PDA

View Full Version : Тестване за спин



slarutan
08-31-2008, 16:10
Значи попринцип нали човек може да се зарази от спин когато някъкъв предмет се докосне до рана с кръв/било то спринцовка,нож или просто кърфичка/ ? Къде в София може човек да се тества безплатно и анонимно и има ли възрастова граница и задължително ли е да е с родител?

SuNsEt
08-31-2008, 16:25
Къде не мога да ти кажа,но дали да е с родител-не е задължително.

RAWRRR
08-31-2008, 17:07
със СПИН не се заразява..с ХИВ се заразява

за да се заразиш с хив той трябва да попадне в твоя кръвен поток,тоест ако само се докоснеш до предмет,няма как да стане,ако нямаш рани4ка на мястото до което достига заразената кръв

теста е безплатен,прави се шест седмици след рискования контакт (с 97 сигурност) и 12 седмици за 100 сигурност,това 4е трябва да 4акаш шест месеца не е вярно,резултатите са готови до 3 минути,няма възрастова граница,но ще те накарат да си кажеш годината на раждане,това е единствената ли4на информация,която ти искат,без имена и тн,без родители..дават ти бележка с резултатите,ако си заразен тогава ве4е ти искат ли4на информация,защото ина4е не можеш да полу4аваш медикаментите за ле4ение..

Ето ти адресите в София (питай ако нещо друго те интересува) :

Столична ХЕИ
Ул. Враня №20
Ет. 5, стая 502
Тел. 02/ 833 40 99
02/ 931 20 51 в. 281

Българска асоциация по семейно планиране
Гр. София
Кв. "Факултета"
Ул. Суходолска №99
Ет. 1
Тел. 02/ 929 41 45

V ДКЦ- София
бившата Студентска поликлиника
Ет. 1, кабинет 15
Тел. 02/ 931-20-91/288 и 02/ 831-20-17

slarutan
08-31-2008, 18:53
възможно ли е да съм заразен като преди 3 дни съм имал контакт с някакъв предмет,както ти се изрази в кръвния ми поток защото от два дена ми е супер кофти се едно имам T,боли ме гърлото адски много,отпаднал съм почти нищо не ям :? в какво точно се изразява теста ии трябва ли да се записвам преди тва или става на момента,и ако случайно е открито нещо недай си Боже може ли да не си даваш данни примерно веднага
а и откриват ли примерно наркотици от този тест

FelisDirus
08-31-2008, 18:57
възможно ли е да съм заразен като преди 3 дни съм имал контакт с някакъв предмет,както ти се изрази в кръвния ми поток защото от два дена ми е супер кофти се едно имам T,боли ме гърлото адски много,отпаднал съм почти нищо не ям :? в какво точно се изразява теста ии трябва ли да се записвам преди тва или става на момента,и ако случайно е открито нещо недай си Боже може ли да не си даваш данни примерно веднага
а и откриват ли примерно наркотици от този тест

Тестът е за ХИВ, а не за трева, льольо. Никой не го ебе дали си пафкаш, или не.

А другото - втълпяваш си. Пий един фервекс и ще ти мине. :wink:

За теста не се записваш никъде - отиваш директно, взимат ти кръв от пръста и след 5мин резултатът е готов.

RAWRRR
08-31-2008, 19:06
Не ти разбрах то4но какво искаше да кажеш..нещо се мотаеш

Искаш да попиташ дали примерно ако сте боцкали с една игла с някой който е ХИВ-позитивен,има възможност да си се заразил?
Ако питаш това-да,има и то много голяма.

Ако само си се докоснал до иглата и нямаш рани4ки по ръката,няма никаква вероятност да се заразиш-хив не минава през кожата.

И не не откриват наркотици в този тест.

Теста представлява убождане в един от пръстите,става за няколко секунди,записват ти набора за да ти изготвят анонимен номер,викат те след няколко минути за да ти кажат резултата.
НЯМА никаква вероятност да хванеш ХИВ от игли при теста,ако се страхуваш от това погледни как пред о4ите ти ще отворят стерилна игла.

Ако си заразен трябва да се регистрираш задължително,ако желаеш да предприемеш ле4ение,ако разбира се,пожелаеш такова.

Щом е било преди 3 дни,зна4и трябва да по4акаш още малко-писала съм ти по-нагоре,какви са сроковете няма смисъл да отидеш сега там,понеже няма да ти покаже реални резултати.
Не трябва да си записваш предварително 4ас.

А симптомите не ги търси..защото са много заблуждаващи,аз например имах подути лимфни възли и кожен обрив,но и двата ми теста (след шест седмици и след пет месеца) са отицателни.

slarutan
08-31-2008, 19:16
ок,ще видя сроковете иначе става въпрос за порязване с нож на няколко места смисал не да режеш хляб и да се порежеш а рани си от нож

RAWRRR
08-31-2008, 19:26
Ако е нямало 4ужда заразена кръв,сперма,преякулационна те4ност върху този нож непосредствено преди да е бил в теб,няма от какво да се притесняваш..

В другите 4овешки секрети-пот/слюнка няма достатъ4но концентрация на ХИВ,за да те зарази.И все пак,за да се притесняваш за подобно нещо трябва да си сигурен,4е другият 4овек е заразен..

Според мен нищо ти няма,но все пак отиди да си направиш теста,защото ако не знаеш и примерно си хив-позитивен можеш да заразиш без да осъзнаваш примерно приятелката си,ако правите секс без презерватив.Заразяването с ХИВ не е само собствен проблем,а и отговорност към другите.

И спри да мислиш на теста за ХИВ като нещо унизително,на всеки отговорен и умен 4овек,му се е слу4вало поне веднъж да си прави такъв тест.Все пак,успех! :)

slarutan
08-31-2008, 19:28
ок,благодаря ти много за информацията :)