PDA

View Full Version : Стойка и походка



MoMoXiXi
08-31-2008, 16:45
Здравейте,
Искам да ви помоля за съвети, ако знаете как да си оправя походката и стойката.
По принцип не издържам на слънце и жега и затова лятото постоянно се прегърбвам, като си мисля, че така няма да ми пече много на лицето.. :? И после ме боли гърба...Като съм си вкъщи когато се сетя прая някакви упражнения ама те .. слаба работа.
Също, ако може да ми дадете някакъв съвет за походката. Нали се върви краката един до друг, като гледаш отпред, без да си разтваряш много ходилата, а аз заради маратонки, кецове и направо си развалих походката.(защото не мога да ходя на ниско, а абсолютно всичките ми обувки са ниски) Някаква.. не знам как да го обясня-не точно разкрачена, ами ... когато пристъпвам и пръстите ми вместо напред, сочат настрани :-x И от това ми ходене имам чувството, че краката ми вместо както е правилно да ти се допират в глезените, те ми се допират в колената, а в глезените не. Не знам дали е така, но съм си го втълпила... Дали високите токчета ще помогнат? Не се виждам на високи 10см токчета, но ако се налага, и ако помага още утре отивам да си купя. Посъветвайте ме нещо... :)

Jumbie483
08-31-2008, 17:26
Походката ми прилича на мъжка.. :-o
Ти на колко си ? Може би това е част от развитието ти. Пробвай да ходиш с обувки, но не на тънък ток. А за прегърбването ти препоръчвам шапка с козирка и слънчеви очила :D

gabi_94
09-01-2008, 18:34
за прав гръб ходи на плуване и прави упражнения (гимнастика)
за походката пробвай на високи токчета, определено повдига самочувствието, ходиш изправена и женствена поне при мен е така. Гледай обаче да не са много високи - 8см е достатъчно, да не е и много тънко, че може да ти криви крачето.

BlueCat
09-02-2008, 12:45
Не се прегърбвай! Много е грозно. Мисля, че токчетата ще свършат чудесна работа - ще ходиш по-изправена и ще се стараеш пръстите ти да сочат напред. Успех! :)

flowers_of_evil
09-02-2008, 14:28
Брей,това вече е странно!Не мога да си обясня как маратонките и кецовете са ти виновни за изгърбената стоика и неправилната походка-или имаш плоскостъпие или си много дребна или си въобразяваш :] Защо не пробваш да се запишеш на някои курс по йога или плуване?Наистина ще ти помогне:] И си купи слънчеви очила-доста по добре от висок ток...

TheNewReligion
09-02-2008, 19:59
За стойката ще те посъветвам: отиди на лекар.
Преди две години личната ми лекарка откри, че имам гръбначно изкривяване и по-точно сколиоза.Веднага ме записа на лечебна физкултура. Обясни ми, че след десетото ходене вече трябва да съм се оправила, тъй като сколиозата е "хваната" в начален стадий. Ходих единадесет пъти .Освен това упражненията, които правех в салона ги повтарях и вкъщи. И наистина вече нямам проблеми в гърба. Ходя изправена. :) А колкото до походката: когато стойката ти е правилна и походката е нормална. :)

EJI4eTy
09-03-2008, 13:44
може да имаш и дюстабан (мисля че така беше) или просто да си си изкривила походката ... абе отиди на лекар за всеки случай да провери дали имаш нещо такова ;] а ако походката ти е така както казваш - има едни специални ортопедични стелки .. наистина имат ефект и изправят походката :)