PDA

View Full Version : Моралната криза на народа и това,което НЕ ни прави българи



kristo
08-31-2008, 00:08
Въпреки дължината, ще ви помоля да го прочетете.

Комплекс за маловажие и омаловажаване на делото прадедите

“Другите народи са къде, къде… те са имали гении, таланти, а ние какво? Никога сме нямали това което те, нямаме го и сега и никога няма да го имаме!”

Прекалено важен проблем представлява комплекса за маловажие (не можем да го омаловажим). От къде се е пръкнала тенденцията не може да се твърди със сигурност, вероятно е плод на сегашното изостанало положение на родината, което придава този психологически оттенък на някои наши сънародници. Още по-силен е при тези, които живеят в чужбина и по определени причини решават че народа, чиято държава обитават е много по значим за човечеството не само днес, но и винаги през вековете. Наскоро например имах разговор с група българи, които по стечения на обстоятелствата обитават Холандия, при който те изтъкваха как холандците са велик народ, много по-велик от нашия, какъв ресурс притежава и как те притежавали гений, който никога ние не сме имали “За великите холандски художници чувал ли си? Рембранд, Ван Гог? Кажи ми и един български художник известен като тях! Докато те са били изтъкнати във всичко, ние сме били роби на турците. Чувал ли си за корабостроителниците там и как преграждат морето? За мелниците?” и т.н. Всичко това е плод на психологически елемент, вметнат от телевизията, радиото и в случая с моите холандски-български приятели с възприятието на визуалното. В случая с медиите във всеки случай говорим за случайност, която се е появила в следствие на заемането на модели (и цели) на филми и реклами от телевизията, радиото и вестниците. Примерът че Галилео Галилей е този който пръв е изказал тезата че земята е кръгла и това променило живота на хората, но църквата го изгорила, че медицината била най-развита в древен Египет, където за пръв път се извършвали трепанации, рекламирането на чуждо изкуство и култура и пр. и пр. А народът трябва да свикне с ясната мисъл, че ние сме друга култура, както китайката е друга, както арабската е друга, както културата на индианците и останалите далечни и близки народи. Ние не сме чак толкова близо до западноевропейската култура, след като сме част от източноевропейската. А не сме ли? Защо трябва да използваме вече съставени и неважещи за нас шаблони за медиите ни? Като този за Галилей например. Той е направил откритието си но за западноевропейската култура, ние сме имали информацията на неговото откритие хилядолетия по-рано, ние не сме горили вещици, ние сме познавали шест от планетите в системата ни векове преди западните европейци да познават дори 3 от тях. Но това са само примери защо не трябва да омаловажаваме делото и познанието на дедите ни с западни шаблони.
А що се отнася до днешните времена… вярно е че може би днес те правят повече за света, но за това ще стане дума в една от другите точки, малко по-надолу, така че до оставям.

Задълбочена индивидуалност. Егоизъм. Треска за злато.

“Аз и никой друг!”

Основен проблем е тази наша прекалена индивидуалност и егоизъм. Всеки гледа себе си. Можем да вмъкнем и ден известен цитат от Вазовото стихотворение “Опълченците на Шипка” – “всекой гледа само да бъде напред”, разбира се няма значението на това което ни казва Вазов. Точно така е, всеки гледа само да бъде напред, колкото се може по напред, а всичко след него или просто не го интересува къде са другите. “Слънцето за мен изгрява и за мен залязва” в известна смисъл тези думи са част от мотото на народа. И след като прекаления индивидуалист гледа само себе си и собственото си благо, той остава напълно незаинтересован към останалите индивиди, но след като те по единици не очакват но изобщо да е заинтересован към тях и те не са. Получава се омагьосан кръг в който всички тия страдат но не искат да се променят. От там идва и треската за злато което обхваща всички, пари, пари, пари… всеки иска да ги има, но те се превърнаха в кумир за прекалено много хора, а това ни обезличава и допринася за задълбочаването на прекаления индивидуализъм.

Новият роб. Изтичане на мозъци.

