PDA

View Full Version : Психолог, психиатър или психотерапевт...



varnen4e
08-31-2008, 19:54
От кого да потърсим помощ? Кой може да ни помогне, ако ние самите не можем...
______________________

Моля, ако някой е посещавал някакви подобни сеанси да сподели малко повече или да препоръча човек, на когото мога да се доверя.

BaBy_bS
08-31-2008, 20:17
от психотерапевта според мен-->терапия :)

varnen4e
08-31-2008, 20:23
от психотерапевта според мен-->терапия :)

Друга ми е мисълта. Как точно да изберем подходящия за нас човек?

Slun4evko
08-31-2008, 21:27
Психологът ще се занимава с това да установи какъв е емоционалния проблем. Психиатърът ще установи наличието на медицински психологически проблем и ше предпише лекарства. Психотерапевтът ще приложи нужна терапия,за да може чрез разговори,внушаване или определени изводи да се стигне до разрешаване на някакъв емоционален или психологически проблем без да се прилагат лекарства.

Психолог-ако искаш да говориш за проблемите си.
Психиатър-ако имаш медицински проблем,свързан със съзнанието-шизофрения,раздвоение на личността и темподобни
Психотерапевт-ако има ълбок емоционален или психологичен/душевен/ проблем,който трябва да се разреши чрез терапия на говоренето

Не съм ходила на такива лекари.

Seducti0n
08-31-2008, 21:58
Всъщност може и да може, зависи от това колко близко ще допуснем един непознат до себе си.
Ако успее да разреши проблема, значи нещата не са били чак толкова сложни.Всъщност, ние хората притежаваме способността да разрешим почти всички потенциални проблеми, но не го осъзнаваме, не си даваме каква сила притежаваме, а се оставяме на трудностите да ни сриват.Всичко опира до психиката ни и до това до колко познаваме себе си.
Иначе терапия е наложима при хроничен проблем, а посещение при психолог е за нещо моментно или отскоро появило се.
Айде, успех!

varnen4e
09-01-2008, 07:54
Мисълта ми е друга. Разликата ми е ясна. Искам хората, които са посещавали такъв вид лекар да споделят впечатления и да разкажат малко повече. Няма нужда да ми обяснявате какво е психолог- ясно ми е.

Wrathchild
09-02-2008, 08:39
Whisskas, има неща, с които човек трудно би се справил сам, а приятелите му пък трудно ще му помогнат. Примерно в случаите на паническо разстройство трябва намеса на психолог, а не на най-добрата ти приятелка да речем. Много рядко има душевни разстройства и панически пристъпи, с които човек сам може да се пребори. Но пък и психотерапията се извършва от двама. Психологът и да иска да направи нещо, ако човекът срещу него не съдейства - няма как да се стигне до изход от положението. Пък и забравяш, че работата на психолога не се свежда само до едно 'И как ви кара това да се чувствате?' (което честно казано не мога да го понасям). За другите видове работа, които може да работи човек, размахващ си дипломата за психолог няма нужда да казвам, съдебните психолози да речем съвсем излизат от темата.
А между другото не знаех, че в България още се провежда практиката психиатър да провежда терапии :shock:

BurningDesire
09-02-2008, 13:28
Мисълта ми е друга. Разликата ми е ясна. Искам хората, които са посещавали такъв вид лекар да споделят впечатления и да разкажат малко повече. Няма нужда да ми обяснявате какво е психолог- ясно ми е.
Ми мацко, какво тогава искаш? По-нагоре беше доста добре обяснено при какъв проблем къде се ходи. Ти си прецени какъв проблем имаш и откакво имаш нужда.