PDA

View Full Version : Съвет !



Marianella
08-31-2008, 23:38
Колебах се дали да пиша , но хайде и аз да поискам съвет . Проблема при мен е , че на този етап се налага да гледам едно дете , което е на 7 години ,а аз съм на 22 , определено не ми е до това , но няма как в случая . Подробности защо и какво няма да пояснявам , проблема идва от това , че никак не се разбираме . Това продължава вече месеци , а все едно говорим на различни езици . Постоянно ме занимава , тормози , лигави , поднася неприятни изненади , открадна някои мои неща , псува, за работа нея търси , не слуша изобщо , а аз съм вдигнала ръце . На всичко отгоре се оплакала на мои познати , че не й обръщам внимание и не я разбирам , което ме изкарва мен виновна и аз съответно се вбесих . Даже ме псувала пред тях . Честно казано съм на ръба на нервите си и силите си , които се изчерпват и не знам как да се разбера с това дете . Не намирам общ език и това ме тормози . Моля ако може някой с опит да ме посъветва , знам ли . Мерси предварително .

Mariolcheto
08-31-2008, 23:48
Децата на тази възраст както всички знаем са трудни за контролиране.Според мен малко е трудно да се оправи положението,защото това е дете едва на 7 години и даже да поговориш с него то не би те разбрало...нямаш ли възможност да му обръщаш още по-голямо внимание...да го заиграеш на нещо и така нататък...просто да му стане весело и това ще е един плюс за теб,защото ще престане един вид да те излага и ще спре да говори тези обидни думи пред твои приятели...според мен тук се намесва темата за възпитанието на детето.По твоите думи спорен мен е твърде разглезено.Успех!

kuklichka_bg
09-01-2008, 10:30
hxah tui nqma li roditeli da go fkarat u patq malko da psuva 4akm 4e i pred tvoi poznati malko.... ;D bratov4ed mi e na 6 i edna miniuta ne mojem zaedno ;D ama jiveim zaedno se pak tei 4e ;p nz ko da ti kaja ;D

sexa_na_kompleksa
09-01-2008, 13:59
Ако имаш възможност, поговори с родителите му, нека те да му направят забележка.

Marianella
09-01-2008, 14:08
Виждам , че не сте ме разбрали особено . Родителите ги няма , ако ги имаше едва ли щеше да се налага аз да го гледам . Явно проблема ще си остане висящ . :booooomb:

WithLove
09-01-2008, 15:55
Няма и да намериш общ еэик с детето.
Все пак то е на 7,а ти си на 22.
Тук вече е ясно,че има огромна раэличка в начинана мислине.Ти можеш да расъждаваш като голям човек,а това е просто едно малко дете,което и нормално да каприэнички,да иска това и онова-като всяко дете :)
Ако е наложително да продължиш да го гледаш,иэпълнявай си эадълженията,беэ да се впрягаш на детинщините му,эащото ти си голямата и таэи,която трябва да прояви раэбиране.Поне според мен е така.Детето надали ще се усети,че може да млъкне или че греши,но ти се усещаш,нали?Точно эащото си на 22 и можеш да раэсъждаваш като голям човек,а не като едно дете на 7.. :)

AItOo0
09-01-2008, 16:06
Отидете на някой детски кът и се забавлявайте заедно . Така може да започнете да се разбирате .Тя си иска нейното ... още както се вика си играе с куклите . Апък за псуването всяко нормално дете псува . По-добре сега отколкото като порасне . Ще отмине :)

ScaRLett*
09-10-2008, 15:03
Как така всяко нормално дете псува..глупости! Гадно е,поставям се на твоето място-опитваш се да му угаждаш и правиш каквото иска,но пак не разбира от дума. Моя съвет е да поговорите и може би,както каза някой преди мен да разбереш интересите и нещата,който вълнуват детето.Мисля,че въпреки голямата разлика ще се разберете! Успех!