“Нищо не може да направи тук, заминавам!”

Много го изрекоха и го изпълниха, заминаха за далечни и близки държави да дирят работа и пари (този недостатък е едно от следствията на индивидуализма в определени случаи), Всеки се отказа, след като си каза че нищо не може да се направи без дори да опита просто си замина, а дори не му дойде на акъла, че ако всички си заминат, наистина никой нищо няма да може да направи, за да се направи нещо те, дето могат да го направят трябва да са тук, а не там, така че това което правят да не го правят “там”. И много се превърнаха в роби. Наскоро чух какво си казали гръцки работодатели при появата на наш гурбетчия “Е се е момента да го яздим като животно, какво винаги сме искали”.

Това си е изтичането на мозъци, тези които си казват че нищо не може да се направи, без дори да опитат да го направят, заминават и в много случаи го правят другаде за благото на друг народ и не ги интересува защото получават пари, което засища индивидуалността и треската за злато.

Злоба

“Не е важно аз да съм добре, важното е другия да е зле!”

И тук пак се намесва ярката индивидуално настроена българска натура, в стремежа си да засити своя глад за индивидуалност (“аз да съм напред, АЗ!”) мисли злото на другите. Колкото по-зле са останалите, толкова по добре е той или поне така изглежда в свои и чужди очи. И така освен че не мисли за никой друг освен за себе си и своите, гледа те да “зле”, колкото може “по-зле”. Ако използваме буквите ни за ориентир с който да покажем отдалечаването на индивида от народа, и човека е на позиция Б, а народа на А, и индивидуализма праща индивида на позиция В, а злобата чак в Г.

Криворазбрана толерантност.

“Големият лош българин…”

И въпреки че му пука за масата от хора около него, българинът притежава изключително чувство за толерантност, което е мутирало и променено до неузнаваемост. Стигнали сме до там, че ненормалните се толерират от “обществото” повече отколкото нормалните само защото са по-различни. Всеки който не е българин не подлежи на обвинение, иначе ще бъдеш расист, на никой не идва на ум че след като (дори и по неговата логика) те са равни с нас и те би трябвало да живеят при същите правила и да бъдат съдени за грешките си по същия начин. Това се насажда от медии, в училищата, на улицата, на всякъде. Така става, че никой не може да си отвори устата с мнение против малцинствата, защото веднага ще му бъде лепнат етикет на расист, нацист и т.н.

Еничарите

“За тебе, ефенди, всичко!”

Много нови еничари се навъдиха, винаги ги е имало но днес са прекалено много. Еничарите са обикновено са от ония задълбочени индивидуалисти, повлечени след треската за злато. Заради целта си да добият повече “злато” те тръгват рамо до рамо с враговете и тези които не мислят доброто на родина им. Но дали ги интересува? Индивидуалистите не ги интересува, тях също. Те гледат себе си, те да са по-напред, така че няма как да ги интересува за последствията за България от техните дела. Еничарите са готови да ощетят някой от “своите”, заради някой от “другите” само, за да облекчат треската си за злато.

Лъже-българинът (лъже-патриот)

“Живота на един човек е приемлива жертва, за да се спаси България, стига този човек да не съм аз!”

Лъже-българите са още един голям проблем, те са тези които уж милеят за родина и народ просто на книга и на игра. За тях всички истории за патриотизъм и национализъм са точно това – игра, нещо което започват да играят когато им е скучно или когато не са достатъчно интересни за другите или пък се сртемят да се покажат като големи родолюбци и защитници, а всъщност това изобщо не е така, щом се стигне до действие. Лъже-българите са поредния пиров в ковчега на България, те са може би единствените които могат да се сравнят с индивидуалистите и еничарите, защото те се смесват с тези които наистина се изявяват като патриоти и с по-късните си действия излагат и омаскаряват именно тях, с което задълбочават индивидуализма на останалите. Примери колкото искате за такива хора.

Всезнаещият.

“Ти слушай мене!”

