PDA

View Full Version : Притеснявам се..



p0iSsOonN
08-30-2008, 12:33
Здравейте!

Запознах се с едно момче по скайпа. По-голям е от мен с 2 години и е доста сладък. От моя град е и ще бъдем в едно училище. Но винаги, когато се запознавам с нови хора се стеснявам, защото имам криви зъби. Иначе не съм грозна. Пратих му снимка и той ме хареса, от снимката, и иска да се запознаем, но пак идва проблема с притеснението от зъбите ми.. Скоро може би ще ми слагат шини, но сигурно ще мине година до тогава. Имала съм едно "гадже", но с него дори не се целувахме - той искаше, но аз се притеснявах.
Незнам как можете да ми помогнете, пуснах темата, за да чуя съветите ви. Извинявам се ако темата е тъпа, или не е в правилния раздел. Истината е, че почти нямам самочувствие. Съвсем мъничко имам, и то изчезва, когато се запознавам с хора, по-красиви от мен.

П.П. Почти на 15 съм.

xXxScreamxXx
08-30-2008, 13:09
Ми според мен трябва да се видите :) Ако наистина те харесва това няма да има толкова голямо зна4ение за него .. :) Успех :P

gree_girl
08-30-2008, 13:10
Не се притеснявай за зъбите си, това в никакъв случай не трябва да подронва самочувствието ти. Познавам две момичета които имат МНОГО криви зъби, но си имат приятели, целуват се и са много щастливи. Плюс това като се целуваш зъбите не се гледат.

Jumbie483
08-30-2008, 13:12
Без да опиташ, няма да разбереш ;)
Спусни се по течението и по никакъв начин не позволявай останалите да видят, че се притесняваш от зъбите си 8-) Щом ти се харесваш, всички ще те харешат (повярвай ми) 8) ;)

gree_girl
08-30-2008, 13:18
Без да опиташ, няма да разбереш ;)
Спусни се по течението и по никакъв начин не позволявай останалите да видят, че се притесняваш от зъбите си 8-) Щом ти се харесваш, всички ще те харешат (повярвай ми) 8) ;)
+1 хората те възприемат така както ти самата!

AItOo0
08-30-2008, 13:22
Да найстина няма смисъл да се притесняваш от зъбите си !!! И мойте са криви ...хората ме възприемат нормално , а за съмочувстието ти имам въпрос - Заради зъбите ли си го загуби :(

WithLove
08-30-2008, 13:23
Ахахахахахах,това е глупаво.
Наясно си,че каквото и да ти кажем тук,пак ще ти е кофти эаради эъбите,нали?Просто эависи от теб.Фактите са си факти,както е каэано,колокото и клиширано да эвучи вече,но си е така.Приеми се такава,каквато си,эащото иначе се обричаш на един не много приятен начин на живот,иэпълнен с притеснение,комплекси и доста краини эадръжки.Какво като са ти криви эъбите?Еми такива са.Това в никакъв случай не эначи,че хората няма да те въэприемат или да те харесват.Все едно какви са ти эъбите.А и спокойно,щом сте вэели мерки и ще ти слагат шини,имай търпение и ще се оправят.Търпението е мнооого важно нещо.
А эа това момче-иэобщо не бели ядове.Той,ако не те е харесал,нямало е да иска да иэлеэете.Просто трябва да пребориш собственото си виждане към фиэиката си.Това е най-важното.Намери начина сама,эащото надали някой ще ти го покаже,колкото и да иска. :)

gabi_94
08-30-2008, 13:25
ако наистина са ти доста криви си сложи брекети, шини няма да те оправят повярвай ми, аз съм носила 3години апарати или шини както искаш го наричай, но ефект почти нямаше, сега от 6 месеца нося брекети зъбите са ми идеални, чак не мога да се позная на снимките преди една година. Повярвай ми бях в същото положение, не можех изобщо да се усмихна заради зъбите ми, пък и ми се подиграваха за шините щото фъфлех докато говоря. С брекетите нямам проблеми, вярно е че са скъпички и не всеки може да си ги позволи, на мен ми издействаха заради познати 4 пъти по-ефтини от колкото щяха да ми струват, знам обаче че ако си в стоматологичен факултет където обучават млади ортодонти ще платиш само материалите да ти ги направят, а времето и работата да ти ги правят няма да се заплащат защото лекарите са стажанти още и не им се плаща. Трябва обаче да те включат в програмата а за това се чака. Не знам какво друго да ти кажа освен че ако имаш достатъчно парични възможности е по-добре да си сложиш брекети и да си решиш проблема за 1, 2 години.

