти казаха хляб да не ядеш - яж само пълнозърнест или ръжен, той е наистина полезен, не яж белия хляб, той е вреден

и тренирай - плуването е един чудесен варянт примерно

айде това е от мен :)

xxxSnowflakexxx
08-30-2008, 11:49
Оффффф стига сте се оплаквали :-x :-x

s3xy
08-30-2008, 11:49
ами запиши се на танци или нещо такова и се опитай да караш на плодове един ден, после пак ядеш нормално, после пак плодове и неща като кубети и чипс просто ще трябва да ги забравиш [направо са чист целулит] :) аа мисля че ако пиеш по 2-2,5 литра водичка на ден отслабването ще побърза :] успех

besnicataa
08-30-2008, 11:51
вие отка4ихте бе..като се харесваш кво ти пука?

krisiiiiito
08-30-2008, 11:53
вие отка4ихте бе..като се харесваш кво ти пука?

ами точно това е .. не се харесва

kill me whit a kiss
08-30-2008, 12:13
Оффффф стига сте се оплаквали :-x :-x


споделям и искам съвети .. а не такива коментари щом съм пуснала темата значи си имам проблем и искам да отслабна просто мисля че затова сме тук ---teenproblem--- ... така че се успокой малко аз съм преценила че имам нужда да отслабна и толкова :) :)

kofa_s_voda
08-30-2008, 13:55
ами запиши се на танци или нещо такова и се опитай да караш на плодове един ден, после пак ядеш нормално, после пак плодове и неща като кубети и чипс просто ще трябва да ги забравиш [направо са чист целулит] :) аа мисля че ако пиеш по 2-2,5 литра водичка на ден отслабването ще побърза :] успех

Абе тва да ядеш цял ден плодове е чисто самоубийство.Недей дава такива тъпи съвети току виж някой те послушал.Сори ама тва наистина не води до нищо хубаво,а само си съсипваш организма

Такам към авторката - първо се изисква много постоянство,не очаквай нещо от сорта на "седем ден - седем кила" :D :D :lol:
Щом целиш да премахнеш излишните мазнини и да си стегнеш тялото ще трябва преди всичко да се движиш.Хубаво е да съчетаеш упражнения за проблемните области(в нета има много,потърси си) + спорт(ако нямаш възможност можеш просто да бягаш или пък да скачаш на въже,което всъщност си е за предпочитане пред спорт)
Но НИКОГА не се напрягай и не прекалявай с упражненията.

Значи предостатъчно е да бягаш през ден по 30 минути(редуваш леко бягане с нормален ход и така)

Правиш и различни упражнения каквито си избереш от нета но задължително трябва да имаш почивни дни

И другото което е,недей спира храната или нещо такова.Яж спокойно беж да се тъпчеш до повръщане :D :D

НО избягвай тестеното,сладкото и особено газираното
Предполагам ти е ясно че трябва да спреш чипсовете,снаксовете и уж натуралните сокове
Пий поне 2 литра вода на ден,приемай много плодове и особено зеленчуци(за предпочитане е в необработено състояние)
Иии междудргото от 2 филии хляб на ден нищо няма да ти стане

Просто недей се вманиачава и недей прекалява с тренировките. С воля и постоянство ще постигнеш каквото искаш.

cLaDyRcHe
08-30-2008, 18:31
of razbiram te i az nqmam nikakva volq za otslabvane :( ne 4e s1m debela(163sm-48kg)no prosto iskam malko da si stegna tqloto.Ot 2 dena s1m po4nala da pravq yprajneniq,sprqx sladkoto,testenite xrani i gaziranoto ama da vidim dokoga :D

kofa_s_voda
08-30-2008, 19:29
of razbiram te i az nqmam nikakva volq za otslabvane :( ne 4e s1m debela(163sm-48kg)no prosto iskam malko da si stegna tqloto.Ot 2 dena s1m po4nala da pravq yprajneniq,sprqx sladkoto,testenite xrani i gaziranoto ama da vidim dokoga :D

Еми разбирам какъв е проблема.Повечето почват такъв режим с идеята след 1 седмица вече да има промена,ама то ако ставаше така.Виж без воля и постоянство просто няма смисъл да почваш.Опитай се :)

kill me whit a kiss
08-31-2008, 07:59
ехее мерси много за съветите .. този път мисля наистина да не се отказвам :-)

krisiiiiito
08-31-2008, 08:02
ехее мерси много за съветите .. този път мисля наистина да не се отказвам :-)

точно така .. трябва да имаш голяма воля .. успех макар че мисля че изобщо нямаш много килца за смъкване както казваш :P

p0iSsOonN
08-31-2008, 08:12
Здравейте!
Аз имам един въпрос..
Защо изключвате натуралните сокове?
Аз мислех, че няма нищо вредно в тях.. :shock:

krisiiiiito
08-31-2008, 08:18
Здравейте!
Аз имам един въпрос..
Защо изключвате натуралните сокове?
Аз мислех, че няма нищо вредно в тях.. :shock:

о не в умерени количества може но по-МАЛКО..
когато бях на училище втория срок всеки ден по 1 натурален сок в училище защото нямаше нищо друго и надебелях ужасно .. пък съм и чувала от спецелисти че от тях много се пълнее
ти да не си мислиш че тия дето ги продават са 1оо% от плод .. хмм не едва ли .. слагат какво ли не в тях
аа иначе домашни сокове може! :)

LaPeNcEto0o
08-31-2008, 09:07
ето нещо и от мен :)

3. консумирай много пълнозърнести храни: пълнозърнест хляб, овесени ядки, макарони, спагети и др., хапвай и ориз и картофки, но не прекалявай все пак
4. яж сурови ядки: бадеми, орехи, кашу, лешници, и фъстъци може, но съм чувала, че сурови били опасни

Глупости! Да си чувала някой да е отслабнал от спагети и макарони?? От ядките също се пълнее доста, сурови или печени.

kofa_s_voda
08-31-2008, 10:42
Охх тия натурални сокове (особено Cappy,Queens и тия дето са по 2 лева) са пълни със захар и всякакви химикали.Замисли се от колко килограма ябълки или портокали се прави 1 литър сок,изчисли си сама цената + опаковката и транспорта и печалбата за продавача+ печалбата за производителя

Просто няма как да са натурални... :-o :-o

Прави си сама сокове.Аз примерно цяла есен като съберем от вилата ябълките си правя сокове,ама като казвам сокове поне по 1 литър чист сок от ябълка пия на ден и то си го правя в момента и така до зимата чак. :)

krisiiiiito
08-31-2008, 11:16
Охх тия натурални сокове (особено Cappy,Queens и тия дето са по 2 лева) са пълни със захар и всякакви химикали.Замисли се от колко килограма ябълки или портокали се прави 1 литър сок,изчисли си сама цената + опаковката и транспорта и печалбата за продавача+ печалбата за производителя

Просто няма как да са натурални... :-o :-o

Прави си сама сокове.Аз примерно цяла есен като съберем от вилата ябълките си правя сокове,ама като казвам сокове поне по 1 литър чист сок от ябълка пия на ден и то си го правя в момента и така до зимата чак. :)

така си е най-добре наистина :)