Обръщайки поглед към историческото ни минало, не можем да не забележим, че българите са били силен народ само при владението на някой силен, суров владетел или някой безспорен авторитет. Вероятно това се получава така, заради “всезнанието” на българина. “Ти слушай мене, остави ги рудите не нищо не разбират!”, как така един път не съм чул някой да не иска да се покаже като по-умен от другия, един никога не се реши да се признае за недостоен или по-незнаещ от другия. А това е най-моралния момент за всеки да признае, че понякога и другите са прави, за да могат те да направят това което той не може или не е успял. Примери за хора които са го направили има прекалено малко. Та силния владетел, вероятно е подтискал тази тенденция налагайки своята правилна воля. Е днес владетеля го няма, но пък всезнайността ни е огромна.

Новата мода.

“Разкрепостеността е мой дълг!”
Тия нови моди взеха да стават все по-популярни. Модерно е да си педерст, модерно е да слушаш чалга, модерно е да пропушиш на 11-12, модерно е да се наливаш с алкохол (по възможност твърд, ако няма всичко друго върши работа)… Проблемът е да се запитаме, ама защо? Е и аз не съм сигурен защото това е толкова модерно, знам само че то е поредното изчадие на мутиралата ни демокрация и медии, които налагат този модел на младежите. Не може да се каже че всички се поддават, но може да се каже, че много го правят. Интересно, какво ще се случи с 11 годишния пушач, когато навърши по-зряла възраст? След като в този период от живота цигарите (а те не пушат само тютюн) увреждат цялото човешко тяло, а какво ли остава за тези които не пушат тютюн? Моделът “аз съм голям и мога да пуша” трябва да бъде ограничен, друг модел за борба няма. Но най-тъжно е начина по-който тези пушачи ще възпитат след време собствените си наследници (ако доживеят чак до този момент), а после как ще бъдат възпитани техните внуци? Не мога да отговоря, но ако тенденцията продължи нещата отиват на много зле.

Така ли няма никой малко по-консервативен? Морала се заменя с нов, който се води от порока и разкрепостенноста, а това води до разврат и провал на идните поколения.

Proud Bulgarian
08-31-2008, 19:59
sry za maimunicata, flex type-a se precaka.
Otlichna statiq! Trqbva da se zahvanesh seriozno s politika![/list]

Nam3less3
09-01-2008, 01:35
Според мен, поредицата от глобални за народа ни събития като турското робство, капитализма след него, след това веднага комунизъм и пак демокрация(която тотално ни смаза) разрушиха моралът ни, и без това повечето българи имат едни и същи комплекси, които бяха задълбочени от тези събития. Народът ни като цяло няма да се промени, докато не настъпи още едно глобално събитие, всеки трябва себе си да оправя.

kristo
09-01-2008, 10:17
sry za maimunicata, flex type-a se precaka.
Otlichna statiq! Trqbva da se zahvanesh seriozno s politika![/list]
Дано скоро си оправиш клавиатурата, за да пишеш отново на кирилица! Виж, забравих да спомена, че статията не е мое дело, а я намерих в един друг форум, но иначе наистина е много добра и смятам, че е изцяло вярна и отразяваща жестоката действителност на бездуховие и национален нихилизъм в България в момента. Освен това се припокрива не само с мойте виждания, но и с твойте както виждам и със сигурност на още много хора, пишещи във форума. Хубавото е, че статията дава и идеи за промяна на нещата, а не само сухи констатации. Успех ти пожелавам приятелю!