ell_ownz
08-30-2008, 14:03
e shtom she slagash shini kuf e problema ;] enjoy

cLaDyRcHe
08-30-2008, 18:16
ne si zaslyjava zaradi edni z1bi da si gybi6 samo4yvstvieto p1k i toi ako naistina te xaresva 6te te v1zprieme takava kakvato si i s1s sigyrnost nqma da te otbl1sne zaradi z1bite ti taka 4e nqma ot kakvo da se pritesnqva6 :) samo napred i da ne ti pyka :wink:

mimsssssss
08-30-2008, 18:47
pritesnqvate tova 4e ima6 krivi zubi :-o radvai se 4e ne si hermafrodit ili podobno.vseki ima nqkakuv defekt nemislq 4e tova e pri4ina da ne se zapoznava6 s novi hora.ako vseki izbira6e priqtelite si po vun6niq vid mai 6tqhme da sme vulci edinaci :-x

sladkish_14
08-30-2008, 18:59
Дам наистина всеки има някаф дефект , никой не е идеален , пък и помисли малко той иска да се видите , ако го отложиш все тая .. Защото остават 16 дена до 15 септември и ще трябва да се запознаете .. Защо не си направиш някоя красива прическа , сложи си малко грим и облечи любимите си дрехи в който се чустваш най - добре и иди на среща .. Пък каквото стане .. Ще се виждате в даскалото още 2 години така че .. :-)

Kalista
08-30-2008, 20:50
Съжялавам ако прозвучи малко грубо обаче и аз бих се притеснявала ако имах криви зъби,това не е като да имаш голям нос или лунички,тва е нещо което може да се оправи за 1-2 години и после цял живот да се радваш на красива усмивка
Естествено трябва да излезеш с момчето едва ли за него най-важното нещо са зъбите,но все пак ги оправи и найстина най-добре е да си сложиш брекети

babity
08-30-2008, 21:26
Ееее, голяма работа! Едни зъби. Бива ли толкова притеснения да береш за едните му зъби. Айде, стига! И не го казвам просто така. И мойта "фасада" е крива. Даже на едно място има един постоянен, който е порастнал над млечния и не му дава да падне. И сега са си два и най - добрият ми приятел ме бъзика, че като акулите имам по два реда зъби. :D :D :D Не е болка за умиралка. Пък и момчетата не обръщат такова внимание на зъбите. Даже имах една "тръпка" (разбирай момче, което много съм харесвала), с която си говорихме по телефона и аз като теб се притеснявах и не исках да изляза с него. Тогава той ме помоли да му обесня защо и аз започнах да му изброявам всичките си дефекти и когато стигнах до зъбчето, което стърчи (кучешки е, смятай) той каза, че често ще ходим на пикник и ще го ползва да отваря консервите на него. :razz: :razz: :razz: :razz: И всъщност това, което написах е супер идиотско, но мисълта ми беше, че няма какво да те тревожи.

gLoRiOuS_aNGeL
08-30-2008, 22:54
Ами,ти сама каза...Той е искал да те целуне,но ти си се притеснявала преди...Така е и сега,всичко е в главата ти...Просто запомни,че всички си имаме недостатъци и ако ти самата преодолееш факта и имаш самочувствие,ще си хващах,който искаш за гадже и ще си щастлива...
Офф:Едно от най-харесваните момичета в даскалото на една фр е с мн криви зъбки,но това няма значение,защото тя самата се чувства красива,а това се усеща от другите и ги привлича...Там е тайната!Поне пробвай :)

p0iSsOonN
08-31-2008, 08:02
Благодаря на всички ви за отговорите.
Малко ми поолекна като разбрах, че не съм единствената с такъв проблем. Това за консервите щеше да ме убие. :D На въпроса на Mmmm_SlaDKotO_An4e - Да, заради зъбите нямам самочувствие. gabi_94 - нямаме възможности за брекети, пък и на двете челюсти, зъбите ми са криви. Поне на долната челюст не се забелязват, само на горната. sladkish_14 - предпочитам ако ще се запознаваме, да е на даскало.. :lol: И аз незнам защо..
M@ry_J@n3 първо казваш, че и ти ще се притесняваш ако имаш криви зъби, защото не е като да имаш голям нос, а после казваш, че кривите зъби могат да се оправят, докато кривия нос и луничките - не. :-o

Все пак мисля, че успяхте малко да ми помогнете - с положителните отговори, които ми дадохте, се поуспокоих и ще се опитам да имам по-голямо самочувствие.

Благодаря на всички ви! :grin: :-)

П.П. Радвам се поне, че освен кривите зъби, нямам и крив и голям нос. :D Аз харесвам лунички. :)