kristo
09-01-2008, 10:26
Според мен, поредицата от глобални за народа ни събития като турското робство, капитализма след него, след това веднага комунизъм и пак демокрация(която тотално ни смаза) разрушиха моралът ни, и без това повечето българи имат едни и същи комплекси, които бяха задълбочени от тези събития. Народът ни като цяло няма да се промени, докато не настъпи още едно глобално събитие, всеки трябва себе си да оправя.
Това след 89-та година е жалка пародия на демокрация, защото никъде по света няма такова животно. Как може това уж да сме "демокрация", пък да управляват все стари кадри на комунистическия режим?! Много странно, комунисти да станат "демократи" и то за какво- за да са пак във властта. Е това последното поне не е странно, защото комунистите идеология нямат, за тях е важно само да са във властта, пък ако трябва и на фашисти ще се престорят за да са там. Мутри и червени олигарси, добре облечени "бизнесмени" или както искаш ги наречи, те станаха нарицателно за "демокрацията" в България. А мисля, че най-големия ни проблем след 5 века турско иго бяха 45 години комунистическо иго, което ни доведе до най-големия и пълен крах- морален, национален, духовен, почти всякакъв с 1-2 изключения може би най-много. А преди комунизма да ти кажа с всичките недостатъци на царския режим, безпартийни управления и т. н. си е било къде къде по-добре от комунизма и си е направо китка за мирисане пред 45 години съветско-болшевишко иго...

Националист
09-01-2008, 13:33
Статията е много силна и всичко в написано в нея е за съжаление истина Единственото нещо което трябва да се направи за да се променят нещата е да се пробуди българския народ.Трябва отново да се събуди възрожденския дух в обикновенния българин онази сила,която е накарала безчет българи да се пожертват в името на България и българите.

SiegHeil
09-01-2008, 19:22
Темата определено си заслужава труда..даже ще заеме почетно място в подписа ми :>

kristo
09-01-2008, 21:49
Статията е много силна и всичко в написано в нея е за съжаление истина Единственото нещо което трябва да се направи за да се променят нещата е да се пробуди българския народ.Трябва отново да се събуди възрожденския дух в обикновенния българин онази сила,която е накарала безчет българи да се пожертват в името на България и българите.
Напълно съм съгласен, ново Възраждане ни трябва. Само то ще запази българщината и ще изведе българския народ и България в правилната посока, за да сме отново един ден силна и просперираща страна, а защо не и етнически обединена поне в границите на Мизия, Тракия и ако не цялата, то поне част от Македония(специално Вардарска)+ Западните покрайнини разбира се, в които 90% от населението е българско.

Националист
09-02-2008, 00:24
Напълно съм съгласен, ново Възраждане ни трябва. Само то ще запази българщината и ще изведе българския народ и България в правилната посока, за да сме отново един ден силна и просперираща страна, а защо не и етнически обединена поне в границите на Мизия, Тракия и ако не цялата, то поне част от Македония(специално Вардарска)+ Западните покрайнини разбира се, в които 90% от населението е българско.

Разбира се и обединена България ,но за да я има трябва да има обединен български народ в поне в границите на днешна България.

kristo
09-02-2008, 00:38
Напълно съм съгласен, ново Възраждане ни трябва. Само то ще запази българщината и ще изведе българския народ и България в правилната посока, за да сме отново един ден силна и просперираща страна, а защо не и етнически обединена поне в границите на Мизия, Тракия и ако не цялата, то поне част от Македония(специално Вардарска)+ Западните покрайнини разбира се, в които 90% от населението е българско.

Разбира се и обединена България, но за да я има трябва да има обединен български народ в поне в границите на днешна България.
Цялостно обединена в границите на българското землище едва ли, но поне в границите на Мизия, Тракия, Македония и Зап. покрайнини пак не е малко и е сравнително реално, особено за Западните покрайнини. А за обединението на българския народ най-вече, това е най-важната стъпка, лошото е, че има хора уж от националистическите среди, които си търсят поводи да налагат своя собствен "национализъм" като правоверен на останалите националисти и оттам това обединение малко се забавя като процес и се затруднява- справка- автора на темата "Расата зове на бунт"... "Обединение" търси човека на българския народ, но такова каквото на него му харесва и само въз основа на неговите виждания :oops:...

Sasho_Kill
09-02-2008, 00:49
Знаеш ли много подло от твоя страна кристо, понятието чест за теб не съществува, но-много добре ко каза, така е, защото мойте виждания са правилните!

kristo
09-02-2008, 09:22
Знаеш ли много подло от твоя страна кристо, понятието чест за теб не съществува, но-много добре ко каза, така е, защото мойте виждания са правилните!
Не, понятието чест за теб не съществува фарисейно, не за мен. Аз уважавам и зачитам всички свестни и достойни българи, каквито са мнозинството от пишещите тук в този форум и никога не бих си позволил да накърня достойнството им по някакъв начин. Но такива кати теб няма как да уважавам, понеже ти не си автнтичен български националист, ти си германски националист, за който расовия интернационализъм е по-важен от това да си българин и български националист. Да, вярвай си че твойте виждания са "правилни", самият факт, че няма и един човек в този форум в момента, който да подкрепи основните ти виждания и "принципи" говори колко хората ги приемат и колко си прав. И не на последно място що за "обединител" на българския народ си и за какво се бориш? Освен това сравни статията, която аз съм пуснал тук със твоята за расата, която зовяла за бунт и ми кажи, коя от двете, моята или твоята е по-народополезна за българския народ? Коя стои по-близко до неговите възгледи, до неговите реални проблеми? Знам, че ще кажеш, че твоята, но пък вътрешно сам разбираш, че тази статия, която аз съм пуснал е много по ценна и важна за българския национализъм и ни показва основните неща- защо трябва да се гордеем, че сме българи и защо не трябва да омаловажаваме националното си чувство на българи. А не да ме занимаваш с твойте тъпи евреи, които явно толкова ги мислиш, че сигурно и ги сънуваш даже. Вземи си ги всичките и си ги носи на гръб, даже под възглавницата си ги сложи ако искаш, твойте евреи въобще не ме интересуват- интересуват ме България и българите и нашият просперитет, който само ние можем да си постигнем, а търсенето на врагове, които ни пречели да си го осъществим са оправдания за собствените ни слабости. Защото обединим ли се и захванем ли се да си оправим държавата, не евреите, ами извънземните не могат да ни попречат да го направим. Така че тази статия, която съм пуснал е твърде ценна за българкия национален дух, затова да се гордеем, че сме българи и това, че ние и само ние можем да си оправим държавата без да се занимаваме с някакви си световни конспиратори, които ако един ден не са евреи, ще са някакви други по националност и пак ще ги има. Но България си е България и никой не може да ни попречи да я направим едно по-добро място за живеене.

Sasho_Kill
09-02-2008, 10:30
"-Геният в България се познава по това, че всички глупаци го смятат за луд"

-Не оспорвам значението на статията!

kristo
09-02-2008, 11:09
"-Геният в България се познава по това, че всички глупаци го смятат за луд"

-Не оспорвам значението на статията!
Много "гении" станахте- ти, Танкиста, как ще си разделите приза в класирането на "гениалното" водачество само това не ми е ясно, ама айде...

petet
09-02-2008, 14:11
Едно нещо ще кажа:
Албанците си мислят,че ще има The Great Albania,тц,ама не,ще има скоро The Great Bulgaria!!!Пък ако искат Сърбите,Македонците и Гърците да се разпъват взаимно,няма да им го бъде анти-българският план.Само едно обединение трябва на Българският народ и това е!

Колкото и Г8 да ни тъпчат,никога не са могли.Щом Турците векове са се опитвали да ни заличат,а ние още сме тук,значи няма нищо,което да ни спре.Както се казва,корицата не е важна,а съдържанието й!Ще перифразирам:Лайнарите в Парламента,които ни съсипват държавата не са толкова важни,а са важни Българите,които само и само да се обединят в една обща цел,съмнявам се да има нещо,което да Ни спре.

Някой беше казал някаква Хърватска поговорка,която ми се запечатра много добре " Има само едно нещо по-лошо от сръбски националист-разбеснял се българин! "

Задължително трябва да си сформираме една партийка в бъдеще,сто процента ще привлечем не с празни обещания 90% от Българското население,и просто ще злаичим от България тази Парламентарна измет,като ги наградим с една Безплатна Еднопосочна Ексукрзия до Танзания!Просто такива хора с такива идеали трябват на България,поне така си мисля

valkanovb
09-02-2008, 14:35
Турците никога не са искали да ни заличат.А да ни накарат да бъдем роби.

petet
09-02-2008, 14:38
Моля ти се,Турците за мен винаги са мразели Българите.А нали знаеш какво е асимилиране!!! Като сме им били роби,това означава да си чукат жените,да си пускат ислямската сперма там и да ни асимилират.А това си е чисто заличаване!

kristo
09-02-2008, 14:43
Имало е много малко българи, които са били роби по време на турското иго, така че някакво целенасочено робовладелство в Османската империя не е имало, а само отделни случаи. За сметка на това е имало както petet каза опити за асимилация и турцизация на българския народ, които са дали слаби резултати, обаче за сметка на това много българи са загинали само от това. Отделно си има религиозна и национална дискриминация над нас българите и като цяло над всички християни в империята, така че макари робство в смисъла на такова робство, което е било над негрите при нас българите не е имало. Но пък дискриминацията, терора и опитите за асимилация са си достатъчно красноречиво доказателство, че турците са извършвали геноцид над нас...

valkanovb
09-02-2008, 16:45
На турците не им е било изгодно да ставаме мюсулмани.Все пак им напълваме хазната.

kristo
09-02-2008, 20:19
На турците не им е било изгодно да ставаме мюсулмани.Все пак им напълваме хазната.
Било им е изгодно и още как, колкото по-малко сме християни, толкова по-добре за тях. А освен това така или иначе българите сме плащали изключително тежки данъци на Османската империя (не само ние разбира се, а и всички нейни поданици) и се поддържали искаме или не нейната хазна, но пък има и доста случаи на укриване на данъци и даже въоръжена съпротива срещу плащанията им.

petet
09-03-2008, 13:25
valkanov,недей спори!Не ти се карам или нещо,но просто тотално грешиш.Целият Ислямвски свят отрича Християнството и както знаеш са тотално против него.На тях им е по-удобно ако Ислямизират целият свят,ама това няма да стане

HePeAJIeH
11-16-2008, 17:23
Съгласен съм със много от нещата които са изложени в тази тема.. НО :

Как да не бъда индивидуалист след като всички други са такива?

Ако ми пука за всички и всичко аз ще съм мачкания..ще се опитвам да оправя нещо а егоистите ще ме грабят и аз ще си мисля че по този начин помагам на другите-не става така.Трябва наистина някакъв стимул за народа и за всички ни но българинът е толкова упорит и недоверчив че егоизмът му подтиска верния избор и начин на живот.Принуден съм да съм такъв..иначе няма как да се оцелелея а това е наистина един огромен проблем на българската нация.

За малцинствата съм напълно съгласен-затова сме и донякъде в това положение но относно избора да заминеш в друга държава и да работиш-бил съм в друга държава /не да работя учих и живях там/ и мога да кажа че условията са наистина много по добри и като живот и като парите които родителите ми получаваха.Но относно родолюбието мнението ми е на кантар-има хора които наистина обичат родината си и се връщат има и хора които остават да живеят тав и не им пука за България.Повечето наистина предпочитат родината си-радвам се че съм един от тези хора защото избрах да се върна тук и не съжелявам.

Така че извода ми от това което написах е че повечето от нещата които са изложени са така и никога нява да се оправят а напротив-ще става все по зле и отношението и начина на мислене на българина и самото положение в държавата..започнали ли сме веднъж така да живеем и 50 милярда да ни дадат пак ще е същото!

kristo
11-16-2008, 21:53
Съгласен съм със много от нещата които са изложени в тази тема.. НО :

Как да не бъда индивидуалист след като всички други са такива?

Ако ми пука за всички и всичко аз ще съм мачкания..ще се опитвам да оправя нещо а егоистите ще ме грабят и аз ще си мисля че по този начин помагам на другите-не става така.Трябва наистина някакъв стимул за народа и за всички ни но българинът е толкова упорит и недоверчив че егоизмът му подтиска верния избор и начин на живот.Принуден съм да съм такъв..иначе няма как да се оцелелея а това е наистина един огромен проблем на българската нация.

За малцинствата съм напълно съгласен-затова сме и донякъде в това положение но относно избора да заминеш в друга държава и да работиш-бил съм в друга държава /не да работя учих и живях там/ и мога да кажа че условията са наистина много по добри и като живот и като парите които родителите ми получаваха.Но относно родолюбието мнението ми е на кантар-има хора които наистина обичат родината си и се връщат има и хора които остават да живеят тав и не им пука за България.Повечето наистина предпочитат родината си-радвам се че съм един от тези хора защото избрах да се върна тук и не съжелявам.

Така че извода ми от това което написах е че повечето от нещата които са изложени са така и никога нява да се оправят а напротив-ще става все по зле и отношението и начина на мислене на българина и самото положение в държавата..започнали ли сме веднъж така да живеем и 50 милярда да ни дадат пак ще е същото!
И аз съм съгласен с повечето неща, които си казал, защото определено и за съжаление си много прав.

И точно затова трябва да се опитаме да променим мисленето си, манталитета си, защото както каза ти ако не го направим, никога няма да се оправим.

Съгласен съм и че е трудно да се помага на хора, които на самият теб ти пречат да се развиваш. Все пак въпроса е читавите българи да се обединяваме, тези които сме готови безкористно да си помагаме когато сме в нужда без да търсим някаква лична облага след това и непременно връщане на услугата. Само тогава, когато българите, неегоисти се обединим, нещата ще тръгнат напред.

Вярвам, че и ти лично не си егоист когато става дума за хора, на които истински държиш и уважаваш и хора, на които знаеш, че като им помогнеш не го правиш напразно и няма след това да се възползват от услугата, която си им направил. Към другите съм наясно, че трябва специален подход, но все пак за добро или лошо и те са българи и се налага да се съобразяваме с тях.

Може би трябва да ги убедим, че опитвайки се да вредят на нас, вредят и на самите себе си, когато чупиш пейките пред блока ти, другите не могат да сядат на тях, но и ти не можеш. Когато чупиш лампите в квартала, другите не могат да виждат в тъмното, но и ти не можеш и така за каквото се сетиш. Ей в това трябва да се опитваме да ги убеждаваме, че правейки мръсно на нас, правят мръсно и на себе си и че не започнем ли да си помагаме реално доколкото можем, не застанем ли рамо до рамо да защитаваме правата си пред властта, нещата наистина няма да се оправят и от това ще страдаме всички до един- и ние, които се стремим да помагаме на другите и тези, които уж ни изиграват, защото в крайна сметка провалят и собствения си живот освен нашия.

А освен това от цялата работа печелят пак управниците ни който искат точно такъв български народ- разделен, неуважаващ се, с хора, които не си помагат за нищо и гледат само себе си. Това е политиката разделяй и владей и от едно 60 години тази политика съвсем успешно се прилага сред нас българите и затова съответно сме толкова зле. Защото преди 9.09.1944 г. мисленето на българския народ е било коренно различно, чувствали сме се част от една обединена нация, в която всеки има място и всеки свободно може да се изяви без някой да го стъпче. Именно и затова сме били много по-добре от сега.

Amentis
04-13-2009, 15:43
Ако в парламента някога започнат да примат българи ти трябва да отидеш там.

kristo
04-13-2009, 17:36
Благодаря много за добрите думи, но все пак споменах, че статията не е мое дело :)

Но да- ако съм в парламента чисто теоретично да си го представя, бих направил всичко възможно да помогна максимално на България и всички българи, както знам, че ще го направи всеки, пишещ в този форум и като цяло всеки нормален средностатистически българин. За мен не е важното аз да съм в парламента, а като цяло един ден там да са обикновени, нормални млади българи-идеалисти, закърпени с автентичната българска патриотична идея. Дано, дай Боже това да стане възможно най-скоро! Ако пък аз имам тази възможност- няма да я пропусна разбира се, защото така или иначе няма друг начин освен един ден и ние да се захванем с политиката, ако искаме нещо да променим за Родината и за себе си :wink: